МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Помер Джек Паланц (Володимир Паланюк)

11/11/2006 | Мірко
CNN повідомляє що сьогодні помер славетний український актор Володимир Паланюк, знаний як Джек Паланц.

http://www.cnn.com/2006/SHOWBIZ/Movies/11/10/palance.death/index.html

Відповіді

 • 2006.11.11 | Свiдомий

  То вiн Джек Паланц чи Володимир Паланюк?

  Згадується старий анекдот середини дев'яностих про популярний тодi детективний телесерiал:
  -Як по-нашому буде "таємний агент Нiкiтá"?
  -"Кагебист Микита".
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.11 | Таля

   Re: То вiн Джек Паланц чи Володимир Паланюк?

   Його справжнє родинне ім"я було Паляниця. Ясно, що в Голівуді з таким іменем було важко, тому і змінив своє ім"я.
   Відомий актор в США. Свого часу виграв Оскар.

   Відомий українцям цілого світу тим, що коли актор жидівського походження, Дастін Хоффман (Тутсі, Graduate, Rainman), родина якого емігрувала з Києва, під час величезного голівудського фестивалю "російські вечори"(чи щось у тому плані), зі сцени звернувся до Паляниці з ропрозстертими обіймами та словами "ми росіяни і т.д.", - Паляниця встав і відповів на увесь фестиваль "може ти і росіянин, то говори за себе. Я є українцем!". Тоді повернувся до своєї компанії та зі словами "забираємось звідси, з ненашого свята", покинули фестиваль, чим зіпсували ідею та настрій фестивалю.

   Отаке...
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.11 | Георгій

    А Ви часом не знаєте, Чак Паланюк не його син чи родич?

    Є такий письменник, Chuck Palahnyuk, живе в Чікаго, автор дуже цікавого постмодeрністського роману "The Fight Club" (за його мотивами знятий фільм з Едвардом Нортоном, Бредом Піттом і Геленою Бонам-Картер, але книжка значно сильніша за фільм).
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.11 | Таля

     Ні. не родич Палагнюків...

    • 2006.11.11 | Пан Коцький

     Re: А Ви часом не знаєте, Чак Паланюк не його син чи родич?

     Точніше, Палагнюк (Chuck Palahniuk), мешкає в штатах Ореґон і Вашинґтон (http://www.chuckpalahniuk.net). Наскільки мені відомо, жодного відношення до Jack Palance (Palaniuk) (царство йому небесне) не має, хоча напевно їхні ориґінальні прізвища були однаковими (Палагнюк).

     До речі, инші книжки, що написав Chuck Palahniuk (Survivor, Choke, Lullaby), є також досить ориґінальними та насиченими.
   • 2006.11.11 | толя дейнека

    Re:Ясно, що в Голівуді з таким іменем було важко

    чому власне важко? адже америка така демократична, толерантна, політкоректна і складається геть з іммігрантів? одні призвища виявляється мати краще ніж інші. Бідний Коhn щоб просунутися має міняти призвище на Kerry. При тому, що англійців-британців в америці навіть не більшість - ані абсолютна ані відносна.
    так само в москві всіх артистів українського походження (таких чимало) першим ділом категорично примушують позбутися української навіть не вимови - акценту, щоб говорили на масковскій манєр. Всі імперії однакові.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.11 | Таля

     Re:Ясно, що в Голівуді з таким іменем було важко

     Толя Дейнека пише: "чому власне важко? адже америка така демократична, толерантна, політкоректна і складається геть з іммігрантів? одні призвища виявляється мати краще ніж інші. Бідний Коhn щоб просунутися має міняти призвище на Kerry. При тому, що англійців-британців в америці навіть не більшість - ані абсолютна ані відносна."

     --Та почнемо з того, що 90% американців не вимовлять Pa-lia-ny-cia.
     Тому й прізвища змінювали, щоб асимілюватись та не виділятись.
     Усі Тараси стали Terry, Василі-Bill, чи Basil--

     "так само в москві всіх артистів українського походження (таких чимало) першим ділом категорично примушують позбутися української навіть не вимови - акценту, щоб говорили на масковскій манєр. Всі імперії однакові."

     --Імперія тут ні при чому. Слава та бабло оце інша справа! Ніхто нікого не може примусити позбутися своєї мови, чи акценту. Не треба звинувачувати Москву у своєму хохляцтві. Чомусь Авраам Руссо та інші з акцентами співають, багато - на своїй мові. А наших скацаплених все хтось притискає, поки вони у "престижній москві" до слави рвуться. Нехай повертаються додому, то не треба буде на чужинській калічити і акценту позбуватись!---------
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.11 | толя дейнека

      Re: чого так?

      Таля пише:
      > --Та почнемо з того, що 90% американців не вимовлять Pa-lia-ny-cia.
      > Тому й прізвища змінювали, щоб асимілюватись та не виділятись.
      > Усі Тараси стали Terry, Василі-Bill, чи Basil--
      не вимовлять, чого так? :) ось цікавий уривок зі статті, що тут публікуцвав раніше

      Всего в США - около 295 млн. жителей. По национальному составу они разделяются таким образом. Около 38 млн. - афроамериканцы, в просторечии - негры. Американцы азиатского происхождения - около 12 млн., из них 3 млн. - китайцы, 3 500 000 - арабы. Испаноязычные (выходцы из Латинской Америки) - примерно 42 млн. Остальные - около 200 млн. - белые. Если до сих пор всё соответствует нашим представлениям, то дальше многих из нас ожидают сюрпризы. А именно: самая большая европейская группа - немцы и потомки немцев. Их в США около 48 млн. На втором месте ирландцы - 44 млн. И только на третьем - англо-американцы, которых около 37 млн., включая 5 млн. шотландцев, а также выходцев из Северной Ирландии, Уэльса и т. д. Причем из них собственно англичан, т.е. англосаксов, всего 24 500 000 человек, чуть больше 8% населения!

      Понятно, почему я пишу «всего» - ведь именно эта этническая группа вот уже свыше 200 лет железно держит все лидирующие позиции в плавильном котле, им принадлежит вся полнота власти в политике, бизнесе, во всех значимых аспектах жизни общества. При этом абсолютно никаких формальных преимуществ у них, разумеется, нет и никогда не было. Всего лишь самоорганизация американского общества. В общем, вот так устроен «котел» его «поварами» - отцами-основателями.

      Далее следуют: 26 млн. итальянцев. Около 10 млн. поляков. Примерно 6 млн. евреев, около 5 млн. русских, примерно столько же украинцев, 4 500 000 голландцев. И далее «по мелочи» еще около 15 млн. человек (отметим свыше 1 млн. греков).

      Теперь интересно сравнить это с элитными группами в американском обществе. Для начала напомню «историческую развертку». Джордж Буш - 43-й президент США. Среди этих 43 главных американцев было 3 ирландца (в том числе Кеннеди и Рейган), 2 немца (генерал Эйзенхауэр, главнокомандующий в годы войны с Германией, и Гувер), 3 голландца (включая Теодора и Ф.Д. Рузвельтов). Остальные 35 - англичане, из них 8 шотландцев, включая Джорджа Вашингтона.


      > "так само в москві всіх артистів українського походження (таких чимало) першим ділом категорично примушують позбутися української навіть не вимови - акценту, щоб говорили на масковскій манєр. Всі імперії однакові."
      >
      > --Імперія тут ні при чому. Слава та бабло оце інша справа! Ніхто нікого не може примусити позбутися своєї мови, чи акценту. Не треба звинувачувати Москву у своєму хохляцтві.
      Ні, тут мова йде справді про технологію, розповодь чув далеко не від одної особи (згадав Василя Ланового). Якщо когось взяли в Малий театр приміром - перше з чого починають вапалюють з вимови все українське, хоч ти з україни, хоч з кавказу, хоч з далекого сходу. Мова йде саме про свідому технологію, вони розуміють, що виховують публічних людей, з яких будуть брати приклад, в тому числі й мовний. З роками це має результат, безперечно. Справжні імперські фабрики з лінгвоімперськості і водночас лінгвоциду.
 • 2006.11.11 | Ігорко

  Дуже сумно. Царство йому небесне. Re: Помер Джек Паланц

 • 2006.11.11 | Георгій

  Земля йому пухомCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua