МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Помер Джек Пеленс - в миру Володимир Палагнюк.

11/13/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Walter Jack Palahnuik помер. Народжений в родині шахтаря, сам рубав антрацит в юності. В кінці 30-х років вийшов на професійний ринґ - під іменем "Джек Браццо" - і виграв 15 боїв, з них 12 - нокаутом. Кар"єру боксера перервала друга світова війна - він пішов у авіяцію. Під час тренувального польоту над Арізоною його Б-24 "Лібератор" спалахнув, і лікарям довелось робити пластичну операцію обличчя.

У 1947 році закінчив Стенфордський університет зі ступенем бакалавра мистецтв, спеціялізація - драма. У тому ж році почав грати в театрах на Бродвеї, а через три роки розпочав кар"єру в Голівуді у фільмі "Паніка на вулицях". Вже на третьому фільмі отримав відзнаку Академії за виконання характерних ролей - найкраще йому вдавались ролі "поганих хлопців". Другого Оскара він отримав за винонання ролі холоднокровного ґанслінґера у фільмі "Шейн". Від того часу за ним ходила слава найкращого актора ковбойських фільмів - хоча грав і "поганих хлопців" іншого профілю: Дракулу, Аттілу тощо. Зі славою "ковбоя номер 1" потрапив у музей спадщини вестерна в Оклахомі-сіті - там він фіґурує у списку національної слави. Але грав і поза Америкою - у 1963 році заграв роль у фільмі Жана-Люка Ґодара "Le Mépris", де поруч із ним були Бріджіт Бардо та Мішель Пікколі. У 1969 році у фільмі "Че!" заграв Фіделя Кастро.

Пеленс-Палагнюк відомий також як художник - малював переважно пейзажі. Цікаво, що на звороті кожного твору митець посав свій власний вірш, навіяний малярською роботою. У 1996 році видав книгу віршів "Ліс любові" - "The Forest of Love". Ілюстрував її він власними працями.

Хоча й народжений в Америці, Джек Пеленс усе життя був свідомий свого українського походження. У 2004 році Міністерство Культури Росії влаштувало під патронатом президента Путіна в Лос Анжелесі тиждень "Русские Ночи", кульмінацією якого повинно було стати нагородження американських громадян російського походження за "російський внесок у світову культуру". Одним з двох акторів, яким мали присвоїти звання "народного артиста Росії" був Джек Пеленс - і він відмовився від звання, стверджуючи у своєму виступі: "я почуваюсь, ніби помилково зайшов у неправильну кімнату. Російське кіно, безумовно, цікаве, але я - українець, мої батьки приїхали з України, і мені тут нема чого робити", після чого встав і вийшов. Разом з ним покинула зал значна частина присутніх. Треба відзначити, що після нагородження у залі мали демонструвати фільм "72 метри" - про чорноморську субмарину, екіпаж якої демонстративно відмовився присягати на вірність Україні. Отож у Джека Пеленса, оскільки він відчував себе українцем, було достатньо мотивів, щоб влаштувати політичну демонстрацію своїх поглядів.

Два роки до того Джек Пеленс заснував у Голівуді "Фундацію Трайдент" - (Тризуб) - метою якої була популяризація українського внеску у світову культуру, особливо в галузі кіно та сприяння молодим акторам українського походження.

Відповіді

 • 2006.11.13 | Віталій

  Re: Помер Джек Пеленс - в миру Володимир Палагнюк.

  Паленс молодець! Це я з приводу присвоєння звання народнеого артиста Росії. Бо серед нашого брата немало таких, хто за будь-яке звання готовий буде забути Батьківщину. Свідчення тому -- російська естрада, яка наполовину складається з колишніх українців, які стали у Москві заслуженими і народними.
 • 2006.11.13 | Pavlo Z.

  Царство йому небесне! Смутно і соромно.

  Смуток - від вістки про смерть Сором - за наших поводирів. Які пачками сують державні нагороди всякій наволочі, а цього - дійсно Героя України! - не вшанували ні при житті, ні після смерті.
 • 2006.11.19 | Максим

  Re: Помер Джек Пеленс - в миру Володимир Палагнюк.

  Очень приятно осознавать что этот человек чуствовал себя украинцем до последнего дня
  Вечная память тебе Владимир Палагнюк!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | SpokusXalepniy

   Рекомендую посмотреть с его участием...

   ... фильм "Багдад кафе" ("Bagdad Cafe").
   Он играет там одну из главных ролей.

   По моим данным этот фильм на территории СНГ не показывали и в продаже его не было. Кажется, был только саунд-трек на CD из фильма.

   Правда, я ничего не могу сказать о прокате. А вдруг!

   Если посмотреть какой кино-хернёй завалены полки (и вебсайты) магазинов, и учесть при этом, что фильмы подобные вышеназванного купить в Украине нельзя, можно таки прийти к прогнозу о скорой деградации населения. Не потому что они смотрят всё это... а потому что совсем нет или сильно падает спрос на что-то культурно другое. :)

   Этот фильм я отношу к разряду хороших, который СТОИТ посмотреть. Объяснить почему стоит - трудно. Фильм простой, как выеденное яйцо. Никаких спецэффектов и акшинов. Думаю, что затраты на создание этого фильма, вполне были бы по силу студии им.Довженко (без спонсорской поддержки :) ). Ну, если, конечно, не приглашать для съёмок негритянскую артистку, играющую главную роль (суперпрофессионально) и Джека Пеленса. :)

   Если оценивать фильм по тем чувствам, которые ты переживаешь ВО ВРЕМЯ просмотра, и ПОСЛЕ (вроде как при выходе из кинотетра, или в течении вечера после просмотра DVD), то... именно по чувствам я бы его сравнил с просмотром фильма "Мимино" Г.Данелии. Можете ли вы объяснить, почему при просмотре и после у вас на душе становится хорошо? Впрочем, на последнем не настаиваю - кому как,.. бо нічого українського я в "Міміно" не побачив, а тому, мабуть, геть його з кінопрокату, щоб не ушкоджував прокату справжніх народних шедеврів в рушниках і глечиках...

   P.S.
   Фильм на Amazon или на eBay можно купить за 8-10 баксов, не считая доставки. Код региона - 1.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua