МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сумський міський голова скликає загальноміське віче!

10/22/2006 | Сумський міськвиконком
Дорогi сумчани, рiднi мої!

Опинившись біля останньої межі, сьогоднi менi ні до кого бiльше звернутися за допомогою i пiдтримкою окрiм Вас, моєї Громади, що обрала мене своїм Головою.

Ми повиннi уникнути екологiчного колапсу, що насувається.

Тому, користуючись своїм конституцiйним правом, я повiдомляю про проведення загального збору мiської Громади, який відбудеться у понедiлок 23 жовтня 2006 року о 12:00 у великій сесiйній залi будинку обласної державної адмiнiстрацiї.

На цьому народному Вiче я разом з Вами зобов'язаний знайти рiшення щодо виходу з надзвичайної ситуації, що склалася у місті.

Слава Українi! Сумчанам Слава!

Міський голова міста Суми Г.М.Мінаєв

http://meria.sumy.ua/ua/archive/news_municipal/2006/10/22/

22 жовтня 2006 року міським головою міста Суми Геннадієм Мінаєвим було скликано прес-конференцію для роз’яснення ситуації яка склалася навколо полігону для складування твердих побутових відходів.

На початку Геннадій Мінаєв наголосив, що у місті Суми склалося надзвичайно небезпечне екологічне становище, яке виникло внаслідок закриття аварійного полігону для складування твердих побутових відходів (ТПВ) по вул.Боженка.

Розробка можливих проектів по розташуванню полігона ТПВ бере свій початок у 80-тих роках. Останні кілька років експлуатація полігону біля села Верхня Сироватка проводилася з численними грубими порушеннями. Нинішнім виконкомом була проведена робота по вивченню усіх напрямків та районів які б могли бути використаними для складування ТПВ. Найбільш вірогідною ділянкою був яр у Білопільському районі, але цей варіант було відхилено з-за відсутності у ґрунті глини. Більшість інших ділянок, які підходять для складування ТПВ виявилися розмежованими і розпайованими, що не дозволяє їх використовувати під полігон навіть після їх купівлі, бо зміна цільового призначення земель може вирішуватись кілька років через Кабінет Міністрів.

Вирішити проблему складування відходів допоможе будівництво сміттєпереробного заводу, початок якого заплановано на листопад 2006 року. Згідно з рекомендаціями екологів завод буде працювати по технології сортування та брикетування відходів (технології спалювання було відкинуто, як екологічно небезпечні).

На даний час проведено 1 етап з рекультивації полігону для складування ТПВ у Верхній Сироватці. Міська влада на даний час виділила вже майже 1 млн. грн. на ці цілі. Для повної рекультивації потрібно ще 150 тис. тон ґрунту, або, згідно з висновками експертів, приблизно 11 місяців експлуатації старої карти полігону до її повного закриття. Зараз у міської влади є усі необхідні документи, рішення та висновки санітарних та екологічних комісій для продовження експлуатації старого полігону і вони повністю відповідають усім юридичним нормам. Більш того, поряд зі старим полігоном знаходиться місце площею 6,2 га, яке повністю відповідає нормам для розташування на ньому нового полігону.


Ще на початку літа 2006 року міська влада запропонувала депутатам Верхньої Сироватки провести агітаційну роботу щодо роз’яснення питань пов’язаних з розташуванням полігону для складування ТПВ поблизу села, та провести референдум з метою вивчення думки місцевих жителів. Цю пропозицію було відхилено, і до початку акції протесту депутати Верхньосироватської сільської ради категорично відмовлялися проводити будь-які переговори з керівництвом міста Суми. Рішенням сесії сумської міської ради було виділено субвенцію 200 тис. грн. для Верхньої Сироватки, яка і досі знаходиться на рахунку міської ради, та на наступний рік запропоновано субвенцію 400 тис. грн. на потреби села (що складає 50% від річного бюджету села). На останній позачерговій сесії міської ради сироватчанам було запропоновано низка соціальних пакетів та пільг, що включала у себе навіть закупку підручників для сільської школи.

З ініціативи депутатів Верхньої Сироватки було запропоновано провести опитування мешканців села щодо продовження експлуатації звалища ТПВ до його повного технологічного закриття при умові відмови від бажання експлуатувати новий полігон 6,2 га, який розташовано поруч зі старим, щоб після вивчення громадської думки та згідно з законами України та чинним рішенням голови сумської обласної державної адміністрації прийняти рішення про припинення акції протесту. Було опитано 1358 мешканців (при зареєстрованих 3,5 тис. виборців), з них 1103 були проти продовження експлуатації полігону, 210 за та 45 байдужих.

Сесія сільської ради 21 жовтня 2006 року тривалістю 15 хвилин винесла рішення категорично відмовити місту у продовженні експлуатації полігону без будь-якої мотивації. Слід нагадати, що аналогічне рішення вже було прийняте депутатами Верхньої Сироватки та було скасовано господарським судом міста Суми, який постановив заборонити будь-яким особам перешкоджати використанню полігону для складування ТПВ.

Згідно з дорученням голови обласної державної адміністрації було наказано забезпечити експлуатацію полігону, який знаходиться на території земель обласного резерву, згідно з існуючими документами, подати позов до господарського суду по перешкоджанню використання полігону, звернутися у всі необхідні інстанції та вжити усі заходи по недопущенню надзвичайної ситуації у місті.

Наприкінці прес-конференції міський голова Геннадій Мінаєв оголосив про проведення загального збору міської громади у понеділок 23 жовтня 2006 року о 12:00 щодо питань полігону, яке відбудеться у великій сесiйній залi будинку обласної державної адмiнiстрацiї.

Відповіді

  • 2006.10.22 | otar

    Скільки десятків тисяч місць у вашій великій залі?

    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.22 | макс

      Re: Скільки десятків тисяч місць у вашій великій залі?

      Трансляция на площадь готовится. Когда-то наша площадь вместила около 100 тыс. граждан (29 октября 2004 г., в день приезда В.А.Ющенко)

      Говорят мэр, после консультаций с юристами, все же подписал распоряжение о проведении громадських слухань.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".