МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як довго Україна залишатиметься без омбудсмена?

12/07/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Сьогодні , у Києві в приміщеннні інформаційного агентства Інтерфакс відбулася прес-конференція з приводу ролі інституту омбудсмена – уповноваженого ВерховноїРади України по дотриманню прав людини . 17 листопада Верховна Рада проголосувала за відставку дотеперішнього українсьбкого омбудсмена – Ніни Карпачової. Сьогодні закінчується, передбачений українським законодавством термін висунення кандидатури ( кандидатур) на зайняття цієї посади. Згідно діючого закону це висунення може зробити Голова ВР або не менше яе 25% від усього складу парламенту.Інфіціаторами прес-конференції стали представники різноманітних громадських, зокрема правозахисних організацій . На їхнє запрошення участь у пресконференції взяв відомий правозахисник, голова Харківської Правозахисної Групи Євген Захаров. З огляду на його безперечні успіхи та досвід у справі захисту прав громадян України , кандитуру Євгена Захарова запропоновано як кандидата на посаду українського омбудсмена. Для участі в прес-конфернції було також запрошено і попероднього уповноваженого з прав людини – пані Ніну Карпачову, яка однак через зайнятість не змогла прибути на прес-конфернцію.

На підтримку Євгена Захарова , відомого як безперечного авторитета у справі правозахисту, вже виступили десятки громадських організацій. Ними, до депутатів найрізноманітніших політичних спрямуваннь, направлені сотні листів з проханнями підтримати висунення пана Захарова на посаду українського омбудсмена. Політична відстороненність та незаангажованість Євгена Захарова, робить його перспективи на посідання поста уповноваженого з прав людини вельми реальними . Він неоднократно відмовлявся від пропозицій найрізноматніших політичних сил, які пропонували йому місце у прохідних частинах своїх політичних списків , оскільки переконаний що включення його у ту чи іншу політичну команду може завадити здійсненню роботу по захисту прав громадян України, завдякий якій він отримав авторитет та загальну відомість. Відстоюючи цю важливу позицію програми своєї майбутної роботи в якості омбудсмена, він зокрема наголошує на необхідності доповнити закон про статутс омбудсмена і надати йому право законодавчої ініціативи. Тобто дати можливість уповноваженому по правах людини самому вносити на розгляд Верховної Ради ті чи інші законпроекти, не просячи ті чи інші політичні сили висувати його проект, як це робиться зараз.

Від повідаючи на питання про найбільші загрози для права громадян , які появилися сьогодні в Україні, Євген Захаров наголосив що однією з таких загроз є бездіяльність влади стосовно помякшення результатів різкого підвищення цін на комунальні послуги, яке прокотилося нещодавно всєю Україною. Його багатолітній досвід роботи із зверненнями громадян, дозволяє у найближчому часі прогнозувати різке збільшення кількості конфліктів між владою та малозабезпеченими громадянами


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua