МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

11/12/2006 | DADDY
Дійсно, важко собі уявити скандування „Ганьба!” та пряму дискусію ведучого із залою на з‘їзді „партії териконів”. З‘їзди партії „червоно-гарячого серця” також не відрізняються жвавими дискусіями та можливістю висловити щось крім гарячої віри та беззастережної підтримки лідера.
На з‘їзді „партії Президента” було все: і фракційна боротьба, і апаратні ігри, і маніпуляції, і тиск верхівки, і врешті решт досягнення політрадою своїх тактичних, а може й стратегічних цілей.
Але був і майже вільний мікрофон, і цікава дискусія про єдність партії та що може її забезпечити, і погрози масового виходу з партії її членів, і незаплановані результати голосування по принциповим питанням подальшого розвитку колишньої партії влади.
І ще була преса, яка на цьому з‘їзді відчувала себе як риба у воді: роби що хочеш. Сідай на першому ряді на місця зарезервовані для „поважних” партійців (Давід Жванія простояв біля входу години півтори), знімай, фотографуй, фіксуй що хочеш, бери інтерв‘ю, коментуй. Юрій Єхануров десь після сьомої вечора сказав:” Ось я вам зараз подам певну інформацію „тільки для членів партії”, а через кілька секунд ця інформація піде у прямий ефір”.
Погано, що з‘їзд не відбувся відразу після поразки партії на виборах 2006 року. Втрачено сім місяців, які можна б було використати для кадрового оновлення керівництва низових організацій, для відповідної роз‘яснювальної роботи з членами партії. Це теж прозвучало в виступах багатьох помаранчевих активістів. І потрібно відзначити: не всі керівники партії відчувають свою провину у провальних виборах. У звітній доповіді Романа Безсмертного пролунали навіть слова про майже іноземний вплив на хід парламентських виборів. Блін, а що, у 2004-му на перебіг наших виборів ніхто не впливав? – Та, чхати ми хтіли на той плив! Це наша країна. Просто працювати потрібно було інакше. Не біг-бордами та незрозумілою КВДД, а програмами!!! прямої дії, які б могли продемонструвати виборцю як партія влади прямо впливає на щоденне життя пересічного виборця, як влада з ним „пересічним” співпрацює, до нього прислуховується та прагне йому „пересічному” догодити.
Всі ці помилки у минулому. Політрада партії, яка припустилася цих стратегічних помилок, трішечки оновлена, розширена присутність обласвних організацій.
Демарш на „оновлення” партії, який зробив Микола Катеринчук, перетворився на своєрідний „Мюнхенський путч”. Не в образу пану Миколі зазначу: на мій хлопський розум, зміни, переворот, путч, революцію, кожне питання потрібно, як казали в радянські часи, „готувати”. Вояж по західному П‘ємонту і гасло „Виключити з партії всіх, хто голосував за Януковича” – це спланована поразка. „За Януковича”? – то під таким формулюванням можна виключити з партії навіть її почесного Голову.
Не подобалося щось в партії, в партійному житті, в тактиці та стратегії? То хто мав робити зміни в партії ще „до поразки” ніж голова центрального виконкому? Пояснюю: „виконком” – це є виконавчий комітет!!!! Сталін на керівництві секретаріатом партії спромігся побудувати тоталітарного монстра.
Це все був так би мовити „умовний позитив”. До реального, конструктивного позитиву я б хтів віднести зміни у програмі партії. На першому етапі (дуже недовготривалому) почесний Голова партії озвучив, як одне з найголовніших завдань партії, чітко сформулювати ідеологію партії, її практичну програму дій, мету її існування (крім підтримки самого почесного Голови).
Наголошу: я сприймаю програму партії не як абстрактний документ, який написаний для Мін’юсту. Програма партії повинна сприйматися всіма організаціями та підрозділами партії як інструкція: „Що членам партії робити сьогодні, завтра, післязавтра і аж до моменту досягнення мети програми”. В запропонованих з‘їзду програмних документах відповідь є чітка: „Підтримуйте, люди добрі, нашу культуру, нашу єдину мову, нашу національну традицію. Йдіть, хлопці до громад, до народу і розповідайте їм про Європу, про атлантичний Альянс, про СОТ. Переконуйте людей, що для Вкраїни є два шляхи: або в Європу до волі, або назад в Московію в ярмо”. Ось за ці чіткі формулювання потрібно подякувати всім, хто брав участь в роботі програмної комісії.
Статутна комісія під керівництвом неперевершеного Бориса Яковича Безпалого, плідно попрацювавши, зробила черговий крок до закручування гайок внутрішньопартійної демократії, прописавши механізм закриття фрондерських низових організацій. В момент, коли ці статутні зміни ставили на голосування, більшість делегатів непокоїлась не нормами партійної демократії, а потенційною можливістю потрапити на свої потяги до дому.
На останнє хочу заочно подискутувати з Петром Олексійовичем Порошенко. Ну, буквально по одному питанню (зі всім решта згодний).
Пан Петро розповів анекдота:
Батько із сином з клумаками поспішають на ринок. Але автобус їх не дочекався – поїхав. Батько кидає важкі клумаки і „Хрясь!” сина по лобі. За що, тату? – А що робити?
Так Петро Олексійович проілюстрував перебіг подій з‘їзду, коли делегати проголосували за негативну оцінку діяльності політради партії попереднього скликання. До речі, пан Петро помилився і назвав цей „неуд” „недовірою” політраді. А це, на мій погляд, не тотожні поняття.
В плані дискусії хочу нагадати іншого анекдота: коли бордель припиняє приносити прибуток, то власники змінюють не меблі, а дівчат. Ну, трохи оновили „кров” у політраді партії – то може є слушний момент почати міняти „дівчат” на місцях?
Ні, я не наполягаю – це я просто в межах внутрішньопартійної дискусії.
P.S. Сайт Майдан і я особисто щиро дякуємо керівництву Політичної партії „Народний Союз „Наша Україна”” за надану можливість взяти участь у роботі з‘їзду партії.

Тримайтеся.

Відповіді

 • 2006.11.12 | Надія

  Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

  Хочу цілком підписатися під цими словами що сказав автор статті.
  Якби не було важко-а потрібно триматися купи.
  Тримайтеся хлопці і дівчата-за нами Україна.
  Бо хто як не ми.
  А місцеві організації потрібно трохи пошурувати, ой потрібно.
  І спитати за їхню роботу по повній програмі, особливо у Львові.
  А то наші галицькі холуї видно вже під бандюків лягають, не спитавши своїх виборців.
  А раз європейська партія-то питати будемо з вас пане Мандюк, Олійник, Сеник і решту хрунів по повній.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.13 | Hoja_Nasreddin

   Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

   Чом у Львові як не керівник, то лайнисько, якого бачили "наскрізь" (як в тому анекдоті про вовочку) всі і від самих початків. Ну не мав нагоди бачити бодай одну особу, яка би сказала щось на кшталт: "Петро Олійник - та то скарб знахідка відкриття Червонограду, яким теперка буде ся успішно користати Львів та вся область Львівська".
 • 2006.11.12 | Pavlo Z.

  Де Ви там побачили "вільний мікрофон"? В залі не було ніякого:)

  DADDY пише:

  > Але був і майже вільний мікрофон.
  В залі ВЗАГАЛІ не було ЖОДНОГО мікрофона, що дуже ускладнило роботу з'їзду (голоси з місць не було чути в президії, окремі делегації почали говорити через мегафони).

  Дивно було бачити щасливий сміх Безсмертного після "двійки" діяльності Ради, дивно було чути намагання Порошенка довести цю "двійку" до абсурду: "Це двійка кожному члену Ради і жодного з них не повинно бути в новій. І жодного депутата" і т.п., коли зал з жахом закляк: а хто ж нами тоді керуватиме? Дивне було чіпляння, як блохи за кожуха, до відсутнього Ющенка: "він повинен бути Головою, або назвати нам Голову". Дивно було бачити абсолютно позитивне голосування по діяльності Контрольно-ревізійної комісії, хоча вона в першу чергу повинна була не допустити у зародку того в Раді, за що її ті ж самі голосуючі перед тим "прокотили".
  До одного у мене немає претензій - до Жданова і його програмного комітету. А інше - поки що повна безпорадність і низів, і верхів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.12 | samopal

   Може туди, де був "вільний мікрофон" не всіх пускали?

   Бо як послухати "задоволеного очевидця", то виходить, що це був чи не наййкращий з'їзд НСНУ. Незрозуміло лиш, чому продовження відкладати аж на весну... "Кожуха" тоді вже не треба буде? :D
   А взагалі, НСНУ зробилв чудовий подарунок на "роковини Майдану". Тепер лиш цікаво, кому у четвер отой "почесний молоток" дадуть у руки...
  • 2006.11.12 | Уляна

   Можна пити чай з цукром або з задоволенням.

   Якщо було заплановано 10 виступів, а по факту взяли слово додаткові 20-30 осіб, вірте вухам своїм. DADDY, напевно, мав наувазі вільне або й ніяке дотримання запланованого протоколу заходу. "Вільний мікрофон" міг би бути на маївці в лісі, або в ті часи, коли ще ніяких мікрофонів на світі не було. Було б цікаво послухати засадничі зауваження до того, про що ішлося на з'їзді. Пиши. Наприклад, більше про верхи і низи.

   Pavlo Z. пише:

   > В залі ВЗАГАЛІ не було ЖОДНОГО мікрофона, що дуже ускладнило роботу з'їзду (голоси з місць не було чути в президії, окремі делегації почали говорити через мегафони).
   >
   > Дивно було бачити щасливий сміх Безсмертного після "двійки" діяльності Ради, дивно було чути намагання Порошенка довести цю "двійку" до абсурду: "Це двійка кожному члену Ради і жодного з них не повинно бути в новій. І жодного депутата" і т.п., коли зал з жахом закляк: а хто ж нами тоді керуватиме? Дивне було чіпляння, як блохи за кожуха, до відсутнього Ющенка: "він повинен бути Головою, або назвати нам Голову". Дивно було бачити абсолютно позитивне голосування по діяльності Контрольно-ревізійної комісії, хоча вона в першу чергу повинна була не допустити у зародку того в Раді, за що її ті ж самі голосуючі перед тим "прокотили".
   > До одного у мене немає претензій - до Жданова і його програмного комітету. А інше - поки що повна безпорадність і низів, і верхів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.12 | Pavlo Z.

    А ще його можна пити без "або": і з цукром, і з задоволенням!

    Уляна пише:
    > Якщо було заплановано 10 виступів,
    10 виступів на з'їзд із 1200 чоловік?????:))))) Тоді планували або ідіоти, або ті, хто вважають ідіотами 1190 делегатів (за умови, що планувальників - 10)
    > "Вільний мікрофон" міг би бути на маївці в лісі, або в ті часи, коли ще ніяких мікрофонів на світі не було.
    Уляно, ти коли останній раз була на будь-якому з'їзді, конференції, тусовці з президією і залом, де кількість людей більше 500? Я - на десятках і не пам'ятаю жодного такого заходу (останній перед з'їздом НСНУ був круглий стіл "Україна - НАТО" у Вашингтоні) де б не було мікрофонів у залі для реплік і участі в дискусії.
    > Було б цікаво послухати засадничі зауваження до того, про що ішлося на з'їзді. Пиши. Наприклад, більше про верхи і низи.
    А я що - не написав?:))
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.13 | Уляна

     Серйозно, розкрий тему безпорадності верхів і низів.

     Ти себе до кого відносиш до верхів чи низів?

     Pavlo Z. пише:

     > А я що - не написав?:))
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.13 | Pavlo Z.

      Спробую, але пізніше.

      Уляна пише:
      > Ти себе до кого відносиш до верхів чи низів?
      На з'їзді НСНУ - до спостерігачів. І де-юре, і де-факто.
     • 2006.11.15 | Pavlo Z.

      Розкриваю, але коротко.

      Верхи НУ відносяться до низів, як стандартні українські бізнесюки (якими вони є) відносяться до своїх роботяг - не бачать ні їх, ні їх проблем "в упор" ні очима, ні душею. Спілкуються з ними виключно через посередників, коротше, "перебувають у своєму ранчо окремо від свинарника". Бажання бачитися з "народом" і навіть бути в гущі його у них прокидається тільки коли виникає загроза баблу (Пінчук в гущі Нікопольського "Майдану", сльози Порошенка на з'їзді НСНУ тощо).
      А низи пербувають у перманентному процесі: "пошук нового лідера - екстаз від нього - забуття ним - не віра в забуття - прокляття "відступника" - новий пошук".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.15 | Уляна

       Дякую

       Невизначеність взаємовідносин не є добре. Припустимо, є "ячейка". Наскільки їм потрібне центральне керівництво? Що члени "ячейки" знають і без центрального керівництва, щоб діяти? Якщо задуматися над такими простими питаннями, то видно що невизначеність є набагато загальнішою, ніж між "верхами і низами" окремо взятої партії. Це - невизначеність всього суспільства, причому не тільки зараз і не тільки у політиці, а у всіх питаннях: від медицини і сільського господарства до різноманітних теоретичних питань. Розумієш, можна сказати, що низи паралізовані бездіяльністю, бо верхи їх не вміють організувати. Так, таке буває. Але в одній "ячейці" найчастіше буває, що поруч люди з різним способом мислення. Це набагато серйозніша перепона до неможливості досягти результату і ніхто не хоче брати це до уваги.

       Pavlo Z. пише:
       > Верхи НУ відносяться до низів, як стандартні українські бізнесюки (якими вони є) відносяться до своїх роботяг - не бачать ні їх, ні їх проблем "в упор" ні очима, ні душею. Спілкуються з ними виключно через посередників, коротше, "перебувають у своєму ранчо окремо від свинарника". Бажання бачитися з "народом" і навіть бути в гущі його у них прокидається тільки коли виникає загроза баблу (Пінчук в гущі Нікопольського "Майдану", сльози Порошенка на з'їзді НСНУ тощо).
       > А низи пербувають у перманентному процесі: "пошук нового лідера - екстаз від нього - забуття ним - не віра в забуття - прокляття "відступника" - новий пошук".
    • 2006.11.15 | Максим'як

     Re: Ну, це буде цирк, якщо на з"їзді захоче 1000 делегатів слово

     Павло Z., виглядає що у вас не має достатньо досвіду, щоб розуміти таке просте поняття партійної діяльності, як з"їзд. Дебати на всі важливі можуть відбуватися на місцевому, регіональному рівні.

     З"їзд не є базар чи полігон для обкатки нових рішень чи якихось унікальних думок, він є для прийняття більшістю вже обкатаних ідей.
  • 2006.11.13 | Михайло Свистович

   Re: Де Ви там побачили "вільний мікрофон"? В залі не було ніякого:)

   Pavlo Z. пише:
   >
   > До одного у мене немає претензій - до Жданова і його програмного комітету. А інше - поки що повна безпорадність і низів, і верхів.

   Мені також Жданов подобається. До речі, в тому, що мером Ірпеня всупереч деяким діячам НСНУ, стала таки Мирослава Свистович, є і його заслуга.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.13 | VDom

    Re: Де Ви там побачили "вільний мікрофон"? В залі не було ніякого:)

    Михайло Свистович пише:
    > Pavlo Z. пише:
    > >
    > > До одного у мене немає претензій - до Жданова і його програмного комітету. А інше - поки що повна безпорадність і низів, і верхів.
    >
    > Мені також Жданов подобається. До речі, в тому, що мером Ірпеня всупереч деяким діячам НСНУ, стала таки Мирослава Свистович, є і його заслуга.

    А ми так раділи за ГРОМАДЯН Ірпіня...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Михайло Свистович

     Re: Де Ви там побачили "вільний мікрофон"? В залі не було ніякого:)

     VDom пише:
     >
     > А ми так раділи за ГРОМАДЯН Ірпіня...

     Громадян Ірпеня не існує, оскільки Ірпінь не є окремою державою.
 • 2006.11.13 | толя дейнека

  Re: скільки кінець не відтягуй..

  партія любих друзів йде на дно. Зібралися люди може десь і непогані, але насичені персонами залежними від бізнес-структур Порошенка, Третякова, Морозова етс, насичені досить, щоб тримати партію під адміністративно-бюрократичним контролем.
  В данному випадку - вкотре не приймати жодних рішень. Як вони не приймаються вже півроку. Бо будь-яке рішення приведе до погіршення статусу любих-друзів.

  Єдиний, хто в цій систуації виглядає лицірем, так це Роман Безсмертний. Корабель має йти на дно на чолі зі своїм капітаном. Тримайся, Ромцю, крепше за перила, потім за мачту.
 • 2006.11.13 | сябр

  Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

  Чим швидше помре ця недолуга, мертвонароджена за методом "згори-вниз" партія, тим буде краще. "Любі друзі" мали б з ганьбою залишити політраду і бути виключеними з партії. А так агонія "нашої України" лише затягнулася. До речі, про демократію. Основна відмінність політичної партії від дискусійного клубу - налаштованість на досягнення конкретних політичних цілей. Жодна з поставлених цілей не досягнута і не схоже, що буде досягнута.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.13 | Pavlo Z.

   Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

   сябр пише:
   > Чим швидше помре ця недолуга, мертвонароджена за методом "згори-вниз" партія, тим буде краще. "Любі друзі" мали б з ганьбою залишити політраду і бути виключеними з партії. А так агонія "нашої України" лише затягнулася. До речі, про демократію. Основна відмінність політичної партії від дискусійного клубу - налаштованість на досягнення конкретних політичних цілей. Жодна з поставлених цілей не досягнута і не схоже, що буде досягнута.
   5 балів!
  • 2006.11.15 | Shooter

   Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

   сябр пише:
   >мертвонароджена за методом "згори-вниз" партія

   Гм....Вам відомі партії в Україні, народжені іншим чином?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Михайло Свистович

    Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

    Shooter пише:
    > сябр пише:
    > >мертвонароджена за методом "згори-вниз" партія
    >
    > Гм....Вам відомі партії в Україні, народжені іншим чином?

    НРУ, УРП, СПУ, КПУ і багато інших
 • 2006.11.13 | UNIK

  Шановний Пане DADDY ! Навіщо Вам це ліберальне болото?

  Шановний Пане DADDY ! Навіщо Вам це ліберальне безпринципне болото?

  Давайте краще ми Вас зробимо головою об'єднаних у блок ультра-правих по Київському регіону.

  Мета : прийти до влади єдиним націоналістичним блоком на наступних парламентських виборах по всій Україні.

  Що скажете Пане DADDY?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | Михайло Свистович

   Шановний UNIK! Де Ви побачили лібералів в НСНУ?

 • 2006.11.13 | Hoja_Nasreddin

  Re: Партія жива? Неофіційні враження з „нашоукраїнського” з‘їзду

  На правді та оглядачі є статті Чивокуні та Тетяни Чорновіл, які досить добре описують що і як відбувалось на тому з'їзді.

  Цікаво, чим ся керує партійна делегація, яка, знаючи, що на з'їзді ось-ось має настати момент, коли потрібно буде вирішувати щось принципово важливе, а вони бачать, що потяг кличе в дорогу - отже, гайда додому. Що тут, купівля, недолугість, приреченість, тонкий розрахунок.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua