МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українці Сербії відзначили ще один 100-літній ювілей

09/24/2006 | Майдан-ІНФОРМ
В суботу 16 вересня в Руському Керестурі в Провінційному осідку Сестер Служебниць НДМ урочисто відзначено великий ювілей 100-річчя від приходу Сестер Служебниць до Крижевської епархії. З ціллю відзначення цього значного ювілею до Руського Керестура прибули численні гості з Сербії і зарубіжжя.

У 1906 році Владика крижевський Юліан Дрогобицький покликає Сестри Служебниці на службу в Крижевську єпархію i 6 вересня 1906 року в Югославію прибуває чотири сестри Служебниці та дві кандидатки. У Резиденції Владики отримали приміщення і почали свою діяльність. Сесtри провадили господарство в резиденції, та в малій семінарії, де навчалися майбутні священики для української громади. Спочатку було їм тяжко, незнайома мова, звичаї.

Та ось пройшло 100 років і українська громада у Сербії збереглась, і в цьому є немала частка самовідданої праці Сестер Служебниць. Подробиці та фото з відзначення ювілею можете побачити тут: URL: http://maidan.org.ua/static/narnewslviv/1159094305.html

Відповіді

  • 2006.09.24 | Orest

    Re: Українці Сербії відзначили ще один 100-літній ювілей

    Vybachte, ale 100 rokiv tomu ne isnuvalo zhodnoji Juhoslaviji. Rusjkyj Kerestur ( sjohodnishnja Vojevodyna, scho nyni v skladi Serbiji ), a takozh hrekokatolycjka Kryzhevecjka jeparkhija ( po khorvatsjkomu misti Kryzhevci ), buly todi v skladi Avstro-Uhorschyny. Pislja rozpadu Avstro-Uhorschyny, na chastyni terytorij kolyshnjoji habzburzjkoji monarkhiji 1918-ho roku stvoreno Koroljivstvo Serbiv, Khorvativ i Slovenciv, jake nezabarom ob´jednano z Korolivstvom Serbija. Cju drzavu 1929-ho roku, pislja zaprovadzhenna tam vijsjkovoji dyktatury, perjmenovano na Juhoslaviju.

    Pryvity
    Orest


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua