МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Україна може повернути свою частку власності колишнього СССР

11/11/2006 | stefan
Україна може повернути свою частку власності колишнього СРСР.
http://www.rbc.ua/rus/top/2006/11/10/141846.shtml

Президент України Віктор Ющенко вважає, що в рішенні питання розділу закордонної власності колишнього СРСР між Україною і Росією спостерігається певний прогрес.
Про це сьогодні на брифінгу заявив заступник голови Секретаріату президента Олександр Чалий. За його словами, ця тема обговорювалася під час останніх візитів до України російських прем'єр-міністра Михайла Фрадкова і міністра закордонних справ Сергія Лаврова.
А.Чалый відзначив, що претензії України на колишню союзну власність будуть розглядаються як пріоритетна дискусія на засіданні міждержавної комісії "Ющенко-Путін". "Я думаю, що наступного року ми станемо свідками прогресу в рішенні питання розділу закордонної власності колишнього СРСР", - сказав він.
Як повідомлялося, літом Росія повністю розрахувалася з Паризьким клубом кредиторів по боргу колишнього СРСР у відповідності з т.з. "нульовим варіантом". Тоді ж російський міністр фінансів Олексій Кудрін заявив, що тепер Росія переписує на себе всю нерухомість за кордоном, яку ще не перереєструвала.
"Нульовий варіант" мав на увазі, що Росія приймає на себе всі борги і активи колишньої радянської держави, а решта всіх республік замість нічого не отримувала в спадок. Проте, ВР не ратифікувала таку угоду. МЗС України як і раніше вважає, що питання про борги і активи залишається відкритим.
Є думка, що активи колишнього СРСР значно перевершували борги, оскільки включали всю власність за кордоном, золотовалютний запас, діамантові фонди. Відзначимо, що російська сторона частково згодна з українською позицією з цього питання. Ще в 1994 р., коли підписувався "нульовий варіант" Москва запропонувала Україні список будівель в країнах "третього світу" і пообіцяла в наслідок доповнити його. Експерти відзначають, що правова база щодо розподілу активів і пасивів колишнього СРСР до цих пір не має механізму розподілу власності. Головними розбіжностями між Україною і Росією з цього питання залишаються умови, на яких об'єкти, що цікавлять Україну, перейдуть до неї. Українські власті наполягають на оформленні об'єктів у власність, а російські пропонують передачу їх в довгострокову оренду за умови ратифікації ВР угоди про "нульовий варіант".
Відповідно до договору про правонаступництво відносно зовнішнього держборгу і активів колишнього СРСР від 1991 р., Україна зобов'язалася обслуговувати 16,37% боргу(сума боргів оцінюється в 3,5 млрд дол.), отримавши право власності на таку ж частку активів СРСР.

10.11.2006


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua