МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Культурний центр Івана Марчука у Києві мусить бути !

11/22/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Відбулася прес-конференція , присвячена питання побудови культурного-художнього центру всесвітнеьо відомого українського художника Івана Марчука. Будучи довгий час невизнаним і переслідуваним в Україні , він наприкінці 80 років емігрував на Захід. Там він здобув неймовірну популярність, і фактично став культурним сиволом України. Картини художника зараз прикрашають найпрестижніші музеї і приватні колекції. З огляду на величезну міжнародну відомість цього художника, українська влада у свій час взяла зобовязання сприяти у створенні культурного центру сучасного мистецтва, де поряд з творами Івана Марчука могли б виставлятитися інші українські художники , проводитися виставки творів мистецтва із зарубіжних музеїв, проводитися інші культурно мистецькі заходи. Таким чином розпочалася робота по створенню у Києві мистецько-культурного центру рівня, який би відповідав стандартам культурної столиці Європи.

Майбутній культурний центр Івана Марчука планується спорудити трохи нижче теперішньої споруди Міністерства Іноземних Справ України, в районі недобудованих гаражів та тенісних кортів, недалеко від фунікулеру та Паркової Алеї. Однак після приходу до влади Партії Регіонів влітку цього цього року, розпочалася шаленна кампанія проти побудови цього центру. Було поширено дезінформацію що під виглядом культурного центру будуться басейни та торгові зали.

На сьогоднішній прес-конфернції журналістам було представлено проект майбутнього Центру, де видно, що він є малоповерховим ( всього три поверхи) та добре вписаним в оточуючий ландшафт дніпровських схилів . І що найголовніше – в ньому не передбачається ніяких комерційних закладів, окрім звісно кафе для відвідучів центру. Художньо-виставкові функції центру не порушують вже складених традицій стихійних художніх виставок та торгівлі картинами, які відбуваються вдовж Паркової Алеї під час вихідних днів та великих свят.

Альтернативою культурного центру всесвітньо-відомого художника Івана Марчука на мальовничих схилах Подолу може стати лише потворна багатоповерхівка . Не секрет що декілька потужних фірм-забудовників вже мають свої плани стсовно використання цього ласого шматка пустиря у самісінькому центрі Києва.

На думку деяких учасників прес-конфернції однією із найбільш зацікавлених у блокуванні спорудженні центру дійових осіб є син депутатки ВР від Партії Регіонів Кириченко.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua