МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Луганський студент відсудив право навчатися українською

11/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Жовтневий районний суд Луганська задовольнив позов студента Сергія Мельничука і зобов'язав Східноукраїнський національний університет ім. Володимира Даля здійснювати навчання цього студента українською мовою.

Також суд зобов'язав університет сплатити Мельничуку 1 тис. грн. відшкодування моральної шкоди, повідомляє УНІАН.

Згідно з постановою суду Мельничук 12 грудня 2005 року звернувся до суду зі скаргою про порушення в університеті конституційного права, зокрема, на всебічний розвиток і функціонування української мови в усіх сферах суспільного життя на всій території України, оскільки в університеті викладання здійснюється російською мовою.

Мельничук до 27 лютого поточного року був студентом першого курсу заочного відділення Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля за спеціальністю "журналістика", а з 1 вересня 2006 року він студент першого курсу Навчально-наукового інституту права і історії Східноукраїнського національного університету ім. Володимира Даля.

Джерело: УП

Відповіді

 • 2006.11.27 | S@nya

  Гарний приклад

 • 2006.11.27 | Чучхе

  Потенційним меценатам: замість підтримувати бездіяльну "Просвіту

  наскільки ефективно біло б проплатити якійсь юридичній конторі, щоб вона організовувала позови проти осіб/організацій, що нехтують державною мовою. Уявляєте таку мовну поліцію? Це ж супер!
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.11.27 | Pavlo Z.

   Re: Потенційним меценатам: замість підтримувати бездіяльну "Просвіту

   Чучхе пише:
   > наскільки ефективно біло б проплатити якійсь юридичній конторі, щоб вона організовувала позови проти осіб/організацій, що нехтують державною мовою. Уявляєте таку мовну поліцію? Це ж супер!
   Ідея класна! Контора є, 2 юристи, офіс - поруч з Кабміном, працює півтора року як безкоштовна юридична консультація (скарги, позови, відрядження на місця тощо), було б фінансування і допомога в рекламі - робота за "луганським прикладом" піде нормально:). Проблема в тому, що жоден західний фонд на це гранта не дасть. Давай думати?
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.28 | Роман Сербин

    Найкраща допомога - самодопомога

    Pavlo Z. пише:
    > Чучхе пише:
    > > наскільки ефективно біло б проплатити якійсь юридичній конторі, щоб вона організовувала позови проти осіб/організацій, що нехтують державною мовою. Уявляєте таку мовну поліцію? Це ж супер!
    > Ідея класна! Контора є, 2 юристи, офіс - поруч з Кабміном, працює півтора року як безкоштовна юридична консультація (скарги, позови, відрядження на місця тощо), було б фінансування і допомога в рекламі - робота за "луганським прикладом" піде нормально:). Проблема в тому, що жоден західний фонд на це гранта не дасть. Давай думати?

    Коли є закон про мовну політику, то держава мусить подбати про її виконання. В Канаді, у провінції Квебек є закон про використання французької мови в різних видах публічного спілкування (вміння обслужити клієнта французькою мовою в крамниці), публічних афішах (написи на крамницях) і т.д. Держава оплачує інспекторів ("мовну поліцію"), які і перевіряють настільки цього закону дотримуються громадяни. Отож і Україна мусить подбати щоб її закони виконували усі громадяни і інституції.

    Що до грантів від західних фондів, то треба "багатій" українській державі і українському суспільству поволі від них відучуватися і відвикати. Кожний олігарх - потенційний меценат. Час дикого нагромадження у них капіталу уже повинен завершитися і пора їм починати (так як колись це робили американські "злодії-барони") відкуповувати свої репутації (про душі говорити не буду) і відкладати свої капітали на користь українському народові.

    А студентові з Луганська: БРАВО!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.11.28 | Свiдомий

     Студент - молодець! Побiльше б таких.

    • 2006.11.28 | Pavlo Z.

     Re: Найкраща допомога - самодопомога

     Роман Сербин пише:
     > Коли є закон про мовну політику, то держава мусить подбати про її виконання. В Канаді, у провінції Квебек є закон про використання французької мови в різних видах публічного спілкування (вміння обслужити клієнта французькою мовою в крамниці), публічних афішах (написи на крамницях) і т.д. Держава оплачує інспекторів ("мовну поліцію"), які і перевіряють настільки цього закону дотримуються громадяни. Отож і Україна мусить подбати щоб її закони виконували усі громадяни і інституції.
     Мусить, але не дбає. Є реальна ситуація У НАС, а не у них і треба виходити з наших - конкретно моїх - можливостей ЗАРАЗ, а не чекати, коли держава визріє.
     > Що до грантів від західних фондів, то треба "багатій" українській державі і українському суспільству поволі від них відучуватися і відвикати. Кожний олігарх - потенційний меценат. Час дикого нагромадження у них капіталу уже повинен завершитися і пора їм починати (так як колись це робили американські "злодії-барони") відкуповувати свої репутації (про душі говорити не буду) і відкладати свої капітали на користь українському народові.
     БРАВО! Переконайте когось одного з них у цьому взагалі, а для початку у необхідності фінансувати справу, розпочату луганцем.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2006.11.28 | Чучхе

      А чи можливе самофінансування ?

      Попереджаю: я дилетант у цій сфері і, можливо, зараз скажу повну дурницю

      Але я так бачив, що студент стягнув ще й на свою користь якусь тисячу гривень? Чи не можна розраховуватись з адвокатами з тих сум штрафів, які вони будуть знімати за порушення мовного законодавства?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.11.28 | Pavlo Z.

       Як часткове, у вигляді премії - так.

       Адвокати зазвичай хочуть мати гроші незалежно від результатів, до того ж вони не можуть чекати місяці - їсти хочеться щодня:)
  • 2006.11.28 | Стопудів

   у Просвіти немає спонсорів

   Вона фінансується з держбюджету
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.11.28 | один_козак

    Так отож...Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua