МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Януковича знову звинувачують

11/15/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Уряд Віктора Януковича відновлює корупуційні схеми, які шкодять українській економіці.

Так вважає експерт Інституту Міжнародної Економіки Андерс Ослунд, повідомляє Радіо "Свобода".

Під час свого виступу в Інституті Кеннана у Вашингтоні Ослунд відзначив, що українські олігархи знову повернулися до управління державою. І, на відміну від попередніх років, їхній діяльності вже нічого не заважає.

Все ж Ослунд переконаний, що демократична система в Україні достатньо сильна аби обмежити корупцію у вищих ешелонах влади.

Україна 21 століття нагадує Ослунду Сполучені Штати – тільки два століття тому.

Як і тоді у США, в Україні зараз існує конкуренція бізнес-кланів, що, на думку Ослунда, буде запорукою її демократичного розвитку.

Донецький бізнес-клан, на чолі із Рінатом Ахметовим, зараз контролює уряд, а Дніпропетровський, зокрема Ігор Коломойський та група "Приват", підтримують опозиційний блок Юлії Тимошенко.

Водночас, за спостереженням Ослунда, Президент України Ющенко наблизив до себе представників Індустріального Союзу Донбасу в особі Віталія Гайдука, який став секретарем Ради Національної Безпеки та Оборони. Ці різні бізнес-клани врівноважують та контролюють один одного, що, за оцінкою Ослунда, створює в Україні "прекрасний баланс сил".

Водночас, визнає Ослунд, в останні місяці уряд Віктора Януковича відновив низку корупційних схем, які компрометують "Партію Регіонів" та завдають шкоди економіці України.

"Три головні приклади корупції. Перший, стара схема Миколи Азарова, це надмірні повернення експортерам податку на додану вартість. Друге, це заборона на експорт зерна. Я не знаю, хто відповідальний за це. І, врешті, дивні рішення у сфері торгівлі газом, за які відповідає Юрій Бойко. Усі ці речі неприйнятливі в усталеній демократичній державі", - зазначає експерт.

Ослунд також обвинуватив міністра палива та енергетики Юрія Бойка у захисті інтересів компанії "Газпром".

Також експерт відзначив, що в останні місяці партія "Наша Україна" здійснила "політичне самогубство", і вже не зможе бути впливовим гравцем на українській політичній арені.

Джерело: www.pravda.com.ua

Відповіді

 • 2006.11.15 | zatu

  Re: Януковича знову звинувачують

  > Ці різні бізнес-клани врівноважують та контролюють один одного, що, за оцінкою Ослунда, створює в Україні "прекрасний баланс сил".

  Як при Кучмі

  > в останні місяці уряд Віктора Януковича відновив низку корупційних схем, які компрометують "Партію Регіонів" та завдають шкоди економіці України.

  Хто від неї іншого сподівався


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua