МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Вибори міських голів Кіровограда, Полтави та Чернігова завершено

11/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Для всіх трьох виборчих процесів характерною є низька явка виборців, а також значний відсоток тих, хто голосував проти всіх.

Кіровоград

Вибори у Кіровограді відбулися за дуже низької явки виборців – 22-24%. Станом на 8 годину ранку 27 листопада ще тривав підрахунок голосів.

За попередньою інформацією лідирує Олександр Дануца, на другому місці знаходиться Олександр Табалов.

Швидше всього у вибори будуть оскаржені Олександром Нікуліним, якого в переддень зняли з виборів.

Полтава

Вибори у Полтаві відбулися. Результатів ще немає. Явка виборців 37%.

За даними екзіт-полів, міським головою Полтави став Андрій Матковський. За тими ж даними за нього проголосувало 56,5% від тих, хто взяв участь у голосуванні. Другий результат отримав Віктор Животенко – 26,5% і третій – Андрій Баранов – 7,1%. 5,5% - не підтримало жодного кандидата. Можлива похибка 2,0-2,5%.

Але, схоже, що офіційні результати виборів будуть ще не скоро. В день виборів судову війну розпочав виборчий штаб Віктора Животенка.

Народний депутат України від блоку «Наша Україна» Микола Кульчинський у прямому ефірі на телеканалі «Лтава» заявив про тотальний підкуп виборців на користь А.Матковського. За його словами, представники міліції, СБУ та прокуратури спіймали злочинців на виборчій дільниці №87 на вул. Кагамлика, яка знаходилася у гуртожитку стоматологічної академії.

Не згоден з результатами виборів і Андрій Баранов. У тому ж прямому ефірі він сказав, що за даними його штабу за нього проголосувало 18-19%.

Чернігів

Позачергові вибори Чернігівського міського голови 26 листопада відбулися, не зважаючи на ряд прогнозів та загроз їх зриву.

Останні тижні перед виборами переросли в постійні скарги кандидатів один на одного та на ТВК, навіть, в ніч з 25 на 26 листопада останній суд за участю територіальної комісії закінчився в 5.30. Але, визнати рішення комісії неправомочними так і не вдалося.

26 листопада вибори в Чернігові відбувалися в дуже повільному та, навіть, дещо „нудному” режимі.

Крім несуттєвих порушень (одиночні приклади агітації, видача в одні руки двох бюлетенів, видача бюлетеня без паспорта тощо) та кумедних фактів в цей день нічого зафіксовано не було. Навіть, під час підсумкового засідання прес-центру Громадянської мережі ОПОРА жоден із присутніх кандидатів не сказав про суттєві порушення в цей день.

В місті працювало 6 мобільних груп та спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА на всіх виборчих дільницях. За результатами їх роботи, ОПОРА відзначає, що порушень, які б могли вплинути на результати голосування 26 листопада не було.

Явка виборців на дільниці склала 34,7 %. За результатами паралельного підрахунку голосів, який проводила Громадянська мережа ОПОРА Чернігівським міським головою став екс-мер міста Олександр Соколов. Він набрав 38,9% голосів виборців. Наступний кандидат, висуванець Блоку Юлії Тимошенко Сергій Вітренко отримав лише 11,6% голосів. Третім став Володимир Лещенко (представник КПУ) – 10,7 %.

Далі кандидати розташувалися таким чином: Сергій Кнуренко (9,7%), Микола Звєрєв (6,7%), Олена Шульга (3,8%), Валентин Мельничук (2,3%), Володимир Тандура (2,1%).

Решта кандидатів набрали менше 2% голосів виборців.

На думку Громадянської мережі ОПОРА, серйозних підстав для оскарження результатів виборів немає.

Громадянська мережа ОПОРА

Відповіді

 • 2006.11.27 | сябр

  Ляпас Нашій Україні, партії регіонів та СПУ

  Результати виборів у Полтаві - потужний ляпас полтавській "ширці" у складі НСНУ, ПР, СПУ та інших(у тому числі і народного Руху України), які посилено пропихали у мери апаратника кукобівської виучки Животенка. Полтавці висловили свою думку настільки ясно, що суди не мають перспективи. Хіба що повториться Мукачеве.. А так званий підкуп виборцв - звичайна провокація нинішньої дуже дивної помаранчево-синьої влади. Так що середній палець вам, коаліціянти!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.27 | TrollSeeker

   Обдурили!!!

   Згідно опорівському меседжу маю ще й право на отримання підкупу.

   Намагався цей підкуп отримати. Безрезультатно. Або не втовпився, або його заникали.

   Калавур! Обдурили!! Де мій законний підкуп!!!???
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.27 | ОПОРА

    Re: Обдурили!!!

    ОПОРА не роздавала. ОПОРА ловила... :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.27 | сябр

     ОПОРІ-щире співчуття

     Висловлюємо щире співчуття ОПОРІ у звязку з нищівною поразкою її улюбленого кандидата -Віктора Федоровича (ні,поки що не Януковича!) Животенка. Але не здавайтеся, хлопці й дівчата! допоможіть Віктору Федоровичу принаймні на півроку паралізувати керування містом за допомогою українського суду - найсправедливішого суду в світі!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.28 | ОПОРА

      Re: ОПОРІ-щире співчуття

      Ми не підтримували жодного кандидата. А Ви нам приписуєте якусь комусь підтримку. Дивно, адже у чому вона виглядала, якщо і була на Ваш погляд? :)
    • 2006.11.27 | TrollSeeker

     Re: Обдурили!!!

     ОПОРА пише:
     > ОПОРА не роздавала. ОПОРА ловила... :)
     Хоча не виключено варіанта: від імені Матковського роздавала, від імені Животенка ловила. Зветься - прово... Ну, зрозуміло. ;)

     Hint: Навіть за попередніми прогнозами висуванцю від ПРУ + НУ + СПУ + Кукоби особисто + тієї ж ЖОВТОЇ ПОРИ/ОПОРИ Животенку виграти вибори виглядало проблематичним (що підтвердив попереднй підрахунок 54% vs 26%). Тому підозра, що було запущено сценарій, який би міг дати шанс оскаржити результат виборів, таки має право на існування.

     Наврядчи у Матковського була потреба когось підкуповувати коли розклад був й так на його користь. На ризик, зв'язаний з викриттям підкупу, в здоровому глузді хто б пішов за таких обставин?

     Цікавим є те, що "тотальний підкуп виборців на користь А.Матковського"© виявився ось яким:
     "У той же час, прокуратура Полтави порушила справу за фактом підкупу виборців. Був затриманий студент Олександр М., який зустрічав виборців, видавав їм гроші за голосування за одного з кандидатів і записував їх у відомість. За свій голос кожен виборець, за даними прокуратури, одержував 50 гривень. Студенту інкримінують перешкоджання волевиявленню шляхом підкупу виборців, за цим фактом була порушена кримінальна справа." - Українська правда - http://www.pravda.com.ua/news/2006/11/27/51366.htm

     Це при тому, що контролю за тим, за кого ж насправді виборець проголосує - ніякого. Так безконтрольно роздавати гроші студент міг насправді, навіть не підозрюючи, що його використали як "підставу", але ж будь-хто більш-менш в тверезому розумі за справжнього підкупу навряд чи роздавав би гроші наобум. Також маю підозру, що такий "підкуп" хоч як небудь істотно на кінцеві результати виборів не вплинув би. Що не можна сказати про "викриття підкупу" - серйозний привід для перегляду результатів.

     Ще одне. Під час весняних виборів я був дуже здивований, коли виявилось, що один з кандидатів в мери, досить відомий "бізнесмен" Мамай йшов якраз від Жовтої Пори. При цьому цей факт не дуже афішувався. В передвиборчих агітаційних матеріалах Мамая Жовта Пора МАЙЖЕ не згадувалась. Яке місце посів цей "кандидат" навіть не варто обговорювати, але ж виникає питання, невже у ЖоП-и не знайшлось більш достойного кандидата?

     На теперішніх виборах Мамай знову висунув свою кандидатуру. Чи від Пори, чи не від неї, мені наразі не відомо, але потім перед самими виборами свою кандидатуру зняв на користь Животенка, про що й було об'явлено. Таким чином Животенко став висуванцем "зовсім широкої каваліції" - ПРУ-НУ-СПУ-Кукоба-ЖоПа.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua