МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Харківська УНП просить всіх про гуманітарну допомогу

11/08/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Харківська обласна організація Української Народної партії звернулася до громадських та політичних організацій України, а також до державних і неурядових установ з проханням надати допомогу в забезпеченні міських бібліотек Харкова книгами та відеофільмами, які б розкривали справжню історію України. Про це повідомив голова Харківської обласної організації УНП, заступник голови облдержадміністрації Василь ТРЕТЕЦЬКИЙ.

„Недавні події у Харкові, пов’язані із відзначенням 64-ї річниці створення Української Повстанської армії, а потім негативні заяви з цього приводу Харківського мера Михайла ДОБКІНА, помітно підігріли інтерес до цієї теми громадськості і засобів масової інформації, - сказав В. ТРЕТЕЦЬКИЙ,- але, на жаль, ми стали свідками того, що дуже часто у своєму ставленні до теми УПА, харків’яни керуються застарілими комуністичними стереотипами і практично не знайомі з останніми історичними дослідженнями, які базуються на архівних матеріалах. Десятки студентів харківських вузів, які зверталися до нашого офісу, скаржилися на те, що у вузівських бібліотеках відсутня література, яка б розповідала правду про історію Української Повстанської армії і її героїчну боротьбу за волю України. І навіть у найбільшій бібліотеці міста - державній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка, всього кілька книг на цю тему.

„Тому ми звернулися до патріотичних організацій України із закликом надати Харкову гуманітарну допомогу, насамперед, книгами та відеофільмами про УПА, які будуть передані вузівським і публічним бібліотекам міста”, - сказав голова обласної організації УНП.

Також В.ТРЕТЕЦЬКИЙ повідомив, що на звернення очолюваної ним організації вже відгукнулася Рівненська обласна організацій Української народної партії, яка передала для Харкова серію книг з історії повстанського руху Волині, зокрема, книги Володимира Сергійчука „Український здвиг”, „Трагедія Волині”, Олександра Денищука „Герої Гурбинської битви”, „Злочини польських шовіністів на Волині”, 10-томник „Книги пам’яті і слави Волині” а також висновки робочої групи істориків при Урядовій комісії з вивчення діяльності ОУН і УПА”.

Як повідомив В.Третецький, перша партія книг буде передана до бібліотеки Харківського національного університету імені В. Каразіна та державної наукової бібліотеки імені В.Короленка.

— „Це буде наш посильний вклад у виконання Указу Президента України В.Ющенка „Про всебічне вивчення та об’єктивне висвітлення діяльності визвольного руху та сприяння процесу національного примирення”,- зазначив В.ТРЕТЕЦЬКИЙ.

Віктор Козоріз, прес-служба Харківської ОО УНП,
Контакт: 8 (057) 7-586-749

Відповіді

 • 2006.11.08 | Олексій_Семенович

  Re: Харківська УНП просить всіх про гуманітарну допомогу

  А що заважає харківським студентам зайти на наш сайт http://www.oun-upa.org.ua? Шо ж ми, дурно старалися? :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.08 | Свiдомий

   Re: Харківська УНП просить всіх про гуманітарну допомогу

   Олексій_Семенович пише:
   > А що заважає харківським студентам зайти на наш сайт http://www.oun-upa.org.ua?
   Вiдсутнiсть Iнтернету.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.08 | Предсказамус

    В Харькове интернет-кафе на каждом углу, цены невысокие

   • 2006.11.18 | один_козак

    Не може бути. Може, не вистачає посилань.

    Треба поширити.
  • 2006.11.18 | один_козак

   О! Так це - клондайк!

  • 2006.11.19 | SpokusXalepniy

   Студента питають на экзамені з історії України...

   - Скажіть будь ласка про джерела таких ваших розширених знань про УПА?
   - Та не перейматись, це все легенди.

   Цікаво, чи довго думали конструктори сайту над НАЗВАЮ? Чи це їм ФСБ підказало наприкінці.
  • 2006.11.19 | Леся

   Просто ДЯКУЮ

 • 2006.11.10 | Litopys UPA

  Re: Харківська УНП просить всіх про гуманітарну допомогу

  Dyvno chytaty informatsiu pro tse, pozaiak tilky Vydavnytstvo "Litopys UPA" stalo nadsylaie vsi svoji vydannia do takykh bibliotek Kharkova, iak:

  Kharkivskyj Nationalnyj Universytet
  Centralna Biblioteka, Viddil komplektuvannia literatury
  pl. Svobody, 4
  Kharkiv 61077


  Kharkivska Derzhavna Naukova Biblioteka im. V. Korolenka
  prov. Korolenka, 18
  Kharkiv 61003
  ukr@korolenko.kharkov.com

  Todi vynykaie zapytannia, chy nadsylani knyhy vidpravliaiutsia na kataloguvannia v smitnykovij korzyni, chy poprostu chytachi ne tsikavliatsia, scho ie v katalogakh bibliotekakh jikh bibliotek.

  Vydavnytstbvo "Litopys UPA"
 • 2006.11.18 | Віктор Козоріз

  Re: Харківська УНП просить всіх про гуманітарну допомогу

  Якщо бути точним, то в Харківській державній науковій бібліотеці ім.Короленка нами виявлено 12 назви книг про УПА. Одна з них- книга В.Полішука "Гірка правда про УПА". Видавнийцтво "Донеччина", 1996 р. Без коментарів. У науковй студентськівй бібліотеці педагогічного університету ім.Сковороди - у картотеці числиться лише 2(!) книги про УПА. За останній час на наш заклик про збір книг відгукнулося кілька громадських організацій та приватних осіб, які подарували близько 50 книг.Але цього замало! Друзі, підтримайте нашу ініціативу!
  Само собою ми здійснюємо просвітницьку роботу серед студентів- поширюжємо листівки, у яких викладена присяга воїна УПА та 10 інтернет адрес, за якими можна знайти інформацію про УПА.
  Віктор КОЗОРІЗ, Харківська обласна організація УНП.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | Забойщик

   Re: Харківська УНП просить всіх про гуманітарну допомогу

   Надо подарить им книгу Полищука изданную в Канаде! ;) Для убедительности.
 • 2006.11.18 | Зверопупс

  Re: Слезы душат и капают....))

  Бедненький наш вице-губернатор...Нету денюжек на книгиии.......рыыыыдаюююююю......
  Ну пусть попробует свой галстук продать, что ли....Книг на 300 хватит точно...Или один раз непообедает так, как привык - еще на сотню книг сэкономит...Бедные люди у нас в вице-губернаторах сидят, на трамваях на работу ездят...тьху, читать противно, как жирная чиновничья крыса (вне зависимости от убеждений)пиарится в поисках "гуманитарной помощи книгами", которую могут сами себе оказать одним росчерком пера...Тьху.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | Чучхе

   Re: Слезы душат и капают....))

   Зверопупс пише:
   >жирная чиновничья крыса (вне зависимости от убеждений)пиарится в поисках "гуманитарной помощи книгами", которую могут сами себе оказать одним росчерком пера...Тьху.

   Причому, якби замгубернатора вчинив би таким чином, т. Зверопупс висказував би своє не менше обурення використанням службового становища і нецільового витрачання грошей на книги про УПА
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Зверопупс

    Re: Слезы душат и капают....))

    Чучхе, Вы ведь не в Америке живете, насколько я помню. С каких это пор у нас чиновники такого уровня не в состоянии бабахнуть хотя бы поллимона на книженции, если при этом они умудряются коммуниздить миллионами на личные нужды? Вы притворяетесь , любезный, когда говорите о народном контроле за баблом.
    Тем более, что ежели так боится казеную деньгу мимо кармана на книги пускать - пусть пару лимонов из своих подшкурных сбережений на УПА израсходует.Или Вы думаете, что у него с бабками проблемы?
    Еще раз - тьху на всех них.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Чучхе

     Т.е. он плохой начальник, потому что не крадёт деньги ?

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.19 | Пані

      Приблизно так

      Я чула багато нарікань на бездіяльність, але щоб крав - не чула поки що не від кого.
 • 2006.11.19 | Нестор

  Жє лє манж па сіс жур (с) Кіса Вороб"янінов

  Падайтє бившему дєпутату Государствєннай думи

  http://www.observator.org/actual/268.html

  Особливий розпал вирішення усіх „шкурних” питань по львівській землі настав після 3 жовтня, коли у відставку відправили Любомира Буняка. З того часу на 6 сесійних засіданнях під головуванням Зеновія Сірика було розглянуто понад 450 земельних питань (для довідки – див. сайт міськради http://www.city-adm.lviv.ua/).

  Оцінюючи середню вартість одного питання у 30 тис. у.о., отримуємо суму у 13 мільйонів 500 тисяч умовних одиниць. Розділивши її на кількість сесійних засідань – 6 отримуємо й середню суму, яку „піднімають” депутати за одну сесію: 2 мільйони 250 тисяч у.о.

  Почесний обов’язок розподілу грошових потоків лежить на плечах декількох депутатів, які „рішають” будь-які земельні питання по Раді – це небезвідомі народні обранці Данило Ярема (фракція ХДС) – голова земельної комісії, Юрій Батюк (фракція НРУ) – заступник Яреми, та Сергій Бащук (фракція НСНУ). Не остання роль, звісно, належить і секретарю, а тепер в.о. мера Львова Зеновію Сірику („рулити” процесом голосування – теж мистецтво). Каса, яку забирають до власної кишені ці достойники тільки за одне сесійне засідання дорівнює близько 1 мільйона доларів (!).

  Для забезпечення позитивного результату підключають ще голову фракції УНП Юрія Кужелюка, який своїми штиками „цементує” проходження потрібних земельних питань. У ролі „гарматного м’яса”, чи то пак машинок для голосування виступає решта депутатів, які чемно отримують свої „ласі шматочки” у вигляді крихт з бенкетного столу головних керовців.

  Звісно, львівські міські депутати не могли би працювати без „даху” з боку нардепів з Верховної Ради. Поспілкувавшись із рядом львівських підприємців, Обсерватор з’ясував приблизні обсяги і напрямки відкатів:

  Данило Ярема → Антон Ружицький → Володимир Стретович.
  Юрій Батюк → Богдан Бедрило → Ярослав Кендзьор.
  Сергій Бащук → Тарас Стецьків.
  Юрій Кужелюк → Олекса Гудима.

  Які реальні цифри стоять за цими схемами: Данило Ярема отримує за сесію близько 350 тисяч у.о., з яких 200 передає Антону Ружицькому а той – мінімум 100 тисяч голові ХДС Володимиру Стретович (до речі, невипадково на у матеріалі інтернет-ресурсу „Резонанс” „Львовские бандиты рвутся в Раду” Антона Ружицького іменують головою комісії землекористування – див. http://www.observator.org/skelet/260.html).

  Юрій Батюк, який є головним лобістом по земельних питаннях і Богдан Бедрило, який, як голова фракції НРУ у міськраді виступає в ролі „смотрящого” за монолітністю рядів голосуючих „солдатів” отримують до 450 тисяч, з яких 200 тисяч Бедрило, як помічник нардепа, передає „нагору” – своєму патрону Ярославу Кендзьору.

  Сергій Бащук, який командує колишніми „пеерпістами”, а тепер „несунами”, отримує до 400 тисяч за одне засідання. З них він чемно відраховує на менше 250 тисяч на Криву липу Тараса Стецьківа.

  Юрій Кужелюк отримує до 200 тисяч, з яких банкує 100 тисяч голові ЛОО УНП Олексі Гудимі.

  Окремим рядком слід прописати в.о. міського голови Зеновія Сірика, який отримує лише від загального грошового пирога близько 200 тисяч за сесію. Ми не враховуємо тут ті „транші”, які він отримує напряму від зацікавлених у вирішенні своїх земельних питань. Він є досить самостійним гравцем і питання того, з ким ділиться Сірик (Стецьків, Олійник чи ще хтось), і чи ділиться взагалі залишається до обговорення.

  Рядові „бійці” отримують свої 300-500 доларів. При цьому їх фракційна приналежність не відіграє вирішального значення – адже навіть коли Денькович дав команду по фракції Батьківщини ігнорувати земельні питання – від голосування утрималися лише 5-6 депутатів. Бабло перемагає зло, панове?

  Склад комісії землекористування, будівництва і архітектури:

  Ярема Данило - ХДС
  Батюк Юрій - НРУ
  Бащук Сергій - НСНУ
  Олійник Андрій - НСНУ
  Шлапак Роман - НРУ
  Білик Андріан - НСНУ
  Андрусишин Роман - НСНУ
  Сівокозова Людмила - ПРП
  Заболотовський Володимир - НСНУ

  http://www.observator.org/stopkadr/832.html

  А в таких халупах туляться рядові УНПісти

  Якщо б хоч один відсоток від такого дерибану пустити на книжки про УПА, то можна запросто перелюнути "Малую зємлю" Брєжнєва :)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | Пані

   При чому тут Харківське УНП????

   Просто хочеться розмазати гівно тонким шаром? Аж на 1000 кілометрв чи скількі там від Харкова до Львова?
   Ніхто з них тут в таких будинках не живе.
  • 2006.11.19 | Предсказамус

   Пани права, это не в тему

   Во-первых, в Харькове УНП не при власти, так что шансов строить особняки нет, даже если есть желание.
   Во-вторых, они хотят делать хоть что-то для того, чтоб в Харькове, услышав слово "УПА", понимали, о чем вообще идет речь.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.20 | Зверопупс

    Re: Пани права, это не в тему

    Предсказамус, Вы же умный человек. При чем тут:
    "Во-первых, в Харькове УНП не при власти, так что шансов строить особняки нет, даже если есть желание.
    Во-вторых, они хотят делать хоть что-то для того, чтоб в Харькове, услышав слово "УПА", понимали, о чем вообще идет речь."

    Разве я об этом писал? Я вообще не касался темы УПА - могла быть тема хоть про "бедственное положение русского языка" - какая разница? Омерзительно, когда один из первых чиновников области начинает из пиар соображений строить из себя беспомощного михрютку с пустым карманом.
    Да и кстати - что значит - не при власти?
    Вице-губернатор - не при власти?
    Один из замов Авакова - не власть?
    Или он Авакова пытается обокакать - типа " Я хороший, но бедный вицегубернатор. Мой начальник губернатор богатый - но жлоб. Соберите помощь , а то я у Авакова на это не могу 50000грн. выпросить, а воровать мне совесть не позволяет?"Смешно ведь и противно читать такие призывы к помощи.
 • 2006.11.20 | Prosector

  з діаспори порекомендували

  книгу Богдана Казанівського "Шляхом Леґенди: спогади"
  Українська Видавнича Спілка.
  292с. 22см. Мова--U. Лондон, 1975.
  Здається, нещодавно була перевидана.

  Хтось щось може по цій книзі сказати? Якщо відповідь буде позитивна, можна буде посмикати, щоб щось пожертвували.

  Окреме питання: а чи буде зацікавлення у якихось видавництв у Харкові щось таке видати чи перевидати?
  Короткий нарис бізнес-плану:
  - Видавництво (умовно) ХарківКнига видає наклад якоїсь книги, про яку усі згодилися, що саме вона буде відповідати місцевому попиту.
  - Кошти на це збираються як в Україні, так і в діаспорі.
  - Наклад достатній для забезпечення потреб Харкова та ще, скажімо, пари-трійки областей, де це потрібно і де є хоч якийсь попит (чи хтось може зараз сказати, скільки потрібно та де саме планується розповсюдити (університети, інститути, школи, клуби патріотичного виховання молоді, міські/районні бібліотеки, інше (додати при потребі)?).
  Результати:
  - Студенти та інші отримують книги.
  - Є підтримка національного виробника (при цьому збільшується обсяг україномовної продукції ТА втілюється гасло "Схід і Захід (плюс діаспора) - разом").
  - Діаспора має можливість (1) зробити пожертви неприбутковим орг-ям, які зменшують їхні податки, (2) поширити інфу, яка для них особисто має велике значення та (3) сприяти вихованню патріотизму української молоді.

  Знаю пару неприбуткових в США, які будуть зацікавлені в цьому.

  Що ще потрібно для повного щастя? ;)


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua