МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Тернопільський СУМ закликає приєднятись до акції “Сопричастя"

11/17/2006 | Юрій Заруцький
Цього року Україна відзначає 73-му річницю Голодомору.

Серед низки меморіальних заходів, які супроводжуватимуть цей сумний ювілей, важливо не загубити пам’ять про саму людину, що стала жертвою цієї неоголошеної війни.

Нерідко ми згадуємо про сам факт голоду 1932-1933 років, про його призвідників, але не в стані осягнути жаху, перед яким лице-в-лице опинився пересічний українець, з хати якого вимели останню зернину, село якого оточене кільцем вартових, діти якого просять їсти...

Аби зрозуміти – потрібно пережити, або, принаймні, спробувати це зробити. Саме це є одним з завдань акції «Сопричастя», покликаної вшанувати пам’ять жертв Голодомору шляхом посту, молитви та доброї справи.

ПІСТ
Кожен, хто погодився взяти участь в цій акції, бере на себе добровільне зобов’язання суворого посту, без вживання страви, впродовж 33 годин (з 7:00 год. 24 листопада 2006 року до 16:00 год. 25 листопада 2006 року). Це буде своєрідною особистою жертвою кожного з нас на помин душі невинно загиблих від голоду 33 року. Дуже важливо аби ця жертва була свідомою, а не механічною.
До участі в цьому заході запрошуються виключно особи, які досягли 18-ти річного віку і не мають медичних протипоказань щодо такого добровільного голодування.

МОЛИТВА
О 16 годині, 25 листопада 2006р., учасники акції духовно єднаються в спільній молитві за упокій душі невинно вбитих та померлих від голоду.

ДОБРЕ ДІЛО
Впродовж 33 годин участі в акції кожен її учасник може зробити добре діло, метою якого є допомога ближньому, який перебуває у потребі. Це може бути милостиня, пожертва на сиротинець тощо. Кожен вправі самостійно вибирати, яке добре діло він може зробити і куди його спрямувати.


Зазначимо, що вперше така акція, започаткована СУМ’івцями Австралії та членами Тернопільської міської організації Спілки Української Молоді в Україні, відбулася у 2003 році.

Запрошуємо долучитись до акції «Сопричастя» і вшанувати молитвою, постом та доброю справою пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932-1933 років.

Координатор акції:

Святослав Липовецький
Голова ТМО СУМ в Україні
svyat@cym.org

Відповіді

  • 2006.11.23 | Іванка

    Re: Тернопільський СУМ закликає приєднятись до акції “Сопричастя"

    Думаю, добре не просто усвідомити, а й відчути важливість того, що робимо. Це не лише акція для вшанування жертв голодоморів та репресій, це переживання духовної близькості тих подій. Важливо те, що це є сопричастя, а значить - ми це переживаємо разом, ми не одні, ми є. Значить, відчуття спільноти і посту перетворить цю акцію в подію, важливу у нашому житті. Тримаймося!


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua