МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Баранов ініціював підписання Меморандуму про чесні вибори

11/08/2006 | Майдан-ІНФОРМ
7 листопада в приміщенні Полтавської обласної філармонії відбувся Форум Громадської ради Полтави „Сила громади”. Представники громадськості міста заявили про свій рішучий намір забезпечити право полтавців на чесні й відкриті вибори.

У Форумі взяли участь гості з Києва та Львова: письменник і громадський діяч Іван Драч, голова громадської організації „Самопоміч” Володимир Цибулько, представник Громадянської компанії „Пора” Сергій Сальніков, член ради Всеукраїнської молодіжної організації „Молода пора” Андрій Качор, журналіст газети „Гроза” Ганна Варазза, директор громадської організації „Фонд регіональних ініціатив” Олена Пузан.

Голова Громадської ради Полтави „Сила громади” Андрій Баранов підкреслив, що людям набридло терпіти нехтування справжнім голосом громадськості, тому низка громадських організацій міста об'єдналися в Громадську раду „Сила громади”. Це унікально не лише для міста, але й для всієї України, коли створено потужний інструмент відстоювання громадських інтересів.

Сьогодні, як ніколи, виникла гостра потреба в тому, щоб голос громади прозвучав потужно й переконливо. Менш ніж через 20 днів у Полтаві мають відбутися вибори міського голови. Але є побоювання, що їх намагатимуться зірвати. Бо окремих новоявлених діячів абсолютно влаштовує ситуація, за якої можна монопольно розпоряджатися всіма міськими ресурсами і не нести за це повної відповідальності, яку несе перед громадою лише законно обраний міський голова, наголосив Андрій Баранов.

Він порівняв ситуацію в Полтаві з виборами в інших містах України. У Черкасах минулої неділі люди практично проігнорували вибори міського голови: на дільниці прийшли ледь 20 відсотків виборців. Знову були помічені фальсифікації, „каруселі”, „чорний” арсенал. У Полтаві також ідуть у хід найчорніші технології (свастики, мерці), розігрується такий сценарій, щоб залишити полтавців без вибору.

„Фахівці-психологи використовують термін „навчена безпорадність”, - сказав Андрій Баранов. - Це означає, - що для людини спеціально створюють такі ситуації, які змушують її займати пасивну позицію, віддавати право прийняття рішень комусь іншому. У нашому місті такі рішення довгий час приймала одна людина. Спочатку міський голова, а потім просто народний депутат. Сьогодні людей продовжують зомбувати: мовляв, від вас нічого не залежить, усе вже вирішено, можете йти на вибори, а можете не йти. І багато полтавців піддалися цьому зомбуванню. А байдужість громадян – це той ґрунт, на якому буйним цвітом цвіте корупція, волюнтаризм, хамство, цинізм!”

Саме тому Форум Громадської ради „Сила громади” залучив всеукраїнську спільноту, громадські організації, відомих у країні людей до моніторингу полтавських виборів. Це є початок дієвого громадського контролю за виборами міського голови Полтави.

Учасники Форуму підтримали пропозицію Андрія Баранова й ухвалили заяву, у якій закликали всіх кандидатів на посаду Полтавського міського голови підписати Меморандум про чесні вибори. Андрій Баранов першим поставив підпис під цим документом, засвідчивши, що докладе всіх зусиль для того, щоб вибори в Полтаві відбулися демократично, а міським головою став кандидат, який отримає мандат довіри виборців, - повідомляє Громадська рада Полтави "Сила громади".

Відповіді

  • 2006.11.17 | Обозник

    Баранов на "Обозе" (л)

    http://old.obozrevatel.com/ov4/new/486.html
    17 листопада о 13.00 на «Оглядачі» розпочнеться веб-конференція голови правління об’єднання громадських організацій «Сила громади» Андрія Баранова на тему: «Між законом і беззаконням. Вибори в Полтаві»

    Поддержите человека грамотными вопросами.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua