МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Городоцькому районі буде міні-НПЗ

09/08/2006 | Narodna
На Орховицькому нафтовому родовищі, що у Городоцькому районі Львівщини, вже до кінця цього року розпочне свою роботу невеличкий нафтопереробний завод, аналогів якому наразі немає ані в Україні, ані у державах СНД. Міні-НПЗ перероблятиме понад 8 тисяч тонн нафти щорічно на високоякісний бітум. Про це у коментарі Західній інформаційній корпорації розповів начальник УМГ «Львівгазвидобування» Роман Дідусь.

За словами Р. Дідуся, усе обладнання для нового міні-НПЗ виготовлено в Україні на спецзамовлення УМГ «Львівгазвидобування».

«Наразі кошторис проекту становить понад 15 мільйонів гривень. Міні-НПЗ «Львівгазвидобування» спорудило виключно за власні кошти. Ми очікуємо, що завод окупить себе за 4 роки», – зазначив начальник УМГ «Львівгазвидобування».

Роман Дідусь також наголосив, що з відкриттям цього міні-заводу «високооплачувану роботу отримають 11 мешканців Львівщини».

http://www.zik.com.ua/index.php?news_id=53923

Відповіді

 • 2006.09.08 | Volodymir

  міні-НПЗ - це коли переробка до 1,5 мільйона на рік

  Зазвичай це колонна з потужністю 20-30 тис. барелів на добу. Тоді це завод (як, до речі, і Молдавський металургічний - теж є міні-заводом).
  Інакше це виробництво.
  Штука буде дійсно унікальна - переробляти легку нафту на бітум.
  Між строчок можна прочитати, що новина така: будемо переробляти тяжкі вуглеводні з відстойника Нафтохіміка Прикарпаття; або - видобувати свою нафту із поляком (об'єми схожі), бітум відвантажувати куму із облавтотрансу, а прямогінний бензин (нафту) калапуцати до імпортного висооктанового бензину.
  Що там насправді мені по фігу, та от такі новини заставляють думати, що з інших галузей достовірність така ж.
  Дійсно технологій із економічно доцільної переробки малих об'ємів важких та ШФЛ вуглеводнів до фіга (типа кавітаційної, що просувається росіянами), у майже всіх проблема що робити з неякісним бітумом що в результаті техпроцессу отримується, та як транспортувати невеликі об'єми якісного на відстань більше 150 км.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua