МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Дніпро без Петровського, Леніна, Лібкнехта

12/16/2006 | Майдан-ІНФОРМ
Об’єднання громадян «Громадянський актив Дніпра» (ГРАД) у Дніпропетровську взялося за пропагування серед мешканців нової, урізаної назви міста — Дніпро замість Дніпропетровськ — без другої складової, яка походить від прізвища діяча радянської доби Григорія Петровського.

На вулицях Дніпропетровська вже з’явилися біг-борди із написами гасел «Дніпро — серце України», «Я люблю Дніпро» тощо. Наразі активісти намагаються привчити мешканців до нової назви, а потім мають намір вийти з ініціативою щодо перейменування міста до місцевої влади.

«Наші мешканці вже знайшли адекватну, психологічно комфортну назву. Російською вони називають його «Днепр», а українською — «Дніпро». Чудові емоційні і смислові асоціації — з футбольною командою, з річкою. Петровський нас не влаштовує своїм минулим, ми думаємо про майбутнє. Петровський, Ленін, Карл Лібкнехт… Ця течія не варта того, щоб лишатися на рівні імен, які супроводжують нас усе життя», — зазначив координатор Об’єднання громадян Андрій Денисенко.

На його думку, нейтральна назва «Дніпро» має примирити і прихильників імені, яке носило місто за часів російської імперії, — Катеринослав, і прихильників назви «Січеслав».

Однак перейменування міста, як наголосив координатор організації, — не самоціль ГРАДу, це — перспектива найближчих п’яти років, і рішення щодо цього, швидше за все, ухвалюватиме міська рада нового, 6-го скликання.

Довідка: Об'єднання громадян ГРАД — «Громадянський актив Дніпра» створили дніпропетровські міські організації партії «Реформи і порядок», Української народної партії, Громадянської партії «Пора» та громадські організації: Форум порятунку Дніпропетровська, Асоціація «Наш дім», Мистецька агенція «Арт-Вертеп» та газета «Лица».

Джерело: інформагентство «Придніпров’я»

Відповіді

  • 2006.12.16 | kruten66

    Re: Дніпро без Петровського, Леніна, Лібкнехта

    Це треба було зробити давно !


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2019. Сайт розповсюджується згідно GNU Free Documentation License.
Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua