МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Обыкновенный фашизм

12/21/2006 | Володимир Горбатько
Обыкновенный фашизм

Крутили колись в часи застою документальний фільм з такою назвою. Не можу зараз судити про його цінність з точки зору політології: було це давно і, як казав О.Бендер, «я был тогда крайне мал.» Запам’яталися лише вражаючі кадри кінохроніки, що навічно закарбували миттєвості життя на початку минулого століття. Химерно було бачити, як на екрані рухаються, посміхаються, танцюють і веселяться люди, яким через якийсь десяток років судилося впасти жертвами історичного катаклізму, що насувався на них з невмолимістю цунамі. Називався він Друга Світова Війна.

Минули роки. Багато незрозумілого і смутного стало зрозумілим і ясним, як кришталь. Включно з тим, що таке насправді є фашизм. І чуючи час від часу звинувачення у фашизмі від «інтернаціоналістів» на адресу патріотів України, мені дуже хотілося відповісти їм через якийсь, як тепер модно казати, «медійний ресурс». Що я наразі і роблю. Чому саме зараз? Тому що. Річ у тім, що іще недавно ця тема мала якесь історично-відсторонене забарвлення, здавалася мало прив’язаною до сьогодення. Але ось «кризовики» та їхні кадри на місцях замахнулися на абсолютну владу – і абстрактний фашизм став набувати цілком конкретних обрисів.

Не буду довго розводитися про природу й різновиди фашизму. Я пишу замітку, а не історичну розвідку. Тож якщо відкинути історичний та національний контекст, то відповідь на запитання «що є фашизм?» така: різновид недемократичного правління, який по жорсткості варіюється від авторитаризму, при якому для індивіда залишають хоч якийсь «люфт» (Гітлерівська Німеччина, сучасна Білорусія, латиноамериканські диктатури середини 20-го сторіччя, сучасний Китай, сучасна Росія) до тоталітаризму, коли особа не має ніякої свободи дій взагалі (сталінський СССР, сучасна Північна Корея, і т.д.).

Тобто, фашизм – це необмежена влада групи людей, які цю владу або захопили силою, як більшовики (а потім підтримують брехнею і терором), або отримали демократичним шляхом (а потім цю ж демократію – за непотрібністю – згортають і підтримують свою владу тими ж брехнею і терором).

Отже, між фашизмом німецьким та фашизмом сталінським ніякої принципової різниці немає. І той факт, що сталінський фашизм переміг у війні фашизм німецький, не робить автоматично фашизм сталінський «білим та пухнастим.» Ба більше: «Послужний список» більшовицького фашизму в частині людських жертв є набагато вагомішим.

А тепер згадаймо історію, зокрема те, як Гітлер став канцлером. Його партія, Націонал-соціалістична Робітнича Партія Німеччини, отримала на виборах 1933 року більшість. Але не абсолютну, а відносну. Ситуація була 50/50. Якби комуністи об’єдналися з соціал-демократами, то Гітлер влади не отримав би. Але Німецька Компартія була членом Комінтерну, а значить – офіційною агентурою Кремля. В той історичний момент Сталіну було вигідно з геополітичних міркувань, щоб до влади прийшов біснуватий. І віддав радянський диктатор німецьким комуністам наказ воювати з соціал-демократами. А Гітлер тим часом умовив старого і слабкого президента Гінденбурга призначити його канцлером.

Про те, що сталося потім, більш-менш докладно написано в усіх підручниках історії.

Вам тодішня ситуація ні про що не нагадує? Ото ж. І мені нагадує. Хотілося б, щоб дехто (не будемо тицяти пальцями) все ж продемонстрував, що деколи, деяких людей історія чомусь та й навчає. Сподіваймося.

Недемократичність команди донецьких та її повна безбашенність не потребує доведення. Хто не сліпий та не глухий, той бачить і чує. Свідчень – купа. Янукович і сам недавно пробовкнувся, що має намір узурпувати владу в Україні (Одне це висловлювання вже дає достатні законні підстави для введення прямого президентського правління).

Невід’ємною частиною фашизму є його антагоністичність всіляким громадянським свободам, свободі засобів масової інформації та нетерпимість до опонентів.

Ніжну любов ригіоналів до преси засвідчив кулаками депутат ПР Калашников (і нічого – його навіть з фракції не виключили). А от про нетерпимість до опонентів та неприйняття громадянських свобод хотілося б розповісти на прикладі Харкова.

Мер міста Добкін та секретар міськради Кернес («Гєпа») після відставки Юрія Луценко зовсім знахабніли і «відморозилися». Вони всіляко протидіють ініціативним групам з проведення референдуму за відставку Добкіна: самі ініціативні групи відмовляються реєструвати, а їхні зібрання розганяють з допомогою банд, до яких входять спортсмени із секцій бойових видів спорту. У Гітлера теж були штурмовики, яких він використовував для залякування та побиття опонентів. А отримавши контроль за армією і поліцією – розформував, знищивши при цьому командувача штурмовиків. До речі, Добкін їздив до новопризначеного міністра МВД Цушка і пропонував йому віддати міліцію у відання міськради, та ще й на її утримання. Штурмовиків, йому, бач, мало. Йому ще й міліцію давай. От і матимемо тоді фашизм в окремо взятому місті.

Показовим є те, що Добкін демонстративно відмовився приспустити прапор в роковини Голодомору. Мабуть, через свою велику любов до українського народу. Скоріш за все, він сповідує гасло «хороший хохол – мертвый хохол». А сьогодні вночі, 20 грудня, було спаплюжено пам’ятний знак воїнам УПА. Винуватців далеко шукати не треба. Харківська облрада останнім часом вперто виступала за демонтаж пам’ятника. А Добкін на всю Україну прославився заявами проти УПА, а фактично – проти України та українців. Шкода, що закон про розпалювання міжнаціональної ворожнечі у нас не діє…Об’єктом своїх переслідувань за національною ознакою німецькі фашисти зробили євреїв та циган. Новітні ж харківські фашисти, як бачимо, цькують і упосліджують українців.

В імплементації фашизму на українських теренах взагалі і у Харкові зокрема відчувається рука російської ФСБ – наступниці КГБ. Харківська правозахисна група констатувала в раніше досить толерантному Харкові появу скінхедів. Цей рух останнім часом набув поширення у Росії, в якій фашистський режим – можна впевнено констатувати - уже усталився. І без санкції влади ніякі рухи на рівному місці там не виникають.

Висновок: ті, хто вперто чіпляють на українських патріотів ярлик фашизму, насправді самі ж і є фашистами.

Поки фашизм не усталився в масштабах всієї України, необхідно розігнати ВР та ввести пряме президентське правління з послідуючим арештом «кризової» верхівки за антиукраїнську діяльність.

Місяць тому я сказав одному опоненту-ригіональщику: «Ну що, дочекалися покращення життя вже сьогодні?»

На що досить несподівано почув таке: «Я буду платить за газ любые деньги, лишь бы не было вашей хохляцкой власти».

Саме в цій фразі – квінтесенція нинішнього протистояння, а не в якомусь там перетягуванні повноважень, яке є лише зовнішнім проявом повзучого державного перевороту.

Треба негайно знищити 5-у колону, поки вона не знищила Україну.

Ось так. Просто і страшно. Війна – нехай війна. Свобода – вища за мир і спокій, якщо ціною останніх є рабство, яке, до речі, ніколи не буває ситим.

Володимир К. Горбатько

----------------------------------
Від Майдан-Інформу: цей матеріял, як і інші матеріяли, відбиває приватну позицію автора. Те, що автор зве "5-ю колоною", ми звемо "системою". Ми завжди виступали і виступаємо за неухильне дотримання Конституції України, але при тому наголошуємо, що узурпація влади, системне невиконання державою обов'язків перед громадянами, системне порушення громадянських та людських прав ставлять узурпаторів і порушників поза Конституцією, надаючи громадянам і право і обов'язок самооборони

Відповіді

 • 2006.12.21 | voyageur

  Re: Обыкновенный фашизм: настав час приктичних дій

  Пане Горбатько:
  Я вітаю ваш виступ проти п"ятої колони. Ми вже знаємо, хто вони.
  Чи не настав час обговорити, як практично боротися проти неї?
  Чи не запросити ірляндців, басків, палестинців, іракців, чеченців, щоб поділилися досвідом боротьби за волю нації і навчили нас, якщо ми самі неспроможні визначитися?
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.21 | один_козак

   Для нас є ефективні інші методи. Покищо.

   Ми ще можемо забпобігти утвердженню антидемократичного та антиукраїнського режиму шляхом поширення інформації та поширення ідей громадянського суспільства. Якщо ще трохи поспимо, то опинимося в становищі басків або чеченців.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.21 | voyageur

    Re: Для нас є ефективні інші методи. Покищо.

    Козаче, не обманюйтеся. Українство вже втратило все, окрім надії.
   • 2006.12.21 | Горбатько Володимир (ім\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

    Re: Для нас є ефективні інші методи. Покищо.

    Надто пізно поширювати демократичні ідеї. Треба створювати мобілізаційне осердя. Гуртуватися. І озброюватися. А то і це стане надто пізно.
  • 2006.12.21 | Горбатько Володимир (ім\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

   Re: Обыкновенный фашизм: настав час приктичних дій

   А ФСБ читатиме та мотатиме на вус, щоб завчасно протидіяти.Мої статті - заклик для like-minded об'єднуватися.І все. А про методи боротьби не сурмлять на кожному розі. Зв'язуйтесь з Луценком, якщо він - людина дії, а не балабол.Принаймні я збираюся.А там - видно буде.Але, як це не смішно, зараз багато залежить від того ж Юща. Пам'ятаєте класну фразу: "Караул устал!" Це робиться - за умови доброї організації - просто і елегантно. І швидко. По батальону на кожне велике місто. І то - тільки на Сході. До опору януковичі нездатні, і це продемонстрував Майдан. Найняти кілера - так. Купити суддю - так.І все.
   Щвидко заарештувати верхівку, решта ж хутко порозбігаються. А з бомжів та алкашів партизани нікудишні.
   Шкода, що ніхто з проукраїнської еліти не вмонтовує Юсчу думку про переворот. Вони поводяться так, наче наступні вибори будуть вільними та демократичними. Ідіоти. Якщо все продовжуватиметься так, як зараз, то виборів не буде взагалі. Донецькі на показуху витрачатися не будуть.
  • 2006.12.21 | Горбатько Володимир (ім\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

   Re: Обыкновенный фашизм: настав час приктичних дій

   Силу долає сила. Час розмов і дебатів скінчився. Досвід Харкова свідчить, що легальні методи боротьби з уродами вже не діють.
 • 2006.12.21 | voyageur

  Як боротися з фашистською владою: народ уже діє

  Подивіться, ЯК народ ненавидить владу й не вірить їй. Молодці тернопільці! Саме так треба боронити свою честь!

  "У Тернополі п’яний міліціонер збив двох дівчат

  "Увечері 20 грудня, коли всеукраїнські та місцеві телеканали вітали міліціонерів з їхнім днем та показували урочистості з цієї нагоди, Тернополем ширились чутки про те, що п’яний міліціонер збив своїм авто двох дівчат.

  ... Водій вискочив із машини, почав кричати та звинувачувати потерпілих. Він був п’яний і поводив себе агресивно. Місце події оточили очевидці, потім випадкові перехожі.

  Очевидно, саме в цей момент ним було щось сказано/зроблено, що потім дозволило усім говорити про нього, саме як про міліціонера...

  Обидві потерпілі були госпіталізовані каретою швидкої допомоги, стан однієї був досить важкий.

  Задля безпеки водія-злочинця, його посадили в міліцейське авто. Маса людей, яка зібралася уже на той час (рух транспорту на одній із головних магістралей міста був паралізований, тож майже усі пасажири тролейбусів-автобусів змушені були добиратися до дому пішки, проходячи повз місце, де було вченено наїзд) очевидно побоялися, що водій не отримає адекватного покарання, тож вирішили розібратись з ним на місці самостійно.
  Почали розкачувати машину, в якій перебував злочинець і врешті-решт її перекинули. Те саме було зроблено з його автомобілем, яким було здійснено наїзд на пішоходів.
  П’яний водій далі залишався в перевернутому автомобілі і його почали силою звідти витягати. Кілька міліціонерів, які вже були на місці аварії і машину яких перекинули роздратовані тернополяни, спостерігали за усім збоку та не втручалися.
  Десь лише за 1,5 години від початку інциденту з’явились потужніші сили міліції, зокрема купа начальників у цивільному та „Беркут”. Бійці якого на певний час відтіснили натовп, зробили „коридор” для антигероя, швидко посадили його в авто та забрали геть з місця події.

  Свідками подій, що сталися того вечора стали багато тисяч тернополян. ...
  У ряди міліції час від часу летіли скляні пляшки, фактично усі їхні дії проходили під шалений свист і образливі викрики людей, що зібралися навколо місця події.
  Кількох найактивніших міліціонери затримали.

  Правоохоронці активно заперечували причетність злочинця до міліції.

  Не виключено, що серед читачів "Майдану" можуть бути люди, які бачили усе безпосередньо і можуть підтвердити/спростувати, що водій-пяниця-злочинець має відношення до міліції.
  Може хтось відгукнеться?

  З Народних Новин Майдану-Захід"
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.21 | BIO

   Оригинальный способ уничтожения улик...

   Бандиту-беспредельщику гораздо страшнее не электризованная
   маниакальной вспышкой соучастия толпа "народних мстителей",
   а СПОКОЙНАЯ СИЛА информированных и обученных сопротивленцев,
   неуловимых на манок массового психоза и твердо знающая ГДЕ,
   КОГО, КОГДА И КАК припирать к стенке неопровержимых улик.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.21 | один_козак

    О!

   • 2006.12.21 | Горбатько Володимир (ім\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

    Re: Оригинальный способ уничтожения улик...

    absolutely
  • 2006.12.21 | один_козак

   Згодний з ВІО. А в такий, як ви показали, спосіб

   можна й невинну людину затоптати й розірвати.
 • 2006.12.21 | Олечка

  Степень наэлектризованности социума

  по отношению к действиям любого представителя любой власти говорит об очень близкой точке кипения. Наш гарант - демократ, но оторван от действительности и в упор не видит, что уже давно произошел переворот и бандиты вернулись, обозлённые и голодные. Скоро у гаранта не будет народа и не будет той самой свободы слова. А народ, в отличие от гаранта, это понял сразу и от бессилия готов порвать любого представителя бандитской власти. Неужели мы повторим опыт Германии? ЖАХ....
 • 2006.12.22 | Добрый

  Re: Обыкновенный фашизм

  Полностью согласен с Володей.Необходимо собирать народ на конференцию в Киеве и требовать от журналистов чёткого определения коммунизма как фашизма.А уже журналисты должны создать продукт который позволит преодолеть последствия советского зомбирования.
  Ведь борьба с КГБ в его зоне влияния дело не простое и опасное. Поэтому необходима общепонятная страшилка что - бы противник не смог
  активно противостоять.Самым подходящим продуктом является сравнение коммиков с фашиками с применением архивных материалов.
  А нам обычным людям на данном этапе необходимо снести все атрибуты
  чекистской власти названия улиц и памятники. Но для этого необходима
  поддержка СМИ !!!!!!!!!!!!!!!
  На мой взгляд это первый этап.
 • 2006.12.22 | Добрый

  Re: Обыкновенный фашизм

  И ещё одно. УПЦ МП необходимо добится от них признания УПЦ.
 • 2006.12.24 | Александр

  Re: Обыкновенный фашизм

  Уважаемый Владимир!
  Мы давно уже прозевали! Фашисты давно уже действуют под крышей Государства.
  42-й месяц без возбуждения уг.дела согласно гл.№ 8 и ст.94 УПК Украины находится в заточении Москаленко Алексей с 1982г.р. в СИзо №5 г. Донецка. Прокуратура области прикрывает настоящих преступников, а Генпрокуратура занимается саботажем и отписками!
  Президента устаривает банда в прокуратурах, и поэтому ничего не возможно сделать. Единственный выход - свободная продажа оружия. Больше всего будут против этого - именно бандиты под крышей Государства.
 • 2006.12.26 | Tal

  Re: Обыкновенный фашизм

  Зачем перекручивать факты, и лгать. И что интересно скажет автор про Тимошенко? И ещё автору надо понимать что демократия отличается от анархии замешанной на постоянной брехне.
 • 2006.12.27 | А. Ушаков

  Re: Обыкновенный фашизм - не згодний

  Шановний пане Володимире!

  На жаль, Вашi аргументи були слабкими та часто протирiчили один одному. Декiлька прикладiв:
  1. Визначення фашизму - не знаю, звiдки Ви взяли таке визначення, але воно невiрне, тому що:
  - нормальне визначення повинно включати класичну лексику, але не розмовнi термiни типу "хоч якийсь".
  - у Вашому визначеннi у фашизм можна включити i авторитаризм, тому що не зазначено головну характерну рису фашизму: розподiлення людей за расовою ознакою (див. Нiцше у випадку з нiмецьким фашизмом)
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.28 | толя дейнека

   Re: Визначення фашизму

   фашизм - це поєднання двох основних рис
   1. державне визнання зверхності людей за расовою або національною ознакою
   2. агресивна зовнішня політика, спрямована на захоплення чужих земель і поневолення інших народів.

   ну і звісно, Ніцше має до фашистів вельми побічне відношення. Десь таке саме, як Вагнер.
 • 2006.12.27 | А. Ушаков

  Re: Обыкновенный фашизм - не згодний_2


  2. Про Харкiв - так, е багато незадоволених нинiшнiм мером, але заяви про збiльшення скiнхедiв та побиття людей за наводкою влади не пiдкрипленнi фактами. може, це i так, але у замiтцi це було бiльше криком до емоцiй, нiж чимось обгрунтованим та серйозним. я сам живу з Дня Народження у Харковi i натовпiв скiнхедiв щось не помiчав, нi ранiше, нi зараз.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.30 | frantyszek

   Re: Обыкновенный фашизм - не згодний_2

   Ви плутаєте фашизм і нацизм, які, хоч багато в чому й подібні, не є абсолютно тотожні. Так для фашистських режимів Франко чи Піночета національно-расове питання не було ані визначальним, ані навіть чимось суттєвим. Не так зостанавлявся на ньому й Муссоліні. Найважливішою рисою будь-якого фашистського режиму є передусім НЕПІДКОНТРОЛЬНІСТЬ влади і її СВАВОЛЯ, превалювання ІНТЕРЕСІВ ДЕРЖАВИ (а частіше, насправді, групи осіб, які ховаються за тим псевдо) над ЗАКОНОМ, ПРАВАМИ ЛЮДИНИ й справжніми інтересами решти населення. За оцими ознаками як РАДЯНСЬКА ВЛАДА, так і ті що посіли владні місця зараз в Україні цілком відповідають визначенню ФАШИЗМ.
 • 2006.12.27 | А. Ушаков, ushakov343@mail.ru

  Re: Обыкновенный фашизм - не згодний_3

  3. Про висновки: не кажучи про логiку, з яком аж нiяк не випливае, хто саме е фашистами (з 4 законiв логiки порушенi всi 4), хочеться побажати автору наступного разу пояснити, хто вiн сам е такий (який авторитет та можливостi мае у своiй соц. групi) та з ким саме вiн говорить (хто такий "оппонент-регiонал"? Це депутат ВР, гром. дiяч, робiтник чи приятель з Бобруйська?). Наостанок, чи не вважаете Ви, що, написавши гасла про п'яту колону та знищення людей, Ви перший даете пiдстави для терору та фашизму?..
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.28 | Горбатько Володимир (ім\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\

   Re: Обыкновенный фашизм - не згодний_3

   Шановний!
   Я вже зазначав, що я писав замітку, а не політологічну працю з чіткими дефініціями. Якщо хочете дефініцій, "их есть у меня":
   фашизм -це одна з форм тоталітарного правління. І все. Просто в той конкретний історичний період, вона набула конкретних історичних ознак (італійських, совіцьких, німецьких. Суть же залишилася такою ж, як і при Тутунхамоні: необмежене насилля однієї групи людей над іншою.
   Щодо доведеності чи недоведеності злочинів дупкіна і гєпи - звертайтеся до СБУ, яке ними занялося.Там вам усе пояснять. Якось дивно вихидить: теза "УПА - злочинці" для таких як ви і дупкін доведення не потребує, а їхню злочинну практику, яку спостерігали свідки, відчули на собі побиті охоронці та яку записали на відео - ще треба довго і нудно доводити в суді. Сподіваюсь, що доведуть,і бєспрєдельщики отримають по заслугам.І ще цікаво - коли я закликаю до придушення дупкіна - це фашизм, а коли дупкін фашизм ПРАКТИКУЄ, то такі як ви цього чомусь вперто не помічають.
   А про скінхедів була офіційна заява Харківської правозахисної групи, керівника якої, пана Захарова, висуното кандидитом в омбудсмени.
   Йдеться про захист демократії та законності від дупкіних та гєп. Не можуть два бєспрєдельщика безкарно тероризувати місто.
   До речі, розподіл за расовою ознакою не є визначальною рисою фашизму. Якщо ви не знаєте, то підкажу, що фашизм як конкретний різновид тоталітаризму виник в Італії, країні цілковито МОНОНАЦІОНАЛЬНІЙ.
 • 2006.12.28 | Analytik

  Ой, не знаю...

  Тут хтось висловлював думку, що фашистами почали обзивати срсрівські ідеологи німецьких, щоб не було плутанини між срсрівським та німецьким соціалізмом.

  Спочатку казали "німецько-фашистські війська", що означало блок німців та італійців.

  А потім в поняття "фашизм" почали вкладати все що завгодно. Щоб відокремити його від тотожнього комунізму. Особливо доклалися до цього євреї.

  Нібито, фашизм - це дуже погано, це щось страшне і жахливе.
  А фашизм насправді, за визначенням, - це вєнік. Це коли всі разом.
  Як на Майдані.
  Разом нас багато. Нас не подолати.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.28 | толя дейнека

   так

   саме так. Є багато охочих і розумників приєднати своє волаюче "я" до полемічного запалу, спрямоване проти всіми визнаних негідників-фашистів. До речі - і повержених.
   Від таких ретивих можна спостерігати, як вони і продавщицю в магазині звуть "фашисткою". Або лікаря в лікарні. Або вахтера на варті.
 • 2007.01.02 | ЛЕСЯ

  Re: Обыкновенный фашизм

  Шановний пане Володимире!
  Дуже своєчана стаття. Більше того, історики запевняють, що ситуація 1:1 як в Німеччині напередодні фашистського перевороту. Конче потрібно, щоб цю ситуацію проаналізували істогрики, політологи, політики, ососбливо від РНБОУ, СБУ, Секретаріату Президента і щоб запропонували шляхи виходу з цієї ситуації. Адже були якісь історичні прецеденти того часу майже суцільної фашизації Європи , як в інших країнах фашизм не спрацював. До речі, презимдент Рузвельт в той час зробив ставку на "середнього американця", тобто створив умови для економічної свободи та політичної підтримки звичайного пересічного американця, що призвело до прогресу США. У нас же наразі все робиться навпаки. А Президент з цим погоджується, ублажаючи хамів своїми підписами на їх так би мовити економіко-політично-псведосоціальній продукції: бюджету, законах та ін.
  Давайте підіймати цю тему, поки не пізно.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua