МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

ОПОРА-Львів: Імітована демократія по-молодіжному

09/19/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Імітована демократія по-молодіжному або круглий стіл імені Дмитра Пушкарьова

У понеділок, 19 жовтня, відбувся круглий стіл під назвою “Співпраця органів влади з молодіжними громадськими організаціями”, який був організований Відділом по роботі з молоддю Львівської міської Ради. Спершу здавалося, що цей круглий стіл був зібраний для того, аби напрацювати конкретні шляхи взаємодії влади із молодіжними організаціями. Але як виявилось наприкінці ­­­– ­захід мав зовсім інше призначення.

Спершу Начальник Відділу по роботі з молоддю Львівської міської Ради Дмитро Пушкарьов виступив зі звітом про діяльність Відділу за 2003/2006. Серед виступаючих були також інші представники влади. Зокрема виступив Голова Комісії молодіжної політики, спорту та оздоровлення Львівської міської Ради п. Кардашевський. Також взяв слово секретар згаданої Комісії Валерій Веремчук. Він запросив присутніх на засідання новоствореної Громадської колегії при Комісії.
Окремо слід згадати виступ представника Управління у справах сім’ї та молоді Харківської міської Ради, який спеціально приїхав до Львова, щоб поділитись досвідом. Проте, на нашу думку, у Львові не варто впроваджувати харківський досвід в контексті співпраці органів влади з молодіжними громадськими організаціями. Хоча б тому, що на запитання, з якими організаціями співпрацює відомство доповідача, він спромігся назвати лише дві конкретні громадські організації, при тому, що за його ж словами бюджет харківського молодіжного управління втричі більший від львівського.

Також виступили ще декілька представників громадських організацій. Що було характерно для всіх виступаючих: вони говорили про все, що тільки можна – приватизацію стадіонів, підвали, де діти нюхають клей, відзначення ювілею Львова; але аж ніяк не висловлювали конкретних пропозиції «щодо покращення співпраці органів влади з молодіжними громадськими організаціями». На власне здивування, автор цих рядків виявився єдиним учасником круглого столу, який підготував конкретні пропозиції в частині взаємодії влади із молодіжними організаціями. Але ще більшим було здивування, коли модератор круглого столу Богдан Хруставчук наприкінці зачитав резолюцію, суть якої полягала в тому, що громадські організації підтримують Дмитра Пушкарьова на посаду Начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської міської Ради, яке має бути утворене з 1 жовтня 2006 р. Причому пан Богдан заявив, що підтримали резолюцію всі присутні організації. По-перше, серед організацій, які підтримали резолюцію не було ОПОРИ, Молодіжного Народного Руху, Батьківщини Молодої, ЛМГО «Максимум» та ГО «Комітет Громадського Контролю», котрі були зареєстровані в списку учасників. По-друге, модератор навіть не вважав за потрібне поставити на обговорення питання, чи варто включити до резолюції пропозиції, які були внесені ОПОРОЮ в письмовій формі і цілком відповідали тематиці заходу. По-третє, під час круглого столу взагалі не обговорювалось питання підтримки громадськими організаціями якої-небудь кандидатури на посаду Начальника Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Львівської міської Ради.

Очевидним є те, для чого насправді проводився круглий стіл під гучною назвою “Співпраця органів влади з молодіжними громадськими організаціями” – всього-на-всього, аби забезпечити видимість того, що кар’єрні амбіції п. Пушкарьова підтримують чи не всі молодіжні громадські організації Львова. Власне, ми не маємо нічого проти того, аби певні громадські організації підтримували п. Пушкарьова. Але, мабуть, доцільніше було би провести звичайну прес-конференцію із оприлюдненням колективної заяви громадських організацій, замість того, аби дві години говорити ні про що, а наприкінці зачитати резолюцію, яка не має нічого спільного із темою круглого столу і яка насправді була підтримана далеко не всіма його учасниками.

Контактна особа:
член Координаційної ради ЛП ГМ ОПОРА Андрій Шевців (80979879554)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua