МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз води

11/16/2006 | Раціо
в Севастополі? Всі хіміки на світі вимерли? Севастополь справді наближається до Росії, за масштабом безглуздя.

Відповіді

 • 2006.11.16 | Moro

  Єлементарно, Ватсон!

  Якшо:
  1. Його реально знати
  2. Офігівать від результатів (ступор)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.17 | Illia

   Re: Єлементарно, Ватсон!

   Ага. Виявилось що "гарячо-любімий ЧФ РФ" щось налив у воду. Тепер думають як відмазати або перевести стрілки, наприклад на "проіскі націоналістов" :-)))
 • 2006.11.16 | Хвізик

  в принципі, може

  є різні види аналізів.
  є й такі, що потребують часу
  особливо, якщо необхідно виявити та ідентифікувати малу домішку певної речовин

  але я сумніваюся, що це стосується даного випадку
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.17 | Боровик

   Re: в принципі, може

   Малу домішку перетворюють у велику - простим випарюванням у вакуумі.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.17 | Хвізик

    читайте, наприклад, чучхе + якщо забруднення хімічне

    але забруднювач новий та невідомий, то також можливі затримки
 • 2006.11.17 | Чучхе

  Достеменно не знаю, як робиться аналіз води

  Можу тільки сказати, що в деяких випадках, коли потрібно вирахувати наявність бактерій, що містяться в дуже мізерній кількості, проба має простояти певний час в сприятливих для тих бактерій умовах, щоб вони трохи розмножилися - бо інакше дослідник їх може не побачити. Так робиться для аналізів всяких кишково-шлункових збудників хвороб, а чи є така практика з пробами води - не знаю.

  А хімічні домішки, по-моєму, можна дослідити взагалі без проблем за день.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.17 | нтв

   Re: Достеменно не знаю, як робиться аналіз води

   Что ждать,если это уже все выперло на наружу.Должны были сделать за два часа.
 • 2006.11.17 | Tatarchuk

  Re: Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз води

  Є версія щодо цієї конретної ПЕРШОЇ первірки.
  Воду демонстративно взяли на пробу, знайшли там щось "страшне", очистили від того (тримали кілька днів її в Севастополі) а потім відчищену та вже із критичною масою бактерій повезли (ПОЇЗДОМ!) до Київа.
  Це на рівні "один експерт сказав", тобто чутка.

  Другий момент. Врачи поширюють "сенсацію", що нібито червоний сніг який другий рік випадає в Севастополі - то теж від водорослєй. Але від червоних а не синьо-зелених :)

  Втім константую організовану дезінформацію, як і стихійну теж.
 • 2006.11.17 | Боровик

  Re: Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз в

  Аналіз на бактерії - певну кількість води пропускається через стерильний фільтр.
  Потім цей фільтр вистилається на спеціальне поживне середовище, на якому кишкова паличка утворює колонію червоного кольору. Підрахувавши колонії (на наступний день) визначається кількість бактерій в пропущеному через фільтрі об*ємі води.
  Є безпечна норма, яка дозволяє певну присутність палички.
  Кишкова палички є індикатором антропогенної зарази і може бути основним тестом на воду.
  Тобто на аналіз іде всього добу.
  Є альтернативний швидкий аналіз - по ДНК. Такий аналіз дає набагато точнішу відповідь як якісно так і кількісно. Цей метод - швидший, займає 1-2 години. Метод дуже дешевий при масовому скринінінгу.
  Щодо хіманалізу - теж відносно швидкий - тільки для перевірки мікродомішків воду випарюють у вакуумній центрифузі, потім є кілька типів аналізаторів. Займає часу - від години до одного робочого дня.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.17 | Раціо

   Ну, так і я дивуюся: я не хімік, але на хлопський розум

   якщо реакція повільна, завжди можна щось відфільтрувати, сконцентрувати, розігріти, тиск підвищити, каталізатор додати, і т.і. Забруднення води - це не щось унікальне, отже для того мусять існувати давно відпрацьовані готові технології. Тобто із імовірністю 99,6% в самому факті невідомости на сьогоднішній день аналізу є склад злочину, незалежно від природи забруднення.
  • 2006.11.17 | Хвізик

   Re: Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз в

   > Щодо хіманалізу - теж відносно швидкий - тільки для перевірки мікродомішків воду випарюють у вакуумній центрифузі, потім є кілька типів аналізаторів. Займає часу - від години до одного робочого дня.
   а якщо домішка летюча?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.17 | Боровик

    Re: Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз в

    Тоді - леофільна сушка, або перегонка.
    Кільсть піддослідного матеріалу - майже необмежена. Є стиандартні грубі тести для вибору методу аналізу.
    Як на мене, то проблема не вартує тієї помпезності з якою до неї підходять.


    Хвізик пише:
    > > Щодо хіманалізу - теж відносно швидкий - тільки для перевірки мікродомішків воду випарюють у вакуумній центрифузі, потім є кілька типів аналізаторів. Займає часу - від години до одного робочого дня.
    > а якщо домішка летюча?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.17 | Хвізик

     Re: Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз в

     Боровик пише:
     > Тоді - леофільна сушка, або перегонка.
     > Кільсть піддослідного матеріалу - майже необмежена. Є стиандартні грубі тести для вибору методу аналізу.
     щоб зробити кваліфікований тест потрібен кваліфікований персонал. особливо, якщо забруднювач нестандартний, неочікуваний чи такий, що нечасто трапляється. потрібні також реагенти.
     Судячи по ситуації в моєму інституті (не називатиму, щоб нікого не поставити в незручне становище), цілком уявляю собі, що привезли тую пробу води, день-два провозилися з нею на предмет звичайних і рзповсюджених забруднювачів - це вони вміють і часто роблять, а не виявивши них, висловили кілька гіпотез, для перевірки яких немає реагентів, чи ще чогось немає. Чи яка установка вийшла з ладу ще рік тому і немає бабла її відремонтувати. Чи людина, яка колись працювала на тій установці, поїхала у Штати на заробки....

     > Як на мене, то проблема не вартує тієї помпезності з якою до неї підходять.
     не пойняв?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.18 | Боровик

      Re: Хтось може пояснити, як може тиждень бути невідомим аналіз в

      Хвізик пише:
      > Боровик пише:
      > > Тоді - леофільна сушка, або перегонка.
      > > Кільсть піддослідного матеріалу - майже необмежена. Є стиандартні грубі тести для вибору методу аналізу.
      > щоб зробити кваліфікований тест потрібен кваліфікований персонал. особливо, якщо забруднювач нестандартний, неочікуваний чи такий, що нечасто трапляється. потрібні також реагенти.
      > Судячи по ситуації в моєму інституті (не називатиму, щоб нікого не поставити в незручне становище), цілком уявляю собі, що привезли тую пробу води, день-два провозилися з нею на предмет звичайних і рзповсюджених забруднювачів - це вони вміють і часто роблять, а не виявивши них, висловили кілька гіпотез, для перевірки яких немає реагентів, чи ще чогось немає. Чи яка установка вийшла з ладу ще рік тому і немає бабла її відремонтувати. Чи людина, яка колись працювала на тій установці, поїхала у Штати на заробки....
      >
      > > Як на мене, то проблема не вартує тієї помпезності з якою до неї підходять.
      > не пойняв?
      Я про те саме, про що ви написали вище, - проблема впирається в низькокваліфікований персонал помножений на адміністрування, низьку утехнічну оснащеність і так далі.
      Якось не дуже комфортно занурюватись в одну дрібну проблему на фоні профанацій по програмі боротьби зі СНІДом, абсолютної профанації комедії з пташиним грипом, неперевершено недолугої боротьби з ГМО і так далі...
 • 2006.11.17 | Tatarchuk

  Розвиток подій із таємницєю еспертизи

  Наводжу тут поста з нашого кримського форуму, дописувач Kazarsky ®,
  http://www2.maidan.org.ua/n/krym/1163764423

  Давайте господа посмотрим что это было и как это было. слухи и сплетни озвучивать не буду, их все знают, интересны только факты и свидетельства.
  1. 9 ноября - первые сообщения о проблемах с водой. ключевые сообщения: заражение воды, вода отключена, отключены котельные, паника среди жителей. паника обусловлена тем, что утром 9 ноября вода из крана уже пахла дустом. по сведениям севастопольцев, проживающих в нахимовском районе - ещё с вечера 8 ноября сырая вода имела какой-то неприятный привкус, но никто не обратил внимания, так как общеизвестно, что в севастополе вода всегда была не очень вкусной, мягко выраясь. поэтому когда на следующий день вода запахла и прозвучало сообщение властей народ ломанулся в магазины за питьевой водой. были даже потасовки, так как трудно себе представить, как долго продлится кризис. официальная версия - отключение водоснабжения связано с тем, что накануне из-за дождей и разлива Чернореченского водохранилища произошло загрязнение воды в результате аварии на очистных сооружениях. городские власти провели экстренное заседание в 5 утра. (ForUm, http://for-ua.com/incident/2006/11/09/093054.html)

  2. итак в магазинах города в разных его районах исчезла к 8.00 - 12.00 дня. вслед за питьевой водой с разным разрывом в городе исчезла к 14.00 минеральная вода всех сортов и оттенков, сладкая и фруктовая вода. во второй половине дня вся питьевая молочная продукция также исчезла. к ней мы исчо вернёмся.
  по местному ТВ бегущая строка всех предупреждает о непригодности воды для питья. Формулировка проста и удобна: вода временно непригодна. пояснению понятия непригодна и тем более временно нет. вопрос - непригодна - это ядовита, насколько опасно употребление такой воды информации нет. если от такой воды просто диарея у всего городв будет это конечно проблема, а если летальный исход. комментария на этот счёт от городских властей нет. городская СЭС в шоке и прострации (авт.).

  3. "Исполнительная власть Севастополя считает, что нет оснований для паники в связи с непригодностью для употребления водопроводной воды." http://for-ua.com/ukraine/2006/11/09/123758.html Естественно Куницыну лучше знать есть повод для паники или нет. уж он-то знает. а повод очвидно есть - воду пить не рекомендуют и даже отключают, что граждане не экспериментировали... воду признают непригодной только по одному из 24 стандартов - запаху. мы отмечали ранее запах дуста. но информации о характере запаха нет. а теперь о молочной подукции. ушлые севастопольцы догадались, что раз питьевой воды нет и неизвестно сколько это продлиться - что-то будет ущё кроме воды. Ещё оказалось ничто иное как хлеб, пока его ещё у нас в стране делают с применением аш2о. а раз нет питеьвой воды - будут проблемы с хлебом, поэтому практически вся кисломолочная продукция исчезла. городские власти так и не сказали закроют ли они частные хлебопекарни или нет, откуда те берут воду, народ сам смекнул и сделал вывод.

  4. тем временем прокуратура завела дело "предусмотренного статьей 242 ч.1 Уголовного кодекса Украины (нарушение правил охраны вод, повлекшее загрязнение поверхностных источников питьевых вод)" http://for-ua.com/incident/2006/11/09/143135.html. а власть приняла меры по прекращению подачи воды, не отвечающей нормам, см там же.
  если принять во внимание, что к этому времени в севастополе нормальная вода была только на северной стороне, а в магазинах вся вода была раскуплена даже по завышенным ценам решение власти просто удивляет своей мудростью и находчивостью. ни одного сообщения о резервах города и возможностях подвоза воды...

  5. власти надеются возобновить водоснабжение уже к 18.00 следующего дня. http://for-ua.com/incident/2006/11/09/151948.html комм.: проблема не в отсутствии или наличии воды, а в качестве. однако пиращики куницына постят именно тему обязанности власти проявить свой долг и восстановить водоснабжение, качесвто воды дело второе, главное галочка, что в городе вода есть.
  тут же появлятся сообщение о наличии в воде таинственного вещества неизвестного состава. скалли и малдер отлыхают.
  "В городе есть в наличии 7 автоцистерн емкостью 6 кубометров каждая - для доставки воды населению. ДКП "Севгорводоканал" имеет 30 резервуаров чистой воды общей емкостью 120 тыс.кубометров, автономный узел продуктивностью 1,5-1,7 кубометров в сутки. "Для ликвидации последствий чрезвычайной ситуации дополнительные силы не нужны", - говорится в сообщении."(та же ссылка) 7 автоцистерн по 6 кубов - 42 куба на 300 с гаком тысяч. если сосчитать время доставки 42 кубов разгрузку и обратно за водой не трудно догадаться, что этими машинами можно снабжать только несколько микрорайонов. напомню читателям, что долгое время в севастполе был организован подвоз воды гражданам, которые не хотели в качестве питья исполльзовать днепровскую воду, которую подключили тогда. по районам с утра стояли машины с питьевой водой, это длилось годами. потом постепенно ушло.
  машин было явно не 7, а раз в несколько больше. но об этом уже мало кто помнит...

  6. воду по-прежнему запрещено употреблять для питья, пищи и для гигиенических целей. а тепрь информация всем гражданам у кого есть дети, маленькие и не очень. понятно, что вы сами можете и потерпеть без воды, а ваши дети? а искупать малыша, а если он ещё и на горшок не ходит, а простите подгузники стирать, а воды в кране нет или гадкая, а в магазине тоже нет, так как таких умных целый город. а если вы ещё и с работы идёте - воды нет. только водка в магазинах.

  7. Куницын озвучивает версию отравления воды удобрениями http://for-ua.com/incident/2006/11/09/151948.html вода пахнет дустом.
  Для ликвидации последствий чрезвычайной ситуации дополнительные силы не нужны", - говорится в сообщении. сами с усами...

  8. только в середине дня появляются сообщения о закрытии детских садов и школ.http://for-ua.com/incident/2006/11/09/155002.html, завтраки и обеды готовы их списывают, а вместе с ними и все что только можно списать. надо думать, если бы не вода, детки сплошь вкушали бы отбивные и окорока... этого в новостях естественно нет.

  9. вечером 9 ноября появляются сообщения о гибели домашних животных, употреблявших воду из водопровода.http://for-ua.com/incident/2006/11/09/193437.html власти утверждают, что люди не заявляют об отравлениях, хотя местные жители утверждают, что некотрых граждан забирают по скорой с диагнозом отравление... данных о том, что из-за воды естевственно нет... их и не будет. паника... киевский институт здравоохраниения делает анализ, однако загадочным образом вода чиста, но с запахом, но откуда запах - украинской науке не известно. да и ладно. массовой гибели не отмечено - нет, заражения среди населения нет - нет. а вы паникуете!?

  продолжение следует...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.17 | VDom

   Re: Розвиток подій із таємницєю еспертизи

   http://master-ok.kiev.ua/a59.html
   16. Хлор остаточный С уровнем избыточного, или так называемого остаточного, хлора в воде связывают в настоящее время представление о надежности обеззараживания. Поскольку хлорирование воды проводят хлором, находящимся в воде в свободной или связанной форме, остаточные его количества присутствуют в воде в виде свободного (хлорноватистая кислота, гипохлоритный ион) или связанного (хлораминового) хлора. В силу бактерицидной активности этих форм хлора различны и нормативы их содержания в питьевой воде (для свободного хлора - 0,3-0,5 мг/л, для связанного - 0,8-1,2 мг/л). Все соединения активного хлора обладают очень сильным бактерицидным действием, но если их концентрация больше нормативов, то они вызывают раздражение кожи, слизистых оболочек, дыхательных путей. Известно также, что при хлорировании воды образуется НСlO которая взаимодействует с железом, образуя растворимые соли, что повышает коррозионную активность такой воды.

   http://travel.org.ua/forums/viewtopic.php?p=33815
   http://www.nr2.ru/kiev/91043.html

   Як би були смердючі домішки в воді, то злили водосховище, промили систему і пустили нормальну воду. А так судячи з усього ситуація як в Чорнобилі. Знають що, але не знають що робити. Ті ж заяви про панініку населення, і це після майже неділі "відновлено водопостачання".
  • 2006.11.19 | Okami

   Re: Розвиток подій із таємницєю еспертизи

   А панікери все не вгамовуються!
   Якщо ситуація і насправді дестабілізувалася, то це ненадовго. А кілька днів можна пережити й наступним чином:
   1. Воду для вживання у їжу можна купувати у магазинах.
   2. Замість марлевих дитячих підгузників рекомендую використовувати "Памперси" (і не тільки під час проблем із водою).
   3. Прання одягу можна відкласти на пару-трійку днів.
   4. Речі для немовлят взагалі рекомендується прати у кип'яченій воді або виварювати.
   5. Для унітазів і миття дитячих горшків вода згодиться і такою, яка є.
   6. А якщо когось такий перебіг подій не влаштовує й він певен у неналежній якості води, рекомендую витратити певну кількість власних коштів на незалежну її експертизу та з отриманими результатами звернутися до суду. Якщо за вини місцевої влади й насправді виникла загроза життю, - можна отримати непогану компенсацію, а разом із тим і розвіяти усі балачки стосовно того, що насправді відбувається.
   Цікаво лише, чи хтось скористується порадою п.6?
 • 2006.11.17 | Pavlo Z.

  Може. Але лише у наступних випадках.

  1.Якщо його не робили,
  2.Якщо робили аби як,
  3.Якщо результати не подобаються зацікавленим особам.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | avb

   Не лише

   Если анализ робити аби як – результаты будут получены быстро и вполне подтвердят имевшиеся предположения. Если не робити – то же самое, но еще быстрее. Если результаты не подобаються, и это существенно – дело закончится объявлением так сказать, компромиссных результатов. То есть все Ваши три варианта на самом деле не приводят к каким-либо проволочкам. Хуже, если мы пытаемся быть честными. Уважаемый Хвизик прав – чтобы что-то искать, надо иметь гипотезу (в нестандартной ситуации). Согласно существующим правилам, эти анализы должны производить лица с медицинским образованием, то есть непрофессионалы. Но и для профессионала задача искать то, не знаю что, могла бы оказаться сложной. Предлагалось выпарить воду и посмотреть, что останется. Останутся (в любом случае) без преувеличения тысячи веществ, но в очень разных концентрациях. Интересует не столько факт наличия того или иного вещества, сколько его концентрация. Притом концентрация солей железа может нас волновать, если она порядка 10-3, меди- 10-4, мышьяка 10-5, токсина ботулизма 10-9 (цифры очень приблизительные). То есть в зависимости от того, что мы ищем, требуемая чувствительность метода различается в миллионы раз. Это общие соображения. Что там на самом деле, я не знаю. Не исключено, что ищут черную кошку в темной комнате. Вонь всегда имеет причину, однако эта причина не всегда обнаруживается путем анализа воды или там воздуха. Извините, грязные носки воздух практически не загрязняют. Разумеется, совершенно не исключено и нечто серьезное.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.18 | Pavlo Z.

    Лише і виключно:)

    avb пише:
    > грязные носки воздух практически не загрязняют.
    Бажаю вам завжди дихати подібним незабрудненим повітрям.
    А якщо без жартів: перш ніж намагатися говорити серйозно про будь-яку тему треба бути "в темі". Почитайте хоча б "Хімію води", а потім продовжимо дискусію, ОК?:)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.18 | avb

     Re: Лише і виключно:)

     Pavlo Z. пише:

     > Бажаю вам завжди дихати подібним незабрудненим повітрям.
     И Вам того же.
     > А якщо без жартів: перш ніж намагатися говорити серйозно про будь-яку тему треба бути "в темі". Почитайте хоча б "Хімію води", а потім продовжимо дискусію, ОК?:)
     Имеется в виду мурзилка, издаваемая ИКХХВ им. Кого-то там НАН Украины и не реферируемая в СА?
    • 2006.11.19 | avb

     Покорно прошу ответить

     Мечтаю оказаться на одном уровне с Вами, чтобы продолжить дискуссию. Поэтому очень прошу Вас ответить:
     - правильную ли мурзилку я назвал, или что-то перепутал
     - всю ли ее необходимо прочитать, или Вы любезно укажете выбранные места
     - им. Кого же наш славный ККХВ или как его там
 • 2006.11.18 | один_козак

  ПРАВО НА ПРАВДУ. Брехня й мовчанка "во благо".

  (Тільки не смійтеся)

  Сьогодні я почув, що буцім-то в Україні діють якісь ще радянські акти про обмеження в поширенні екологічної інформації. Заради спокою, щоб не лякати населення. Буцім-то чиновник, який розголосить певного характеру інформацію про стан екології, має бути покараний. І, мовляв, ось чому не варто чекати правдивих повідомлень про ту воду, доки проблема зберігається.

  Звучить дивно. Невже це правда, і поширення правдивої інформації щодо цієї проблеми є (дивно писати) незаконним?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | avb

   Смешного ничего нет

   Ваши представления о советских секретах правильны. Разумеется, секретным был и сам перечень сведений, составляющих государственную тайну. Ничуть не сомневаюсь, что все это действительно и сейчас.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.18 | один_козак

    Той чоловік, що нагадав мені про ці правила

    (от пригадалося, як навесні 1986го хтось мав покласти партбілета за тривогу для "панікьорів"), так от, той чоловік сходу саме цим і пояснив неоднозначні повідомлення севастопольської влади, в яких на тлі "всьо хорошо" рекомендується чи то питної води не пити, чи воду з крана запивати водою "Водограй"...
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.18 | avb

     Очень может бытьCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua