МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Ціна на нафту впала до 17-місячного мінімуму

11/20/2006 | Illia
Де Клюєв? Це не його рук справа? :-))))))

Світові ціни на нафту продовжують стрімке падіння. У п’ятницю, 17 листопада, на Нью-Йоркській товарній біржі за барель сорту WTI з постачанням у грудні давали 55,8 долари - найнижча ціна за останні 17 місяців.

Гострі регіональні конфлікти, які викликали бурхливий ріст нафтових цін, до кінця 2006 року трохи затихли, тому ринок знову згадав про фундаментальні фактори: попит та пропозицію.

В умовах росту запасів нафти в США і стабільного попиту зниження цін продовжиться.

Максимальної ціни - більше 78,5 доларів за барель - нафта досягла в момент найвищої напруженості між Ізраїлем і Ліваном, кризи навколо іранської ядерної проблеми і нестабільності в Нігерії. Під кінець року геополітичні пристрасті вщухають, і ціни починають знижуватися.

Основною причиною різкого зниження цін на нафту аналітики називають дані Міжнародного енергетичного агентства про запаси в США: 10 листопада 2006 року, вони виросли на 1,3 млн барелів - до 336 млн барелів.

Це на 300 тис. барелів більше, ніж очікували аналітики. Зниження цін на нафту також пов’язано зі сприятливими метеорологічними прогнозами. На думку експертів, якщо не буде серйозних похолодань і військових конфліктів, нафта знизитися ще на кілька відсотків.

Утім, як говорять фахівці, Організація країн експортерів нафти постарається зробити все, щоб падіння не було занадто глибоке. ОПЕК вже оголосив про скорочення з 1 листопада видобутку нафти на 1,2 млн барелів на добу до 26,3 млн.

Незважаючи на те, що ринок думає, що зараз координація дій у картелі залишає бажати кращого, повідомлення про подальше зниження видобутку може знову підняти ціни до рівня 60 доларів.

У неділю 19 листопада міністр енергетики Алжиру Шакіб Хеліль повідомив, що ОПЕК може прийняти рішення про нове зниження рівня видобутку нафти до середини грудня 2006 року на найближчому надзвичайному саміті 14 грудня в Нігерії.

Відповідно до консенсусу-прогнозу Reuters, середня ціна Brent, на основі ціни якої розраховується ціна російської нафти Urals, у 2006 році складе 67,7 доларів за барель, у наступному - 63,8 доларів.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua