МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Майдан як він є

11/14/2006 | технолог
Наближаються дві дати, які ми вже звично святкуємо: шоста річниця виникнення Сайту „Майдан”, який став, без переменшення, передумовою виникнення Помаранчової Осені 2004 року.

У свої дні народження люди, крім святкових почуттів, звичайно переймаються думками про те, як вони живуть, що їм вдалося, з того, що мріялось, що в них попереду, як жити далі...

От я й пропоную і новачкам Майдану, і саксаулам та аксакалам поговорити про те, що ж ми є як спільнота, яка своїм спільним життям показала, що ми є, ми живемо, ми творимо.

Навіть якщо більшість з нас віддає Майдану півгодини на добу, за шість років ми прожили спільно безмежну кількість людських життів. І не просто прожили, а подарували ці життя, в тому числі і свої власні, один одному. Не завжди ми живемо тут мирно, не завжди ми зразу находимо порозуміння, але це все відбувається так само, як і у реальному житті...

Я безмежно шаную всіх присутніх на Майдані за те, що вони сюди прийшли, навіть тих, хто приходить сюди за службовим обов’язком, щоб спробувати зруйнувати феномен Майдану. Шаную всіх хоча б за те, що вони в своєму житті тяжко працювали, щоб мати можливість і право висловити своє бачення життя...

На Майдані немає випадкових людей, бо це, на мою думку, дійсно величезний Майдан(іноді здається, що занадто величезний), де можуть зустрітися як зовсім різні люди, так і спільники.

І саме це нас об’єднує, бо тут нам ніхто не може перешкодити висловити все те, що нас турбує, знайти і підтримку і опонентів, а інколи і ворогів, які теж допомагають жити.

Навіть порядок на Майдані наводить сама спільнота, бо фахових модераторів тут просто немає, вони виросли тут і працюють самовіддано, без винагороди тільки тому, що їм Майдан також подарував відчуття того, що без вільного простору, який вони ж і створили, чогось важливого у житті не вистачає...

Життя продовжується, ми можемо згадувати те, що тут народилося основне гасло Помаранчової осени, тут народилася Нічна Варта, багато в чому завдяки Майдану, народилася Пора, та, власне, ті події, що відбувалися в Україні протягом останніх шести років, відбувалися під впливом саме цього вільного простору, який був і є пульсом громадянської активності в країні.

В мене нема щодного відчуття песимізму, бо ми багато чого змінили, але й багато чого треба змінити і те, що витворяють політики, але це все ті ж самі політики, яких ми виховували, та недовиховали... І навіть у цьому напрямку, поки що більше на рівні риторики, зрушення є. Так що нам є широке поле для подальшої роботи.

От я й пропоную всім тут сутнім висловитись на просту тему: чим для нас і для кожного особисто є Майдан, що і як нам далі робити.

Бо, як би там не було, ми є і самим фактом відкриття цього матеріалу ми підтверджуємо те, що нам і далі є що тут робити...

Відповіді

 • 2006.11.16 | S@nya

  Майдан - це сайт "середнього класу"

  Майдан – це справді унікальна штука. Я б виділив 3 основні його функції:

  1. Вільний майданчик для спілкування про українське політичне життя. Більш цікавої і різнобарвної публіки в УА-неті не знайти.
  2. Центр координації громадянської дії та інформування про неї. В нас багато «вузькопрофільних» новин, але саме в цьому наша особливість – нас читають головним чином справді активні люди (що й підтвердило проведене колись опитування)
  3. Чудовий механізм вироблення ідей – нехай добра частина з них залишаються лише ідеями, але навіть той відсоток, що втілюється в життя майданівцями і сторонніми читачами більш ніж виправдовує існування Майдану

  Загалом же, так склалося, що більшість Майданівців – це представники саме того «середнього класу», який формується в Україні, який став рушійною силою революції, і який є основою демократії в будь-якій державі. На сьогодні в Україні не існує політичної сили, яка б по-справжньому відстоювала інтереси цього нового прошарку суспільства, і, я переконаний, рано чи пізно саме на основі Майдану або принаймні людьми, що згрупувалися навколо Майдану, буде створена така політсила.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.16 | Shooter

   Re: Майдан - це сайт "середнього класу"

   S@nya пише:

   > Загалом же, так склалося, що більшість Майданівців – це представники саме того «середнього класу», який формується в Україні, який став рушійною силою революції, і який є основою демократії в будь-якій державі. На сьогодні в Україні не існує політичної сили, яка б по-справжньому відстоювала інтереси цього нового прошарку суспільства, і, я переконаний, рано чи пізно саме на основі Майдану або принаймні людьми, що згрупувалися навколо Майдану, буде створена така політсила.

   Скоріше б ;)
  • 2006.11.16 | технолог

   Re: Майдан - це сайт "середнього класу"

   S@nya пише:
   > Майдан – це справді унікальна штука. Я б виділив 3 основні його функції:
   >
   > 1. Вільний майданчик для спілкування про українське політичне життя. Більш цікавої і різнобарвної публіки в УА-неті не знайти.

   Мені здається, навіть не майданчик, а величезний простір, який було створено самими Майданівцями, і який трансформується відповідно їх нагальних потреб та бажань.
   І в цьому його унікальність...

   > 2. Центр координації громадянської дії та інформування про неї. В нас багато «вузькопрофільних» новин, але саме в цьому наша особливість – нас читають головним чином справді активні люди (що й підтвердило проведене колись опитування)
   > 3. Чудовий механізм вироблення ідей – нехай добра частина з них залишаються лише ідеями, але навіть той відсоток, що втілюється в життя майданівцями і сторонніми читачами більш ніж виправдовує існування Майдану
   >
   > Загалом же, так склалося, що більшість Майданівців – це представники саме того «середнього класу», який формується в Україні, який став рушійною силою революції, і який є основою демократії в будь-якій державі. На сьогодні в Україні не існує політичної сили, яка б по-справжньому відстоювала інтереси цього нового прошарку суспільства, і, я переконаний, рано чи пізно саме на основі Майдану або принаймні людьми, що згрупувалися навколо Майдану, буде створена така політсила.

   З усім іншим погоджуюсь...
 • 2006.11.16 | vvkornilov

  Re: Майдан як він є

  ну що ж...
  відповім словами Мазура з "Полювання на піран-ю":

  майдан -- це нормально

  це єдине місце де можна постріляти з РПГ:)))
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.16 | технолог

   Re: Майдан як він є

   vvkornilov пише:
   > ну що ж...
   > відповім словами Мазура з "Полювання на піран-ю":
   >
   > майдан -- це нормально
   >
   > це єдине місце де можна постріляти з РПГ:)))

   І не тільки з РПГ.

   З набагато потужнішої зброї гахкали, при цьому ще й влучно...
 • 2006.11.16 | catko

  і бажано в письмовій формі для майбутньої книги виразити думкиCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua