МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

До юристів: виплата за народження дитини скасовує соцпільги?

10/23/2006 | Кирило
Днями їхав у таксі й жінка-таксистка розповіла таку історію про свою знайому з м. Ромни. Вона одинока матір з двома дітьми. Народивши другу дитину, отримала 8000 грн. - щоправда, порціями, дуже розтягнуто в часі (ну, про це я чув, що так воно й має бути, хоча варто уточнити). Але суть в іншому. Мотивуючи тим, що ця допомога є прибутком (?!), їй зняли соціальні виплати, які раніше виплачували - здається, як малозабезпеченій. Одним словом, наскільки я зрозумів, через разову (хоча й доволі велику) допомогу людина позбулася допомоги систематичної.

Можливо, я щось не зовсім так зрозумів, але таксистка дала телефон цієї своєї знайомої, якщо у цій історії є щось незаконне і можна якось допомогти людині відновити справедливість, то всі деталі можна уточнити безпосередньо в неї.

Відповіді

  • 2006.10.23 | Never

    Re: До юристів: виплата за народження дитини скасовує соцпільги?

    Начебто допомога не включається до оподатковуваного доходу:


    Про податок з доходів фізичних осіб
    N 889-IV, 22.05.2003, Закон, Верховна Рада України

    4.3. Доходи, які не включаються до складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу
    До складу загального місячного або річного оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи (що не підлягають відображенню в його річній податковій декларації):
    4.3.1. сума державної матеріальної та соціальної допомоги у вигляді адресних виплат коштів та надання соціальних послуг відповідно до закону, житлових та інших субсидій або дотацій, компенсацій (включаючи допомогу по вагітності та пологах), винагород та страхових виплат, які отримуються платником податку відповідно з бюджетів та фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування згідно із законом, у тому числі (але не виключно):
    ( Абзац перший підпункту 4.3.1 пункту 4.3 статті 4 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1958-IV від 01.07.2004 )


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua