МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Російська Альфа приплачує БЮТу і НУ?

09/28/2006 | Illia
Telenor заявляє про спроби депутатів Ради від БЮТ добитися рішення Верховного Суду на користь Altimo у конфлікті акціонерів "Київстара"

Норвезька Telenor, найбільший акціонер оператора мобільного зв'язку "Київстар" (56,5% акцій), заявляє про спроби депутатів Верховної Ради від Блоку Юлії Тимошенко вплинути на рішення Верховного Суду в конфлікті акціонерів "Київстара" і добитися прийняття його на користь російської Altimo, що володіє 43,5% оператора.

Про це на прес-конференції в прес-центрі Українських Новин повідомив юридичний радник Telenor Олексій Дідьковський.

Цей судовий розгляд був ініційований компанією "Сторм", що належить Altimo, у серпні минулого року в Печерському районному суді Києва.

Компанія вимагала визнати рівними права двох акціонерів "Київстара", незважаючи на різний розмір пакетів акцій, якими вони володіють.

Суд задовольнив позов, однак апеляційна інстанція рішення скасувала.

За скаргою "Сторма" Вищий господарський суд переглянув рішення інстанції нижчого підпорядкування і прийняв рішення на користь позивача.

У червні після звернення Telenor цей суд скасував своє попереднє рішення, після чого "Сторм" звернувся з касацією до Верховного Суду, а Altimo обвинуватила Telenor у підкупі суддів.

Ці обвинувачення Telenor категорично відкидає.

Розгляд касації призначений на 3 жовтня.

Зі слів Дідьковського, у конфлікт втрутилися депутати від БЮТ (зокрема, Микола Ковзель, Валерій Камчатний, Олександр Фельдман, а також депутат від Блоку "Наша Україна" Ярослав Кендзер).

Юрист повідомив, що вони звернулися до Служби безпеки України і Вищої ради юстиції з вимогою притягти до відповідальності суддів Вищого госпсуду, які прийняли рішення про скасування попередньої постанови цього ж суду в справі акціонерів "Київстара".

"Звернення депутатів - це спроба вплинути на рішення у Верховному Суді", - вважає Дідьківський.

Він також додав, що сподівається на те, що спроби здійснити тиск на суд не будуть успішними.

Як повідомляло агентство, "Сторм" ініціював 9 судових справ в українських судах з метою переглянути ряд положень статуту "Київстара", що стосуються порядку обрання керівництва оператора і управління ним.

Свою позицію позивач пояснює тим, що статут був підписаний до того, як компанія збільшила свою частку в "Київстарі" до 43,5% і не надає акціонерові належних прав на управління оператором, а також порушує законодавство.

Telenor у свою чергу запевняє, що статут відповідає законам і надає "Сторму" всі необхідні права.

Всі спроби сторін будь-яким чином домовитися про вирішення конфлікту провалилися.

http://www.ukranews.com/cgi-bin/openarticle.pl?lang=ukr&id=802403&lenta=po


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua