МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Відкритий лист українським політикам від громадян Майдану

11/24/2006 | Володимир Горбач
Події кінця 2004 року були проявом громадянської свідомості та активної громадянської позиції українського суспільства. Сьогодні велика кількість людей по обидва береги Дніпра відчувають себе ГРОМАДЯНАМИ – носіями громадянської свідомості, які здатні самостійно будувати своє спільне майбутнє.

Але ви, українські політики, знову вирішили все без нас і за нас… Всі кроки, дії і позиції політиків довели суспільству - вожді політичних сил виявилися не готовими до демократичних стандартів поведінки, вони зрадили своїх виборців заради власних інтересів.

Саме непослідовність та безвідповідальність, безпринципні маніпуляції громадською думкою, брудна боротьба за посади, а також ваше відверте зрадництво призвели до того, що країні загрожує повернення в минуле.

Розколота нація не об’єднується протиприродними коаліціями чи кандидатами в прем’єри, яких не сприймає більшість суспільства. Об’єднати країну можна лише системними змінами, які забезпечують кожному громадянину можливість самореалізуватися, відчути себе важливою частиною єдиної спільноти.

Сьогодні стало очевидним - в Україні відсутні механізми реалізації громадського волевиявлення та захисту суспільних інтересів. У країні відсутні справжні політичні партії, сформовані на демократичних засадах та здатні вивести країну з кризи. У Верховній Раді під прикриттям політичних партій ховаються групи по обслуговуванню олігархічних чи корпоративних інтересів. А відсутність механізмів контролю з боку громадян за політиками стимулює та виправдовує їхню безвідповідальність.

Ми незгодні бути заручниками неефективної влади. Народ має право не лише на повстання, але й на формування влади. Демократична влада – це не просто набір самопроголошених демократами кандидатур, це насамперед, принципи, правила та процедури обрання, зміни та здійснення влади. Ми обіцяємо вам, що більше ніколи не проголосуємо за тих політиків, які не дотримуються принципів громадянської політики.

ПРИНЦИПИ ГРОМАДЯНСЬКОЇ ПОЛІТИКИ:

1. Держава – спільнота свідомих громадян. Право вважати себе громадянином належить лише суспільно активній людині, яка усвідомлює персональну відповідальність за долю держави, відстоює свої та захищає права інших, бере участь в прийнятті владою важливих рішень та здійснює контроль за її діями.

2. Політична відповідальність. Політик як слуга народу має нести відповідальність за сказане і зроблене. Безвідповідальні слова та вчинки мають відразу призвести до його відставки, добровільної чи примусової. Політик повинен бути послідовним у своїх діях та чесним у словах. Нереальні обіцянки та популістські гасла – засоби маніпуляторів та політичних шахраїв.

3. Верховенство права, робота закону. Перед законом мають бути рівними всі. Особливо прискіпливо слід застосовувати правовий закон по відношенню до публічних політиків та членів їх сімей. Нехтування правом та недотримання законів призводить до хаосу в суспільстві, знищує інституційні основи держави.

4. Свобода слова. Право громадянина дати оцінку владі передбачає обов’язок влади прислухатися до його голосу. Політик, який зазіхає на свободу слова або не враховує думку громадськості повинен бути негайно відсторонений від публічної діяльності.

5. Відмова від брехні. Громадяни мають право на усвідомлений раціональний вибір. За відверту й нахабну брехню з екранів телевізорів потрібно передбачити політичну й правову відповідальність. Маніпуляції з суспільною думкою та вплив на підсвідомість громадян – неприпустимі.

6. Участь громадян у прийнятті рішень. Кожне важливе рішення влади має бути попередньо обговорене та узгоджене з громадськістю. Причина прийняття кожного рішення має бути докладно роз’яснена громадянам. Дії влади мають бути відкритими та публічно вмотивованими. Механізми прийняття рішень повинні бути прозорими та зрозумілими громадянам.

7. Ефективний громадянський контроль. Кожен посадовець потребує постійного контролю за його діяльністю. Справді ефективним може бути лише контроль з боку відповідальних громадян та їх об’єднань.

Називатися політиком та балотуватися до виборних органів влади може лише той, хто своїми попередніми діями заслужив право представляти інтереси громадян. Той хто здатний пройти цей кваліфікований відбір і витримати чесну конкуренцію. Таке право не можна купити, чи самовільно присвоїти, його можна отримати лише крок за кроком послідовно відстоюючи суспільні інтереси. Тільки той хто здатний пройти цей шлях може називатися політиком. Більшість сучасного українського політику му не відповідає цим стандартам і не пройшов кваліфікації громадянським суспільством.

Тому ми, громадяни Майдану, відмовляємо вам у довірі і у праві представляти наші інтереси.

Відповіді

 • 2006.11.24 | Микола Дмитренко

  Re: Відкритий лист українським політикам від громадян Майдану

  У відповідь хочу висловити таку думку.
  Існує неписаний закон суспільного життя.
  Народ має таку владу, яку заслуговує.
  Як це не тяжко усвідомлювати, але ми цього заслуговуємо. Переважну частину суспільства з різних причин сьогоднішня ситуація влаштовує.
  Все починається від способу життя, світогляду, мислення, тобто наявності певного рівеня культури. Щоб щось мати в першу чергу треба захотіти, поставити певну мету. А вже потім прикласти зусилля щоб її реалізувати.
  Держава не може існувати без чіткої, зрозумілої для пересічних громадян, державної програми розвитку.
  В Україні така офіційна програма відсутня. І влада робить все, щоб такої програми не існувало.

  Ініціатор розробки і обє"днання здорових суспільних сил навколо
  Української Прогами розвитку
  "Спільна дія"
  Микола Дмитренко
 • 2006.11.24 | Сергей ГРУЗДОВ

  Re: Відкритий лист українським політикам від громадян Майдану

  Після "Тому ми відмовляємо..." конче потрібне щось конкретно-практичне. Без цього декларація гола та виглядає занадто жалісно та беззахистно.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.26 | Микола Дмитренко

   Re: Відкритий лист українським політикам від громадян Майдану


   Світом правлять не люди, світом правлять ідеї...(вислів невідомого філософа)
   Все починається з ідеї.
   Переконаний, що на сьогодняшній день головним питанням являється необхідність об'єднання здорових, патріотичних, суспільних сил не навколо лжелідерів та лжепартій, а навколо зрозумілої для переважної частини громадян,конкретної Програми спільних дій та її провідників. Чим потужніша, інтелектуально розвинутіша нація, тим на більшу перспективу поширюється її Програма.
   Тільки наявність такої незалежної, обгрунтованої програми дій може характеризувати незалежну, національну державу.
   В Україні відсутня така державницька програма. Провідники таких ідей владою караються.

   Ініціатор об'єднання здорових, патріотичних, суспільних сил навколо Української Програми розвитку "Спільна дія"
   Микола Дмитренко
 • 2006.11.27 | Віра

  Re: Відкритий лист українським політикам від громадян Майдану

  На мою думку, народ наймає на роботу політиків, тому і плату за роботу народ повинен встановлювати сам.Я думаю не більше чім у 3-4 рази від середньої зарплати по країні, тоді вони будуть працювати не тільки на себе а і на Україну.Не будуть говорити, що збільшення квартплати не вдарить нас по кишені.Зараз же політики працюють тільки на себе та своїх дітей.Вважаю, що за бездомних дітей та бомжів повинні відповідати всі политики, які до цього привели український народ. Вони повинні стати перед судом ВСІ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua