МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

"Недоторканий" вчитель не кращий за такого ж суддю або депутата.

11/20/2006 | Юрій Шеляженко
Пропоную до обговорення тему впливу авторитаризму вітчизняної школи на суспільство, точніше - гальмування розвитку суспільства, задушення перших паростків громадянського суспільства, що стихійно виникають на рівні дитячого колективу, породження недемократичних тенденцій в суспільстві.

Альтернативне обговорення:
http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_about&key=1163966004&first=1163978020&last=1161887050

Прояви проблеми
----------------------

У Буському районі вчитель побив свого учня
Викладач середньої школи в одному із сіл Буського району наніс вчора тілесні ушкодження своєму учневі, повідомляє центр громадських зв’язків УМВС України у Львівській області. У потерпілого учня виявлено забій голови.
http://portal.lviv.ua/news/2005/10/20/114118.html

Вчитель побив п'ятикласника
04.03.2006
В ужгородській школі вчитель побив п'ятикласника – прямо на уроці. Напад гніву педагога коштував дитині струсу мозку, закритої черепно-мозкової травми та забою потилиці – це діагноз лікарів. Тепер вчитель розкаюється і навіть написав заяву про звільнення. А його жертва – 11-річний Іван каже, що тепер нізащо не піде до школи. Тож батьки звертатимуться не лише до суду, а й до психолога. П'ятикласник Іван Чепканич під час уроку трудового навчання передавав ручку однокласнику. Це й розлютило викладача. Він вдарив одинадцятирічну дитину...
http://www.24news.com.ua/news/entertainment/1384545088s.html
http://mynews-in.net/news/politics/2006/03/04/865542.html

Учитель побив школяра
Однак учні харківської гімназії N152 просять не звільняти педагога
"Ну, може він надавати стусанів непосидючому учню, може дівчинку посмикати за вушко", — учні 11 класу гімназії розповідають про свого вчителя історії Володимира Лушницького зі сміхом. Висока білява школярка закриває рота своєму однокласникові, який хоче розповісти "ГПУ" детальніше про те, як Володимир Лушницький проводить свої уроки.
http://www.gpu-ua.info/index.php?&id=101478&eid=35

Мучитель и мученик
Битвы за знания опасны для здоровья
Школьные классы превращаются в “горячие точки”. “Учительница первая моя” вступает в жестокую схватку с учеником... За последние годы количество уголовных дел против педагогов, обвиняемых в нанесении побоев школьникам, увеличилось в несколько раз. Официальной статистики по случаям избиения детей учителями в России нет, однако известно, что их число неуклонно растет. Почему? Стало больше извергов-педагогов или неуправляемых детей? В этом вместе с детским психологом Юлией Барковой попытались разобраться корреспонденты “МК”.
http://www.mk.ru/numbers/2116/article72924.htm

І вже зовсім дивує поведінка вчителя однієї з олександрійських шкіл. З якої причини цей чоловік зберігав гранату Ф-1 ("лимонку") у власному робочому столі шкільної аудиторії?
http://www.vechirka.com.ua/society/criminal/2403150703.php

Беспрецедентный за всю историю независимой Украины случай произошел в Кировоградской области: в одной из школ учитель провел настоящий урок фашизма и расизма в присутствии десятков шестиклассников! Ситуацию описали сами ученики Несватковской средней школы Александровского района Кировоградской области, когда дома рассказали об уроке родителям. Учитель Николай Якимчук, обращаясь к одному из учеников, заявил буквально следующее (цитируем по запискам учеников школы): "У тебе, Андрій, шапка, як у жида… Такі шапки тільки жиди носять!.. Діти, жиди - це дуже погані і наглі люди… Треба робити все, щоб їх не було!" После этого Николай Якимчук поднял руку, протянул ее вперед (как бы имитируя фашистское приветствие "хайль!"), и сказал детям следующее (опять же - цитируем дословно по объяснениям шестиклассников): "Жидів треба взагалі знищувати!" Далее события развивались следующим образом: когда родители детей и другие учителя школы узнали об этом уроке межнациональной ненависти, розни и расизма, они обратились в заведующему районо Зубахе В.С., однако получили формальную отписку.
http://merkaz.kiev.ua/ru/news/ukraine/15/125.html

Відповіді

 • 2006.11.20 | Юрій Шеляженко

  Гмм... Невже нікого тема не цікавить?

  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.20 | sama

   Re: Гмм... Невже нікого тема не цікавить?

   Відсутність обговорення зумовлена не тим, що тема нікого не цікавить, а тим що в педагогіці запанувала повна безвихідь.Низький соціальний статус вчителя, який так і не доріс до середнього заробітку в промисловості відволікає від школи людей розсудливих, прагматичних,просто успішних. Залишаємося ми- з комплексами, неврозами, вічним психологічним дискомфортом. Такі люди можуть керувати дітьми лише авторитарним методом. Тим паче, що керівні органи освіти так завжди керували нами.
   Таке суспільство, такий вчитель, такі батьки , не здатні захистити дитину від такого вчителя.Хоч формально все нормально- і батьківські комітети є ( а вони швиденько перетворюються на групу обслуговування потреб дирекції) і учнівське самоврядування задеклароване.
   Кожен батько пам"ятає випадки, коли треба було вчителя в чомусь підкоректувати, але махнув рукою - собі простіше буде просто не помітити чергової прикрої ситуації.Ми змирилися з усім.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua