МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Гальмується створення системи адміністратиних судів

12/15/2006 | Звернення
Комісіонеру з прав людини Ради Європи
п.Томасу Хаммарбергу
(Thomas Hammarberg, the Council of Europe’s Commissioner for Human Rights)

Вельмишановний пане Хаммаберг,

Ми, представники громадських організацій України, глибоко стурбовані ситуацією, яка склалася довкола створення системи адміністративних судів в Україні. Ці суди мали б стати ефективною інституцією для утвердження верховенства права та захисту прав людини і основоположних свобод від порушень з боку влади.

Законом «Про судоустрій України» на сформування системи адміністративних судів відведено три роки – з 2002-го по 2005-ий. Але сьогодні працює лише Вищий адміністративний суд, укомплектований суддями лише на дві третини. Окружні та апеляційні адміністративні суди уже два роки перебувають на організаційній стадії і справ не розглядають – у них нема ні приміщень, а якщо і є, то не призначається достатньої кількості суддів, щоб ці суди не почали працювати. У зв’язку з цим надзвичайно актуальним залишається положення Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи №1466 (2005) про виконання обов’язків та зобов’язань Україною від 5 жовтня 2005 року із закликом до органів влади України «виділити судовій системі усі необхідні ресурси, особливо для функціонування адміністративних судів» (пункт 13.1 Резолюції).

Особливе занепокоєння викликає позиція Голови Верховного Суду України В.Онопенка, який 30 листопада 2006 року на конференції голів рад суддів та голів кваліфікаційних комісій суддів заявив про те, що створювати окружні та адміністративні суди недоцільно, оскільки це буде зайвим витрачанням коштів державного бюджету. У цій заяві ми вбачаємо бажання керівництва Верховного Суду зберегти існуючий позапроцесуальний контроль за вирішенням адміністративних справ, що на сьогоднішній день розглядаються загальними судами, які перебувають під впливом керівництва Верховного Суду.

Тому просимо Вас, як Комісіонера з прав людини Ради Європи, поінформувати органи Ради Європи про загрозливу ситуацію, яка склалася через зволікання зі створенням в Україні адміністративних судів та виконанням нею відповідних зобов‘язань перед Радою Європи.

З повагою,

* Центр політико-правових реформ
* Українська Гельсінської спілки з прав людини
* Асоціації правників України
* Інститут громадянського суспільства
* Лабораторія законодавчих ініціатив
* Громадянська мережа ОПОРА

Відповіді

  • 2006.12.17 | Микола Дмитренко

    Re: Гальмується створення системи адміністратиних судів

    Коцептуально незалежний суд в державі(коли реально судді соціально захищені і незалежні) являється єдиною умовою ефективності інституції для утвердження верховенства права та захисту прав людини і основоположних свобод від порушень з боку влади.
    Оскільки суспільство в своєму житті продовжує ідеологію подвійних стандартів та деградує, судова система як була так і залишається гвинтиком та реальним захисником забаганок влади.При чому в самому гіршому варіанті, коли формальні сталінські трійки замінені одноособовими лукавими рішеннями суддів і вся система організації влади направлена проти людини, в першу чергу проти представників титульної нації.
    Доказом наведеного являється мій особистий 20 -річний безуспішний життєвий приклад захисту порушень прав і основоположних свобод від порушень з боку влади та відстоювання Правди і Справедливості. Тому ніякі інші суди не зможуть змінити владу, якщо вона сама цього не бажає.

    З повагою Микола Дмитренко, жорстоко покараний владою за патріотичну спробу налагодити діяльність незалежної громадської організації КМСС «Світоч» та пропоганду ідеї Української програми розвитку «Спільна дія.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".