МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Місцеве самоврядування треба захистити від судового адмінресурсу

11/27/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні місцеве самоврядування потребує захисту від своєрідного «судового адмінресурсу», який застосовує місцева влада, котра остерігається вдатися до прямого адмінресурсу та тиску на виборців. Так народний депутат України Микола Томенко прокоментував підсумки виборів міських голів у ряді обласних центрів.

Він звернув увагу на непоодинокі випадки, коли за допомогою судових рішень чи ухвал зацікавлені особи намагаються впливати на результат виборів, не звертаючи жодної уваги на позицію територіальної громади та самих виборців. Показовим прикладом цьому політик назвав вибори міського голови в Черкасах, які двічі були зірвані через відповідні судові рішення. Зокрема, влітку вибори міського голови Черкас були зірвані з метою не допустити перемогу Сергія Одарича. І лише у листопаді, після безпосередньої участі спеціальної комісії Верховної Ради України повторні вибори, переможцем яких став Сергій Одарич, відбулися. Однак наслідком цього, на думку Миколи Томенка, стало безпрецедентне зменшення довіри з боку громадян до самого інституту виборів – на вибори у Черкасах з’явилося лише трохи більше 20% мешканців міста.

Спроба зриву виборів мала місце і перед голосуванянам 26 листопада у Кіровограді. У цьому місті, фактично, в ніч напередодні виборів територіальна виборча комісія зняла з реєстрації одного з провідних кандидатів на посаду мера міста Олександра Нікуліна. Таке рішення, на думку Томенка, дає всі підстави стверджувати про неможливість достовірно встановити результати виборів, а отже, - і до наступного їх скасування.

Народний депутат також відзначив, що сьогодні подібний сценарій, але уже після оголошення результатів голосування, намагаються розіграти у Полтаві. 26 листопада тут зі значним відривом переміг кандидат від БЮТ Андрій Матковський, за якого віддали голоси більше половини виборців. Тому щонайменш дивною, на думку Томенка, є інформація щодо майбутнього оскарження у суді результатів цих виборів.

Сьогодні, на думку народного депутата, Верховній Раді варто приділити більшу увагу виборам до місцевих рад та вдосконаленню виборчого законодавства. Зокрема, більш детально прописати норми щодо зняття кандидатів з реєстрації та механізми оскарження результатів виборів. «Лише таким чином можна буде захистити місцеве самоврядування від «судового адмінресурсу» та повернути довіру громадян до самого інституту виборів», - вважає Микола Томенко.

Відповіді

  • 2006.11.28 | сябр

    ПР+НСНУ=любофф? У Полтаві-ТАК!!!

    Показово, що на виборах міського голови у Полтаві політичний непотріб на кшталт НСНУ, Народного Руху, СПУ та Партії Регіонів обєднався навколо єдиного кандидата на міського голову - В.Ф. Животенка. Ще більш показово, що полтавці продемонстрували: згаданому політичному сміттю - місце на смітнику історії, поруч з їхнім кандидатом! І жоден суд з цього смітника їх витягнути не в змозі....


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua