МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Українська мова невигідна всім

11/13/2006 | Correct
Українська мова невигідна всім комерсантам
-кінопрокатникам,
-видавцям журналів,
-телевізійникам, які ретранслюють російські шоу
-різним мікрософтам
і т.д.

Недавно роздивлявся різні шампуні, мила, піни у ванній кімнаті, виявилось, що з 16-ти упаковок жодна не використовує українську з лицевого боку (російську - майже всі) і лише 6 мають дрібненький українсьний переклад з тильної сторони.
Виходить, що і виробникам побутової хімії невигідно додати український переклад.

Ось і виходить, що навколишній світ має переважно російськомовні інтерфейси.

Може зробити так, щоб дати знати цим кадрам, що і вони нам невигідні.
Наприклад антирекламне телевізійне шоу.

Відповіді

 • 2006.11.13 | Illia

  Re: Українська мова невигідна всім

  А де виробляється та хімія?
  Росія Новомосковск - P&G
  Україна, Дніпропетровськ, Хряків(Харків) .... Здогадайтеся з трьох раз якою мовою будуть назви (торг. марки)?
  Тому з хімії я купую світові бренди вироблені не в росії.
  Назви (торг. марки) російською і товари виготовлені в росії автоматично відкидаються
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.13 | Correct

   Re: Українська мова невигідна всім

   Ви напевно не захотіли використовувати власну ж пораду про вгадування з трьох раз. Якраз не російська побутова хімія а польська, шведська, турецька, трохи білоруської.
   Крім того, чому це моє бажання читати українською російськими виробниками побутової хімії повинне ігноруватись автоматично,
   вони що - стали важливішими від покупця?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.13 | Illia

    Re: Українська мова невигідна всім

    Можливо ви будете вважати це за бзік, але ... це мій бзік :-)))
    І полягає він в тому, що я намагаюсь не купувати товари російського виробництва і з торг. марками російською мовою, незалежно від їх походження.
    Якщо вже мова пішла, про побутову хімію, то зауважу, що в супермаркетах, де я скуповуюсь, на всій імпортній побутовій хімії є інформація українською. Вона або надрукована на упаковці або на наклейці на упаковку. В місцях де немає на товарах нема інформації українською, я не скуповуюсь.
    Що стосується електроніки чи побутової техніки, то тут важко щось сказати, так як в мене професійна звичка читати мануали виключно англійською. Тому я не звертаю уваги на інші мануали. Але, якщо я не помиляюсь, є закон який зобов"язує продавців надавати мануали українською. У сат. тюнерів самсунг точно є мануал українською. У моб. телефонів відомих марок теж здається є.

    В свій час в росії теж була проблема: не було мануалів на моб телефони російською. Знаходились люди які перекладали анг. мануали. А їх в свою чергу вже додавали, по бажанню, до моб телефонів.

    В принципі, не важко видати закони, які б змушували всіх виробників, товари яких продаються фіз. особам в Україні, робити українські лейби, обов"язково надавати документацію українською і мати україномовні інтерфейси. Так само для DVD зобов"язати включати укр.мовну доріжку і субтитри. Такі міри полегшили б боротьбу з контрабандою і неліцензійним софтом і DVD.
 • 2006.11.13 | один_козак

  Моя польська колега -

  нормальна й зовсім не ворожа дівчина - казала так (близько до тексту): "Ми раньше считали, что если это Украина, то вся рекламная продукция должна быть именно на украинском. А оказывается, тут больше идет на русском, чем на украинском". ЇЇ фірма тепер "виправилася" з урахуванням смаків цільової аудиторії. РП українською мовою більше не надсилає. Воно й розумно суто з комерційної точки зору. Бо навіщо їм друкувати зайві тиражі недешевих каталогів для людей, які того не оцінять?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.13 | Illia

   Треба змінювати суспільство, яке ще досі живе в колонії СРСР

   А для цього треба впровадити інколи не дуже популярні (на час впровадження) міри
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.13 | один_козак

    А для того треба добряче готувати грунт і

    працювати тонко з усіх точок зору. Щоб не вийшло ефекту, протилежного до бажаного.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.13 | Illia

     Є психологи, піарщики і т.д. Це їх робота

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.13 | один_козак

      А нам, свідомим нацюкам, треба, щоб ті психологи

      та інші потрібні "-ологи" були якось залучені до цієї роботи.
      Держава має досить ресурсів для цього. А хто нею керує? Табачник? То хто буде займатися потрібною справою? Тепер так виглядає, що треба робити якісь організації на зразок галицької "Просвіти", що діяла в Австро-угорщині та Польщі на початку століття. Бо й "Просвіта" теперішня пед керівництвом Мовчана - мовчить. Поїдає якісь ресурси й мовчить.
    • 2006.11.14 | Таля

     "Грунт" уже 15 років готуємо, потрібне хірургічне втручання...

     Пане Козак, зауважу, що ви дуже часто нацьому форумі російською пишете.

     Не треба так агітувати тих, хто розуміє, серйозність ситуації нашої рідної мови та старається її поширювати: "обережно", "делікатно", "легенько", бо за десять років забудете, що то є УКРАЇНСЬКА МОВА і не будемо мати цих дискусій.

     Правильно сказав Ілля, такі як ви ще живете в совіцькій колонії і демонструєте відповідну поведінку її мешканця - совка.
     Чому цікаво ніхто з російськомовних на ВФ не піклується, щоб "помаленьку" говорити російською, щоб "не було зворотнього ефекту, а вперто і свідомо, знаючи українську мову, навмисне дописують на російській? Це вам не шовінізм, чи їхній націоналізм?

     Але Вам, козаку, чомусь важко з цим погодитись, ви при слові українській націоналіст перші на обличчі змінюєтесь... А шкода, що забули, яких батьків ВИ діти... І шкода, що такі люди вже нове покоління українців виховують у тому ж дусі...

     ПС Цікаво, як російськомовний дописувач форуму прочитав ваш український допис, та вам відписує відповідь російською, то чи зрозумів він ваші думки? Очевидно, що так, але з якихось причин відписує на російській. Моє питання не до нього,а до Вас : чому ж Ви відразу на чужинську мову переходите, знаючи, що співрозмовник володіє українською? З чемності? Чемність поважаю. Але де чемність вашого російськомовного співрозмовника, який знаючи українську, російською дописує? Чи тут насправді не йдеться про чемність, а про їхній шовінізм і про те, що до нас українців поваги немає, бо ми самі себе не поважаємо?
  • 2006.11.13 | Хвізик

   я маю пояснення звідки взялися такі думки

   річ у тому, що в середині 90х українці були не то що бідними, а злиденними, і не могли купувати собі нічого, крім харчів

   а купувати на україні міг дуже вузький прошарок людей, який "чомусь" був всуціль російськомовним

   власне, масово українці отримали можливість щось купувати лиш в останні пару років, НМСД
 • 2006.11.13 | Мартинюк

  Аби вона стала вигідною слід бойкотувати цих виробників.

  Пропоную розпочати кампанію бойкоту всіх виробників масового серійного товару, яким облом ставити українською мовою етикетки та технічні інструкції, уникати купувати електроніку, в якої замість українськомовного меню пропонується російське, не купувати товару в торгових автоматах де меню російське, оприлюднювати назви українських фірм , які викидають на внутрішній український ринок товари з російськомовними етикетками, написами та меню.

  При цьому слід нагадувати що всякий серійний імпортний товар без української етикетки та інструкції є скоріше всього товаром контрабандним. Купівля такого товару громадянином України означає підтримку цієї контрабанди та уникання сплати податки бізнесменами , яки цим торгують.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.13 | Illia

   Я це вже давно роблю

  • 2006.11.13 | Correct

   Щоб бойкотувати потрібні онлайнові чорні списки - Альянс Майдан?

   Може Альянс Майдан на своїх вікі сторінках завів би відповідні чорні і білі списки, бажано з фотоаргументами.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.13 | Illia

    Без проблем. А фото аргументів я хоть зараз надам

  • 2006.11.13 | пан Roller

   Купівля такого товару громадянином України означає підтримку ці

   Мартинюк пише:
   Купівля такого товару громадянином України означає підтримку цієї контрабанди та уникання сплати податки бізнесменами , яки цим торгують.

   С чего вы решили, что это контробанда? И потом, вы предлагаете бороться с контробандой не традиционными методами. Если вы уверены что это контробанда, то у вас открываются совсем другое поле битвы. Скажем, вы можете содействовать конфискации контрабандного товара.Накапать куда следует.И бандитский товар конфискуют.

   Русский язык не запрещен на территории Украины конституцией Украины.А что не запрещено, то разрешено.

   На нем, как и на любом другом иностранном, для вас, языке российскими диллерами посталяется продукция украиским дистрибьютерам и их торговым партнерам.

   Не вина российских диллеров в том, что у них нет украиномовных конкурентов, что в Украине меньше грошей чем в России, меньше рынки.

   Это уже дело (и вина и ,беда) украинских дистрибьюторов давать, или не давать украинский перевод на продукцию российских диллеров за счет увеличения продажной цены, соответсвенно. За это заплатят покупатели, если так будет.


   Русский язык входит, в отличии от украинского, в число языков международного общения.На нем говорят сотни национальностей не только России, но и Украины.

   Выходит, виноват не русский язык, а украинская речь, ее низкий международный статус.Тому, що не ней не говорят сотни других наций, и в первую очередь сами украицы.

   На Китайском описаний скока хочешь, на русском их переводы,а на украинском нет.Почему? Тому что Китай производит,Россия продает, а Украина покупает. А на нет и спроса нет.

   Чьи сети магазинов в Украине, Киеве. Российские. Так чего вы хотите? Зайдитетв "Сити Ком", Сельпо, ну и т.д.Это российские сети, "Не хочешь не читай, не хочешь не покупай". И бирочки весят: "Лидер продаж в России". Хочешь бери, а хочешь не бери. Никто не прнуждает покупать.

   Та же самая ситуация наблюдается в инструкциях к товарам.Возьмите любой товар, не отечественного производства.Практически любой.

   Скажимо,немецкий пылесос "Кarher" с водяним фильтром. В нем вы увидите инструкцию по техническому обслуживанию.На нескольких языках, в том числе на русском.Но, не на украинском.


   Недавно сам спрашивал при покупке украинскую инструкцию. Нет ее.И кто ее должен делать, это вопрос к Германии, а не к России.Вопрос к Ющенко, по статусу украинской мовы в мире.

   Можно ли утверждать, что этот товар контрабандный?

   Нет, тому що стоит очень дорого.

   Можно ли утверждать, что товар не качественный?

   Нет. Тому, что цена зашкаливает.Немецкое качество.

   Так что вам важнее инструкция, или сам товар?

   Вы предлагаете не покупать его?
   А что купить в замен?
   Пылесос Ракета? Но, и его тоже нет, да, он без фильра. Телевизор Электрон, не выпускают.Да, и на него украиской инструкции не было.
   Может какой утюг назовете? Кипятильник, чайник. Розетку, шуруп, винт.
   Болт?

   А может вы хотите поддержать отечественного производителя?

   Тогда мы идем к Вам, назовите его имя.

   Я лично не знаю.

   Тоже касается практически всех остальных видов продукции производимых в Украине чужих торговых марок. В основном строительных.

   Что будут покупать отечественные потребители иномарок, не легковых, а всех по чистую Брендов? Что вы им предложимте купить взамен.Что продадите?

   Дулю в кишени?

   Brgds
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.14 | Мартинюк

    А я не кажу "забороняти" - я пропоную НЕ КУПУВАТИ

    Он недавно купив пилосос "Бош" тому що при ньому була інструкція українською мовою.А були й деякі "вітчизняні" з написами російською.
    Начхать мені на те що російська та китайська міжнародні, я просто не буду купувати товари де інструкції і надписи лише на цих мовах.І закликаю всіх однодумців робити так само і робити це так аби ці ділери та виробники про це знали.

    Приклад з пилососом показує що це не приводить до втрати можливості щось купити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.14 | Пані

     В нас буває прпонують якою мовою інструкцію давати

     Я з цим стикалася в МКС, де щось купувала. Так і питають - вам якою мовою інструкцію класти? В них є як мінімум укр. рос і англ.
  • 2006.11.14 | RedBagira

   Вперед и с песней. :)

   Бойкотируйте, если больше заняться нечем. Думаю, что фирмы-производители и торговцы от этого никак не пострадают, т.к. нормальные люди будут покупать товар в зависимости от его качества, а не дурью маяться, вычитывая, на каком языке инструкция.
   У меня к телевизору новому инструкция вообще на английском. Так что, телевизор не брать? Могу прочитать, значит, нормально все.
 • 2006.11.13 | damoradan

  Не все так плохо

  Хочу Вам напомнить, что первым массовым украиноязычным тв продуктом была реклама международных брэндов, которые с самого начала настаивали на украинском языке роликов. Что касается фильмов, то, насколько я знаю, мэйджоры также выступают за украинский язык, и готовы финансировать дубляж.

  Поэтому проблема не в иностранных производителях, проблема во-первых, в местных деятелях, которые часто не хотят напрягаться (вернее, не видят для себя лично особой ценности в развитии языка), а во-вторых, в том, что украинский язык - далеко не приоритет нынешнего правительства.
 • 2006.11.13 | пан Roller

  Re: Тема "українська мова" выгодня не всем.

  Українська мова невигідна всім

  Сомнительный тезис. Если бы это было так, то тему на тему мовы вы размещали бы согласно правилам в разделе Мова.

  http://www2.maidan.org.ua/news/index.php3?bn=maidan_mova&site=maidan

  Однако вы этого не делаете. Почему? Следуя вашей логике у Вас есть выгода.

  Тема мова, как и тема примерения вояк УПА с участниками второй мировой войны,снесения памятиков, или наоборот,единения религий в Украине выполняют свою политическую функцию.Причем функцию противоположную декларируемой.

  Функцию отвлечения от важных событий, функцию разделения.Этим приемем часто пользуется почетный президент Украины Ющенко,раньше Кучма, играя на симпатиях электората.Тема мовы входит в джентлеменский набор украинского нацмена. В Англии джентельмены при всрече говорят о погоде, в Украине об мове.

  Brgds
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.13 | Correct

   Re: Тема "українська мова" выгодня не всем.

   Якщо я вірно розумію, Ви вважаєте, що тема української мови вигідна мені лише в для якихось моїх політичних цілей? І що мене зовсім не цікавить те що я маю примарні конституційні громадянські права на суспільні інтерфейси моєю мовою? Тому пропонуєте перейти на форум не громадянських прав, а на форум філологів? І на додаток натякаєте що я українець на українській землі - нацмен?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.13 | Illia

    Чувак роллер гонить

   • 2006.11.13 | vvkornilov

    Re: Тема "українська мова" выгодня не всем.

    саме так.
    Змириться. Ну що робити? Меншість не може змусити більшість. Раніше ми вам про це чемнесенько не нагадували, а після вашого бунту доводиться.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.13 | Україномовний киянин

     Зрозумів, ми маємо забиратися звідси. Куди?

     vvkornilov пише:
     > саме так.
     > Змириться. Ну що робити? Меншість не може змусити більшість. Раніше ми вам про це чемнесенько не нагадували, а після вашого бунту доводиться.
    • 2006.11.14 | Correct

     Вигадки

     Історично меншість завжди змушувала більшість. Згадайте ркпб, чи царів.генсеків з їх валуєвськими указами. Їх же була меншість.

     Але це до нас не відноситься, бо нас більшість.
   • 2006.11.14 | Україномовний кянин

    Україномовний — де факто _мовна_ меншість

    І хоч як крути результатами опитувань, це саме так. А позаяк у кожного винику є причини, варто на них позирнути, починаючи з двомовности:

    1. Таких українців, які не знали б російської, дуже мало. Ми практично нація білінгвів. Відповідно, інструкції до шампуню формату «поки(не набридне){нанести;втерти;змити}» будь-якою з двох мов досить, щоб тих, хто забуде змити, наприклад, було зникомо мало.. І оскільки відсоток фанатиків завжди невеликий (або, в іншій моделі, оскільки за 20 століття Україна значною мірою втратила пасіонарний генофонд), кількість людей, які читатимуть російською те, чого немає українською серед україномовних завжди буде більше. Щоправда, і навпаки, серед російськомовних більше ніж досить людей, які читатимуть українською, і так само мало фанатиків. Але є фактор 2.

    2. З точки зору російського імперіаліста «саатечіствінікам» є будь-хто російськомовний. Неросійськомовний або «інастранєц» (ким ми для них будемо не скоро), або «нацмєн» (саме тому мені муляє вживання цього слова на «Мадані» в українському контексті), недолюдина, що має шанси стати «сваім» за умови вивчення мови та зречення своєї культури (Сталін, на грузинський танок: „Я чілавєк русскай культури. Это мнє чюжд“). Відповідно, модель російської експансії можна передати як «язык через идентичность до верноподданства доведёт». Тому росіяни ніколи не забуватимуть про підтримку російськомовного будь-кого і будь-чого, будь-де і будь-як. А засоби підтримки у них огого, починаючи від нафтогазових грошей… За гроші продається не все. Але вони не валяються. Особливо, коли зауважити фактор 3.

    3. Значна масса україномовних при спілкуванні з російськомовним говоритиме російською, типу, з толерантности. Якщо це не меншинна поведінка, то що? Можна сказати жорсткіше. До незнайомої людини «собі дешевше» звертатися російською або суржиком, бо імовірність неадекватної реакції українофона на російську зникома, а русофона на українську — ні.

    4. Відповідно, «державний» статус української та систематична підміна мовне/національне — скоріше засіб остаточного впослідження українофонів, аніж навпаки, бо тепер русофони де-факто — більшість а де-юре — меншина.

    Ні для кого не секрет, що за Союзу видавалося більше періодики і книжок українською, ніж за «незалежної» неоколонії. Це показово.

    Можу привітати усіх із тим, що, навіть за умов абсолютно недосяжної ультранаціоналістичної диктатури, не існує жодної прийнятної (бо етнічна чистка ~половини населення не лише злочинна, але й нереальна) державної політики, яка могла б це змінити.

    Ми — мовна меншина на своїй землі. Але не національна, бо українців в Україні однозначно більше, ніж неукраїнців. Це нагадує ситуацію в Ірландії, в дещо покращеній формі, що дає надію.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.14 | Таля

     Re: Україномовний — де факто _мовна_ меншість

   • 2006.11.14 | пан Roller

    натякаєте що я українець на українській землі - нацмен?

    Correct пише:
    > Якщо я вірно розумію, Ви вважаєте, що тема української мови вигідна мені лише в для якихось моїх політичних цілей? І що мене зовсім не цікавить те що я маю примарні конституційні громадянські права на суспільні інтерфейси моєю мовою? Тому пропонуєте перейти на форум не громадянських прав, а на форум філологів? І на додаток
    Именно так. Нацмен. Мен, в смысле мужчина, с анлгийского, и нац тоже.
    А разве нет?

    Ничего я не натякаю, говорю как есть.

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.14 | Correct

     Дякую за спробу політкоректності

     В такій версії слова нацмен Ви також є нацменом. Тому - не я один, за що і вдячний.
  • 2006.11.13 | Pavlo

   Може Ви якось інакше використовуєте мову...

   Я кожної суботи проходжуюся по крамницях, чи не з"явились якісь ДВД-фільми українською мовою. Для того щоб їх дивитись, а не на знак протесту. Але їх нема. Навіть "Пропалу грамоту" українська ДіВіДі-компанія видала на ДВД без української звукової доріжки. Може вона це зробили на знак протесту ?
   Людина має право. Я маю право на рідну мову, в тому числі право дивитись фільм на рідній мові. Це право порушується, не тому що українська мова погана, чи вона не вигідна, а бо вона комусь заважає. Кому заважала українська мова в "Пропалій грамоті" ? До чого тут мовний форум, коли мова йде про пригнічення прав і свобод людини? Мова йде не про мову, а про право на мову.

   P.S. Телевізори "Електрон" виробляють.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.13 | Хвізик

    я роблю те саме кожного разу, коли я на україні

    і з Вашими міркуваннями згоден.
    укр мова на україні комусь страшенно заважає.
    і українці також
   • 2006.11.14 | пан Roller

    Мои права тоже нарушаются.

    Pavlo пише:
    > Я кожної суботи проходжуюся по крамницях, чи не з"явились якісь ДВД-фільми українською мовою.

    Мои права тоже нарушаются. В Росси в год выпускается 365 художественных фильма, а мне показывают одни сериалы. А я их терпеть не навижу.Не ехать же мне в Москву, или Севастополь?

    А в Украине их не показывают.И польских не показывают, ни итальянских, ни французских,новых имею ввиду, а украинские я не самотрю, их нет, а американские не перевариваю.

    Икпві
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.14 | Correct

     Мои права тоже нарушаются. Не беріть дурного прикладу

     Я наприклад теж заявив, що мої мовні права порушуються.

     Можу перефразувати Вам відповідь класика:

     Мои права тоже нарушаются.


     Сомнительный тезис. Если бы это было так, то тему на тему "языка" вы размещали бы согласно правилам в разделе "Язык".

     Однако вы этого не делаете. Почему? Следуя вашей логике у Вас есть выгода.

     Тема "языка", как и тема "не"примерения вояк УПА с участниками второй мировой войны, "не"снесения памятиков, или наоборот, "разЪ"единения религий в Украине выполняют свою политическую функцию.Причем функцию "не"противоположную декларируемой.

     Функцию отвлечения от важных событий, функцию разделения.Этим приемем часто пользуется почетный "премьер" Украины "Янукович",раньше Кучма, играя на симпатиях электората.Тема "языка" входит в джентлеменский набор "русского" нацмена. В Англии джентельмены при всрече говорят о погоде, в Украине об "языке".

     http://www2.maidan.org.ua/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1163428713&first=&last=

     Прошу відмітити, авторство не моє, мій лиш парафраз в лапках.

     Це жарт.
    • 2006.11.14 | kvitka

     Re: Мои права тоже нарушаются.

     To zh zabyraitesia v Rasiyu, de bude vyhidno. Vy v chuzhiy krayini, ne v Rasiyi. I ryiete, i ryiete. Go home!
    • 2006.11.14 | Pavlo

     Re: Мои права тоже нарушаются.

     пан Roller пише:

     > Мои права тоже нарушаются. В Росси в год выпускается 365 художественных фильма, а мне показывают одни сериалы. А я их терпеть не навижу.Не ехать же мне в Москву, или Севастополь?

     А мені нема куди їхати. Нема більше україн на світі. В Німеччині можна купити фільми на російський мові, і в Словаччині можна, сам бачив. А в Україні фільми на український мові не продаються, навіть українськи фільми. Чому, незрозуміло. Одна жуйка американська в жлобському перекладі.
   • 2006.11.19 | Pavlo

    Вчора нарешті побачив і купив "Великій Кишені" Тачки і Карлсона

    Pavlo пише:
    > Я кожної суботи проходжуюся по крамницях, чи не з"явились якісь ДВД-фільми українською мовою.

    Вчора нарешті побачив і купив "Великій Кишені" Тачки і Карлсона на ДВД з українським дубляжем. Правда турецький, англійський, польський, російський звук там 5.1, а український чомусь тільки 2.0. Тачки коштують на 50% дорожче, ніж середній фільм на розкладці.
    Але то пофіг, головне що вже хочь щось є.
 • 2006.11.13 | Мірко

  Re: Українська мова невигідна всім

  Пропоную слідуюче, із іншії гілки


  >На соціяльно-економічному-інформативному відтинку пропоную маштабну програму Свій-до-Свого-По-Своє. В імені усіх націоналістичних партій, організацій, огруповань треба створити робочу групу, метою котрої буде спрямовання і керовання процесом Свій-до-Свого-По-Своє. Для тих промислів, виробів, чи програм які працюють, чи продаються, чи виходять лише українською мовою, група видаватиме сертифікацію (по на заздалегідь відпрацьованим стандартах). А один за одним вироби, підприємства, чи програми які працюють, продаються, обслуговують чи виходять не-українською мовою стануть мішенню організованого бойкоту. Так на вільнім ринку "малий" українець відчує свою силу.<

  >Програма Свій-до-Свого-По-Своє зареєсрує свій "бренд", скажім знак соловейка (бо мова соловїна). Сертифікованому товару, підприємству, чи програмі дається право (на певний строк часу) зазначити на опакованню, на вітринах, на літературі, чи рекламі цей маленький значок. Для свідомих українців цей значок стане ознакою преференції. Очевидно, робоча група робитиме повчальну роботу і рекляму за цим знаком. Сертифікат і дозвіл на соловейка даватиметься виробам чи підприємствам лиш певного рівня ґатунку щоби ніколи не осквернити цей бренд халтурою та халявою. Спочатку, поки цей рух набере оборотів, сертифікат видаватиметься майже безкоштовно, за малу номінальну ціну. З часом коли це стане стихійним рухом, можна буде за право сертифікат вимагати вищу заплату, бо таки буде мати певну вартість на ринку. Гроші так зібрані будуть уживатися не тільки на соловїну рекляму та кошти інспекції, та бойкотової пропаганди а також на розвиток української літератури й культури. Простими словами, створиться український націоналістичний благодійний фонд. Коли кожен підприємець, в тім числі й закордонні будуть рахуватися із солов'їним сертифікатом як необхідною частиною маркетинґу в Україні, тоді буде час на другий етап - впливати на владу. Політичним партіям буде теж видаватися така сертифікація, - за знання мови та за усіми ознаками їх роботи на добро українського народу.<

  >Такий рух розпочати найлегше на західній україні, але він постепенно буде розширюватися на схід. Очевидно він стане там де кінчиться український народ.<

  http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_free&trs=-1&key=1163146369&first=1163194820&last=1163100704
 • 2006.11.14 | Correct

  Прохання до адмінів Альянсу Майдану.

  Будь-ласка, заведіть вікі чорні і білі списки для "суб'єків підприємницької діяльності", що ігнорують українську мову і навпаки.
  Тоді можна буде і їх ігнорувати, чи навпаки.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.14 | Пані

   Списки вести будете?

   надсилайте логін і пароль для Вікі - додам і вперед. навчу як.
   там не той самий логін і пароль. як на форумі

   на pani@maidan.org.ua
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.14 | Correct

    Re: Списки вести будете?

    Модератором навряд чи зможу бути, і так рідко знаходжу час для майдану.
    Але надсилати дещо, коли з'являться фотоаргументи, періодично зміг би.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.14 | Пані

     шукайте модератора

     Тобто "керівника проекту".

     Хто б взявся вести ці списки, заохочувати інших це надсилати. як тільки буде така людина - так і сразу :)
 • 2006.11.14 | UNIK

  Кому Українська мова невигідна - відправити на Нову Землю (-)Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua