МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Голодомор, - люди мають знати, хто проти пам`яті та визнання

11/18/2006 | Віктор Уколов
У селах на півдні Київщини до сьогодні залишився на перший погляд дивний звичай – коли гості встануть з-за столу ніколи не прибирати тарілки з недоїдками. Їх лише накривають хустиною. Навіть якщо люди встали з-за столу, вони завжди можуть підійти і доїсти, те чим їх пригощали.

А на українському Поліссі вважається нечемним недоїдати те, що тобі подали. Особливо хліб. Кажуть будуть снитися голодні старці.

Той вбивчий голод, який винищив мільйони у 30 роки і досі відчувають живі нащадки. Ми все ще голодні. На рівні підсвідомості, набутих звичаїв, переказів. Страшно їхати по селах Полтавщини і бачити на кожному подвір’ї поржавілі хрести на могилах тих, хто загинув тоді. Кого опухлі з голоду напівживі не мали сили донести навіть до кладовища.

Голодомор в Україні призвів до винищення корінної нації і навіки змінив етнічний склад українських земель. Матеріали перепису 1937 року сухо, без емоцій відзначають, що всупереч природному приросту населення, кількість етнічних українців в СРСР скоротилася від 31 мільйону 194 976 осіб до 26 мільйонів 421 212.

Навіть під час другої світової війни українці зазнали менших втрат, ніж тоді. У порівнянні з 1926 роком, у 1937-ому залишилось жити лише 84,7% українців. У той час, як кількість росіян у СРСР збільшилася на 20%.

В багатьох країнах світу, те, що голод 33 року був спрямований проти українців доведення вже не потребує. Закриті раніше документи НКВС розповідають, як по кордону Української РСР стояли внутрішні війська щоб відловлювати збожеволілих від голоду втікачів і спрямовувати назад до районів вимирання. Завдяки такій політиці у сусідніх з Україною областях Білорусії та Росії голоду не було взагалі.

Директива Сталіна і Молотова від 22 січня 1933 року до ГПУ прямо наказувала - тих, хто пробрався з території помираючої від голоду України виявляти, арештовувати, і після розслідування контрреволюційної діяльності, відправляти „в місця попереднього проживання”.

Характерно, що окрім України війська оточили лише етнічні українські райони Кубані, де страшною голодною смертю загинули десятки тисяч людей. Збіжжя було вилучене і на Поволжі, де до війни також було чимало українських козацьких станиць.

Ці та інші факти переконали парламенти 10 країн світу визнати голодомор 30 років геноцидом проти українського народу.

Дослідникам тих часів відомі слова тодішнього керівника Харківської ОГПУ, який заявив, що в результаті голоду на Україні „етнічний матеріал буде змінено”. Італійський консул у Харкові Серджіо Граденіго писав тоді послу Італії у Москву: „Наслідком теперішнього лиха в Україні буде російська колонізація цієї країни, яка призведе до зміни її етнографічного характеру. В майбутньому ніхто більше не говоритиме про Україну або про український народ чи про українську проблему, бо Україна стане де-факто територією з переважно російським населенням”.


Але на щастя навіть мученицька смерть кількох мільйонів українців не дозволила у повній мірі втілити режиму Сталіна його задуми у життя і винищити увесь український народ. Наразі ми живемо в країні, де українці не вимерли, все ще складають більшість і разом з чисельною російською громадою та іншими національностями утворюють єдність – український народ.

Однак, останні політичні заяви міністра закордонних справ Росії пана Сергея Лаврова, які перегукуються з висловлюваннями спікера українського парламенту Олександра Мороза, знову роз’ятрюють старі незагоєні рани і можуть принести реальну шкоду міжнаціональному миру в Україні.

Адже незважаючи на те, що голодомор цілком свідомо був спрямований проти українців, а території з вимерлим населенням штучно заселені росіянами, треба визнати, що хоч і був народ-жертва, все ж таки не було народу-ката.

Якщо голодомор і задумували грузин Йосип Сталін (Джугашвілі) та росіянин Павєл Постишев, то на місцях його організовували етнічні українці, які виконували план хлібозаготовок. Свідки тих злочинів згадують, як потерпаючі від голоду райони особисто об’їздили українець-нарком Микола Скрипник та український єврей Лазар Каганович, вимагаючи активніше забирати хліб у людей.

Злочинними були не народи, а політична система, яка спонукала людей до таких дій, та ще конкретні виконавці злочинів, нащадки яких навряд чи можуть відповідати за дії своїх дідів.

Тому заява Сергея Лаврова про так званий „голодомор” є не просто нелюдською – це політичний ляпас не тільки всім етнічним українцям, але ще й і всьому російському народу. Адже міністр закордонних справ РФ, за своїм статусом говорить від імені народу, якого до сьогодні ніхто не називав катом. Беручи поняття голодомор під сумнів і у лапки, Лавров мимоволі викликає хибні уявлення, що нібито злочин проти українців здійснили виключно росіяни.

З іншого боку заява соціаліста Олександра Мороза ще раз засвідчила, що у душі він почуває себе носієм, аж ніяк не європейських соціалістичних традицій, а похмурої кривавої спадщини НКВД-КПРС. „Трагедія була, але вона не може бути темою для спекуляцій”, - не змигнувши оком заявив він на зустрічі з Сергеем Лавровим, поставивши під сумнів історичні факти і саму народну пам’ять.

У рідному містечку Кагановичі перші, тепер Поліське на Київщині, українці і євреї, самі ледь живі від голоду, віддавали останні харчі тим, хто рвався втекти з України на близький білоруський кордон. Ні місцеве походження Лазаря Мойсеєвича, ні національність, - його землякам їжі не додавали. Не оминув голод і рідний для Миколи Скрипника Донбас.

У ряді європейських країн заперечення голокосту євреїв вважається кримінальним злочином і переслідується по закону. В Україні до сьогоднішнього дня Верховна Рада не визнала голодомор етнічною чисткою і геноцидом проти українського народу. Причому заважають не росіяни, не українці або євреї – на перешкоді духовні та політичні нащадки тих, хто знищував свій народ у 30-ті роки.

Відповіді

 • 2006.11.18 | Хвізик

  а якесь регіональне чмо видало книжечку, тіпа що голоду не було

  вчора про це радіво свобода казало. Навіть інтерв"ю у того недолюдка брало
  воно ще там розпиналося про необхідність альтернативної інформації, ну тіпа його книжечка і є тою альтернативою
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | перехожий

   А на оглядачі Юрій Глухов раптом перетворився на скурвисина

   Автор циклу в першу чергу "економічних" статей, цілком логічних та обгрунтованих, Юрій Глухов, написав першу частину своєї нової статті - про Голодомор, де фактично заперечує цей факт.
   В мене навіть виникла думка, що писав хтось інший бо попередні статті автора як на мене були цілком пристойні.
   Там стверджується,зокрема, що у 32-33 роках загинуло 144 тис. населення.
  • 2006.11.18 | ва

   Чому ж якесь регіональне чмо? (л)

   Про таке можна прочитати на партнерському Обозі:
   http://obozrevatel.com/news/2006/11/17/145286.htm

   "Во-первых, как далеко нынешняя украинская власть – в данном случае в лице президента и поддерживающих его определенных политических сил – намерена зануриваться в украинскую историю для интерпретации каких-то ее страниц в свете сегодняшних внутренне- и внешне- политических интересов? Ограничится лишь периодом пребывания Украины в составе СССР? Или следующим этапом сделается политическая оценка притеснений украинцев правителями Российской Империи и Речи Посполитой? А может быть, Виктору Ющенко подскажут еще и о многолетнем геноциде украинского народа при монголо-татарском иге или негуманном поведении хазаров и половцев во время их набегов на Киевскую Русь?"

   "Следовательно, в 1921-1923 и в 1946-1947 годы масштабных «голодоморов» в Украине не было. А цифра в 15 миллионов погибших от голода украинцев, названная Виктором Ющенко, относится к голоду во время 1932-1933 годов. И в этом показателе – вторая неправда от президента."
  • 2006.11.19 | UNIK

   Re: а якесь регіональне чмо видало книжечку, . чмо дєпартіровать

   негайно в кацапстан
 • 2006.11.18 | VOL

  Я, інколи, й не радий

  З того, що тут, в США, встановив собі українське телебачення. Бо опісля перегляду різних програм на семи каналах серце розривається і доходить до того, що з"являється бажання взяти в руки кулемета з нескінченною стрічкою і косити-косити...

  Вже неодноразово писав і тут, на Майдані, і на других форумах, що і моя сім"я викошена голодом 33-го року у Кіровоградській області на кордоні з Дніпропетровською. І якби не "розкуркулений" дід, оселившийся у Кривому Розі, своєчасно вивізший ледь дихаючих бабцю і мою маму з села, то можливо й не було б продовження нашого роду. А шістьох таки поховали на степовому цвинтарі села Тихий Гай між Братолюбівкою, Варварівкою і Долинською.

  Чи не лауреат Нобеліської премії письменник Михайло Шолохов у "Поднятой целине" писав про заворушення на Кубані і Доні? Чи не він описував про спротив козаків і про те, як оточували військами цю місцевість? А сучасні Морози,Симоненки, Вітренки, Калашнікови, Цибенки таке несуть у мікрофони, що хочеться з ними розправитися їхніми ж методами і способами...

  Народе східноукраїнський (звідти ж і я) схаменися.Зніми шори. Роздивися навкруг. Пригадай хто ти. Пригадай хто твої пращури, а згадавши засучи рукава і візьмися за розум...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | Хвізик

   до того йдеться

   > взяти в руки кулемета з нескінченною стрічкою і косити-косити...
   їх рятує, що значна частина тих хто може збунтуватися виїхала у Штати. Власне, вони спеціально нас сюди витісняють, щоб ми там їм жити не мішали
 • 2006.11.18 | VOL

  Це мабуть помилка

  Або хтось з соціалістів чи комуністів скористався ім"ям цього кореспондента.

  Читав і читаю статті Глухова й рахую, що це не його писанина. Не міг він такого написати. Не ті погляди у нього на історію і сучасність.

  А якщо це й його опус, то Земля таки кругла і в одну й ту ж річку можливо шубовснути декілька разів.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | сябр

   Re: Це мабуть помилка

   якщо це помилка. то де спростування справжнього Глухова? Чи ви думаєте. що статті можуть зявлятися на сайті всупереч редакційній політиці?
 • 2006.11.18 | Andrij

  Голодомор таки змінив українців

  Перетворив їх на "український народ" за виразом Кравчука. Котрий тепер не може назбирати невелику кількість грошей та побудувати меморіал жертвам того нелюдського страхіття. Я можу тільки схиляти голову у жалобі за загиблим сумлінням України, її закатованими дітьми.

  ГАНьБА ВИРОДКАМ. Всім юдушкам морозам та симоненкам, що запродалися за кривий п"ятак, всім тим, що стоять поруч та бояться згадати про людську гідність.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | Таля

   Також ганьба п"ятій колоні, яка підтримує цих виродків...

   та досі читає підручники історії ссср!
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.18 | sarvat

    Re: Також ганьба п"ятій колоні, яка підтримує цих виродків...

    Да вы бы вообще хотя бы какие нибудь учебники прочитали.Такими темпами можно скоро будет требовать признания геноцидом попейцев извержение Везувия!!!!
   • 2006.11.19 | Andrij

    П"ята колона, за російською традицією, дивиться в рота ватажкам

    А ватажки з ГБ, з руками в крові. Від них чекати на визнання Голодомору - це як в Сахарі снігу.


    Таля пише:
    > та досі читає підручники історії ссср!
 • 2006.11.18 | толя дейнека

  пане Вікторе! ви взялися за благородну справу

  мабуть доречно згадати тих, хто особисто зорганізовував голод на україні (за данними СБУ http://sbu.gov.ua/sbu/doccatalog/document?id=39281)
  керівний склад НКВД в україні

  нарком В.А.Балицкий
  замы - К.М.Карлсон
  З.Б.Кацнельсон

  остальные
  С.С.Мазо
  М.К.Александровский
  В.Т.Иванов
  С.Н.Миронов-Король
  О.Б.Розанов
  М.М.Тимофеев
  М.Д.Шаров
  Ю.І.Бржезовский
  Г.Б.Загорский
  Я.З.Каменський
  В.ЗОЛОТАРЕВ
  Б.В.Козельский
  Я.К.Крауклис
  Ю.Ф.Кривец
  В.Я.Левоцкий
  П.В.Семенов
  Д.М.Соколинский
  М.Г.Чердак
  П.Г.Шестак-Соколов
  С.М.Циклис
  М.Ю.Амиров-Пиевский
  Л.С.Арров-Тандетницкий
  И.Я.Бабич
  О.М.Берман
  В.М.Блюман
  Я.Д.Борецкий
  Б.Ю.Борин
  С.І.Борисов-Лендерман
  Н.Я.Боярский
  С.С.Брук
  И.А.Вепринский
  А.И.Геплер
  О.С.Глуховцев
  М.И.Говлич
  С.И.Гольдман
  Г.А.Гришин-Клювгант
  В.А.Двинянинов
  М.Г.Джавахов
  С.М.Долинский-Глозберг
  Г.Т.Донец
  Т.П.Дорожко
  Н.Б.Едвабник
  Ю.Д.Елькин
  О.Г.Евгеньев
  С.И.Заславский
  М.О.Извеков
  Б.Б.Каган
  И.Я.Казбек-Каплан
  Ю.Е.Каневский
  А.Е.Караганов
  С.Т.Карин-Даниленко
  Я.Л.Карпейский
  М.Я.Кларов-Соловейчик
  И.И.Ключкин
  М.Б.Корнев
  Д.С.Леопольд-Ройтман
  В.Я.Лея
  В.И.Ляшик
  Б.А.Манькин
  Д.М.Медведев
  И.Д.Морозов
  И.С.Найдман
  Н.Ш.Новаковский
  В.И.Окруй
  Д.В.Орлов
  Г.М.Осинин-Винницкий
  Я.А.Пан
  Я.В.Письменный
  М.Т.Приходько
  Я.І.Райхштейн
  А.М.Ратинский
  П.М.Рахлис
  Л.Й.Рейхман
  О.И.Риклин
  В.М.Розов
  Н.Л.Рубинштейн
  С.И.Самойлов-Бесидский
  С.И.Самовский
  А.Я.Санин-Затурянский
  А.В.Сапир
  О.К.Уралец-Кетов
  Я.Ю.Флейшман
  М.Г.Ханников
  М.И.Шелудченко
  Ю.С.Шатов
  О.М.Шерстов
  Р.Е.Штурм
  Л.Т.Якушев

  Національність. Національний склад найвищого керівництва НКВС
  УСРР був таким:

  евреи — 60 (66,67%),
  русские — 13 (14,44%)
  украинцы — 6 (6,67%),
  латыши — 3 (3,33%)
  поляки — 2 (2,22%)
  белорус — 1 (1,11%),
  нет сведений — 5 (5,56%)

  По статистике в УССР в 1926 году проживало

  75,4% украинцев
  8,1% русских
  6,5% евреев
  5,0% поляков
  1,5% немцев
  1,1% молдаван и румын
  0,5% болгар
  0,5% татар и тюрков
  0,3% венгров
  0,3% греков
  0,2% белорусов
  0,07 % армян
  0,5% других
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.18 | Зверопупс

   Re: Судя по списку национальностей - нам нужно Израиль мочить(-)

  • 2006.11.19 | Віктор Уколов

   Джерело "Персонал +", автор - профф. Яременко?

   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Віктор Уколов

    Чи може Ігор Слісаренко?

    Коли я запитав у покійного Кривенка, яким чином колишній головний редактор "Персоналу" Слісаренко опинився на Громадському радіо, яке фінансується на "жидівські гроші" фонду "Відродження", Кривий мені сказав, що за словами Слісаренка, навправді він не антисеміт.
    "Просто й нього було таке тупоголове начальство і він робив кар"єру." Що ж я радий, що Слісаренко насправді просто лицемір і фашистські публікації у Персоналі терпів ради кар"єри.
    Але щось мені підказує, що це не типово український підхід.
   • 2006.11.19 | толя дейнека

    Re: Джерело - СБУ

    я надав лінк чи не першим рядком.
    Уколов, я просто дивуюся, наскількииможна бути заскорузлим, черствим і придуркуватим, щоб впритул не бачити очевидних речей, які чомусь не хочеться бачити.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Віктор Уколов

     Я тебе також люблю (ред) - хочу бачити справжній лінк

     толя дейнека пише:
     > Уколов, я просто дивуюся, наскільки можна бути заскорузлим, черствим і придуркуватим, щоб впритул не бачити очевидних речей, які чомусь не хочеться бачити.

     1. Толя, переадресуй те ж саме собі. Якщо ти думаєш, що забираючи зерно хтось питав національність того, кого прирікав на голодну смерть - то ти безумовно дуже мудра людина.
     2. Керівний склад НКВД шукав ворогів народу - організація голоду залежала від тих, хто виконував план продразверстки. Це десятки тисяч людей на чолі з Скрипником та Кагановичем. В кожному селі це так званий сільський актив з головою сільради на чолі!

     Толя, до тебе ще не дійшло?

     УКРАЇНЦІ морили голодом УКРАЇНЦІВ.
     КОМУНІСТИ морили голодом і розстрілювали КОМУНІСТІВ.

     Лінк на сайт, де було б написано, що ті люди, прізвища яких ти привів організували відбір зерна на селі ти не навів. Золотарьову як досліднику, я слабо довіряю. Хоча б в силу його політичних поглядів.
     Я запитую ще раз - де лінк?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.19 | Чучхе

      Згадай ще про двадцятипятитисячників

      Ось стаття з БСЕ. Зверни увагу, що голод був саме у тих областях, куди спрямовувалися ці люди

      Двадцатипятитысячники,
      передовые рабочие крупных промышленных центров СССР, добровольно поехавшие по призыву Коммунистической партии на хозяйственно-организационную работу в колхозы в начале 1930, в период коллективизации сельского хозяйства. В ноябре 1929 пленум ЦК ВКП(б) принял постановление о направлении в деревню на работу в колхозы и МТС 25 тыс. рабочих с достаточным организационно-политическим опытом. Это решение нашло среди рабочих масс широчайший отклик. В отборе добровольцев наряду с партийными организациями принимали участие коллективы рабочих, которые обсуждали поступившие заявления на заводских и цеховых собраниях. В итоге по СССР было отобрано и послано на работу в колхозы 27 519 чел. Из 23 409 Д. (на которых имеются анкетные данные) мужчин было 92,3%, женщин 7,7%; коммунистов 69,9%, комсомольцев 8,6%, беспартийных 21,5%; производственный стаж: до 5 лет 13%, 5-12 лет 39%, свыше 12 лет 48%; около 16 тыс. Д. были член союза металлистов. Для подготовки Д. к работе в деревне были созданы специальные курсы; часть Д. была послана на 2-3-месячную практику в совхозы. Большинство Д. было направлено на работу непосредственно в колхозы основных зерновых районов страны: Украину, Северный Кавказ, нижнюю и среднюю Волгу, центральночернозёмные обл. и т. д.
     • 2006.11.19 | толя дейнека

      Re: Я тебе також люблю

      Віктор Уколов пише:
      > 1. Толя, переадресуй те ж саме собі. Якщо ти думаєш, що забираючи зерно хтось питав національність того, кого прирікав на голодну смерть - то ти безумовно дуже мудра людина.
      українців морили голодом з двох причин:
      1. вони були селяни, тобто класово неповноцінні
      2. вони були українці, а значить "націоналісти"
      це не приховується, саме говорить Косіор, один з організаторів штучного голоду, "вони поплатилися за це"

      > 2. Керівний склад НКВД шукав ворогів народу - організація голоду залежала від тих, хто виконував план продразверстки. Це десятки тисяч людей на чолі з Скрипником та Кагановичем. В кожному селі це так званий сільський актив з головою сільради на чолі!
      до чого тут Скрипник, міністр освіти, який застрелився 33го? звичайно його згадують, коли йдеться про "жахи українізації". Але навіть це смішно. Микола Скрипник, уродженець україни 1872, але більшу частину свого життя протинявся по більшовицьких організаціях Росії і на україну прибув в обозі більшовиків.
      Наркомом продовольства тоді був Яковлев (Епштейн), нарком внутр.справ - Ягода, номенклатуру керівних органів в Москві і на Україні я наводив. От ці люди з поплічниками і несуть персональну відповідальність за голодомор.
      Більшовикам треба був план по зерну - виконували, вивозили, це ясно. Але от коді тисячі голодних почали пухти і падали мертві, ці посадовці палець о палець не вдарили, щоб помогти. Нвпаки, ставили заслони і не пускали селян в поїзди, щоб не вибралися від голодної смерті. Отут злочин. А стався він тому, що ці люди з дитинства виховані на тому, що співчувати гоям не можна, заборонено талмудом.
      Звмчайно, ви знов це спробуєте не помітити, тож вчергове простежимо де межа вашій принциповості.

      > Толя, до тебе ще не дійшло?
      > УКРАЇНЦІ морили голодом УКРАЇНЦІВ.
      > КОМУНІСТИ морили голодом і розстрілювали КОМУНІСТІВ.
      переважна частина керівників україни під час голодомору була не-українцями. Українці скоріше були винятком. Як той самогубець Скрипник, яким не втомлюються тикати окозамилювачі.

      > Лінк на сайт, де було б написано, що ті люди, прізвища яких ти привів організували відбір зерна на селі ти не навів. Золотарьову як досліднику, я слабо довіряю. Хоча б в силу його політичних поглядів.
      > Я запитую ще раз - де лінк?
      я раніше наводив приблизно ті самі дані з посиланням на роботу Петрова і Скоркіна, опубліковану на сайті Меморіалу http://www.memo.ru/history/NKVD/kto/biogr/ До речі дин з авторів - етнічний єврей.
      Що стосується тих хто вивозив збіжжя і особливо тих хто розкуркулював, не певен що ці данні старанно зберігаються. Справа в тім, що виконавці отримували долю конфіскованого, в випадку розкуркулення - 15%. Данні про таких лицарів довго не лежать. Але про контингент тих, хто приїхав в село наводити порядки, з огляду на те чия була влада, - можна назвати принципи комплектування. Приблизно так: "люди (або юди), на яких можна покластися".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.20 | Tиміш

       Чекай, толя, це вже по тобі на підтримку

       На початку 30 років активно обговорювалась ідея створення єврейської автономної республіки на території України. Відтак ще в 30 роки, вірні сталінці активно поширювали інформації, що голод організований жидами для звільнення житлового простору. Якщо ти про це ще не чув, то я випередив усіх. От тільки я не думаю, що можна довіряти такій скотині як Сталін
 • 2006.11.19 | Безробітний

  Каамсааамольции - нєспакойниє сєрца...

  Пане Уколов Ви, звичайно, дуже свідомий, та ще й за жертвами голодомору побиваєтесь...Мені аж соромно за мою несвідомість стає..

  Але попри сором, у мене виникає запитання - Чого ж Ви до комсомолу лізли та ще й кар"єру там робили --- до секретаря комсюцкої організації педінституту дослужились?

  Про голодомор не знали? Так про нього всі знали, окрім Вас, Кравчука та Ющєнка. Досить було короткохвильовий приймач увімкнути - і Вам про це розповідали годинами з повтором на різних хвилях.

  І ще...Дуже добре, що за справу визнання голодомору взялись такі непересічні професійні комсомольці-інтелектуали, як Ви з Ющєнком.

  Тільки повному ідіоту може прийти в голову влізти на трибуну ООН та робити з себе посміховисько, ритуально виючи про 15 млн загиблих від голоду у 1933.

  Шановний, чи знаєте Ви, що на той час все населення України складало 28 млн осіб? І якщо 15 з них вимерло, Ви взагалі можете уявити цю ситуацію?

  "Камсамольции---всьо даводят да канца..." До маразму, якщо точніше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | Таля

   От дивись, не забарились. Починаємо рахувати "істориків"...

  • 2006.11.19 | Віктор Уколов

   А ти, козел безробітний, в Особому відділі стукачем службі був

   Мене в комітет комсомолу вибрала створена мною в КДПІ Українська Студентська Спілка щоб на першій комсомольській конференції в 1990 році ми розпустили комсомольську організацію.
   Ви до сих пір КГБ цього забути не можете - аякже втратити комсомольську організацію у такому вузі. Якби не Божко, якого аж із ЦК ВЛКСМ тушити пожежу прислали - ви б і майно втратили.
   Свій комсомольський я спалив на мітингу разом з іншими хлопцями з УСС. А ти свій партбілет у домашньому архіві, як реліквію тримаєш?

   "Безробітний", ти краще інший компромат на мене пошукай - ну може я там в піонери вступав, тепер політично некоректні слова у 4 класі за вожатим повторював.

   От тільки в тому ж 90-ому, вже як старший вожатий піонертабору Орлятко в Нових Санжарах Полтавської області, я підняв жовто-синій прапор.

   А взагалі констатую - тролі на Майдані знову створюють сморід.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Таля

    Він сам був головою ВЛКСМ, тому в кожному комсомольця бачить!

    "5" :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Безробітний

     Головою ВЛКСМ був дружище Алік Тягнивбок

   • 2006.11.19 | толя дейнека

    хотілося б не переходити на персони, а таки почути коментар про

    почути коментар про 15 млн.
    біда в тому, що ющ бере уроки в великих вчителів, засновників поняття "геноцид" і розробників його на індустріальних рейках. Перший урок там певно йде - прибрехати.
    питання, і кому ющ цим хоче помогти? хай відкриє будь-яке серйозне дослідження. хоч би ж ту вікіпедію, де тема викладено зважено. для чого цифри треба роздувати до фантастичних?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Віктор Уколов

     Толя, ну який там коментар?!

     Є лише дані перепису 1926 та 1937 рр та і то по всьому СРСРу. Все інше - припущення. Ви абсолютно праві в тому, що перебільшення - то шлях до профанації. Думаю в РФ є достатньо бажаючих це зробити і за це заплатити.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.19 | толя дейнека

      дуже дивно, що Ющ грає під не знаю чию дудку профанацій

     • 2006.11.19 | Безробітний

      Брешете Ви, Уколов

      Тому що є дані переписів за 1926 і 1937 рік в Україні, також є дані українських ЗАГСів щодо смертей та народжень за той саме час...

      Врешті-решт в СБУ є документи щодо всіх відомих місць поховань та кількості похованих від царя Гороха і до наших часів.

      І ні 15, ні 10, ні 7, ні 3 мільйони там не вимальовуються. Скоріше за все, передчасно загинули до 850 тисяч - 1млн людей по всій Україні. Цифра також жахлива.

      Отож виникає питання - навіщо перебільшувати та дописувати мільйони? Невже факт смерті якнайбільшого числа людей викликає у Ющєра задоволення?

      На мою думку, Ющєнко з гоп-кампанією намагаються прикрити власні злочини. За період з 1926 по 1937 рік населення України зменшилось десь на 500 тис людей. За період 1994- 2004 - більш ніж на чотири мільйони.
      І якщо у 1933 заради побудови нових заводів у селян вилучили хліб, то у 1993 через шалену інфляцію у людей відібрали заощадження, за які отой самий хліб можна було купити. І це призвело, згідно статистичних даних, до більш великої втрати населення.

      От тільки у 1933 за той хліб заводи (напр. Криворіжсталь), якими Ющєнок досі спекулює, збудували. А у наш час вилучені кошти були банально вкрадені Ющєнком, Кучмою, Тимошенко та любимидрузямипотиснітьодинодномуруки.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.19 | Andrij

       Нелегка це справа, відробляти московські гроші

       на трупах співвітчизників... Схаменіться, пане. Заробляти на горі людей, в даному випадку, страшному горі, - це погано для вас. Бо совість ваша, як би ви її не дурили, знає все.


       Безробітний пише:
       > Тому що є дані переписів за 1926 і 1937 рік в Україні, також є дані українських ЗАГСів щодо смертей та народжень за той саме час...

       Є. Є також добре відомі речі як небажання радянських ЗАГСів реєструвати геноцид, що створила радянська влада.

       > Врешті-решт в СБУ є документи щодо всіх відомих місць поховань та кількості похованих від царя Гороха і до наших часів.

       Віра в СБУ, КГБ, таке інше не може заперечити того факту, що КГБ (тепер ФСБ) досі приховує факти Голодомору.

       > І ні 15, ні 10, ні 7, ні 3 мільйони там не вимальовуються. Скоріше за все, передчасно загинули до 850 тисяч - 1млн людей по всій Україні. Цифра також жахлива.

       Це вже пішло типове заперечення геноциду. Навіть Сталін вже не авторитет. Заперечуємо все...
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.11.19 | Безробітний

        Ви мене звинувачуєте у праці за московські гроші...

        Наведіть, будь ласка, відомі Вам факти мого фінансування з Москви...

        У протилежному випадку Ви є звичайним наклепником.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.19 | Andrij

         Так

         Навіть якщо вас купили за 30 коп. з російського бюджету на пропаганду російсько-гебістського способу життя.


         Безробітний пише:
         > Наведіть, будь ласка, відомі Вам факти мого фінансування з Москви...
         >
         > У протилежному випадку Ви є звичайним наклепником.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.11.19 | Безробітний

          У Вас є факти?

          Щодо моєї співпраці за 30коп.?

          Чи це така ж маячна, як 15 мільонів загиблих від голоду в Україні у 1933?

          До речі, до Вас таке ж запитання, як і до Мірка.

          Чи протестуєте Ви проти уряду Канади з приводу насильницької депортації українців в тундру на початку першої світової?

          Чи своє не тхне??
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.11.19 | Andrij

           Є. Ви повторюєте слово-в-слово агітпроп з РТР

           30 коп., звичайно, пішли номіналом співробітникам РТР. Вас купили їхнім "вторічним продуктом".

           Безробітний пише:
           > Щодо моєї співпраці за 30коп.?
           >
           > Чи це така ж маячна, як 15 мільонів загиблих від голоду в Україні у 1933?
           >
           > До речі, до Вас таке ж запитання, як і до Мірка.
           >
           > Чи протестуєте Ви проти уряду Канади з приводу насильницької депортації українців в тундру на початку першої світової?
           >
           > Чи своє не тхне??
           згорнути/розгорнути гілку відповідей
           • 2006.11.19 | Безробітний

            Я РТР не дивлюсь. Це вони Майдан читають.

            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.11.20 | Andrij

             Російські ЗМІ взагалі не слухаєте - це фантастика

             Вірніше, брехня. У вас навіть нік брехливий.
        • 2006.11.20 | Таля

         Проти ОУН-УПА, визнання голодомору, проти націоналістів... То чи

         як це не відробляєте? Разом з вітрєнка прагрєсіруєтє москалям без мила у........
   • 2006.11.19 | Безробітний

    Які ви всі схожі між собою...

    Що жлоб Уколов, що жлоб Янукович, що жлоб Ющєнко...
    Все їм якісь козли жити заважають.

    До вашого відома, пане Уколов, я в КПРС ніколи не перебував. І на відміну від Вас, на співбесіди до КДБ не ходив. Де мені б натякали, мовляв, розгойдуте хлопці і далі, нічого вам за це не буде, ми Вас морально підтримуємо.

    Віктор Уколов пише:
    > Мене в комітет комсомолу вибрала створена мною в КДПІ Українська Студентська Спілка щоб на першій комсомольській конференції в 1990 році ми розпустили комсомольську організацію.

    Прям-таки подвиг розвідника...
    В 90-му і парторганізації на крупних підприємствах розпускали, не те що комсу в якомусь задрипаному ВУЗі.

    > Ви до сих пір КГБ цього забути не можете - аякже втратити комсомольську організацію у такому вузі. Якби не Божко, якого аж із ЦК ВЛКСМ тушити пожежу прислали - ви б і майно втратили.

    Якому такому славетному ВУЗі??? В Київському педінституті? В саме тому, який підтримувався Радянською Владою тільки і виключно заради бідних дівчат з села, які не могли поступити до більш рейтингового ВУЗу внаслідок недостатньої якості середньої освіти на селі?
    І Ви вважаєте Вашу діяльність за подвиг? А тепер підіть та гляньте у вічі сучасним випускницям сільських шкіл. Дорогу до ВУЗу такі як Ви їм перекрили, зате ви їм широко відкрили двері у Європу - на панель.


    > Свій комсомольський я спалив на мітингу разом з іншими хлопцями з УСС. А ти свій партбілет у домашньому архіві, як реліквію тримаєш?

    Теж мені подвиг. До Вас це зробив з партквитком Марк Захаров у прямому ефірі Центрального Телебачення. І йому це пройшло безкарно. Тільки потім така надзвичайна смілива людина, як Ви, змавпувала дії Захарова.

    Херою сала!

    Повторюю для Вас - я , на відміну від Ющєнка з Тимашенкою, ніколи не перебував в КПРС.
    І не треба мені тикати, я з Вами разом свиней не пас.

    > "Безробітний", ти краще інший компромат на мене пошукай - ну може я там в піонери вступав, тепер політично некоректні слова у 4 класі за вожатим повторював.

    А все Ваше життя це і є компромат на Вас. Скориставшись допомогою Радянської Влади, Ви здобули вищу освіту та вилізли з задрипаного єврейського містечка, де на три синагоги був єдиний православний храм. А тепер Ви та такі як Ви перекрили шлях бідній сільській молоді до вищої освіти.
    До речі, а як же педагогічна діяльність? Чому не викладаєте у школі? Чи це - для лохів, а Ви розумний. Коли заяву до педінституту писали та співбесіду проходили, скоріш за все брехали, що без педагогічної діяльності свого подальшого життя уявити не можете?

    Жлобством це називається.

    > От тільки в тому ж 90-ому, вже як старший вожатий піонертабору Орлятко в Нових Санжарах Полтавської області, я підняв жовто-синій прапор.

    А що ж Ви так над державним прапором знущались, догори його перевернули?

    Підійдіть до КДМА на Хрещатику та прочитайте, коли там той флаг підняли. Я вже не кажу, що на той час прапор вже більше року висів над всіма державними будівлями Західної України.

    Херою 2кг сала!

    > А взагалі констатую - тролі на Майдані знову створюють сморід.

    Сморід створюють такі як Ви жлоби, причому по всій країні. І від того смороду населення України вимирає в десять разів швидше ніж під час голодомору.
   • 2006.11.20 | пан Roller

    А кто Вам давад рекомендацию в комсомол?

    Віктор Уколов пише:
    > Мене в комітет комсомолу вибрала створена мною в КДПІ Українська Студентська Спілка щоб на першій комсомольській конференції в 1990 році ми розпустили комсомольську організацію.

    А кто Вам давад рекомендацию в комсомол?
    И в каком году вы в комсомол вступили?
    Вас кто-то принуждал к этому?
    Если нет, то что вами двигало?

    В какой партии вы состоите сегодня?    Brgds
  • 2006.11.19 | Чучхе

   "Зиг хайль", бандера Безработный

   Кстати, обдолбыш бандеровский, по каким мы приметам отличаем украинского космонавта от неукраинского? Черепа меряем, или по группам крови? Жаль руки до тебя, мразь фашистская не доходят
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Віктор Уколов

    Дякую за підтримку

    Підписуюсь під кожним твоїм словом
   • 2006.11.19 | Безробітний

    Смішний Ви, хлопчику-мажор...

    Прям-таки кумедний. Нічим не гірший за клоуна Уколова.

    Втім, Вам це можна пробачити.

    На Вас природа відпочиває...

    А ручки у Вас дійсно закороткі. І тут матінко-природа потурбувалась. Як кажуть росіяни - бадлівай каравє Бог рог нє дал.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.27 | Чучхе

     Шо бандера, родную речь забыл? Напомним, гадёныш фашистский !

     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.27 | Віктор Уколов

      Мені приємно, що для такого, як Безробітний

      навіть мій тато, простий слідчий прокуратури, який ловив кримінальне шобло, є великою людиною, адже "на мені природа відпочиває".
      Жаль батько загинув і я не можу йому розказати. Його прирівняли до професора, батька Чучхе. Супер.
      Безробітний, колись я тебе дістану в реалі і вирву тобі яйця. З м"ясом :-)
   • 2006.11.20 | Таля

    Тільки недоумок порівнюватиме історіка кпрс з Степаном Бандерою!

    Ганьба тупим рабам!
  • 2006.11.19 | Shooter

   Забавні ці пещерні україножери

   Уколов, не звертай уваги на цього обдолбаного онаніста з газетою Правда замість мозку.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Shooter

    І цитата як спеціально для хворого на голову бидла Безробітного

    З докумєнтів його "партіі мєчти"-КПСС/КГБ:

    http://www.archives.gov.ua/Sections/Famine/Documents/Famine_32-33.php

    узимку-весною 1933 р. діяла інформаційно-посівна група ЦК. У підготовленій нею доповіді наводяться факти про опухання, голодну смерть і людоїдство у деяких районах Київської, Дніпропетровської та Харківської областей. Однак причини цих явищ пояснюються прошуками класового ворога: "переважна кількість голодуючих відносяться до ледарів, зривників колгоспного будівництва. З боку цих елементів і тепер мають місце своєрідні прояви класово-ворожих настроїв і дій"

    начальник Київського обласного відділу ДПУ Розанов повідомляв голову ДПУ В.Балицького: "Наведені цифри значно зменшені, оскільки райапарати ДПУ обліку голодуючих і опухлих не ведуть, а про справжню кількість померлих від голоду інколи невідомо й сільраді"

    Прискіпливий аналіз статистики ДПУ дає приклади й фальсифікації даних, за якими проглядається стійка тенденція до зменшення фатальних наслідків голодомору. ДПУ УСРР подало до ЦК КП(б)У довідку, яка містила зведені дані за лютий-березень 1933 року. У ній відзначалося, що продовольчі труднощі зафіксовані в 139 районах, 738 населених пунктах, де голодує 11 тис. сімей, а від голоду померло лише 2,5 тис. осіб. У той же час за даними Київського обласного відділу ДПУ, тільки в цій області померло 12,8 тис. осіб.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Раціо

     "своєрідні прояви класово-ворожих настроїв і дій"

     -- мабуть, мається на увазі, що злісно вмирали з метою завдати збитків іміджеві прогресивної совєцької держави. Так як недавно, на думку путіна, Політковська підступно завдала своєю загибеллю шкоди його іміджу. От що значить серйозна контора: 75 років -- і жодних відхилень у способі мислення, від фюрера до найнікчемнішого "безробітного". Вражає.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.19 | Безробітний

      Ще пара свідомих з однаковим рівнем культури

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.20 | Andrij

       Оббрехувати загиблих людей - це рівень культури скажених собак

       Одна біда, в Україні тих собак надто багато - партія рєгіонав, кпу, тепер ще й мороз прилаштувався. Що не зробиш за кілька рублів.
      • 2006.11.20 | Shooter

       Танець на кістках невинних вбитих совіцькою владою -

       ...прояв найвищого ступеню совіцької культури глубоко совєцкого чєловєка.

       Вєрним путьом ідьотє, таваріщ Бєзработний. Ще рочків з 10 такої наочної агітації - і таки приймуть інший Закон, в якому КПСС віддадуть належне. А то як же ж так - братанська партія НСПН вже давно своє отримала, а до КПСС - нуль уваги? Настаящіє совєтскіє коммуністи такого не переживуть.
 • 2006.11.19 | Hoja_Nasreddin

  Re: Голодомор, - люди мають знати, хто проти пам`яті та визнання

  1.Колись давно читав про різноманітні методики, які застосовують до того, як обчислити кількість загиблого населення по тому скільки людей було за того чи того перепису. І здається вони навіть до приблизної оцінки втрат у 32-33 році застосовувались. В мене у голові крутиться цифра 7 (млн). Впевнений що такі дослідження проводились і цілком вірогідні результати можна отримати. Зрештою не на рахівницях видруковуємо свої коментарі.
  2.Щодо Ющенка і його промов та маніпулювання цифрами, які можуть призвести до профанації цього питання, і виставляння на посміховисько такого важливого питання у світових ЗМІ. Це не вперше. То з нашим судячи з усього слабеньким бухгалтером (може свої гроші він рахує-лічить відмінно, але важливість таких здібностей вельми локальна) відбувається постійно. Він явно плутався здавало би ся у таких простих і рідних для нього сферах, як ріст ВВП, темпи зростання ВВП і ВІДСОТКАХ!!! Але то таке.
  3.Парламентарі Ізраїлю, здається, відмовились розглядати питання Голодомору в Україні, посилаючись на якусь там необізнаність чи брак інформації. Якось то слабенько корелює з голокостом. Мене особисто таке повідомлення неприємно здивувало. І якщо вони пошлються на фантастичні цифри, які наводить наш президент (і які щораз збільшуються як тільки він учергове виїздить за кордон) то особисто мені не буде чим крити.
  Перепрошую, якщо я дуже критично ся вислолюю на адресу керівника держави. Дістав. Давно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.19 | толя дейнека

   люди мають знати, хто проти

   стосовно кількості жертв голодомору, найавторитетнішою виглядає недавня робота історика Кульчицького, який називає цифру 3,5 млн. Наскільки мені відомо, ця цифра ніким серйозно не оскаржена. І що показово - ця робота лежить в основі статей про голодомор на українській, російській і англійській Вікіпедії - тобто фактично тут склався консенсус.
   за зиму-весну 33го року україна втратила понад 10% свого населення. Страшна трагедія. Ніколи, навіть під час ІІ Світової війни в її бойвими діями, не гинуло ьак багато людей за такий проміжок часу.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.19 | Мірко

    Re: люди мають знати, хто проти

    Читав це число яких 20 років тому. Це абсолютний статистичний мінімум жертв. Згинуло не менше три з половиною. (до цього числа ще не додали число москалів яких навезли на обезлюднені землі) До цього абсолютого мінімуму жертв в Українській ССР якщо додати число загиблих українців Кубані та Воронєжкої обл., вже не говорячи про Казахстан і т.д. тоді мінімум зростає до 5. Максимум ближче 10. (Кубань, батківщина Петлюри, була мішенню ч.1 для етнічної чистки. А сьогодні вживають число загиблих на Кубані як доказ що "і россіяне гинули, тому Голодомор не ґеносид")
    Показово як жиди впоралися з подібною статистичною проблємою. Зараз по війні вибрали число 6 мілйонів. В той час казали що в Аушвіцу згинуло три з половиною. Сьогодні по дослідах знають що в Аушвіцу згинуло менше мілйона, - але число 6 мілйонів лишається незмінним. А якщо не довіряєте що це число справді 6 мілйонів - тоді звуть вас "Holocaust -denier" за що в багатьох країнах судом карається.
    Це лише наводжу попросто з іронії, бо в Україні цілковито протилежна ситуація. :(
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.19 | Безробітний

     А як же Канада?

     На початку першої світової війни уряд Канади примусово виселив етнічних українців - вихідців з австро-угорської Галичини, в безлюдну тундру.

     Чи подали Ви, Мірко, протест уряду Канади з приводу безжальної депортації українців на поталу білим ведмедям?

     Чи Ви протестуєте виключно проти Росії?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.19 | Мірко

      Re: А як же Канада?

      Безробітний пише:
      > На початку першої світової війни уряд Канади примусово виселив етнічних українців - вихідців з австро-угорської Галичини, в безлюдну тундру.<

      Не в тундру але до 24 концентраків, від Нанаймо до Галіфаксу. Найбільше число їх у Бритійській Колюмбії. (Тут полярних ведмедів нема. Є білий різновид чорного ведмедя, так званий Spirit Bear.) Безпосередних жертв цеї програми менш десятки одиниць.

      > Чи подали Ви, Мірко, протест уряду Канади з приводу безжальної депортації українців на поталу білим ведмедям?<

      Так. Маємо офіційне визнання. Памятники ставимо на місцях розташовання цих таборів. Також присвячено державою декілька мільонів баксів на наукові праці, включно з матеріялами до шкіл.

      >Чи Ви протестуєте виключно проти Росії?<
      Більше ворогів нам не лишилося. А тепер похваліться Ви. Ану. Розповіжте як ви змінили науку історії в РФ. Як РФ присвятила мілйони на історичні досліди як і Ґулаґу так і Голодомору. І як Голодомор визнаний Москвою як ґеносид.
      О! Не вдалося Вам, халтурни... шановний Безробітний. То мерщій до роботи, - а потім похваліться, - і змініть нік.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.20 | sarvat

       Re: А як же Канада?

       Может хватит уже пенять на Россию.(Слышу уже закипающую ярость-ГБшник,пятая колонна ну и т.д.)Львовяне,сходите на свое знаменитое кладбище и поищите памятный камень установленный жертвам Таллергофа-первого концлагеря в Европе,устроенного вашими бывшими хозяевами под астро-венгерским имперским флагом.Это у вас в области был устроен геноцид русскоговорящего населения,120 тысяч загубили,80 тысяч превратили в беженцев.Доносы в имперские охранки сосед на соседа писал.Что этого не знали?Или не очень хочется это вспоминать.И только не надо говорить ,что это вранье.Посмотрите постановления ВР за 2004г.Там есть одно об увековечивании памяти замученных в этих таборах.Ведь он был не один в вашем просвященном австро-венгерском рае.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.11.20 | толя дейнека

        Re: ви дарма так розпаляєтеся

        п.Мірко не розуміє російської.
        щодо русофілів у Львові - їх було багато, але вони були геть витравлені всього лише річним досвідом окупації Росією Львова в 1915.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.20 | sarvat

         Re: ви дарма так розпаляєтеся

         Типичный прием демогогов.Не обращать внимания на аргументы оппонентов и продолжать вешать лапшу тем кому лень копнуть глубже свою же историю.Что стучаться в двери ,за которыми пустота...
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.11.21 | толя дейнека

          Re: шановний пане, відкиньте звинувачувальний мотив

          трохи нижче я надав посилання по темі, повторю спеціально для вас

          Як помирала москвофільська Галичина, потужніша за російськомовний Крим
          http://www.rep-ua.com/show/?id=2111

          в москви був час, щоб переконати галичан у своїх добрих намірах практичними ділами. Можна впевнено константувати - не переконали. М'яко кажучи.
       • 2006.11.21 | Михайло Свистович

        Re: А як же Канада?

        sarvat пише:
        > Львовяне,сходите на свое знаменитое кладбище и поищите памятный камень установленный жертвам Таллергофа-первого концлагеря в Европе,устроенного вашими бывшими хозяевами под астро-венгерским имперским флагом.Это у вас в области был устроен геноцид русскоговорящего населения,120 тысяч загубили,80 тысяч превратили в беженцев.

        Там просто не було стільки російськомовних :) Але Вам то все одно. Так що допишіть ще один нуль - брехня від цього більшою не набагато стане ;)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.21 | Shooter

         Re: А як же Канада?

         Михайло Свистович пише:
         > sarvat пише:
         > > Львовяне,сходите на свое знаменитое кладбище и поищите памятный камень установленный жертвам Таллергофа-первого концлагеря в Европе,устроенного вашими бывшими хозяевами под астро-венгерским имперским флагом.Это у вас в области был устроен геноцид русскоговорящего населения,120 тысяч загубили,80 тысяч превратили в беженцев.
         >
         > Там просто не було стільки російськомовних :) Але Вам то все одно. Так що допишіть ще один нуль - брехня від цього більшою не набагато стане ;)

         Там взагалі не було російськомовних. За винятком, можливо, кількох десятків "затятих москвофілів". І то в них рідна мова була русинська-українська...

         Інша справа - Закарпаття, де москвофільство, до пори до часу, було сильною течією.
         згорнути/розгорнути гілку відповідей
         • 2006.11.21 | толя дейнека

          Як помирала москвофільська Галичина (/)

          колись на форумі пропливала стаття
          Дмитро ПОЛЮХОВИЧ
          Як помирала москвофільська Галичина, потужніша за російськомовний Крим
          http://www.rep-ua.com/show/?id=2111
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.11.21 | Shooter

           Москвофільська, проте не російськомовна

           Москвофілом був, наприклад, і "пізній" Людовит Штур. Але розмовляв він на словацькій, а не на російській.
         • 2006.11.21 | Михайло Свистович

          Re: А як же Канада?

          Shooter пише:
          >
          > Там взагалі не було російськомовних. За винятком, можливо, кількох десятків "затятих москвофілів". І то в них рідна мова була русинська-українська...
          >
          > Інша справа - Закарпаття, де москвофільство, до пори до часу, було сильною течією.

          Але й там російськомовних була жменька. Якщо, звичайно, не записувати до них лемків, як це робив тут КЕ :)
    • 2006.11.19 | толя дейнека

     нам нема чого позичати в голокостників

     починаючи з ідеології і кінчаючи методами.
     той хто цього не розуміє, здатний відтворити лише мавпування.
     добрий приклад: коли до члена кнессета звернулися по думку про голокост, він відповів що в кнессеті не знають, що це таке. Думаю, бреше, але тим гірше для тих, хто намагається поставити голодомор на ті ж рейки, що і голокост.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.19 | Мірко

      Re: нам нема чого позичати в голокостників

      толя дейнека пише:
      >коли до члена кнессета звернулися по думку про голокост, він відповів що в кнессеті не знають, що це таке. Думаю, бреше, але тим гірше для тих, хто намагається поставити голодомор на ті ж рейки, що і голокост.<

      Про Голокост знає весь світ. Про Голодомор навіть не вся Україна. Час зміни рейок? ;)
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.19 | толя дейнека

       Re: нам нема чого позичати в голокостників

       Мірко пише:
       > Про Голокост знає весь світ. Про Голодомор навіть не вся Україна. Час зміни рейок? ;)
       про Голодомор знає вся україна, правда комуняки ще пручаються за інерцією.
       чесно кажучи, не бачу потреби щоб весь світ аж таки знав про голодомор, чи є потреба робити з цього виставу? ще й дуже-дуже постфактум. Все одно ні в кого біль не буде, як в нас.

       он вірмени через свою французську діаспору майже дотисли францію визнати 1915 геноцидом - так зважили плюсь-мінуси, почалася боротьба політичних партій і бізнесу (відомо які милі люди), звідкись виник потужній рух проти, в підсумку дали зворотній хід. ви думаєте, це саме те, чого хтіли загиблі? зовсім не певен..
       голодомор має лишитися в україні, тільки нашим болем. і нашим уроком.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2006.11.20 | Мірко

        Re: нам нема чого позичати в голокостників

        толя дейнека пише:
        > Мірко пише:
        > про Голодомор знає вся україна, правда комуняки ще пручаються за інерцією.
        > чесно кажучи, не бачу потреби щоб весь світ аж таки знав про голодомор, чи є потреба робити з цього виставу? ще й дуже-дуже постфактум. Все одно ні в кого біль не буде, як в нас.<

        Голодомор тісно повязаний із мовним "питанням", як і існуванням України як української народної держави. А біль вже давно є.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.11.20 | толя дейнека

         Re: нам нема чого позичати в голокостників

         Мірко пише:
         > Голодомор тісно повязаний із мовним "питанням", як і існуванням України як української народної держави. А біль вже давно є.
         так. Але дивитися назад мало чим допоможе. Те що було просрано вже не переграєш. З минулого можна винести хіба що уроки.
         А жити треба сьогодні. Не спогадами, який був склад населення в 1930. А щоденним будничним поширенням мови в освіті, в установах і закладах, в інституціях. Революції в один день тут не досягнеш, але зрушення у мовному поширенні безумовно є, якщо 2006 порівнювати з 1990.
         навіть якщо взяти за приклад наших недоброзичливців росіян, то вони теж складали мовну меншість в своїй державі, але впровадження в установаах і розгортання-просування в освіті дали свій результат. Теж далеко не за один день.
  • 2006.11.19 | Andrij

   Подайте слова Ющенка замість писати самому

   про щось таке, що він сказав, що ніхто крім вас не чув.


   Hoja_Nasreddin пише:
   > 1.Колись давно читав про різноманітні методики, які застосовують до того, як обчислити кількість загиблого населення по тому скільки людей було за того чи того перепису. І здається вони навіть до приблизної оцінки втрат у 32-33 році застосовувались. В мене у голові крутиться цифра 7 (млн). Впевнений що такі дослідження проводились і цілком вірогідні результати можна отримати. Зрештою не на рахівницях видруковуємо свої коментарі.
   > 2.Щодо Ющенка і його промов та маніпулювання цифрами, які можуть призвести до профанації цього питання, і виставляння на посміховисько такого важливого питання у світових ЗМІ. Це не вперше. То з нашим судячи з усього слабеньким бухгалтером (може свої гроші він рахує-лічить відмінно, але важливість таких здібностей вельми локальна) відбувається постійно. Він явно плутався здавало би ся у таких простих і рідних для нього сферах, як ріст ВВП, темпи зростання ВВП і ВІДСОТКАХ!!! Але то таке.
   > 3.Парламентарі Ізраїлю, здається, відмовились розглядати питання Голодомору в Україні, посилаючись на якусь там необізнаність чи брак інформації. Якось то слабенько корелює з голокостом. Мене особисто таке повідомлення неприємно здивувало. І якщо вони пошлються на фантастичні цифри, які наводить наш президент (і які щораз збільшуються як тільки він учергове виїздить за кордон) то особисто мені не буде чим крити.
   > Перепрошую, якщо я дуже критично ся вислолюю на адресу керівника держави. Дістав. Давно.
 • 2006.11.20 | tester

  Re: Голодомор, - люди мають знати, хто проти пам`яті та визнання

  віктор, без поваги, так поцілуй в сраку мороза...
  І не юродствуй. Ціну тобі знають ....
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.20 | пан Roller

   +1

   tester пише:
   > поцілуй в сраку мороза...
   >Brgds
  • 2006.11.20 | Andrij

   Тепер всі, хто підтримував зрадника Мороза, теж зрадники?

   Тобто, спочатку казали про "європейський соціалізм швецького зразка". Потім мороз встав в позу перед Путіним та Януковичем, танцюючи на кістках жертв Голодомору - і все це особиста провина пана Уколова? Це звідки така цікава логіка?


   tester пише:
   > віктор, без поваги, так поцілуй в сраку мороза...
   > І не юродствуй. Ціну тобі знають ....
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.20 | пан Roller

    Не обобщайте. Речь идет о политическом юродстве.

    Andrij пише:
    > Тобто, спочатку казали про "європейський соціалізм швецького зразка". Потім мороз встав в позу перед Путіним та Януковичем, танцюючи на кістках жертв Голодомору - і все це особиста провина пана Уколова? Це звідки така цікава логіка?
    >
    > Re: Тепер всі, хто підтримував зрадника Мороза, теж зрадники?

    Речь не идет о поддержке Мороза, речь идет о членстве в ВЛКСМ и в партии Мороза. Не все жгли, демонстративно, партийные билеты и той, и другой организации.

    Или Уколов и к социалистам вступил, что бы развалить "вражескую" партию? Тогда ему это удалось. Очередь за Бьют.

    Тогда на кого он работает? Может быть на Ющенко? Почитайте его "записки путешественника", в культуре, с кем он встречался случайно,на отдыхе, и вы поймете сами

    Не обощайте.Речь идет о политических взгядах, которыми торгуют в зависимости от конъюктуры рынка.

    Или об их отсутствии, и не разборчивости.То, что Тестер называет юродством, проще, политтехнологией. Для этих людей нет ничего святого.Для них существет только дисциплина.


    > tester пише:
    > > віктор, без поваги, так поцілуй в сраку мороза...
    > > І не юродствуй. Ціну тобі знають ....

    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.21 | Віктор Уколов

     А ви не юродствуйте

     > Речь не идет о поддержке Мороза, речь идет о членстве в ВЛКСМ и в партии Мороза. Не все жгли, демонстративно, партийные билеты и той, и другой организации.


     Безумовно. Більшість таких як ви, сиділи як воша у кожусі чекаючи на свій гешефт в КПРС до останнього. І у Мороза покидьків-кон"юктурників залишилося кілька тисяч. У вас правді немає поглядів - навіщо ж вам білети палити. Щоб не зробив лідер, ви завжди йому будете аплодувати і не навидіти тих, хто вимагає від лідера дотримуватися даного виборцям слова. Ваша жовч - найкраща шана для мене, Вінського, Гармаш та інших, хто послав Мороза на хуй.


     > Не обощайте.Речь идет о политических взгядах, которыми торгуют в зависимости от конъюктуры рынка.


     Так ви не торгуйте. І вас не будуть обходити ті, хто свої погляди не продає.

     А щодо Тестера - то він такий, як і ви, ще один вихованець комуністичної системи цінності, привид минулого. В газеті 2000 аналітиком "розбудовував Україну". Гидко.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.21 | пан Roller

      Речь не идет персонально о нас, речь идет пресонально о Вас.

      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.21 | Віктор Уколов

       Мова йде про голодомор, як етнічну чистку проти українцівCopyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua