МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

13 кроків «національного зростання» від уряду Януковича

11/22/2006 | Ольга Боднар:
Не так давно, під час парламентської виборчої кампанії, Партія регіонів на чолі із своїм лідером В.Януковичем обіцяла „покращення життя вже сьогодні!". Що ж, час – випробуваний віками лакмусовий папірець на виконання обіцянок… Сьогодні збільшено тарифи, розкрадено державний бюджет, принижено країну, відновлено бандитизм…

Україна святкує другу річницю Помаранчевої революції. Так склалося, що в різних куточках держави, як і в різних політичних сил, неоднозначне ставлення до цієї події. Історики говорять про високу політичну зрілість та громадянську свідомість українців. Справді, Помаранчева революція стала для мільйонів співгромадян символом національної згуртованості та утвердила надію кожного українця на покращення життя. Я впевнена, що у 2004-му ні львів’янину, ані луганчанину у голову не могла прийти думка, що два роки по тому їхні сподівання на краще життя не те що не збудуться, а стануть крахом на кілька десятиліть вперед…

Закінчується листопад, і напередодні зими на українців чекає «довгожданий подарунок від Януковича» – підняття тарифів на житлово-комунальні послуги у 2-4 рази. Як результат - дві третіх громадян України відповідають соціологам, що не зможуть сплачувати за це нововведення уряду. Чому ростуть ціни? Пояснити цей нонсенс не здатен ніхто - адже ціни на газ власного виробництва, який переважно використовується для опалення, ніхто не піднімав, а ціни на нафту падають...

По-друге, Уряд Януковича встиг безповоротно капітулювати перед Росією на переговорах щодо ціни на газ. За результатами перемов, ціну було піднято до 130 доларів за тисячу кубометрів, і то лише на рік. Зазначу, що особливо важко у цьому процесі було чиновникам, які змушені були виправдовуватися перед народом, що це економічне досягнення, а не фіаско. А ще зовсім нещодавно ціну газу в 95 доларів, яка діяла 2006 року, Партія регіонів називала „смертю вітчизняної економіки"! Проте ціна транспортування газу, яку Росія платить Україні, залишилася незмінною!.. Ще у вересні Прем‘єр-Міністр заявив, що Україна готова платити за газ 130 доларів. Після такої публічної заяви знизити ціну на блакитне паливо було вже нереально. Між іншим, сьогодні Україна транспортує 85% всього газу, який продає Росія, і тому має право отримувати газ значно дешевше, та відновити ті угоди, які діяли за уряду Ю.Тимошенко, і за якими газ коштував 50 доларів.

По-третє, сьогодні уряд явно затягує вступ України до СОТ, який дасть змогу вийти вітчизняним підприємствам на нові ринки, створить робочі місця, збільшить бюджет та поставить нашу державу у більш вигідну позицію на переговорах з Росією. Такі кроки Януковича – пряме приниження та зрада інтересів країни.

Четвертим ганебним кроком уряду стало прискорення зростання цін на всі товари і послуги, і на фоні цього – зменшення зарплати і пенсії. Лише за два місяці урядування В.Януковича інфляція в Україні стала більшою, ніж за попередні вісім місяців. На сьогодні розмір інфляції вже сягнув показника, закладеного в плані на увесь 2006 рік. Відтак, необхідно збільшувати доходи населення, компенсуючи інфляцію. Проте в проекті Держбюджету-2007 уряд В.Януковича навпаки, заморозив доходи населення – у ньому не вистачить коштів на виплату пенсій, зарплат по місцевих бюджетах, не передбачено гроші на компенсацію зростаючої вартості тарифів по житлово-комунальних послугах тощо. Уряд фактично зменшує зарплатню через збільшення податку на доходи фізичних осіб з 13 до 15%. Як наслідок, підприємства перекладуть цей податок на платню своїх працівників... Ось вся задекларована «соціальність» головного фінансового документу України… М.Азаров планував скасувати навіть виплати новонародженим по 8,5 тисяч гривень, запроваджені ще урядом Ю.Тимошенко, але в останній момент опір громадськості змусив Прем‘єр-Міністра відмовитися від цих планів.

По-п‘яте, Янукович вкотре розділив Україну на сорти – регіональні. Першому сорту – Донецькій, Луганській області і Криму було виплачено компенсацію податку на додану вартість на рівні 350%. Решта країни отримала крихти, а деякі області, наприклад Волинська – усього 6%. Серед призначених урядовців абсолютну більшість становлять вихідці з одної області...

В.Янукович відновлює податок на додану вартість для сільського господарства. Це означає, що ця галузь України, і 15 мільйонів населення, які живуть на селі, будуть приречені на ще більші злидні, ніж сьогодні. Мабуть, таким чином, наш глава уряду просто мститься селу, яке ще зберегло залишки традиційної моралі, і не сприймає його як представника кримінального середовища.

Іще один ганебний крок – уряд запланував прямі крадіжки з державної казни. Один з шляхів – через вільні економічні зони для олігархів. У цих зонах, скасованих урядом Ю.Тимошенко в 2005 році, олігархи не платили податки, а також використовували їх для контрабанди. Це призводило до того, що національний виробник банкрутував, а бюджет недотримував мільярди. Також Уряд Януковича запроваджує прямі крадіжки з державної казни під виглядом державних гарантій кредитам приватних структур.

Сьогодні Україна невпинно котиться в боргову кабалу, адже заплановано збільшення зовнішнього боргу. Уже шість років Україна не бере в борг. Уряд В.Януковича пропонує за один рік набрати стільки боргів, щоб на відсотки щороку йшло 14 мільярдів гривень (це більше, ніж витрати на охорону здоров'я та армію разом узяті). Фактично, це свідомий план ослаблення країни. Ці борги віддаватимуть наступні покоління українців.

Хочу констатувати той факт, що після повернення до влади В.Януковича в країні різко збільшилася кількість замовних убивств. Серія убивств бізнесменів була здійснена в Донецькій та Запорізькій областях, прокотилася вона і по Західній Україні. Також вперше після Помаранчевої революції відновилися бандитські напади на представників опозиції – політичних супротивників Партії регіонів.

Янукович дає притулок всій кучмістській компанії, покриваючи їхні злочини. Депутати від Партії регіонів взяли на поруки Володимира Щербаня, якого в Сумах звинувачують за те, що він силою підім'яв під себе всі підприємства області. Впливом на прокуратуру зупинено слідство по цілій низці злочинів „кучмізму"…

В.Янукович, який улітку буквально плазував перед Президентом, аби той лише подав його кандидатуру на посаду Прем'єр-міністра, сьогодні "знахабнів" настільки, що сує свій ніс в ті сфери, до яких він не має жодного відношення – компетенцію В.Ющенка, зовнішню і оборонну політику, прагне відставити міністрів з цих ключових для держави сфер, і таким чином ослабити країну.

Уряд штучно підвищив ціну на пальне, а потім знизив її до попередньої. Такий добрий Янукович! І це при тому, що у всьому світі ціна на нафту стрімко падає.

Непросту одержали ми спадщину, і складний нас чекає 2007 рік. Тому, саме в день другої річниці Помаранчевої революції для усіх нас настав момент істини – чи справді у нас «українська» влада, яка дбає про добробут свого народу, а не про власні кишені. Адже ще рік цього «проФФесіоналізму» український народ може просто не витримати.

Отримано Майданом Wed, 22 Nov 2006 08:34:33 -0500 (EST)

Відповіді

 • 2006.11.23 | Олечка

  А что, кто-то сомневался??

  Покажите мне нормального здравомыслящего человека, который это не предполагал. Только один гарант этого не видел! Куда он смотрел, он что, всё забыл!!! Как можно было бандитов возвращать!!?? А теперь - ай-ай-ай какой кризис. Вы же все такие ууммные, что творите?? Так трудно было просчитать их поведение после возвращения? Или это такой план? Они вернут себе всё, что потеряли и еще возьмут неустойку за два года, а мы опять в ... и даже хуже, ведь они почувствовали АБСОЛЮТНУЮ БЕЗНАКАЗАННОСТЬ!!!! Плевали они на законы - они ведь бизнесмены, не обманешь - не продашь. Обманули и продали страну, всем спасибо - все свободны.
  Номальный человек еще летом понял - Янукович это конец всем надеждам на европейскую жизнь и благополучное будущее в рамках законов. А ведь еще законы у нас надо доводить до ума.
  Не повезло нам с лидером - слаб. Не хватило ему мудрости распустить еще в 2004 году бандитский парламент, который грабил страну в течение всех созывов. Или может мы ошиблись в лидере, ведь он оттуда же, из того же парламента?
  Спасибо ему за свободу слова, но ведь этого можно легко лишиться! Гарант ничего не делает, чтобы УНЕМОЖЛИВИТИ возвращение к старому. Сказал А - давай дальше по алфавиту, отменяй реформу в этом виде, садись думай и в конце - концов РАБОТАЙ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua