МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ого, як поперло! Команда надійшла?

11/01/2006 | igor
Читаємо наступне
"Невдовзі на Волинь прибули загони зі сходу України та півдня Білорусії. Область перетворилася в партизанський край. Боротьба з окупантами посилювалася з кожним днем. Поступово на території Волині розгорнулася справжня партизанська війна. Народні месники громили поліцейські гарнізони, вступали в сутички з регулярними військами, одним словом, робили все для того, аби земля горіла під ногами загарбників. В цей час нацистська газета "Дойче Україне цайтунг" повідомляла: "Для ліквідації партизанського руху в містах Луцьк, Брест-Литовськ, Кременець, Дубно, Ковель, Володимир-Волинський створено спеціальні суди для розгляду справ про незаконне переховування зброї".

Оскільки я родом із тих місць, Волині, то можу абсолютно чітко завити, що це така сама правда, як і підрахунки пана Ківалова та професорство пана Януковича (хоча різниця лише в літері).
Так, там дійсно був партизанський край, але не більшовицький :).

Рекомендую почитати наступне:
http://warhistory.ukrlife.org/6_02_3.html
Про той же край але з погляду істориків, а не Кидалових.
"Воєнна історія" #5-6 за 2002 рік УКРАЇНСЬКА ПОВСТАНСЬКА АРМІЯ ТА ЗБРОЙНІ ФОРМУВАННЯ ОУН У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНИ Іван Муковський,
доктор історичних наук, професор Київського університету туризму, економіки і права.
Олександр Лисенко, доктор історичних наук, завідуючий відділом історії України періоду Другої світової війни Інституту історії України НАН України.

Від себе можу засвідчити, що мій дід бачив радянських партизанів лише раз за всю війну. Коли партизанський загін Ковпака за домовленістю із УПА переходив р.Горинь біля с.Звіздівка і там вони й ночували. Уявити, що поліські селяни йдуть в радянські партизани може лише інопланетянин :). Бо там просто не існувало радянських органів. Не встигли :).

Відповіді

 • 2006.11.02 | Moro

  Де це ви надибали?

  Чесно кажучи, з трудом уявляю, як можна буде перетворити (в історії) Волинь на "партизанський край". Надто багато свдічить про цілком протилежне (я теж з тих країв). УПА було скільки завгодно. Совітський партизанів - практично не було.
  До того ж смішний опус автора про інвазію "партизанів" з Білорусі. В Західні Білорусі була білоруська самооборона(щось на зразок УПА) - але ніяк не совітська партизанка.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.02 | Михайло Свистович

   Re: Де це ви надибали?

   Moro пише:
   > УПА було скільки завгодно. Совітський партизанів - практично не було.

   Було, хоча і значно менше, ніж упівців. І УПА з ними мало чимало сутичок

   > До того ж смішний опус автора про інвазію "партизанів" з Білорусі

   Зовсім не смішний, бо інвазія таки була в основному з Білорусі (волиняни не дуже рвалися у червоні партизанські загони)

   > В Західні Білорусі була білоруська самооборона(щось на зразок УПА) - але ніяк не совітська партизанка

   Була там і совіцька партизанка, хоча ні в яке порівняння з УПА вона не йде, а білоруська самооборона аж ніяк УПА не нагадує. Не вела вона війни на два фронти.
  • 2006.11.02 | igor

   Re: Де це ви надибали?

   Та власне кажучи я писав відповідь на троляче посилання, але воно десь зникло, а моя відповідь залишилася. Тож першоджерело тут
   http://www.anti-orange-ua.com.ru/index.php/content/view/1592/42/
   не менш цікаві матеріали є й ось тут
   http://anti-orange-ua.com.ru/forum/viewtopic.php?t=1094
   Власне матеріали цікаві, але подання й трактування суто троляче :). Та й тролики знайомі. Троль, чи декілька, під різними ніками кидає звідти матеріали й робить посилання. Ці закиди зявилися після повідомлень про експерименти над людьми в ГУЛАГ, про дитячі концтабори, про бригадну роботу ФСБ на російських інтернет форумах. Я так вважаю що це реакція на появу матеріалів із сайту ttp://www.gulag.ipvnews.org/article20060901_01.php
   Тим більше, що цей сайт активно викидають із російських пошуковиків :).
   Ще був один матеріал, але доки я писав відповідь, його прибрали. Шкода, пропала відповідь.
   Мене зачепило, бо родина батька із Холмщини, а матері якраз із Полісся. Тож тема для мене вельми актуальна і цікава. І тролячі наміри цілком прозорі :).
 • 2006.11.02 | alx_1904

  Ой, а что рейда Ковпака и Сабурова не было?????

  И забыли как в 42 отряды С. Ковпака и С. Руднева вывели из строя 48 нефтевышек, 3 нефтеперегонных завода и нефтепровод. А где они находились, а?
  - Заодно вы естественно забыли о том, что в 1943 году общая площадь контролируемых советскими партизанами районов была больше, чем территория Австрии, Бельгии, Дании и Швейцарии вместе взятых.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.02 | Moro

   Учі матєріальну часть!

   А то скоро понизять тобі ставку!
   Де Волинь, а де Карпати, троле сраний!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.02 | Михайло Свистович

    Re: Учі матєріальну часть!

    Moro пише:
    > А то скоро понизять тобі ставку!
    > Де Волинь, а де Карпати, троле сраний!

    Не прикривайте лайкою (особливо в розмові з тролем) свої прогалини у знаннях. Рейди проходили і по Волині, хоча нафтовежі знищували і не там. А лайка замість фактів та заперечення очевидного показує українську сторону, від імені якої Ви виступаєте, в поганому світлі. І ті, кого б Ви могли переконати, але які знають історію, не повірять Вам через цей епізод і в інших випадках, де Ви казатимете стовідсоткову правду.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.02 | Moro

     Інтимне для Свистовича

     Свистович, ви чи не більший мудак, аніж той троль.
     Про що я вам послідовно торочу вже може з рік.
     Але ви погодитеся з тим, хіба у пеклі.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.02 | Михайло Свистович

      Re: Інтимне для Свистовича

      Moro пише:
      > Свистович, ви чи не більший мудак, аніж той троль

      А Ви так точно більший :)
  • 2006.11.02 | saha

   Re: Ой, а что рейда Ковпака и Сабурова не было?????

   До речі ви почитайме мемуари свідків того рейду.
   Ви багато чого цікавого дізнаєтеся.
   Як от наприклад, що спочатку на рейді було домовлено про спільну дію з УПА проти німців і дійсно "обєднані" чи при підтримці одне одного вони завдали великої шкоди німецькому тилу.

   Але саме цікаве це закінчення рейду. Коли з Кремля від Сталіна отримали наказ воювати як з німцями тай і з УПА.
   От тут то й близько 30% особового складу втратилі поки відступили з тереторії контрольовоної УПА.
  • 2006.11.02 | Михайло Свистович

   Re: Ой, а что рейда Ковпака и Сабурова не было?????

   alx_1904 пише:
   > И забыли как в 42 отряды С. Ковпака и С. Руднева вывели из строя 48 нефтевышек, 3 нефтеперегонных завода и нефтепровод. А где они находились, а?

   Рейди - це не місцева партизанка

   > - Заодно вы естественно забыли о том, что в 1943 году общая площадь контролируемых советскими партизанами районов была больше, чем территория Австрии, Бельгии, Дании и Швейцарии вместе взятых.

   Ці райони були в Україні? А може то не вони, а білоруські і смоленські непролазні болота контролювали ті райони? ;)
  • 2006.11.02 | igor

   Ви тролику знову за своє :) ну хіба ж

   я десь написав таку дурню, це вам так би хотілося, щоб я заперечував очевидні речі. Дешевий прийом, читайте літературу про пропаганду. Підвищуйте рівень роботи :).
 • 2006.11.02 | один_козак

  О! Може ви мені допоможете?

  igor пише:
  > Від себе можу засвідчити, що мій дід бачив радянських партизанів лише раз за всю війну. Коли партизанський загін Ковпака за домовленістю із УПА переходив р.Горинь біля с.Звіздівка і там вони й ночували.

  О! Я давно шукаю більше інфи про це. Підкажіть, на що можна спиратися в таких розповідях. І ще. Можете ви, спираючись на серйозні джерела, підтвердити або спростувати твердження, що ніби-то комісар Руднєв користується повагою серед ветеранів УПА і західняцького населення за те, що, чисто з людської порядності, відмовився відплатити УПА злом за співпрацю проти німців?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.02 | alx_1904

   Re: О! Може ви мені допоможете?

   один_козак пише:

   > О! Я давно шукаю більше інфи про це. Підкажіть, на що можна спиратися в таких розповідях. І ще. Можете ви, спираючись на серйозні джерела, підтвердити або спростувати твердження, що ніби-то комісар Руднєв користується повагою серед ветеранів УПА і західняцького населення за те, що, чисто з людської порядності, відмовився відплатити УПА злом за співпрацю проти німців?

   Чл. КПСС с 1917. В Сов. Армии с 1918. Окончил Военно-политич. академию им. В. И. Ленина. С 1914 на Русско-Балтийском воздухоплавательном з-де, в 1916 арестовывался за революц. деятельность. В 1917 красногвардейцем участвовал в штурме Зимнего дворца. В годы Гражд. войны воевал на Юж. и Юго-Зап. фронтах, командовал взводом, затем был инструктором политотдела Донецкой трудовой армии. После окончания академии был комиссаром полка, бригады, нач-ком политотдела п комиссаром укрепрайона на Д. Востоке
   С сент. 1942 чл. подпольного ЦК КП(б)У.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.02 | один_козак

    На городі бузина, але дякую за труди.

   • 2006.11.02 | AK

    Напівправда - та сама брехня

    alx_1904 пише:

    >
    > Чл. КПСС с 1917. В Сов. Армии с 1918. Окончил Военно-политич. академию им. В. И. Ленина. С 1914 на Русско-Балтийском воздухоплавательном з-де, в 1916 арестовывался за революц. деятельность. В 1917 красногвардейцем участвовал в штурме Зимнего дворца. В годы Гражд. войны воевал на Юж. и Юго-Зап. фронтах, командовал взводом, затем был инструктором политотдела Донецкой трудовой армии. После окончания академии был комиссаром полка, бригады, нач-ком политотдела п комиссаром укрепрайона на Д. Востоке
    > С сент. 1942 чл. подпольного ЦК КП(б)У.

    Тролику, ти дещо свідомо пропустив у своїй цитаті:

    В 1937 г. был исключен из рядов ВКП (б), привлекался к судебной ответственности.

    Не такий він був сталініст, як ти його малюєш.
  • 2006.11.02 | Михайло Свистович

   Re: О! Може ви мені допоможете?

   один_козак пише:
   >
   > Можете ви, спираючись на серйозні джерела, підтвердити або спростувати твердження, що ніби-то комісар Руднєв користується повагою серед ветеранів УПА і західняцького населення за те, що, чисто з людської порядності, відмовився відплатити УПА злом за співпрацю проти німців?

   Можу підтвердити це без джерел. Не те що його там шанують, але поганими словами не згадують.
  • 2006.11.03 | igor

   Ну які контакти під час рейду могли

   бути у Руднєва із місцевим населенням? Про контакти Руднєва із УПА зрозуміло ніхто нічого не писав і навряд чи напише.
   У всякому випадку там де я виріс і де ночували ковпаківці жодного прізвища крім самого Ковпака ніхто ніколи не називав. Бійці УПА активно агітували радянських приєднуватися до них, але радянські розмов уникали. Оце й усе.
   Якщо Руднєв був хоч трохи мислячою і чесною людиною то не міг не бачити настроїв населення і не передбачити наслідків від нападу на УПА. Можливо десь висловився на цю тему, або навіть подав думки в центр.
 • 2006.11.02 | Михайло Свистович

  Re: Ого, як поперло! Команда надійшла?

  igor пише:
  >
  > Оскільки я родом із тих місць, Волині, то можу абсолютно чітко завити, що це така сама правда, як і підрахунки пана Ківалова та професорство пана Януковича (хоча різниця лише в літері).
  > Так, там дійсно був партизанський край, але не більшовицький :).
  >
  > Від себе можу засвідчити, що мій дід бачив радянських партизанів лише раз за всю війну. Коли партизанський загін Ковпака за домовленістю із УПА переходив р.Горинь біля с.Звіздівка і там вони й ночували. Уявити, що поліські селяни йдуть в радянські партизани може лише інопланетянин :). Бо там просто не існувало радянських органів. Не встигли :).

  На Волині радянські партизани дійсно були (не рейдові), і УПА часом вела з ними жорстоки бої. І до їхніх загонів селяни йшли. Хоч і не масово. Більше того, я знаю навіть радянських партизанів-галичан. Хоч їх взагалі була жменька.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua