МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Бідний наш Президент

10/28/2006 | дідусь
Наш Президент знову надумався “йти назустріч народу”, на цей раз шляхом створення громадської ради при Президенті України.
І як мені здається, на жаль, з цього (як і з усього іншого, що затівав наш президент) нічого путнього не вийде. По крайній мірі у мене склалось таке враження після того як і я побував на зборах представників громадських організацій України (які відбулись вчора, 27 жовтня у готелі Братислава), на яких мали висуватись представники у цю раду при Президенті України.
Таке враження склалось як і від того як пройшли збори, так і від “програмного документу” (у вигляді брошурки з тезами (чуть не квітневі як у Ілліча) та з проектом “Положення про громадську раду України”).
Почну з процедури:
- Замість того щоб обговорювати програму та висувати делегатів у цю раду (а вона ж начебто важлива – при самому президенті буде), “нарада” перетворилась у “ізлітіє душі” виступавших аматорів. “Конкретика” виступів переважно обмежувалась: - “влада не думає про народ, влада далека від народу”, ну хтось ще віршики підчитував, хтось про бога щось ніс – ну оце і вся “конкретика”.
Ні однієї конструктивної пропозиції по усуненню недоліків, чи по забезпеченню ефективності роботи цієї ради. Все звелось як у нас завжди – “а поговоріть” .
Хоча мені здалось, що інше і не планувалось. Одним із пунктів порядку денного (це з 13,30 до 14-00), значилась закрита частина з’їзду для повноважних представників ГРУ (громадської ради України) – це не тих, що уже на з’їзді подавали заявки, це тих, що ще до з’їзду “перетерли тему” між собою, і які видно і попадуть переважно у цю Раду. А шоу у Братиславі – для формальної легімітизації “міждусобойчика”.

Але ладно з процедурною частиною, перейдемо до “програмних тез” (ДОКТРИНИ, КОНЦЕПЦІЇ ТА ПРОГРАМИ).
Все “захоплення” “програмним документом” не передаси, але на деяких перлах зупинюсь.
Почну з базису – економіки.
Унікальною є пропозиція створення “безподаткової системи держави” (видно її будуть пропонувати Президенту “ходоки з народу”).
А звідки ж бюджет наповнювати? В тезах зазначено: - “Єдиним джерелом такого наповнення може бути виключно державна зовнішньоекономічна діяльність, за допомогою продажу власних грошей іншим державам”.
Ви (уже регочучи) запитаєте у наших “прожектантів” – а чи вияснили вони спочатку – чи хтось за кордоном буде купляти нашу валюту?
Даремно смієтесь, не такі вже простаки наші “прожектьори”, вони мають чим вам відповісти:
- “для цього необхідно визначити умови за яких все, що тільки продається за межі країни, повинно продаватись виключно за нашу національну валюту... Продаж же власних грошей монопольно належить державі і саме їй належить цей прибуток, за рахунок якого і формується бюджет держави”.
Отак братці і житимемо – малюватимемо папірці із портретами Франка та Грушевського та заживемо як у бога за пазухою – правда гарна картина?
Правда одного не врахували наші фантазери – країна багатіє за рахунок “експорту грошей” лише за однієї умови – якщо її національна валюта слугує у інших країнах – засобом накопичення.
Але нажаль, підстав вважати, що світові фінансові воротили почнуть міняти структури своїх банківських резервів та інших валютних накопичень – заміщуючи долари та євро українською гривнею – НЕМАЄ НІЯКИХ. А відтак іноземці будуть купляти українські гроші лише тоді, коли їм необхідно купити в Україні товар, при цьому гроші одразу повернуться в Україну. Таким чином світовому валютному ринку буде крутитись дуже обмежена кількість гривень, до того ж яка практично і не виходитиме за межі України – повертаючись одразу “додому” у вигляді платежу за українські товари.
Якщо ж держава почне штучно “нагнітати” ціну своєї валюти (щоб хоч трошки заробити на “дутій” ціні грошей – то вона просто знищить експорт і всі експортні галузі країни.
Це елементарна логіка, зрозуміла кожному грамотному економісту, але видно у цій Громадській раді при Президенті України (судячи по тим хто був представлений серед виступаючих) ні економістів ні юристів не буде – поети, письменники (ні і вони потрібні, але ж ця “Рада” я бачу зібралась давати Президенту поради і з економічних і з юридичних питань).
Ще одним “крутим” юридичним козирем планується масовий випуск монет. Але ж монети це не ковбаса і не хліб, нумізматичний ринок досить обмежений і розраховувати на те, що іноземці почнуть мільярдами скупляти українські гривеники може лише наївний фантазер. Невеличкий прибуток країні це може дати, але розраховувати на це як щось суттєве - ?

2. А тепер перейдемо від економіки до права і державного управління:
У тезах пропонується, щоб уряд очолював Президент, а Кабінет Міністрів – Прем’єр-міністр.
Я звиняюсь конєшно, а кабінет міністрів це що – не уряд?
Я так до кінця і не розгадав цю загадку, але (судячи з тексту “апрєльскіх тєзісов”) – кабінет міністрів складатиметься з трьох міністерств, а уряд – це кабінет міністрів плюс ще одне – ГРОМАДСЬКЕ МІНІСТЕРСТВО, яке буде очолювати ну просто “супер-міністр” (якого будуть обирати разом з президентом). – Боюсь що матимемо два президенти, бо обраний народом “соціальний міністр” може і нах... Президента послати.
Як це все формуватиметься (обиратиметься), а головне – як ЦЕ буде функціонувати – нічого не сказано.

Тепер до права: - пропонується створити одне єдине силове міністерство (ну це щоб різні луценки не сварились між собою). Під цією, на перший погляд благопристойною пропозицією ховається надзвичайно велика небезпека – буде суттєво обмежено гарантованість демократії. Адже відомо, що демократія тримається не на “добрих президентах”, а на системах владних противаг. Ця система противаг можливо врятувала і “Майдан” в 2004 році, коли одні “силовики” СБУшники і військові “м’яко натякнули” ментам і їх внутрішнім військам, що якщо ті застосують зброю проти “Майдану” то вони застосують її на захист “майдану”.
Звичайно, конкуренція різних силовиків, різних правоохоронних органів має і свої недоліки, але з двох зол вибирають менше – хай вже вони краще конкурують між собою, чим весь силовий апарат попаде в одні єдині руки і можливо не зовсім добрі (якщо не сьогодні то через кілька років).
А для злагодженої роботи правоохоронців (ну щоб прокуратура не “рубала” справи Луценко) нашому Президенту не обов’язково створювати єдине силове гіпер-відомство – достатньо на посади Прокурора України не Піскунів і Медведьків, а дещо інших людей – і все буде добре працювати.

3. Тепер трохи політики:
“Громадські діячі” надумали радити Президенту двопалатний парламент, Верховна Рада – як Верхня Палата, і Громадська Рада України (здається хтось на себе одіяло тягне) – як нижня Палата. Але Нижня Палата не за територіальним принципом (взагалі двопалатний парламент доцільний лише у Федераціях), а як орган – інтересо-фахового, територіального корпоративного представництва. Як буде обиратись це “чудо влади”, про це – ні гу-гу.
Цікаво, як будуть обиратись корпоративно-фахові депутати – яке представництво від поетів, а яке від селян. – Будемо як при феодалізмі – один депутат від ста дворян і один від десяти тисяч селян.
Цікаво хто у нас у дворянах буде?

Ну і останній перл, це вже із самого “Положення про Громадську раду України”, - серед головних функцій ради (у пункті 3, де йдеться про функції – на першому місці) - “формування і прогнозування громадської думки та створення стійкого позитивного іміджу президента України”.
Говорячи простіше – “царя славімо”!
А от на мою думку – “цар” сам себе повинен славити – своїми справами і успіхами, а рада повинна допомагати йому ефективно працювати – краще розуміти існуючі проблеми, а не “формувати імідж”.
І ці люди будуть “радниками Президента” від громадськості – краще б вони у носі ковирялись.
Бідна моя Україна.

Відповіді

  • 2006.10.28 | ilia25

    Re: Бідний наш Президент

    дідусь пише:
    > А звідки ж бюджет наповнювати? В тезах зазначено: - “Єдиним джерелом такого наповнення може бути виключно державна зовнішньоекономічна діяльність, за допомогою продажу власних грошей іншим державам”.
    > Ви (уже регочучи) запитаєте у наших “прожектантів” – а чи вияснили вони спочатку – чи хтось за кордоном буде купляти нашу валюту?
    > Даремно смієтесь, не такі вже простаки наші “прожектьори”, вони мають чим вам відповісти:
    > - “для цього необхідно визначити умови за яких все, що тільки продається за межі країни, повинно продаватись виключно за нашу національну валюту... Продаж же власних грошей монопольно належить державі і саме їй належить цей прибуток, за рахунок якого і формується бюджет держави”.

    Це є така популярна серед даунів теорія -- Америка начебто багатіє за рахунок того, що нафта продається за долари. Тобто всі, хто хоче купити нафту, мають купувати долари, а американцям залишається лише їх друкувати.

    Схоже хтось з тих даунів мріє збагатити Україну по тій же схемі :)


    А ідея громадської ради -- то дійсно сумно. Україні, як і будь якій демократії, потрібна дієва опозиція. А у нас в цій якості виступають якісь імпотенти.
  • 2006.10.29 | Oleg

    Re: Бідний наш Президент

    Это что, первоапрельская шутка ? Так на дворе к зиме.
    Хотя с наших козлов все может статься. Почему бы их не подоить,
    а деньги от выручки их молока - в бюджет.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.10.29 | дідусь

      Re: Бідний наш Президент

      Якби ж то шутка - а то ж на повному серйозі.
      Наш потопаючий Президент почав кидатисбь у різні прожекти щоб хоч за соломинку схопитись.
      Підтягнув Балогу, вернув Зінченка, несунами крутить як Хома ху...м, ніяк не викрутить куди їх пристроїти - чи то в коалізію чи то в апазіцію, а ще видно вирішив "дємократію ізобразіть", народу понрвавіться - (якщо хоч не результатами діяльності, то хоч ізображенієм. І розігнавши інститут своїх радників на громадських засадах (цікаво який відсоток із них мав до нього доступ щоб щось радити) він вирішив створити Громадську раду при президенті (такі вже числяться при кабміні і ряду міністерств (правда лише числяться).
      Що за радники будуть у Президента - ми вже бачимо. Хоча - одні одного варті.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.10.29 | Зверопупс

        Re: Бідний наш Президент

        Президент создает ГРУ .Видимо, он слыхал, что ГРУ в России - серьезная организация. Но несколько перепутал главное разведывательное управление с фэнтази-клубом им. Манилова.
        Господи, за что караешь Украину?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.10.29 | дідусь

          Re: Бідний наш Президент

          Фентезі клуб імені Манілова не в ГРУ, а на банковій.
          Хоча чого тут дивного - який пан, таку собі і челядь підбирає.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".