МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Київські фіно-угри придумають як відродити мертві мови

09/22/2006 | Роост
Київське товариство культури народів фіно-пермської групи на честь свого 10-ліття проведе конференцію. Тема - міноритарні фіно-угорські мови. Гроші - невеличкі - дає Держкомнац України.
http://www.ugraina.org/news/read/1829.htm

До організаторів конференції "Міноритарні мови: проблеми, перспективи, боротьба" записалася і київська агенція „Росзарубіжцентр", що діє при Посольстві РФ. Вона матиме статус сіжнародної.

На конференції хочуть критично осмислити етно-лінгвістичні процеси в сучасній Європі, а найбільше - проблеми функціонування фіно-угорських мов у Російській Федерації.

Серед завдань конференції – створення методичних рекомендацій з функціонального розвитку міноритарних мов силами громадських організацій. Найбільша інтрига - обговорення можливостей "реконструкції мертвих мовних систем". Йдеться не про латину чи ідиш, а мови літописних народів РФ - мерянську, мещерську та муромську. До речі, з двома останніми не все так просто - слід довести, що вони взагалі існували, а не були діялектами ерзянської та мерянської мови.

У роботі конференції запляновано участь член-кореспондента НАН України Ореста Ткаченка, доктора наук Івана Стоянова, представника карельської наукової школи Наталії Чікіної, історика-фінознавця Віктора Пилипенка. Доповіді-повідомлення зроблять і нетитуловані фахівці: Ростислав Мартинюк (редактор сайту www.ugraina.org) та Алєксандр Тріфонов (редактор фіно-угорського порталу РФ www.kominarod.ru). Можливо, до Києва приїде львівський фіно-унгарист Валентин Стецюк, якого завдяки сенсаційним творам про східноєвропеську топонімію більше знають в Російській Федерації, ніж в Україні.

Конференція запланована на суботу, 7 жовтня. За її підсумками КТКНФ-ПГ хоче видати збірник матеріялів. Це буде перший науково-практичний форум в Україні, присвячений північним та східним фіно-угорським мовам.

Ожомасонь Кірдя

Відповіді

 • 2006.09.23 | ЖАК (Донецк)

  Re: Київські фіно-угри придумають як відродити мертві мови

  Это что, "парк юркского периода" создается? Людей планируют в качестве экспонатов использовать видимо...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.09.23 | Хвізик

   дозвольте Вам нагадати, що Україна - вільна країна, її громадяни

   Україна - вільна країна, люди в ній мають право на розвиток своїх рідних мов.
  • 2006.09.23 | один_козак

   Просто тут люди о культуре решили поговорить.

   Быть может, это - не ваша тема?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.09.23 | ЖАК (Донецк)

    Re: Просто тут люди о культуре решили поговорить.

    Конечно не о культуре, но о зоопарке!
 • 2006.09.23 | Хвізик

  напишіть контактний телефон, чи ще щось, якщо можнаCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua