МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

УПЦ (МП) будує Володимирський собор - іще один

11/03/2006 | Майдан-ІНФОРМ
У Києві дедалі сильніше розгоряється скандал навколо будівництва нової Володимирської церкви - всього за декілька кварталів від Володимирського собору.

Нова церква належатиме Українській православній церкві Московського патріархату. Відповідно Київський патріархат проти її появи.

Не хочуть церкви і мешканці цього району, адже її хочуть звести у невеликому скверику, прямо під їхніми вікнами.

За останнє десятиліття у Києві з’явилося багато нових храмів. Будівництво церков було улюбленою справою колишнього мера Олександра Омельченка.

Однак, здається, ніколи зведення храму не викликало такого протистояння, як будівництво нової Володимирської церкви.

Її хочуть поставити у маленькому скверику на перетині вулиць Гончара і Богдана Хмельницького.

Зараз тут стоїть тендітна фігурка комсомолки Зої Космодем’янської. Довкола високий зелений паркан. Мешканці навколишніх будинків розповідають, що встановили його за одну ніч люди у камуфляжній формі без жодних пояснень. Пізніше з’ясувалося, що тут має бути церква.

“Коли забори поставили розвішували такі величезні плакати: “Храм коло дому, Бог – в душі”. Але на такому невеликому клаптику не можна ставити таку велику споруду. Вони казали: “Буде малесенька капличка”. Яка ж вона малесенька? 14 метрів у діаметрі і 16 метрів у високу. Це ж якийсь монстр”, - обурюється одна з мешканок пані Світлана.

Більшість людей, що живуть у цьому районі, проти будь-якого будівництва на цьому місці. Вони стверджують, що землю виділили з численними порушеннями. Головне з них - за законом будувати у скверах та парках заборонено.

Ініціювали зведення церкви громада невеликої парафії, названої на честь князя Володимира, яка зараз орендує приміщення у лікарні навпроти Володимирського собору.

Настоятель цієї парафії Андрій Меткалик запевнив Бі-Бі-Сі, що церква у цьому місці нічому не зашкодить.

“Ні одного дерева не зачеплять. Якщо якийсь кущ зачепиться, то його просто можна пересадити. Архітектор спеціально зробив такий проект, який довершить архітектурний ансамбль цієї вулиці, адже він недовершений”, - вважає священик.

Однак суперечка навколо нової Святоволодимирської церкви має не тільки матеріальний, а й духовний бік. Вона належатиме Московському патріархату, а розташовуватиметься всього за кілька кварталів від Володимирського собору, який підпорядковується Київському патріархату.

Речник київської патріархії ігумен Євстратій вважає, що це неспроста: “Те, що було обрано саме ім’я на честь князя Володимира, це – не простий збіг обставин. Це – потенційна претензія громади храму Московського патріархату на те, щоби розпоряджатися, володіти Володимирським патріаршим собором. І громада Московського патріархату, як юридична особа з тією самою назвою, може позиватися до Київського патріархату з метою скасування тих рішень, на підставі яких храм закріплений за Київським патріархатом”.

Секретар київської метрополії Московського патріархату Віталій Косовський у розмові з Бі-Бі-Сі не приховував претензій на Володимирський собор. На його думку, той храм у 1992 році було захоплено незаконно, так само як незаконно, за словами отця Віталія, утворився Київський патріархат.

Він не бачить нічого дивного у тому, що біля Володимирського собору буде ще один храм на честь давньоруського князя.

“Наша думка, церковна, – у нас теж має бути церква, присвячена рівноапостольному князю Володимиру. Тим більше, що це ім’я носить настоятель Української православної церкви (Московського патріархату – ред.). У нас багато в Києві церков, які мають однойменні назви: Покрови Пресвятої Богородиці – декілька церков, Святомикольських – декілька", - каже отець Віталій.

Головний аргумент церковників: будівництво храму – праведна справа. Тому людям це не може не подобатися, навіть якщо нова споруда їм заважатиме.

Однак понад дві тисячі мешканців цього району категорично проти будівництва. Вони підозрюють, що замість церкви або поруч із нею згодом може з’явитися інша нерухомість.

Адже цим будівництвом опікується не лише релігійна громада, а й деякі депутати Київради.

Люди розповідають, що забудовники неодноразово вдавалися до погроз та хитрощів, і нібито лякали – якщо не погодяться на церкву, то тут можуть побудувати казино чи стиптиз-клуб.

Джерело: Марта Шокало, Бі-Бі-Сі, Київ

Відповіді

 • 2006.11.04 | catko

  треба допомоги в бортьбi

  шевченкiвська райрада iнiцiюе щоб киiврада вiдмiнила рiшення про видiлення землi. якщо хто може - пiдтримайте пiдписами i зверненнями.
 • 2006.11.08 | Крук

  Re: УПЦ (МП) будує Володимирський собор - іще один

  Політичне питання,а тому хоч цяя церква непотрібна.москалі вивернуть свою чорну душу навиворот,але згвалтують і МіськРаду і Голову ,дійдуть до Янека,але побудують назло "хохлам"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.08 | Хвізик

   зайва політизація недоречна. слід знайти логічний аргумент, щоб

   заборонити це будівництво. Наприклад:
   порушення санітарних норм будівництва
   недопустимість знищення зелених насаджень

   натомість, запропонувати їм ділянку десь на околиці
 • 2006.11.15 | Лада

  Re: УПЦ (МП) будує Володимирський собор - іще один

  Жах який!
  Агресія Московського патріархату призводить лише до однієї думки - що це купа сатанистів, що геть не чули ні про християнську етику, ні про засади християнської віри, ні про... звичайну порядність!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua