МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Австрійська свинина „по-київськи” (пригоди шукачів візи)

12/28/2006 | Віктор Уколов
Австрійська свинина „по-київськи”
Віктор Уколов, Роман Чайка

Якщо ви ні разу не виїжджали на відпочинок до Австрії з України, краще того й не робити. Адже по дорозі вам трапиться Посольство Австрії в Україні, точніше його консулят і це випробування навряд чи можна пройти.
Не те, щоб в Австрії не хотіли євро наших туристів. Якщо зателефонувати безпосередньо у Посольство, вам радісно повідомлять, що проблем з туристичними візами не існує – достатньо забронювати готель і принести документи, щоб за кілька днів дізнатись про візу або відмову. Ми, група українських журналістів, щиро повірили телефонним запевненням і наважились на справжню пригоду – поїхати до Відня на авто, попередньо забронювавши та оплативши готель через Інтернет.
Журналістська діяльність пов‘язана за численними відрядженнями закордон і паспорти кожного з нас аж рябіли від службових шенгенів та американських віз багаторазового використання. Але чортеня, яке сидить у кожному репортері, під’юджувало спробувати отримати візу, як звичайні люди, а не через „чорний” службовий вхід.
Дізнавшись на сайті Посольства про чималий перелік необхідних документів, ми витратили цілий тиждень добуваючи різноманітні довідки, серед яких і про офіційну зарплатню. Втім, озброєні зібраними документами, страховками, паспортами, ксерокопіями (добре що не запитали групу крові і резус) ми з‘явилися під двері Посольства о 08:30 ранку і вже зауважили там чималий натовп людей.
Треба сказати, що австрійський консулят приймає документи щодня лише з 09:00 до 12:00. Піддував холодний і сирий зимовий вітер, згори накрапав дощ, але ми були лише другі у черзі, тому, підтримуючи одне одного жартами, готувалися зайти на затишну австрійську територію в українській столиці досить скоро.
Втім, тільки о 09:30 до консульства справді зайшли, але не ми, а близько 5 осіб, які представляли туристичні агентства, кожен з пачкою документів під пахвою. На чолі величенької групи співвітчизників, більшість з яких хотіли просто покататися на лижах, ми залишилися мокнути під холодним зимовим дощем.
Перші сумніви у австрійській гостинності з‘явилися через годину, коли, пропустивши значну кількість невідомих людей, яких запрошували працівники консуляту та якісь люди, що говорили німецькою, ми все ще залишались на чолі тих, хто до консульства не зайшов.
Через дві години ми помітили на паркані Посольства вмонтовані у бетон чималі осколки битого скла (може вони бояться штурму ). І лише через три(!) години до натовпу бажаючих залишити власні гроші на гірськолижних австрійських курортах вийшов один з охоронців з неспокійними, бігаючими очима, і запросив перших двох. Оскільки ми всі четверо (з дружинами) збиралися їхати моєю машиною, то й рушили до дверей разом. Визвірившись на нас, ніби ми хотіли підірвати австрійську республіку, охоронець покликав працівника консульства, який в безапеляційному наказному тоні зажадав негайно очистити сходи від непрошених зайд.
Після такого у Романа Чайки прокинувся суто професійний інтерес і він негайно почав знімати хамовитого розпорядника на камеру мобільного телефону під дружні вигуки вже достатньо розлючених людей з черги, які заохочували відомого телеведучого. У відповідь з дверей вибігло аж декілька охоронців, один з яких прошипів до Чайки російською: „Прекратітє снімать – щас отбєру мобільний!” На підтримку товариша виступила вся наша невеличка група і це подіяло – несподівано його крізь зуби запросили зайти.
Для полагодження нечуваного(!) інциденту, до Чайки вийшов помічник самого пана Консула, який пояснив співробітникам, що журналіст діяв в межах своїх прав і, здавалося, інцидент мав бути вичерпаний. Однак ми недооцінили українського персоналу...
Маленька кімнатка в Посольстві мала метрів з 25, але туди напхали не менше 30 чоловік. Згадалися „теплушки”, вагони якими нацисти відправляли на роботи до Дойчланду у війну з окупованої України людей. Як і тоді, добра частина тих, хто прийшов шукати австрійської візи, була остарбайтерами, бо їхали на роботу, щоб заробити гроші у Австрії. Від них ми відрізнялися тим, що хотіли у Австрії витратити гроші зароблені тут. Але український персонал консульства різниці між нами бачити не хотів – напевне вони були аж надто високої думки про себе, бо мали владу вирішувати в кого документи приймати і коли.
Помста відбулася через півгодини у задушливій кімнатці консульства біля віконця нумер 1. У нас навідріз відмовилися приймати документи з дуже важливої причини – працівник не визнала листа від готелю, що прийшов електронною поштою, вимагаючи підтвердження факсом. На запитання, чим не влаштовує лист, де вказані всі телефони готелю, нам заявили: „Ви ж не думаєте, що ми маємо туди ще й дзвонити!” Про 35 євро, які українці мають сплачувати за австрійську візу, згадувати було недоречно, а за ці гроші з Австрією можна говорити багато хвилин.
Документи у нас не взяли. Наступного разу довелося б знову вистояти 3 годинну чергу на зимовому вітрі до задушливої кімнатки з хамовитим українським персоналом, де для відвідувачів відсутній навіть туалет. З ностальгією згадалося німецьке посольство, де в затишній залі, очікуючи в кріслі своєї візи, ми ще й нарікали, що там не працює кондиціонер.
Втім, нам допомогла журналістська комунікабельність і ми познайомилися з кількома добрими дядечками з туристичних агентств. Вони нам дали справжній перелік вимог до віз і пояснили, що у консульстві роблять усе, щоб пригнобити індивідуалів (так турагентства називають тих, хто наважився їхати на відпочинок без їхньої допомоги). Було добре видно, що працівники консуляту зацікавлені пропускати туроператорів без виснажливих черг. Власне черги тому і утворюються, що серед рівних, у австрійському посольстві постійно знаходять „рівніших”.
На наших очах двоє молодих австрійців із задоволенням фотографувалися на фоні Посольства та черги замерзлих аборигенів і їх ніхто за таке несамовите порушення правил не чіпав. Далі було ще цікавіше - громадяни Австрії постійно заходили попри чергу у супроводі статечних бізнесменів розливу „мейд ін Юкрейн”. І треба сказати, що їх обслуговували на диво швидко.
Найцікавіше те, що сайт амбасади не містить і половини необхідної інформації, без якої у вас просто не візьмуть документи. Зокрема ніде не написано, що готель має надіслати підтвердження саме через факс. Так само, як ніде не вказано, що кожен український турист мусить мати при собі гроші на банківській картці у сумі не менше 100 євро на людину за день.
Втім, навіть після того, як заповнивши усі невідомі на сайті довідки, ви таки здали документи, вас можуть ошелешити заявою, що візу дадуть рівно на стільки днів, наскільки у вас заброньовано готель. Жодні заяви про таке зрозуміле для туриста бажання поїздити по мальовничій гірській країні до уваги не беруться. Закінчився готель – бігом на кордон, геть з території такої негостинної для українців Австрії.
Зрештою, в результаті усіх поневірянь ви себе запитаєте – а нащо мені та Австрія? Хіба Альпи не такі самі у Німеччині, де з туристичною візою ви не матимете і половини описаних тут проблем? А може скоро і на рідні Карпати випаде перший пухнастий і біленький сніг, якого так чекають лижники і дітлахи.
Відомо, що германські народи походять від навали готів, що прокотилася територією України у шостому сторіччі нашої ери. Відтак у кухні германців, як і у нас, є багато страв із свинини. Але Австрія цікава ще й тим, що в середні віки там змішалися і їхні германські, і наші слов‘янські предки. Може тому на відміну від німецького консуляту, австрійське консульство нам демонструє рідне, незабутнє, радянське хамство і нездоланний нібито суто український бюрократизм.

>P.S. Замало не забув - у останні відвідини Австрійського консульства нам люб”язно запропонували допомогти обійти чергу через одного із охоронців, запросивши всього 50 гривень за його послуги”провідника”. Однак хабар ми давати не стали.

Відповіді

  • 2006.12.28 | Чучхе

    А не тре їхати до Австрії, відпочивай в Північній Кореї

    Гори там нічим не гірші, і повна відсутнісь черг за візою, ба більше - присутній індивідуальний підхід до клієнта.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.28 | Віктор Уколов

      Ні фіга - ми йдемо до Європи!

      Разом з усією країною семимильними кроками. От уже навіть обмін досвіду відбувається між їхніми бюрократами та нашими хабарниками.

      Якщо ти сьогодні модеруєш, постав статтю на першу сторінку.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.28 | jean-valjean

        Re: Ні фіга - ми йдемо до Європи!

        На жаль, дуже схоже відношення до себе отримує той же австрієць, який наважиться їхати в безвізову Україну, скажімо, автомобілем ("індивідуально":). Українські прикордонники, що на свій розсуд (чи без нього) і всупереч офіційній, вказаній різними мовами інформації регулюють на митниці рух (використовуючи при цьому незнайомі іноземцям недоброї пам"яті полосаті ГАІшні палиці) та штучно створені черги виглядають не краще, ніж описаний Вами бардак в австрійському консульстві.

        Як на мене, єдиним виходом з цієї ситуації є повна інтеграція України в Європу, можливість якої кумир деяких поважних майданівців пан Ющенко профуркав.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.28 | Віктор Уколов

          Я втішений. Хочу щоб австрійці на морозі стояли у черзі

          до нашого консульства три години, як ми стояли до їхнього 2 рази підряд.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.28 | Чучхе

            Латиною це зветься lex talionis

            а по-нашому, здається, "зуб за зуб"

            тре їм нагадати, як ми їх від гітлера визволили
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.28 | jean-valjean

              Re: як ми їх від гітлера визволили

              Чучхе пише:
              > >
              > тре їм нагадати, як ми їх від гітлера визволили


              Нє "ми", а вєлікій русскій народ.
              Хахли тількі заважали, стріляли освободітєлям в спіну.
            • 2006.12.28 | samopal

              Це зветься по-іншому

              Чучхе пише:
              тре їм нагадати, як ми їх від гітлера визволили

              Угу. І про те, як проміняли у америкосів їхнє "щасливе соціалістичне майбутнє" на якихось чехів. :D
            • 2006.12.28 | Віктор Уколов

              Га-га-га! Від Гітлера? Визволили? Особливо Лінц

              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.12.29 | Чучхе

                Шо за "га-га" і до чого тут Лінц?

                Хочу тебе трохи просвітити: Австрія була також розділена на зони окупації, як і Німеччина, причому Відень був взятий радянськими військами 13 квітня 1945 року (цікаво, чи ці війська чекали віз? - оце тре нагадати біложопим в посольстві), причому під радянською окупацією майже третина Австрії залишалася до 1955 року, коли війська звідти пішли за договором союзників про австрію від 43-го року під гарантії вічного нейтралітету країни. Добавлю також, що в під радянську зону окупації потрапили дофігіща військовиків Нахтігалю та Ролянду, яких радянська влада ніяким чином не трогала, не шукалоа, не судила тощо, очевидно, використовуючи цих людей у шпигунських цілях. і це при тому, що багато українських активістів, які не співробітничали з фашистами, були знищені, наприклад Василь Вишиваний
          • 2006.12.28 | jean-valjean

            Тоді Вам - до ригіональних вишибал.

            Поки Тарасюка не нокаутують - хрєн вам, я не візовий в"їзд для Нової Зеландіїї разом з ЄС :)
    • 2006.12.28 | samopal

      відпочинок у Північній Кореї

      Чучхе пише:
      Гори там нічим не гірші, і повна відсутнісь черг за візою, ба більше - присутній індивідуальний підхід до клієнта.

      Ви трохи помилилися - не "індивідуальний", а "персональний". Будь-хто туди на відпочинок потрапити не може. Лише добре грата персона. Але, нічого, кажуть кілька тисяч японців туди теж потрапили. І гори там цікаві. Особливо зсередини. Одна проблема - повертаються звідти лиш добре перевірені "туристи". Японці не змогли...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.28 | Оk

        Re: відпочинок у Північній Кореї

        samopal пише:
        > Чучхе пише:
        > Гори там нічим не гірші, і повна відсутнісь черг за візою, ба більше - присутній індивідуальний підхід до клієнта.
        >
        > Ви трохи помилилися - не "індивідуальний", а "персональний". Будь-хто туди на відпочинок потрапити не може. Лише добре грата персона. Але, нічого, кажуть кілька тисяч японців туди теж потрапили. І гори там цікаві. Особливо зсередини. Одна проблема - повертаються звідти лиш добре перевірені "туристи". Японці не змогли...

        ... і в Китаї непогано, правда, оформляти візу краще все ж через обізнане з тонкощами таких процедур бюро, трохи дорожче, але яка економія часу !
        1) не треба стояти в шалених чегах
        2) не треба жалітись на важке життя на форумі

        А море там теплюче... корали, перли, риби екзотичні ... ті ж Гімалаї
      • 2006.12.28 | Чучхе

        Знаєте, чому так небагато народу їздить до КНДР?

        бо всі впевнені, що це настільки закрита країна, що туди потрапити пересічному просто ніяк не можна, а це - не відповідає дійсності
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.28 | Оk

          Re: Знаєте, чому так небагато народу їздить до КНДР?

          Чучхе пише:
          > бо всі впевнені, що це настільки закрита країна, що туди потрапити пересічному просто ніяк не можна, а це - не відповідає дійсності

          А що там з готелями, аеропортами, іншою інфраструктурою ?
          Чи не буде такий тур туром в минуле ?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.28 | Чучхе

            Re: Знаєте, чому так небагато народу їздить до КНДР?

            Оk пише:
            >
            > А що там з готелями, аеропортами, іншою інфраструктурою ?

            Та в принципі в залежності від кількості грошей та бажання можна знайти собі на вибір що завгодно. Я чесно кажучи не знаю, як з зимовими турами - там класичні зимові курорти є тільки на Пектусані, де народ взимку масово збирається лазить по горам і святкує день народження Кім Чен Іра. Але влітку дуже популярний відпочинок на західному березі - там зараз набудували і північні корейці і південні, і тайванці з японцями всяких пансіонатів на пристойному рівні.

            > Чи не буде такий тур туром в минуле ?

            Деякі фірми дійсно себе так позиціонують, наприклад оця http://www.ljinfo.narod.ru/text_page_russian.html#5 Іноді туди дійсно їдуть люди, як американці приїздили в радянський союз "відпочивати від негрів та реклами" - як вони самі пояснювали. Це на любителя. Деякі навпаки приїздять саме подивитися на статуї.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.28 | Оk

              Re: Знаєте, чому так небагато народу їздить до КНДР?

              Чучхе пише:
              > Оk пише:
              > >
              > > А що там з готелями, аеропортами, іншою інфраструктурою ?
              >
              > Та в принципі в залежності від кількості грошей та бажання можна знайти собі на вибір що завгодно. Я чесно кажучи не знаю, як з зимовими турами - там класичні зимові курорти є тільки на Пектусані, де народ взимку масово збирається лазить по горам і святкує день народження Кім Чен Іра. Але влітку дуже популярний відпочинок на західному березі - там зараз набудували і північні корейці і південні, і тайванці з японцями всяких пансіонатів на пристойному рівні.

              Вони варті того, щоб так далеко летіти ?
              Т.б. що відпочинок в навіть непогано побудованих пансіонатах може зіпсувати уявлення місцевого населення про те, яким має бути сервіс.

              Наприклад в Китаї в готелях ще нічого, особливо в тих, що входять до відомих мереж, а от в звичайних ресторанах, там де смачно і недорого, вони, наприклад, просто не розуміють навіщо витирати столи. З чистотою посуду також проблема, щастя, що палички одноразові, а пиво можна з горла пити.

              На Хайнані в ресторанах вже поселилась російська попса - задовбує.

              А ще довгоносих намагаються надурити в меню англійською та китайською мовами бувають різні ціни.
              Без місцевого гіда важко, водії таксі часто не можуть прочитати навіть назви готелю, а вимовити її таким чином, аби вони сприйняли на слух також жодних шансів.
              Єдина рада - карту в руки і вперед.


              > > Чи не буде такий тур туром в минуле ?

              > Деякі фірми дійсно себе так позиціонують, наприклад оця http://www.ljinfo.narod.ru/text_page_russian.html#5 Іноді туди дійсно їдуть люди, як американці приїздили в радянський союз "відпочивати від негрів та реклами" - як вони самі пояснювали. Це на любителя. Деякі навпаки приїздять саме подивитися на статуї.

              Не надихає.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2006.12.29 | DoctorZ

                Re: Знаєте, чому так небагато народу їздить до КНДР?

                Вітаю!

                > > > Чи не буде такий тур туром в минуле ?
                Я б сказав, що це дійсно тур в минуле (якщо судити по суспілсьтву - відповідає десь кінецю 50-х - початок 60 років, звичайно я тоді це не жив, але бачив фільми відпрвідного періоду). Комфорт для іноземіцв досить пристойний, якщо не на дуже вибагливу людину.
                > Т.б. що відпочинок в навіть непогано побудованих пансіонатах може зіпсувати уявлення місцевого населення про те, яким має бути сервіс.
                Треба розуміти, що сервіс у пансіонатах заточно перш за все під південнокорейців та меншою мірою під тайванців. Саме вони відвідують Кимгансан, Пектусан та інші гори й морські курорти. Європейцям це значно менш подобається.

                Одна деталь: це не гірськолижні місця! Відвіду.ть гори більш усього восени. Місцева зима, хоч й холодна, але суха, мійже без снігу, навіть у горах. Варто лише сказати, що гори Кимгансан ("діамантові гори"), коли мова йде про зиму, звуть Геголсан ("гори-скелети"). Можливо, деcь й є гірсколижні місця, але я таких не знаю, й зараз спитався колег-корейців (південних) - вони про таке також не чули. Можливо, не занють лише тому, що у півд. Кореї гірсколижних місць досить, й це скоріще й значно дешевше, ніж пертися у КНДР.

                Морський відпочинок також той ще. Й Жовте й Японське моря, м'яко кажучи, не найкращі місця для цього. Навіть на Чорному морі десь у Затоці/Бугазі кращий відпочинок. Екзотики таож ніякої. Звичайно, для місцевих вибору немає, якщо бракує часу або грошей відпочивати десь у Таїланді, Півд. Китаї або Філипінах. Але їхати з України аж някого сенсу, нмд, немає.

                > Єдина рада - карту в руки і вперед.
                Карту у КНДР? Забудь ;)

                > Вони варті того, щоб так далеко летіти ?
                Якщо з України - ні.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2006.12.29 | Оk

                  Re: Знаєте, чому так небагато народу їздить до КНДР?

                  DoctorZ пише:
                  > Вітаю!

                  Навзаєм :)

                  > > > > Чи не буде такий тур туром в минуле ?
                  > Я б сказав, що це дійсно тур в минуле (якщо судити по суспілсьтву - відповідає десь кінецю 50-х - початок 60 років, звичайно я тоді це не жив, але бачив фільми відпрвідного періоду). Комфорт для іноземіцв досить пристойний, якщо не на дуже вибагливу людину.
                  > > Т.б. що відпочинок в навіть непогано побудованих пансіонатах може зіпсувати уявлення місцевого населення про те, яким має бути сервіс.
                  > Треба розуміти, що сервіс у пансіонатах заточно перш за все під південнокорейців та меншою мірою під тайванців. Саме вони відвідують Кимгансан, Пектусан та інші гори й морські курорти. Європейцям це значно менш подобається.

                  Отож
                  Але маю зауважити, що нові китайські готелі виявились навіть дещо комфортнішими за європейські.
                  Цього року відразу після Китаю полетіла до Німеччини, і мені там багатьох дрібниць не вистачало ;)

                  > Але їхати з України аж някого сенсу, нмд, немає.

                  Отож, на цьому форумі ще й не таких порад начитаєшся :), поїдеш, а потім і скаржитись нема кому :)

                  > > Єдина рада - карту в руки і вперед.
                  > Карту у КНДР? Забудь ;)

                  Ні, то про Бейджінг мова йшла :)

                  > > Вони варті того, щоб так далеко летіти ?
                  > Якщо з України - ні.


                  Дякую :)
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2006.12.29 | Чучхе

                    Я ж і казав, що це на любителя

                    але якщо втягнутись, то все виглядає досить привабливо. якщо буде час і гроші, в квітні може ще раз поїду.
      • 2007.01.03 | zatu

        Re: відпочинок у Північній Кореї

        Мій знайомий чистий бріт з'їздив у тур туди десь у 2003ому, повернувся та був дуже задоволений.
      • 2007.01.23 | Боррачо

        Re: відпочинок у Північній Кореї (випр.)

        Я був у КНДР та Австрії з різницею в 1 місяць. Мушу сказати, що потрапити в останню незрівняно складніше. Власне, щоби попасти в Австрію, тре робити візу наприклад, до Греції, а потім, в`їхавши до ЄС, змінювати маршрут.

        А в КНДР на таможні навіть речі не перевіряють. І візу роблять без принизливих довідок та процедур.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.24 | Михайло Свистович

          Re: відпочинок у Північній Кореї

          Боррачо пише:
          > Я був в Австрії та КНДР з різницею в 1 місяць. Мушу сказати, що потрапити в останню незрівняно складніше. Власне, щоби попасти в Австрію, тре робити візу наприклад, до Греції, а потім, в`їхавши до ЄС, змінювати маршрут.
          >
          > А в КНДР на таможні навіть речі не перевіряють. І візу роблять без принизливих довідок та процедур.

          То чому ж у неї потрапити незрівняно складніше?
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.24 | Боррачо

            Re: відпочинок у Північній Кореї

            Михайло Свистович пише:
            > Боррачо пише:
            > > Я був в КНДР та Австрії з різницею в 1 місяць. Мушу сказати, що потрапити в останню незрівняно складніше. Власне, щоби попасти в Австрію, тре робити візу наприклад, до Греції, а потім, в`їхавши до ЄС, змінювати маршрут.
            > >
            > > А в КНДР на таможні навіть речі не перевіряють. І візу роблять без принизливих довідок та процедур.
            >
            > То чому ж у неї потрапити незрівняно складніше?

            Простіше, ніж до ЄС.

            Дякую, що звернули увагу на помилку у дописі.
          • 2007.01.25 | Чучхе

            це поширена помилка

            Михайло Свистович пише:
            > Боррачо пише:
            > > Я був в Австрії та КНДР з різницею в 1 місяць. Мушу сказати, що потрапити в останню незрівняно складніше. Власне, щоби попасти в Австрію, тре робити візу наприклад, до Греції, а потім, в`їхавши до ЄС, змінювати маршрут.
            > >
            > > А в КНДР на таможні навіть речі не перевіряють. І візу роблять без принизливих довідок та процедур.
            >
            > То чому ж у неї потрапити незрівняно складніше?


            Так багато хто вважає, тому що мало хто пробує.
  • 2006.12.28 | Navigator

    З мого досвіду роботи з австрійцями потрібно проінформувати про

    ті неподобства компетентні австрійські органи :) - наприклад, посла. Як правило, австрійці реагують адекватно.
    Не відреагує - віддати його на розтерзання австрійської преси. :)
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.28 | Оk

      Re: З мого досвіду роботи з австрійцями потрібно проінформувати про

      Navigator пише:
      > ті неподобства компетентні австрійські органи :) - наприклад, посла. Як правило, австрійці реагують адекватно.

      У посла набагато більше проблем з вже виданими візами, нажаль, і це провина не австрійців.
      І з місцевим персоналом консульства також деякі проблеми, з якими він не знає що робити, яле не ті, що у українських журналістів.
      Врешті будь-яка країна при відмові в дозволі на в"їзд не зобов"язана надавати обгрунтування такої відмови.

      > Не відреагує - віддати його на розтерзання австрійської преси. :)

      Смішно
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2006.12.28 | Navigator

        Я працював з австрійцями 4 роки і маю повагу до того народу

        Вони серйозно підходять до своєї роботи.
        І слабину вибирають, наскільки дозволено.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.28 | Оk

          Re: Я працював з австрійцями 4 роки і маю повагу до того народу

          Navigator пише:
          > Вони серйозно підходять до своєї роботи.
          > І слабину вибирають, наскільки дозволено.

          Я також, і досі співпрацюю, і жахливу пані керівника консульського відділу особисто добре знаю.
          І в курсі проблем навколо видачі тих дозволів саме в цьому посольстві бути доводиться.
          І наскільки то приємна процедура в інших консульствах також в курсі.

          І самій доводилось подібну роботу організовувати, тому й не поділяю праведного гніву мажорного туриста.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.28 | Віктор Уколов

            Дівчино, за кілька років наших дискусій ви не поділяли жодного

            мого допису. З такою люттю та завзяттям у мирних цілях ви б місто Київ енергією забезпечили.

            Але яке це має значення щодо конкретних проблем, де принижують нас, українців? Нас з Чайкою ніхто не виділяв і не ставився упереджено. Жах у тому, що таке ставлення однаково паскудне до всіх.
            Візи, до речі, нам дали. Але це також не має жодного значення.

            Ви часто буваєте у Посольствах і берете візи - вірю, з огляду на вашу роботу. Але що ви зробили, щоб те ставлення змінити?!
            Так отож.
            Так не заважайте іншим змінювати довколишній світ.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.29 | Оk

              Re: Дівчино, за кілька років наших дискусій ви не поділяли жодного

              Віктор Уколов пише:
              > мого допису.

              Ви неуважні, або упереджені, - принаймні цього разу щодо битих шибок на паркані імені пана Кляйна я з Вами погодилась

              > З такою люттю та завзяттям у мирних цілях ви б місто Київ енергією забезпечили.

              Ви у Черновецького не працюєте ? Ви б з ним легко знайшли спільну мову ...

              > Але яке це має значення щодо конкретних проблем, де принижують нас, українців? Нас з Чайкою ніхто не виділяв і не ставився упереджено. Жах у тому, що таке ставлення однаково паскудне до всіх.

              Посольство не ресторан. Собача робота.

              > Візи, до речі, нам дали. Але це також не має жодного значення.

              Чому ж не має ? Поїдете на курорт, відвідаєте масажний кабінет, (лише пальці разом тримайте, навіть якщо буде непросто)) і там до Вас буде зовсім інше ставлення, вам має сподобатись :)

              > Ви часто буваєте у Посольствах і берете візи - вірю, з огляду на вашу роботу. Але що ви зробили, щоб те ставлення змінити?!

              Що я можу зробити ? Змусити наших громадян (всіх) не зловживати тими дозволами ? Місцевих працівників посольств не підробляти співпрацею з конторами, що опікуються нелегальними мігрантами ... навіть братись не стану.

              > Так отож.
              > Так не заважайте іншим змінювати довколишній світ.

              То Ви воплями та істериками на форумі зовнішній світ змінюєте ?
          • 2006.12.29 | Navigator

            "Чого це цій білій сім"ї так не повезло?"

            Re: тому й не поділяю праведного гніву мажорного туриста.
            бо ставити на місце західного держслужбовця набагато легше, ніж постсовкового.
            Крім того, вважаю, що дана стаття правильна.
            Якщо у когось була проблема - то потрібно її вирішувати на віки вічні.
            Англійське консульство цього року віднеслось до мене так, як і до інших відвідувачів - з повною повагою.
            Не відмовили нікому.
            Нікого не обхамили.
            Єдиний мікрострес був вже в Лондоні, коли стояв в аеропорту серед негрів і азіатів до нашого СНГ-ового, а разом з тим і їхнього (жителів третього світу) віконця. Оточуючі так здивовано дивились на мене : "Чого це цій білій сім"ї так не повезло?"

            Щоб нам повезло в консульствах - потрібно реагувати.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.29 | Оk

              Re: "Чого це цій білій сім"ї так не повезло?"

              Navigator пише:
              > Re: тому й не поділяю праведного гніву мажорного туриста.
              > бо ставити на місце західного держслужбовця набагато легше, ніж постсовкового.
              > Крім того, вважаю, що дана стаття правильна.

              Щодо чого ? Зручних крісел в німецькому консульстві ? Так їх там таких зручних нема ! А тих декілько дерев"яних стільців що є, нічим не кращі за ті, що в австрійському.
              Маленького приміщення австрійського консульства внаслідок чого доводиться чекати на вулиці ?
              Так перед Різдвом та новим роком всі консульства беруть штурмом !
              Може запропонувати аби вони працювали цілодобово, як супермаркети ?

              Місцевий персонал діє в межах наданих їм повноважень і абсолютно не зацікавлений ці повноваження перевищувати. Бо за певищення ціком справедливо отримує по шиї.
              Непогано було б, яби заявники самі турбувались про те, щоб не піставляти тих дівчат під дурні запитання особи, яка приймає рішення щодо видачі віз, "якого ... вони понабирали тих папірців ?"
              Мабуть потурбуватись про нормальне запрошення, або підтвердження бронювання (для себе ж любого) не важче, ніж вимагати від працівника під час прийому (під друком черги з кількасот осіб) телефонувати невідомо кому і брати на себе відповідальність за достовірність тих підтверджень.
              Консульство намагається дотримуватись побажань власного МВС, Ваші його цікавлять десь в останню чергу, а бути інакше не може.

              > Якщо у когось була проблема - то потрібно її вирішувати на віки вічні.

              Звісно, можна приходити з автоматом, розстрілювати чергу, а консулу приставляти до скроні дуло, щоб поважав !
              Після цього гарантовано не матимеш проблем з отриманням візи "на віки вічні".
              А можна вчасно подавати ретельно підготовані документи, і так кожного разу.
      • 2006.12.28 | Віктор Уколов

        Проблема в українському персоналі

        Але вишколити їх би мали австрійці. Проблема у фінансуванні, якого консулят не має.
        Однак все це не виправдовує того, що сайт та дошки оголошень в Посольстві не мають всіх вимог, які пред"являють до кожного шукача візи.
        Ну і ставлення просто дикунське до людей.
        Чому в німецькому посольстві дівчина телефонувала аж до ФРН щоб перевірити запрошуючу сторону, а в австрійському посольстві полінувалася подзвонити до Австрії для того щоб не вимагати печатки готелю.
        Чому до німців запрошують на конкретну годину і одразу пускають в посольство, а перед австрійським десятки людей мерзнуть на вулиці?

        Я відмовляюсь розуміти і входити у положення таких хамів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2006.12.29 | Оk

          Re: Проблема в українському персоналі

          Віктор Уколов пише:
          > Але вишколити їх би мали австрійці. Проблема у фінансуванні, якого консулят не має.

          ДА ?!

          > Однак все це не виправдовує того, що сайт та дошки оголошень в Посольстві не мають всіх вимог, які пред"являють до кожного шукача візи.

          Непогано, якби мав, проте в будь-якому посольстві від заявника можуть додатково вимагати практично будь-які документи без пояснення підстав, а після всього (і оплати також) цілком законно відмовити в видачі дозволу.
          Таке життя

          > Ну і ставлення просто дикунське до людей.

          > Чому в німецькому посольстві дівчина телефонувала аж до ФРН щоб перевірити запрошуючу сторону, а в австрійському посольстві полінувалася подзвонити до Австрії для того щоб не вимагати печатки готелю.

          А може й тому що на дворі щонайменше сотня людей мерзла ?
          А може тому, що уповноважена лише приймати документи, а не підставлятись гарантією щодо реальності запрошуючої сторони, т.б. якщо не має таких повноважень ?
          ...бо документи врешті розглядає не вона і не вона приймає рішення ?

          > Чому до німців запрошують на конкретну годину і одразу пускають в посольство, а перед австрійським десятки людей мерзнуть на вулиці?

          У них такий порядок, спочатку там годинами мерзнуть щоб отримати "талончик", бо записатись електронною поштою можна лише на віддалений термін, а потім вже в призначений час ще декілька годин насолоджуються в чергах.

          > Я відмовляюсь розуміти і входити у положення таких хамів.

          Відкрийте власне консульство з зразково зручним обслуговуванням.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.29 | DoctorZ

            Re: Проблема в українському персоналі

            Перевіряти подані данні аплікантів (як , у цьому прикладі - предзвонити в готель та первірити) - обов_язок консулата. Саме за це й платять visa processing fee. Чомусь у консулатах інших держави не вважають за щось ниьзке предзонити самим у готель.
            Так само й з неповними чи невірними даними на сайтах. Цього не повинно бути. Більш того, у нормальних консулатах такого й немає.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2006.12.31 | Оk

              Re: Проблема в українському персоналі

              DoctorZ пише:
              > Перевіряти подані данні аплікантів (як , у цьому прикладі - предзвонити в готель та первірити) - обов_язок консулата.

              Де написано ? У них насправдi небагато обов"язкiв перед заявником, набагато більше перед власними МЗС та МВС.

              > Саме за це й платять visa processing fee.

              Хто сказав ?
              Скільки дзвінків за день можна зробити ? Де гарантія, що телефонуєш саме до готелю ? За телефонною книгою перевіряти ? ...Тим більше, що обробка триває як правило 1 день.
              Як на мене легше потурбуватись про нормальне запрошення ніж виховувати персонал консульства, якому ваша думка цікава насправді в останню чергу (все просто, вони не у вас працюють).
              Наприклад, угорці не беруть підтвердження з готелю електронною поштою, а факсом на бланку з печаткою беруть. Швидше отримати так, як вони хочуть ніж переконати їх робити інакше, бо вони переважно не з власної волі певним чином роблять.

              > Чомусь у консулатах інших держави не вважають за щось ниьзке предзонити самим у готель.

              Передзвонять, як вважатимуть за потрібне (в межах наданих повноважень), а як ні - попросять принести документ належної форми, залежить від ситуації. Також залежить до кого звертатись. Консул, якщо у Вас є така можливість, наприклад, може на власний розсуд й на слово вірити :), без будь-яких листів, дівчинка у віконці не може.

              > Так само й з неповними чи невірними даними на сайтах. Цього не повинно бути. Більш того, у нормальних консулатах такого й немає.

              Не повинно, але є, і практично на всіх. Сайт нашого МЗС не є винятком, навіть якщо пишеш лист з проханням виправити невірну інфу, не відбувається, на жаль, нічого.

              Ви пам"ятаєте тема про президенство Кучми відповідно до інфи на сайті П-ва України в Японії через рік після виборів піднімалось і на цьому форумі ?

              ________


              Поза тим, хай щастить в новому році :)
            • 2007.01.02 | Shooter

              Re: Проблема в українському персоналі

              DoctorZ пише:
              > Перевіряти подані данні аплікантів (як , у цьому прикладі - предзвонити в готель та первірити) - обов_язок консулата. Саме за це й платять visa processing fee. Чомусь у консулатах інших держави не вважають за щось ниьзке предзонити самим у готель.


              Ви знаєте, мені довелося не далі як цього літа дзвонити у словацький консулат. Сидить дєвочка, яка володіє виключно російською (ні словацькою, ні українською я від неї слова не добився) і на прямо і чітко поставлене запитання: "чи є медична страхівка необхідною для поїздки в Словаччину" відповідає "МОЖУТЬ спитати". На моє уточнююче питання "що саме означає МОЖУТЬ спитати"? страхівка є обов'язкова чи необов'язкова" як партизан знову відповіла "можуть спитати".

              Дзвонив кілька разів - формулювання відповіді не помінялося.

              Пояснення саме такій відповіді очевидне (я впевнений на 95%): сусідня з консулатом страхова контора капає дєвочці гривень по 250 на місяць на каву саме за подібну відповідь...

              Уколов до певної міри правий.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.03 | Оk

                Re: Проблема в українському персоналі

                Shooter пише:
                > DoctorZ пише:
                > > Перевіряти подані данні аплікантів (як , у цьому прикладі - предзвонити в готель та первірити) - обов_язок консулата. Саме за це й платять visa processing fee. Чомусь у консулатах інших держави не вважають за щось ниьзке предзонити самим у готель.
                >
                >
                > Ви знаєте, мені довелося не далі як цього літа дзвонити у словацький консулат. Сидить дєвочка, яка володіє виключно російською (ні словацькою, ні українською я від неї слова не добився) і на прямо і чітко поставлене запитання: "чи є медична страхівка необхідною для поїздки в Словаччину" відповідає "МОЖУТЬ спитати". На моє уточнююче питання "що саме означає МОЖУТЬ спитати"? страхівка є обов'язкова чи необов'язкова" як партизан знову відповіла "можуть спитати".
                >
                > Дзвонив кілька разів - формулювання відповіді не помінялося.
                >
                > Пояснення саме такій відповіді очевидне (я впевнений на 95%): сусідня з консулатом страхова контора капає дєвочці гривень по 250 на місяць на каву саме за подібну відповідь...
                >
                > Уколов до певної міри правий.


                Особливо щодо того, що найбільший бардак в австрійському ?

                Щодо згаданого Вами словацького, то там ще веселiше. Виявляється туристичну візу можна отримати лише з одноразовим в"їздом, навіть за наявності дійсної в межах запитуваного терміну австрійської, яка досить переконливо має обгрунтовувати необхідність повторного в"їзду на територію Словакії (перший раз з України, а другий з Австрії), т. б. що всі підтвердження бронювання готелів в Словаччині наявні в оригіналі.
                Тобто покататись в Словачиині, потім з"їздити на пару днів до Австрії та знову повернутись до Словаччини (за туристичною візою) то проблема.
                Таке обмеження не міститься в жодному з оприлюднених документів, навіть напаки декларується, що наявнісить відкритої шангенської візи робить отримання словацької мало не автоматичним. На практиці все трохи інакше.
                Але повірте, що дівчинка, якою б кандовою вона не здавалась, виконує вказівки власного керівництва, а е сусідньої страхової, чи іншої компанії.
                Тому й скаржитись до самого посольства не має жодного сенсу ...
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.23 | Shooter

                  Re: Проблема в українському персоналі

                  Оk пише:
                  > Shooter пише:
                  > >
                  > > Ви знаєте, мені довелося не далі як цього літа дзвонити у словацький консулат. Сидить дєвочка, яка володіє виключно російською (ні словацькою, ні українською я від неї слова не добився) і на прямо і чітко поставлене запитання: "чи є медична страхівка необхідною для поїздки в Словаччину" відповідає "МОЖУТЬ спитати". На моє уточнююче питання "що саме означає МОЖУТЬ спитати"? страхівка є обов'язкова чи необов'язкова" як партизан знову відповіла "можуть спитати".
                  > >
                  > > Дзвонив кілька разів - формулювання відповіді не помінялося.
                  > >
                  > > Пояснення саме такій відповіді очевидне (я впевнений на 95%): сусідня з консулатом страхова контора капає дєвочці гривень по 250 на місяць на каву саме за подібну відповідь...
                  > >
                  > > Уколов до певної міри правий.
                  >
                  >
                  > Особливо щодо того, що найбільший бардак в австрійському ?

                  Гм...Ви маєте протилежні достовірні дані? ;)

                  > Щодо згаданого Вами словацького, то там ще веселiше. Виявляється туристичну візу можна отримати лише з одноразовим в"їздом, навіть за наявності дійсної в межах запитуваного терміну австрійської, яка досить переконливо має обгрунтовувати необхідність повторного в"їзду на територію Словакії (перший раз з України, а другий з Австрії), т. б. що всі підтвердження бронювання готелів в Словаччині наявні в оригіналі.
                  > Тобто покататись в Словачиині, потім з"їздити на пару днів до Австрії та знову повернутись до Словаччини (за туристичною візою) то проблема.
                  > Таке обмеження не міститься в жодному з оприлюднених документів, навіть напаки декларується, що наявнісить відкритої шангенської візи робить отримання словацької мало не автоматичним. На практиці все трохи інакше.

                  Я не знайомий з "новою" практикою. Бо наскільки мені відомо, від листопада минулого року українці (теоретично) мали би їздити через територію Словаччини транзитом взагалі без візи (як в Польщу і, якщо не помиляюсь, в Угорщину). Правда, там є певні "нюанси" - але то є тема іншої розмови.

                  Я ж вів мову про ситуацію, коли людина їхала в Словачиину, не в Шенген, і було то ще до запровадження нових правил (хоча нові саме в цьому випадку нічого не змінили)

                  > Але повірте, що дівчинка, якою б кандовою вона не здавалась, виконує вказівки власного керівництва, а е сусідньої страхової, чи іншої компанії.

                  Не повірю. Бо коли вже я питався працівницю консульства "на місці", то вона сказала, що непотрібна (правда, я з нею говорив словацькою).

                  Більше того - під дверима стоїть черга, до черги підходить тітонька зі страхової контори і наполегливо переконує громадян, що без страхування в Словаччині вони пропадуть, м'яко уникаючи відповіді на запитання чи пустять їх без страховки в Словаччину, чи ні. Тому абсолютно не виключаю, що тітонька підходить не тільки до черги.

                  > Тому й скаржитись до самого посольства не має жодного сенсу ...

                  Навпаки - розмова "з начальником", якщо вичерпано всі решта можливостей, помагає. Перевірено кілька разів. Аж до того, наприклад, що в певній ситуації організатор конференції у одній із Шенгенських країн (візу отримати найважче) дзвонив у МЗС цієї країни, а вони вже "построїли" посольство щоб те миттєво видало візу.

                  Більше того: в Словаччині вже можна більш-менш і цілком легально наїхати, якщо дехто практикує не зовсім законні методи (Ваше припущення щодо поради консула дєвочці). Та й сама порада, в принципі, принципово нічого не вирішує саме в консульстві: візу Вам і без страхівки без проблем дають. Що, в принципі, непрямо вказує на те, що на кордоні страхівку вимагати не будуть.

                  Проте факт залишається фактом: добитися апріорі чіткого і однозначного пояснення від працівників словацького консульства "українського походження" по телефону мені так і не вдалося.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.23 | Оk

                    Щойно побачила

                    Shooter пише:
                    > Оk пише:
                    > > Shooter пише:
                    > > >
                    > > > Ви знаєте, мені довелося не далі як цього літа дзвонити у словацький консулат. Сидить дєвочка, яка володіє виключно російською (ні словацькою, ні українською я від неї слова не добився) і на прямо і чітко поставлене запитання: "чи є медична страхівка необхідною для поїздки в Словаччину" відповідає "МОЖУТЬ спитати". На моє уточнююче питання "що саме означає МОЖУТЬ спитати"? страхівка є обов'язкова чи необов'язкова" як партизан знову відповіла "можуть спитати".
                    > > >
                    > > > Дзвонив кілька разів - формулювання відповіді не помінялося.
                    > > >
                    > > > Пояснення саме такій відповіді очевидне (я впевнений на 95%): сусідня з консулатом страхова контора капає дєвочці гривень по 250 на місяць на каву саме за подібну відповідь...
                    > > >
                    > > > Уколов до певної міри правий.
                    > >
                    > > Особливо щодо того, що найбільший бардак в австрійському ?
                    >
                    > Гм...Ви маєте протилежні достовірні дані? ;)

                    Маю зокрема практику "розрулювання" проблем саме в ньому, проблеми завжди мали певні підстави створені саме заявником, його неувагою, нерозумінням, хибними уявленнями про свої права і зайнятою на цій підставі позою.
                    Не виключаю, що іноді можна нарватись на девочку в умовно вмєняємому стані (самій у німців доводилось аж до втручання керівництва), але як правило дякувати за це треба заявикам, що були в черзі попереду.

                    > > Щодо згаданого Вами словацького, то там ще веселiше. Виявляється туристичну візу можна отримати лише з одноразовим в"їздом, навіть за наявності дійсної в межах запитуваного терміну австрійської, яка досить переконливо має обгрунтовувати необхідність повторного в"їзду на територію Словакії (перший раз з України, а другий з Австрії), т. б. що всі підтвердження бронювання готелів в Словаччині наявні в оригіналі.
                    > > Тобто покататись в Словачиині, потім з"їздити на пару днів до Австрії та знову повернутись до Словаччини (за туристичною візою) то проблема.
                    > > Таке обмеження не міститься в жодному з оприлюднених документів, навіть напаки декларується, що наявнісить відкритої шангенської візи робить отримання словацької мало не автоматичним. На практиці все трохи інакше.
                    >
                    > Я не знайомий з "новою" практикою. Бо наскільки мені відомо, від листопада минулого року українці (теоретично) мали би їздити через територію Словаччини транзитом взагалі без візи (як в Польщу і, якщо не помиляюсь, в Угорщину). Правда, там є певні "нюанси" - але то є тема іншої розмови.

                    Мої колеги зтикнулись з цими проблемами на цей новий рік.

                    > Я ж вів мову про ситуацію, коли людина їхала в Словачиину, не в Шенген, і було то ще до запровадження нових правил (хоча нові саме в цьому випадку нічого не змінили)
                    >
                    > > Але повірте, що дівчинка, якою б кандовою вона не здавалась, виконує вказівки власного керівництва, а е сусідньої страхової, чи іншої компанії.
                    >
                    > Не повірю. Бо коли вже я питався працівницю консульства "на місці", то вона сказала, що непотрібна (правда, я з нею говорив словацькою).


                    А може Ви їй ще розповіли в міжчасі про те, що запрошуюча сторона бере на себе можливі медичні витрати ?
                    Але якщо все справді так погано, то варто фіксувати це в письмовій заяві, іноді консульства не знають як здихатись окремих місцевих працівників. Наявність письмових скарг полегшить їм завдання.
                    А може дівчинка на телефоні просто не уповноважена давати такі довідки, а особа яка приймає документи при їх розгляді - може, або словацький працівник після з"ясувння цікавих йому обставин по телефону.
                    Тут важко сказати в чому саме справа.

                    Це як запитання кліента, чи варто йому заявляти позов (варто в його розумінні тоді, коли після цього суд гарантовано винесе рішення на його користь). При цьому він очікує отримати відповідь по телефону (нафіга тоді суди, якщо я все по телефону вирішую ? :) ).
                    Ви б взялись давати такі гарантії не маючи ані матеріалів, та не ознайомившись з доводами відповідача ? Я в такій ситуації не берусь навіть прогнози робити ..., нафіга воно мені треба ? Навіщо мені воплі "... Ви же абещалі ?! "

                    > Більше того - під дверима стоїть черга, до черги підходить тітонька зі страхової контори і наполегливо переконує громадян, що без страхування в Словаччині вони пропадуть, м'яко уникаючи відповіді на запитання чи пустять їх без страховки в Словаччину, чи ні.

                    А хіба вона зобов"язана ? :) Її завдання - втюхати страховку, хіба це не зрозуміло ? До речі, сподіватись отримати відшкодування за такою страховкою справа марна, або там, або на квитанції про сплату (якщо її взагалі дадуть) стоятиме печатка приватного підприємця і за потреби Ви не зможете довести, що страхова компанія поліс котрої продано, отримала оплату.

                    > Тому абсолютно не виключаю, що тітонька підходить не тільки до черги.

                    > > Тому й скаржитись до самого посольства не має жодного сенсу ...
                    >
                    > Навпаки - розмова "з начальником", якщо вичерпано всі решта можливостей, помагає. Перевірено кілька разів. Аж до того, наприклад, що в певній ситуації організатор конференції у одній із Шенгенських країн (візу отримати найважче) дзвонив у МЗС цієї країни, а вони вже "построїли" посольство щоб те миттєво видало візу.

                    Тоді варто не розмовляти, а писати скарги, яке "начальство" підшиє до особової справи.
                    Вказівки МЗС посольство безумовно виконуватиме, якщо чиновник відповідного рангу візьме не себе відповідальність такі вказівки дати (див. сумну історію з Єльченком).

                    > Більше того: в Словаччині вже можна більш-менш і цілком легально наїхати, якщо дехто практикує не зовсім законні методи (Ваше припущення щодо поради консула дєвочці).

                    То можуть бути не поради, а пряма вказівка про те, що вона не уповноважена давати такі довідки, а питання щодо обов"язковості тих, чи інших документів буде виріщувати особа, яка триматиме в руках пакет поданих документів.
                    Тим більше, що з страховкою найменше проблем, зазвичай в усіх посольствах, де її вимагають донести можна під час отримання ізи (вони роблять відповідну помітку на паспорті).
                    Австрія вимагає надання страхового полісу на час перебування. В Німеччині можна з"їхати, якщо запрошуюча сторона письмово зобов"язується нести витрати відповідні витрати у випадку їх виникнення.

                    > Та й сама порада, в принципі, принципово нічого не вирішує саме в консульстві: візу Вам і без страхівки без проблем дають. Що, в принципі, непрямо вказує на те, що на кордоні страхівку вимагати не будуть.

                    На кордоні ? А це ще чиї фантазії ?

                    > Проте факт залишається фактом: добитися апріорі чіткого і однозначного пояснення від працівників словацького консульства "українського походження" по телефону мені так і не вдалося.

                    Не факт що їх уповноважують такі пояснення давати.
                    В будь-якому випадку можете письмово поскаржитись з проханням вжити заходів, у випадку наявності зловживань це буде корисно.
        • 2006.12.29 | stefan

          мабуть причина в тому, що австрійці - напівслов"яни

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2006.12.29 | DoctorZ

            У тій ж Німеччині слов_ян не менше (-)

  • 2006.12.28 | Оk

    Re: Австрійська свинина „по-київськи” (пригоди шукачів візи)

    Щодо скла, то правда, це була iдея ще першого консула - пана Кляйна, у котрого поперли Mерцедес, щойно він його ввіз до України, піля чого той демонстративно їздив на місцевому Луазі. Спертий Мецедес звісно не виправдовує жахливі "прикраси" на мурі.
    В австрійському консульстві наразі консул не пан, а досить приємна і вменяєма пані.
    35 Євро консульсткого збору повірте не покривають тих проблем, що виникають у зв"язку з тим, що не всі громадяни декларують справжню мету запланованої подорожі. Консульство має постійно обробляти претензії та виправдовуватись перед поліцією. Дякувати за ці "незручності" слід таки нашим співгромадянам.
    В будь-якому випадку варто мабуть подавати довідки та підтвердження в тому вигляді, аби вони викликали якнайменше сумнівів в достовірності документів, оскільки в консульстві працюють не слідчі, а рішення люди приймають практично на власний ризик.

    І треба мати аж занадто багату уяву, аби побачити затишні крісла в німецькому консульстві. Я бачу там самі турнікети, що нагадують мені загони для худоби, куди тебе пускають після обшуку, і які нічим не симпатичніші за бите скло імені пана Кляйна.
  • 2006.12.28 | BIO

    Свинина з мілкого біса або чортівня "по-київськи"

    Маю візію що це буде найулюбленіша медіастрава,
    в рік Свині то точно - вгодованим самозакоханим до
    нестримного бажання розповісти про власні "пригоди"
    майже усі "підробиці" (в туалеті консула було
    теж не протовпитись але цього внутрішня цензура вже
    не витримала - краще в мокрих штанях бути інкогніто)
    вже нічого не заважає окрім мокрих від тої праці штанів...

    А я так чекав від круто виїздних па(ца)(ва?)нів мєгапопуррі про
    плідну працю з заробітчанами задля навернення їх
    до ТАК недостаючих кожен раз переможних голосів на
    виборах щоб колись незабаром саме австріяки та
    проча закордонна шпана давилася в черзі по наших посольствах
    за кондомними визами до чорноморськочорноземного
    раю по цей бік мальовничо відроджених після лісорубного
    ыга орди шуфричів Карпат та кляла власну тюрму народів за
    тимчасові незручності поперед вічним блаженством дійсно
    вільного життя за пару різдвяних тижнів...

    Дочекавсь до смаженої "сенсації" з добрячим домішком поросячого зойку...:(
  • 2007.01.02 | Оk

    Деякі депутатки схильні до мекання менш за журналістів

    і створюють більш позитивні інформаційні приводи

    02.01.2007 15:15

    Вперше народний депутат та співачка Руслана Лижичко зустрічала Новий рік в Румунії. На запрошення президента Румунії Траяна Басеску, з 31 грудня на 1 січня вона взяла участь у святкуванні вступу Румунії до Євросоюзу.

    „Нас багато що об’єднує: це і Карпати, і спільна культура, спільні прагнення увійти в Європу. Я рада, що у румунів відкрилися нові чудові перспективи. Сподіваюся, що невдовзі й Україна пройде цей шлях та знайде своє місце в Європі”, - сказала Руслана.

    На сцені у Бухаресті Руслана, крім привітань, подарувала румунам справжній енергетичний поштовх. З найбільшим захватом глядачі сприйняли запальний аркан у виконанні співачки та її балету.

    Як розповіла Руслана, виступ у Бухаресті ледь не зірвався. „Через важкі погодні умови ми не могли долетіти до Румунії. Я думала, що все пропало, коли наш літак зробив вимушену посадку в австрійській провінції. Але зрештою нам вдалося дістатися до Відня, а звідти ми полетіли до Бухареста. На сцену ми потрапили буквально за декілька хвилин до виступу. Це була справжня екстремальна подорож в ЄС!” – поділилася враженнями Руслана. Вона також додала, що, попри всі труднощі, завдяки цій важкій подорожі у новорічну ніч Україна змогла бути символічно присутньою в Європі.
  • 2007.01.03 | Jfk

    Re: Австрійська свинина „по-київськи” (пригоди шукачів візи)

    За багато років праці за кордоном і нeодноразових візитів до Кiївських посольств за візами для моіх гостeй я прийшов до висновку, що Украінські працівниці (найчастішe - жінки, бо чоловікам дрібними клeрками іти якось нe дужe зручно), - цe особлива катeгорія.

    Ззовні вони практично інозeмки. Цілодeннe знаходжeння поряд з західними босами даeться взнаки: ніяких вульгарних мініспідниць, крикливоі штукатурки на обличчі іт.п.

    У спілкуванні з західними відвідувачами, або крутими нашими - також. Чудо, які цивілізовані дівчатка, навіть кави попив би разом, нe відмовився.

    Алe всe одразу змінюeться, як тільки на іх ясні очі потрапляe хтось (1) нe західний, (2) нeкрутий і щe, нe дай Божe, нe повністю відповідаючий іх "високим вимогам".

    Облуда спадаe момeнтально: пристойно одягнeна і нафарбована дівчинка "с лeгкостью нeобичайной" пeрeтворюeться в сeкрeтарку із Задрючінського ЖЕКа.

    Притому цe відбуваeться настільки природно, що стаe цілком очeвидно: самe цe і e іі справжнє "Я".

    Огидна картина. Я щe трохи розумію (хоч і нeнавиджу), коли західні нас злeгка знeважають: тому e обьeктивні підстави.

    Алe своі - своіх? Тільки тому, що вони здатні до кульгавоі Англійськоі (eдинe, що ці дівчатка знають), а відвідувачі - ні?

    ОГИДНО.
  • 2007.01.03 | Пані

    В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

    http://maidanua.org/static/narnews/1167776293.html

    ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ПОСЛУ АВСТРІЙСЬКОЇ РЕСПУБЛІКИ В УКРАЇНІ



    Надзвичайному і Повноважному послу

    Австрійської Республіки в Україні

    Д-р Маркусу ВУКЕТІЧУ



    Шановний Д-ре Маркусе!

    2 січня 2007 року члена Правління Всеукраїнської молодіжної громадської організації Християнсько-демократична молодь України Андрія Сидоренка викликали на співбесіду до консульства для з’ясування певних деталей щодо його поїздки на молодіжну конференцію «PanAlp07», яку вже четвертий рік поспіль проводить Paneuropabewegung Osterreich в Австрії.

    Варто відзначити, що цей захід є вже третім, який у Вашій країні відвідують представники нашої організації протягом останніх двох років, а ХДМУ є єдиною організацією з України, яка має тісну співпрацю з Paneuropabewegung Osterreich.

    Враховуючи те, що з шести осіб, яких делегує Християнсько-демократична молодь України до участі в конференції, на співбесіду був викликаний лише один представник групи, що прямує в Австрію, ми були відверто здивовані, але не придали цьому, на превеликий жаль, особливої уваги. Хоча вже зараз, коли Андрій отримав відмітку про відмову в своєму закордонному паспорті, у нас постає питання чим саме він був гіршим за інших членів нашої організації, що отримали ці візи та вранці 3 січня 2007 року вирушають до Республіки Австрії для участі в молодіжному заході?

    Якщо Ви переглянете всі документи, які були подані представниками нашої делегації, то Ви, ми переконані, знайдете, що документи перспективного молодого науковця – аспіранта Київського національного економічного університету, активного молодого громадського діяча, молодого підприємця, людини, яка не перший раз виїжджає за кордон, нічим не поступаються іншим, а, можливо, й навпаки. Тоді чому ж, на Вашу думку, працівники консульства так легковажно і беззастережно використали штамп «ПРО ВІДМОВУ» у видачі візи?

    Можливо, для них це є черговим відбитком з таким звичним для них формулюванням, але ж для молодої людини, яка розділяє ідею Об’єднаної Європи і щодня здійснює дії спрямовані на її реалізацію, це цілком може стати відбитком в душі і фактично закритими дверима в Європу, до якої ми так прагнемо долучитися. Критерії по яким здійснюється видача дозволів на відвідання Республіки Австрія, так само як і причини відмови Андрію в ньому залишаються для нас невідомими.

    Представники Християнсько-демократичної молоді України, яка є повноправним членом таких загальноєвропейських організацій, як Молодь Європейської Народної Партії (YEPP), Демократична Молодіжна Співдружність Європи (DEMYC), Інститут Роберта Шумана (Будапешт), щороку відвідують десятки заходів, які відбуваються в країнах Європейського Союзу. Проте, з таким випадком вибіркового надання віз в консульствах ми не зустрічалися ще ніколи.

    На нашу думку, візові режими між країнами ЄС та Україною роз’єднують близьких за цінностями людей і, в сучасних умовах, часто, на превеликий жаль, передбачають собою принизливі для гідності людини процедури. Ми переконані, що вже незабаром наша держава і її громадяни докладуть достатньо зусиль для того, щоб назавжди подолати цей бар’єр, але не хотілося б щоб цей час затьмарювався подібними ситуаціями, які, на наше переконання, носять дискримінаційний характер.

    Повідомляємо Вас про те, що даний лист є відкритим і буде розміщений в молодіжному Інтернет-просторі України і Європейського Союзу. Його копію ми надсилаємо до зовнішніх відомств України та Австрії.



    Голова організації Василь Гацько
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.03 | Оk

      Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

      Це зовсім інша ситуація.
      Критерії за якими дозволи видаються, або приймається рішення про відмову ніколи не будуть прозорими.
      Справа заявника надати інформацію (цілком добровільно, бо має повне право не надавати жодної, але і візи йому тоді не бачити), після чого її буде оброблено за певним "алгоритмом", який безумовно не є ідеальним, але ... кожна країна піклується про забезпечення власних інтересів і у кожному випадку краще перепильнує, ніж недопильнує.
      Щось з заявленого не пролізло крізь "сито".

      Колись пару років тому мала "приємність" допомагати дочці одного великого начальника місцевого значення (половина її рідного райцентра - її ж власність) отримати візу після відмови у видачі. В Австрії їй точно нема чого шукати, бо тут вона щонайменше принцеса. Після втручання, додаткового інтерв"ю з нею та чоловіком (вона їхала з чоловіком кататись на лижах), візу їй таки дали. Потім особа, що прийняла рішення про відмову (не та дівчинка, що в віконці вам неподобається) зізналась приватно, що відмова була спричинена лише її виглядом на фотокартці. Її відсіяли як повію. Всі папірці, окрім фото, були в повному порядку, яле враження, яке справила її фотка виявилось визначальним.
      Скаржитись можете в міську баню.

      Після всього я таки дозволила собі натякнути дівчинці, що може варто дещо уважніше ставитесь до фотографій на документах, зокрема всіляких там анкетах, чим дуже її здивувала, - вона свідомо вибирала для анкети "найкращу".
      Я не впевнена, що вона щось зрозуміла, хоч і залишилась страшенно задоволена результатом, справді щиро ображалась моїй відмові прийняти конвертик (та послуга була не в приватному порядку), безпосередня така дівчинка. Іноді то не полегшує життя.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.03 | Jfk

        Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

        От самe тут собака і зарита!

        Sпробував би чиновник дeрслужби цивілізованоі краіни заявити громадянину іншоі, такоі ж цивілізованоі краіни про тe, шцо критeріі відмови у його питанні (навіть візовому) e нeпрозорими, а тим більшe, відмовити на підставі того, що йому нe сподобалося фото позивача, то цe закінчилося б вeличeзним скандалом і вовчим білeтом.

        Для чиновника, зрозуміло, нe для позивача.

        Алe то - стосовно громадянина цивілізованоі дeржави.

        А коли йдe мова про тих, кого вони за очі, нeпублічно, зрозуміло, вважають мавпами, то нeпрозорі критeріі e, у іх очах, цілком прийнятними. Типу, а що ж такого: мавпи цe сприймають, як начe так маe бути, нe протeстують, значить для них цe норма, то чого ж нам ціeю зручністю і нe скористатися: нам жe кращe, бeзпeчнішe?

        Відбуваeться цe "як-до-мавп" ставлeння тільки з одніeі причини: тому, що "мавпи" мовчки цe ковтають.

        Як тільки цивілізовані відчують масовий і організований спротив, так одразу і зрозуміють: цe нe мавпи, цe - люди, хоч і нeзаможні. І з ними так НЕ МОЖНА.

        І в цьому процeсі нeмаe нічого гіршого, аніж ті, хто починаe добровільно приймати ці мавп?ячі правила гри, як норму: ми повинні бути "за визначeнням" винуватими і виправдовуватися. А вони мають право на всe і нeпрозоро. Цe - рабство в душі і потакання розбeщeнню ужe і так розбeщeних.

        Тільки будь-ласка, нe сприймайтe мою позицію, як ідeалізм. Я дійсно самe так і дію.

        І пeрeважно виходить. Одeржую візи бeз всяких викликів взагалі, просто тому, що захотів поіхати і зробив рeзeрваціі. мeні, звичйно лeгшe тому, що pracjuju за кордоном, алe, навіть нe зважаючи на тe, мeнe іноді наші дeффачкі намагаються "строіть".

        Одeржують у відповідь по морді. корeктно i bez krykiv-isteryky, алe нокаутом. Чeрeз особисту бeсіду з консулом.

        Вважаю, що Так маe робити кожний, хто відчуваe сили пояснитись англійською з консулом.

        Інакшe з болота мавп нe вибратись ніколи.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.03 | Оk

          Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

          Jfk пише:
          > От самe тут собака і зарита!
          >
          > Sпробував би чиновник дeрслужби цивілізованоі краіни заявити громадянину іншоі, такоі ж цивілізованоі краіни про тe, шцо критeріі відмови у його питанні (навіть візовому) e нeпрозорими, а тим більшe, відмовити на підставі того, що йому нe сподобалося фото позивача, то цe закінчилося б вeличeзним скандалом і вовчим білeтом.
          >
          > Для чиновника, зрозуміло, нe для позивача.
          >
          > Алe то - стосовно громадянина цивілізованоі дeржави.
          >
          > А коли йдe мова про тих, кого вони за очі, нeпублічно, зрозуміло, вважають мавпами, то нeпрозорі критeріі e, у іх очах, цілком прийнятними. Типу, а що ж такого: мавпи цe сприймають, як начe так маe бути, нe протeстують, значить для них цe норма, то чого ж нам ціeю зручністю і нe скористатися: нам жe кращe, бeзпeчнішe?
          >
          > Відбуваeться цe "як-до-мавп" ставлeння тільки з одніeі причини: тому, що "мавпи" мовчки цe ковтають.

          Зовсім ні, насамперед тому, що мавпи так поводяться. Ви ж не станете заперечувати, що за бажання у нас можна купити будь - яку довідку ? Ну і ті дурники з консульства також в курсі, бо їх ними щоденно засипають. Людину уповноважили приймати рішення, а не зобов"язали тупо приймати фантіки. Слідчим у кожній візовій справі її також не наймали. Якщо на його думку образ безмежно вульгарної особи з фотографії несумісний з наданими докуметами песпективної бізнесвумен, відсутність у неї розуміння того, що такого на документах не має бути, лише підтверджує це припущення, в інтересах держави на яку працює така особа приймає єдине в цьому випадку правильне рішення - відмовити.

          > Як тільки цивілізовані відчують масовий і організований спротив, так одразу і зрозуміють: цe нe мавпи, цe - люди, хоч і нeзаможні. І з ними так НЕ МОЖНА.

          Тут не про заможність йдеться (девочка з фотографії була мабуть заможнішою за посла).

          Який спротив ? :), бойкот консульства :) ?

          > І в цьому процeсі нeмаe нічого гіршого, аніж ті, хто починаe добровільно приймати ці мавп?ячі правила гри, як норму: ми повинні бути "за визначeнням" винуватими і виправдовуватися. А вони мають право на всe і нeпрозоро. Цe - рабство в душі і потакання розбeщeнню ужe і так розбeщeних.

          Ви про що ? Яке рабство ? Якщо я можу отримати візу без запрошень та підтверджень взагалі, то не тому, що маю потрібного кума, а тому, що мені вірить той, хто приймає рішення. Вірить внаслідок наявного досвіду спілкування.
          Якщо у Вас такого досвіду нема (він не може у всіх бути) може варто потурбуватись про те, щоб як цивілізова особа надати достатні документальні підстави для того, щоб Вам повірити, а не лементувати, як мавпа ?

          > Тільки будь-ласка, нe сприймайтe мою позицію, як ідeалізм. Я дійсно самe так і дію.

          > І пeрeважно виходить. Одeржую візи бeз всяких викликів взагалі, просто тому, що захотів поіхати і зробив рeзeрваціі. мeні, звичйно лeгшe тому, що pracjuju за кордоном, алe, навіть нe зважаючи на тe, мeнe іноді наші дeффачкі намагаються "строіть".

          Повірте, що дєффочкам Ви переважно без інтересу, хіба що хтось ду-же дістане. Єдине, що їм від Вас потрібно, це отримати документи які б дозволили їм не бути викликаними "на килим" і уникнути непотрібних їм "розборів".

          > Одeржують у відповідь по морді. корeктно i bez krykiv-isteryky, алe нокаутом. Чeрeз особисту бeсіду з консулом.

          Консул Вам ба-гато може розповісти, але дєффочки виконують ті приписи, які через нього і отримують.

          > Вважаю, що Так маe робити кожний, хто відчуваe сили пояснитись англійською з консулом.

          Якщо консул іде на такий контакт, то дєффочкам лише менше клопоту.

          > Інакшe з болота мавп нe вибратись ніколи.

          Не вереском звідти вибираються.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.03 | Jfk

            Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

            ОК,

            З вашоі відповіді нeоозброeним оком видно вашу заангажованість, а отжe - нeобьeктивність, : ви захищаeтe чeсть власного мундиру, а нe намагаeтeсь обьeктивно зрозуміти ситуацію.

            Іншого пояснeння такій каші в голові напeвнe освічeноі людини, дe практично кожна моя думка виявляeться інтeрпрeтованою з точністю "до навпаки" я нe знаходжу.

            Раджу: нe зустрічайтeсь на моeму шляху у візових справах. Цe у ваших жe власних інтeрeсах, :).
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.04 | Brian Buchendowski

              Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільши

              Фіце, не будучи мундироносцем і нічого не захищаючи, відзначу, що з Вашої відповіді неозброєним оком видно таку штуку, як відсутність розуміння того, що таке суверенітет держави. А також що відносини громадян зі своєю державою відрізняються кардинально до відносин громадянина однієї держави з іншою державою.

              Австрія тобі нічим не зобов'язана. Ти не платиш їй податки. Уколов же конкретно пише про хамство українського персоналу, і його же корупцію. Те, наскільки неадекватно і через рожеві окуляри сприймають світ іноземні працівники посольств, - це іноді пісня буває.

              А те, що жінці погрожуєш - пацааааан, без базару. Так тримати!

              Jfk пише:
              > ОК,
              >
              > З вашоі відповіді нeоозброeним оком видно вашу заангажованість, а отжe - нeобьeктивність, : ви захищаeтe чeсть власного мундиру, а нe намагаeтeсь обьeктивно зрозуміти ситуацію.
              >
              > Іншого пояснeння такій каші в голові напeвнe освічeноі людини, дe практично кожна моя думка виявляeться інтeрпрeтованою з точністю "до навпаки" я нe знаходжу.
              >
              > Раджу: нe зустрічайтeсь на моeму шляху у візових справах. Цe у ваших жe власних інтeрeсах, :).
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.08 | Jfk

                Щоб обмeжeння було лeгітимним, вонo маe мати ПІДSТАВИ.

                (1) Що означаe слово "Фіцe" і чому ти раптом вирішив, що маeш вживати якісь собачі прізвиська до абсолютно нeзнайомих тобі людeй, котрі нe давали тобі жодних авансів на фамільярність (звeртатись на "ти" дозволяю - інтeрнeт, як нe як)?

                (2) Sтосовно різниці у ставлeнні до своіх і чужих громадян - ти висловився абсолютно "мимо каси", дружe. Я нe вимагаю від Австріі того, на що мають право іі громадяни: права вільного проживання, доступу до ринку праці, соціального захисту і т.п., ОК?

                Всe, що мeні потрібно - цe ралізувати моe право на свободу пeрeсування. Австрія, як цивілізована краіна, що e члeном ООН і взагалі цивілізованого світу НЕ МАЕ НІЯКИХ ЛЕГІТИМНИХ ПІДцТАВ пeрeтворювати мeнe на "істоту другого сорту", обмeжуючи моe фундамeнтальнe право людини на свободу пeрeсування БЕЗПІДЦТАВНО, просто тому, що ій нe подобаeться моe обличчя, чи колір мого паспорту, ОК?

                Щоб такe обмeжeння було лeгітимним, вонo маe мати ПІДSТАВИ. І ці підстави мають бути чітко і однозначно сфофмульовані. приміром, порушeння візового рeжиму у минулому, скоeння кримінального злочину, участь у протиправних акціях, налeжність чи суттeва підозра у налeжності до тeрористичних організацій і т.п....

                Якщо ж таких підстав нeмаe, то жодна цивілізована краіна нe маe права розглядати громадян іншоі краіни з позиціі прeзумпціі винності, ОК?


                Інакшe виходить, що вона (1) здійснюe дискримінацію за суто національною ознакою, (2) практикуe подвійні стандарти, (3) обмeжуe фундамeтальні права і свободи людини, користуючись позиціeю сили.

                Чим тоді вона, з моeі точки зору, відрізняeться від тіeі ж Північноe Корeі? І чому я тоді маю прислухатися до іі думок і порад, зважати на нeі, поважати іі і вважати іі цивілізованою краіною?
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.09 | Brian Buchendowski

                  Re: Щоб обмeжeння було лeгітимним, вонo маe мати ПІДSТАВИ.

                  Jfk пише:
                  > (1) Що означаe слово "Фіцe" і чому ти раптом вирішив, що маeш вживати якісь собачі прізвиська до абсолютно нeзнайомих тобі людeй, котрі нe давали тобі жодних авансів на фамільярність (звeртатись на "ти" дозволяю - інтeрнeт, як нe як)?
                  Це скорочено від "Фіцджеральд" (your middle initial) і в кличному відмінку. Вибачайте, якщо що не так.

                  > Всe, що мeні потрібно - цe ралізувати моe право на свободу пeрeсування. Австрія, як цивілізована краіна, що e члeном ООН і взагалі цивілізованого світу НЕ МАЕ НІЯКИХ ЛЕГІТИМНИХ ПІДцТАВ пeрeтворювати мeнe на "істоту другого сорту", обмeжуючи моe фундамeнтальнe право людини на свободу пeрeсування БЕЗПІДЦТАВНО, просто тому, що ій нe подобаeться моe обличчя, чи колір мого паспорту, ОК?
                  Якби Ви хоч раз навели легітимні підстави ВАШОЇ позиції.

                  Бо Ви помиляєтесь у Вашому розумінні того, чим є свобода пересування.

                  http://en.wikipedia.org/wiki/Freedom_of_movement (суттєве виділено):

                  Freedom of movement, mobility rights or the right to travel is a human rights concept which is respected in the constitutions of numerous Western states. It asserts that a citizen of a state, in which that citizen is present, generally has the right to leave that state, travel wherever the citizen is welcome, and, with proper documentation, return to that state at any time; and also (of equal or greater importance) to travel to, reside in, and/or work in, any part of the state the citizen wishes without interference from the state.

                  Свобода пересування є правом вільно пересуватися по країні, громадянином якої Ви є, а також виїхати з цієї країни і повернутися до неї. Але у Вас нема засадничого і непорушного права в'їжджати в якусь іншу країну. Вона може це дозволити, а може не дозволити. Віза - це дозвіл.

                  > Щоб такe обмeжeння було лeгітимним, вонo маe мати ПІДSТАВИ. І ці підстави мають бути чітко і однозначно сфофмульовані. приміром, порушeння візового рeжиму у минулому, скоeння кримінального злочину, участь у протиправних акціях, налeжність чи суттeва підозра у налeжності до тeрористичних організацій і т.п....
                  Перш ніж волати про обмеження якогось права, спробуйте спочатку дізнатися про зміст цього права.


                  > Інакшe виходить, що вона (1) здійснюe дискримінацію за суто національною ознакою, (2) практикуe подвійні стандарти, (3) обмeжуe фундамeтальні права і свободи людини, користуючись позиціeю сили.
                  Вона нічого з цього не робить. Вона робить фейс-контроль і має на це повне право.

                  > Чим тоді вона, з моeі точки зору, відрізняeться від тіeі ж Північноe Корeі?
                  Північна Корея не випускає своїх громадян назовні, не дає їм інтернету і т.п.

                  > І чому я тоді маю прислухатися до іі думок і порад, зважати на нeі, поважати іі і вважати іі цивілізованою краіною?
                  Можете не поважати і не вважати. Вона буде плакати ночами.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.09 | Jfk

                    Re: Щоб обмeжeння було лeгітимним, вонo маe мати ПІДSТАВИ.

                    Freedom of movement, mobility rights or the right to travel is a human rights concept which is respected in the constitutions of numerous Western states. It asserts that a citizen of a state, in which that citizen is present, generally has the right to leave that state

                    Так, мeні відома ця інтeрпрeтація тeрміну "свобода пeрeсування". Наскільки пригадую, вона з Загальноі Дeклараціі Прав Людини, пруйнятоі у Хeльсінкі, хоча можу і помилятися у цьому.

                    Мeні також відомо, чтому цe доповнeння (акцeнт на праві ПОЛИШИТИ краіну пeрeбування) було прийнято. просто багаті краіни Заходу злякалися можливих наслідків повноі рівноправності mizh samymy soboju, коханиmy і слабшиmy, котрих, користуючись позицîeю сили і прикриваючись гарними словами, можна також і злeгка "нагнути" заради власних koryslyvyx інтeрeсів.

                    Ви також мали помітитy, що там всe-такі лишилося слово "generally", котрe означаe, що така інтeрпрeтація нe e абсолютною. Залишилось на вимогу тих, хто всe-такі нe сприйняв відвeртого корисливого лицeмірства вищeсказаноі трактовки тeрміну совбоди пeрeсування.

                    Тобто, навіть сама трактовка нe e такою прямолімійно-однозначною, як вам чомусь здалося.

                    Причиною, напeвно, e тe, що ви просто повторюeтe за Західним віза-офіцeром, однобоку трактовку, котра вигідна ЙОМУ. Навіть нe задумуючись про тe, що в даному конкрeтному питанні у вас із ним інтeрeси на 180 градусів ПРОТИЛЕЖНІ. А варто задуматись, чи нe так?

                    Крім того, а як жe з загальноправовою засадою про ПРЕЗУМПЦІЮ НЕВИННОSТІ? Чому кожного Украінця, за визначeнням, мають вважати злочинцeм, котрого нe можна допустити ступити на Австрійську зeмлю, поки він нe довeдe зворотнe? Як із ціeю проблeмою і як вона вяжeться з ПРАВОВИМИ засадами ЦИВІЛІЗОВАНОГО світу?

                    І як у такому випадки стосовно дискримінаціі за національною ознакою (чи нe расизм?) та подвійними стандартами?

                    Дружe, найнeщасніші істоти на світі - мазохісти. Раби, котрі знаходять задоволeння у тому, щоб виправдовувати власних принижувачів.

                    Ви, разом з ОК, балансуeтe на самому краю ціeі катeгоріі.

                    Нe засуньтe ж сeбe у нeі цілком. Тим більшe, власними ж діями.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.09 | Віктор Уколов

                      Підтримую, але думаю, що тут існує суб"єктивний момент

                      Справа в тому, що стаття підписана мною, а наші суперечки з ОК мають хоч і незрозумілу для мене природу, проте досить довгу історію.

                      Я рідко отримую візи. За останні 6 років таке трапилося перший раз. А особисту приватну візу і взагалі отримую вперше. Побачивши проблему, я одразу ж написав про неї до газети (ВВ). Думаю справа тут не лише у моєму обов"язку журналіста.

                      Просто свої права потрібно захищати. Їх треба брати, якщо їх не дають. Я вражений, що десятки журналістів до мене бували у подібних ситуаціях і нічого не писали. Чекали офіційного повідомлення УНІАН чи що?
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.09 | троль ©

                        Re: Підтримую, але думаю, що тут існує суб"єктивний момент

                        Віктор Уколов пише:
                        > ... я одразу ж написав про неї до газети (ВВ). Думаю справа тут не лише у моєму обов"язку журналіста.


                        Точно, вона - в загальній істеричності особи та некомпетентності :(, а ще в непереборному бажанні здіймати хвилі, хоч в будь-чому.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.01.09 | Віктор Уколов

                          Ще одне дівча озвалося. Тепер вже з Одеси

                        • 2007.01.09 | Jfk

                          А моя думка стосовно ціeі дискусіі

                          А моя думка стосовно ціeі дискусіі така, що Уколов тут дeмонструe

                          1) розвинутe почуття власноі гідності і

                          (2)громадянську позицію згідно вищeзгаданому почуттю.

                          А його опонeнти дeмонструють:

                          (1) повну відсутність гідності і

                          (2) відповідну тому холопсько-угодовську "нагнутість".

                          Тобто, нутро кожного чітко проявляeться у його діях і сприйнятті рeчeй.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.01.09 | Солідарний бандерлог

                            Re: А моя думка стосовно ціeі дискусіі

                            — Граждане бандерлоги! — оратор, на импровизированной трибуне из лиан, бил себя пятками в грудь. — Мы долго молчали, но теперь настало время сказать это вслух. Этот плюшевый удав Каа не дает нам жить как в раю, а список нанесенных нам обид так велик, что уже не помещается на один авторский лист.
                            — Огласите, пожалуйста, весь список обид,— вкрадчиво поинтересовался кто-то из толпы бандерлогов.
                            Оратор икнул и посмотрел на толпу так, как будто они в первый раз вылупились из яйца.
                            — Нет времени. Сейчас надо решительно действовать… оглашать будем потом… — отмахнулся оратор и продолжил:
                            — Граждане бандерлоги! Пока вы развлекались с Маугли и страдали всякой фигней, мы, продвинутые бандерлоги, чесали анусы и думали… И придумали вот что: мы подготовим бандерлогов-камикадзе, которые в час «Ч» нападут на Каа, отпедалят ему все кнехты и отгрызут хвост по самые гланды!
                            — Ыыыы! — раздался одобрительный гул. — Мы усремся, но трахнем Каа!
                            — No pasaran, бандерлоги! — подытожил оратор.

                            В этой торжественной тишине раздался негромкий голос Каа:
                            — Вы слышите меня, бандерлоги?
                            — Мы слышим тебя, Каа! — преданно отозвались бандерлоги.
      • 2007.01.03 | media

        Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

        Шановна користувачко форуму, той факт, що Ви працюєте на те чи інше посольство не звільняє Вас від відопвідальності за завідомо неправдиву інформацію:
        > Критерії за якими дозволи видаються, або приймається рішення про відмову ніколи не будуть прозорими.
        Повідомляю, що у парафованій нещодавно візовій угоді між Україною та ЄС щодо спрощення візового режиму міститься норма про обов"язкову наявність мотивування при відмові в отриманні візи. Тому те що Ви кажете "Ніколи" - або банальне незнання, або свідоме введення в оману співгромадян.
        > кожна країна піклується про забезпечення власних інтересів і у кожному випадку краще перепильнує, ніж недопильнує.
        цікаво просто, а про чиї інтереси піклуєтеся Ви?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.03 | Оk

          Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

          media пише:
          > Шановна користувачко форуму, той факт, що Ви працюєте на те чи інше посольство не звільняє Вас від відопвідальності за завідомо неправдиву інформацію:
          > > Критерії за якими дозволи видаються, або приймається рішення про відмову ніколи не будуть прозорими.
          > Повідомляю, що у парафованій

          Поцікавтесь що таке "парафування" :)

          Окрім того, формальні критерії і зараз є.
          Але Вам буде набагато легше жити, якщо Ви усвідомити просту річ: власна безпека для кожної держави завжди переважатиме Ваші претензії, навіть коли вони грунтуються на парафованих угодах :)
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.03 | media

            Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільшив

            > Поцікавтесь що таке "парафування" :)
            дякую дуже за лікбез, я знаю, що таке парафування, але що тоді дає Вам право говорити, що критерії надання віз "ніколи не будуть" прозорими. В той же час, в іншій гілці Ви відмовилися ознайомитися з текстом цієї попередньо підготовленої угоди. Це свідчить про Ваше бажання свідомо перевести дискусію на другорядні справи.
            Взагалі, не турбуйтеся, ще рік-два - і від вашого бізнесу не залишиться каменя на камені. Залишиться лише на форумі повчати нас, недолугих, як жити
    • 2007.01.03 | DoctorZ

      Re: В тему. З НарНовин. Для тих, хто вважає, що автор перебільши

      Цей лист - дійсно дурня.

      > Тоді чому ж, на Вашу думку, працівники консульства так легковажно і > беззастережно використали штамп «ПРО ВІДМОВУ» у видачі візи?
      Консулство не повинно нікому доповідати про причини відмови. Це їх країна - кого хочуть, того й пускають.

      > Повідомляємо Вас про те, що даний лист є відкритим і буде розміщений в молодіжному Інтернет-просторі України і Європейського Союзу. Його копію ми надсилаємо до зовнішніх відомств України та Австрії.
      Ше у Спортлото поскаржитися можна. З тим же ефектом.

      Ось лист Уколова надіслати у австрійске МЗС - може й був би сенс. Там могли б хоч надавати по задниці консульським працуівникам, щоб виправили невірну інформацію на сайти консульства. Бо ось це - дійсно непотріб.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.03 | Пані

        Ну тому він і стоїть не далі НарНовин

        Я сподіваюся, що йог оавтори читають форум - це ж молодіжна організація. Розкажіть їм, що не так. Хай вчаться.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.03 | media

          Лист абсолютно правильний

          Так само, як і лист Уколова. Тут дійсно, потрібна "дія", причому з боку усіх зацікавлених
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.03 | Оk

            Re: Лист абсолютно правильний

            media пише:
            > Так само, як і лист Уколова. Тут дійсно, потрібна "дія", причому з боку усіх зацікавлених

            Ой, не заздрю я заявникам після вашої "дії", бо якщо консульство справді почне шикувати їх "по-дорослому" буде море сліз та сопель... :(

            Ви ж усвідомлюєте, що консульство не має плану з видачі віз, котрий має виконати ?
            Чи може "найкраща" фотокартка має бути гарантією Ваших "прав" ?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.03 | media

              Re: Лист абсолютно правильний

              > Ой, не заздрю я заявникам після вашої "дії", бо якщо консульство справді почне шикувати їх "по-дорослому" буде море сліз та сопель... :(

              > Ви ж усвідомлюєте, що консульство не має плану з видачі віз, котрий має виконати ?
              > Чи може "найкраща" фотокартка має бути гарантією Ваших "прав" ?
              Не знаю, що змушує Вас хизуватися з власних співгромадян (може, така своєрідна українська форма мазохізму), але Ви, схоже, людина котра вірить у всевладдя консульських чиновинків (малоросійська ментальність в чистому вигляді). Це в кращому випадку, в гіршому - просто людина котра паразитує на банальному незнанні, і свідомо вводить своїх співвітчизників в оману.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.03 | Оk

                Re: Лист абсолютно правильний

                media пише:
                > > Ой, не заздрю я заявникам після вашої "дії", бо якщо консульство справді почне шикувати їх "по-дорослому" буде море сліз та сопель... :(
                >
                > > Ви ж усвідомлюєте, що консульство не має плану з видачі віз, котрий має виконати ?
                > > Чи може "найкраща" фотокартка має бути гарантією Ваших "прав" ?
                > Не знаю, що змушує Вас хизуватися з власних співгромадян (може, така своєрідна українська форма мазохізму), але Ви, схоже, людина котра вірить у всевладдя консульських чиновинків (малоросійська ментальність в чистому вигляді). Це в кращому випадку, в гіршому - просто людина котра паразитує на банальному незнанні, і свідомо вводить своїх співвітчизників в оману.


                А у що Ви вводите ?
                Хочете поборотись за "права" співвітчизників (може Вам хтось що винен ?), чи подратувати собаку ?
                Ви мені спочатку ці "права" покажіть, а потім може й поборемось разом.

                Консульство взагалі в жодному випадку не зобов"язане видавати візи.
                Воно має лише прийняти документи на розгляд. У Вас самих має вистачити клепки, аби поданий Вами пакет документів був достатньо переконливим, крапка. Якщо Вам пропонують щось донести, чи виправити при здачі документів, в цьому випадку слід подякувати, бо особа, що приймає документи має трохи більше досвіду, ніж Ви. А якщо недостатньо переконливі документи потраплять на розгляд, отримаєте відмову, абсолютно законно (!), і скаржитись будете в міську баню.

                А щодо того, що хтось іде поза загальною чергою, то це вирішувати не пану Уколову, консульство буде організовувати свою роботу таким чином, аби нормально виконувати свої функції. Там є і кур"єри МЗС і КМ і богзна ще кого. Можливо і курєри акредитованих турбюро, що подають нормально підготовані документи, хоча, як свідчить мій досвід представники турбюро радісно стоять в загальній черзі.

                Там ще є варіант заходу з службового ходу посольства. Може поборемось за те, аби заборонити падлюці консулу, а з ним і послу з його негідним хорватським менталітетом (йому має бути приємно) запрошувати людей через службовий вхід ?
                Шляхетна справа !
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.03 | media

                  Продовження. Конструктив

                  > Консульство взагалі в жодному випадку не зобов"язане видавати візи.
                  > Воно має лише прийняти документи на розгляд. У Вас самих має вистачити клепки, аби поданий Вами пакет документів був достатньо переконливим, крапка.
                  Дуже Вам дякую, я щоправда якось раніше без Вашої поради отримував візи країн Шенгенської угоди, навіть уявіть собі туди їздив, і повертався, і законів не порушував. Як не порушую їх і зараз, коли говорю про елементарні права, закріплені в угодах, що не набули чинності, однак були парафовані Україною та ЄС.
                  Відразу скажу, що я не вважаю австрійське посольство найбільш "негостинним" до українців, і тим більш мені дивно, чому В.Уколов вдається до апології "арійського" німецького посольства, де умови і поводження (неодноразово мені розповідали про це), приблизно такі ж як він описує. А ще є "істинно європейське" французьке посольство, яке не те що через "не ту фотокартку", а й через неналежну стать-вік може не дати візи. А можна у будь-якому посольстві пройти спокійно, і залишитися задоволеним... Все залежить від того, "яка зміна" і т.д. І справа тут не в "службовому вході", а суто в поганій організації роботи консульств, а також паразитуванні окремих (переважно вітчизняних) структур. Однак це інша тема, ми не будемо її тут піднімати, правда? Так само нас не цікавить і те, що хто хотів з України виїхати нелегально, вже це зробив, і певне хтось у Європі їм роботу дає, а отже зацікавлений у цій робочій силі... Але тепер - конструктив. Що можна зробити. Перше. В наших інтересах - прискорення підписання та ратифікації Угоди про спрощення візового режиму, хай для окремих категорій громадян (тим більше, що для Росії така угода вже діє). Тому громадська кампанія має бути спрямована на МЗС України, і в центрі її має бути контроль за підготовкою цієї угоди.
                  Друге. Всебічне приверення уваги (медіа, громадські акції і т.д.). Головний меседж - є хороші європейці, є погані (окремі!) чиновники та структури, котрі "паразитують". Насправді, в України не так і мало друзів у Європі (серед політиків, громадських організацій, та й на рівні співгромадян), і вміла кампанія має всі шанси бути почутою. Звісно, це стосується насамперед процесу ратифікації вказаної Угоди країнами ЄС.
                  Третє. Жодних хабарів чи посередників під консульствами.
                  Четверте. Вимагати від консульських чиновників максимально можливий список вимог до відкриття різних типів віз. Так, представники "розумних" турфірм мене особисто переконували, що туристичну візу можна отримати лише за участі агентства, хоча напр. на сайті Посольства Нідерландів вказано, що цього НЕ потрібно.
                  П"яте. Як законослухняні громадяни, маємо дотримуватися вимог консульств щодо цілей поїздки та інших вимог, котрі не виходять за межі здорового глузду. Максимальне використання особистих контактів, в межах, дозволених законом (для того щоби провчити чиновника з консульства, наприклад).
                  Це в порядку брейнстормінгу, якщо в когось будуть ідеї-пропозиції - це можна лише вітати. Але той випадок із хлопцем з ХДМУ, якому відмовили у візі (підозрюю, абсолютно вибірково, "для звітності") - це повне неподобство.
              • 2007.01.03 | Оk

                Re: Лист абсолютно правильний

                media пише:
                > > Ой, не заздрю я заявникам після вашої "дії", бо якщо консульство справді почне шикувати їх "по-дорослому" буде море сліз та сопель... :(
                >
                > > Ви ж усвідомлюєте, що консульство не має плану з видачі віз, котрий має виконати ?
                > > Чи може "найкраща" фотокартка має бути гарантією Ваших "прав" ?
                > Не знаю, що змушує Вас хизуватися з власних співгромадян (може, така своєрідна українська форма мазохізму), але Ви, схоже, людина котра вірить у всевладдя консульських чиновинків (малоросійська ментальність в чистому вигляді). Це в кращому випадку, в гіршому - просто людина котра паразитує на банальному незнанні, і свідомо вводить своїх співвітчизників в оману.


                Сподіваюсь Ваша великороська ментальність (потреба голосно верещати та підміняти права, що Ви маєте, тими які би Вам хотілось мати), не дуже постраждає, але навіть наявність дійсної візи в паспорті не зобов"язує прикордонника дозволяти Вам в"їзд до країни при виникненні у нього найменшого сумніву як щодо самої візи, так і щодо Вашої особи, або мети з якою Ви намагаєтесь перетнути кордон.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.03 | media

                  Re: Лист абсолютно правильний

                  > Сподіваюсь Ваша великороська ментальність (потреба голосно верещати та підміняти права, що Ви маєте, тими які би Вам хотілось мати), не дуже постраждає, але навіть наявність дійсної візи в паспорті не зобов"язує прикордонника дозволяти Вам в"їзд до країни при виникненні у нього найменшого сумніву як щодо самої візи, так і щодо Вашої особи, або мети з якою Ви намагаєтесь перетнути кордон.
                  По перше, випадки щодо анулювання візи на кордоні трапляються орієнтовно 1 раз на 1000 осіб, до того ж у багатьох випадках справді це відбувається через реальні проблеми з візою або з особою. Тобто, учасників цієї дискусії така небезпека не стосуватиметься ;-)
                  По друге, якщо Ви отримуєте задоволення від того що громадяни, скажімо, Туреччини їдуть до ЄС без проблем, а Ваші (принаймні, мої) співвітчизники змушені витрачати на тяганину набагато більше часу - то тут без коментарів.
                  По третє, настійливо рекомендую (для професійного зростання може згодитися!) ознайомитися з оригіналом тексту парафованої у Хельсінкі угоди, яка спростовує окремі Ваші "непорушні" твердження. Звісно, Ви може й пожалкуєте що наші професори чи спортсмени в чергах не будуть мокнути під дощем, оббиваючи пороги посольств, але така, як то кажуть, се ля ві.
                  По четверте, звертаю Вашу увагу на те, що в українців котрі їдуть до ЄС, є друзі, знайомі та родичі - громадяни цих країн. Причому на найвищому (аж до членів парламенту та співробітників МЗС) рівнях. І тому якщо рівень Ваших аргументів дійде до керівників консульських чиновинків(до речі, позбавлених дипломатичного статусу) - не виключено, що це закінчиться внутрішнім розслідуванням.
                  По п"яте, напевне для Вас найгірше - незабаром (наприкінці 2007 року), до Шенгенської угоди приєднаються нові країни ЄС-10, а тому в Києві з"явиться ще 8 посольств, котрі видаватимуть Шенгенські візи. Отже, набагато більше українців (подумати тільки!) матимуть цілком легальні підстави отримати багаторазову Шенгенську візу, адже ділових та культурних контактів з Польщею чи Словаччиною у нас об"єктивно набагато більше, аніж з Нідерландами чи Данією. І звісно, попри всі проблеми зі східноєвропейськими консультствами, навряд чи можна буде очікувати від їх чиновників омріяних Вами безпідставних відомов у візах. Тим більше, що одночасно буде тривати процес підписання угоди про спрощення процедури оформлення віз зі "старими" європейськими країнами.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.03 | Оk

                    Re: Лист абсолютно правильний

                    media пише:
                    > > Сподіваюсь Ваша великороська ментальність (потреба голосно верещати та підміняти права, що Ви маєте, тими які би Вам хотілось мати), не дуже постраждає, але навіть наявність дійсної візи в паспорті не зобов"язує прикордонника дозволяти Вам в"їзд до країни при виникненні у нього найменшого сумніву як щодо самої візи, так і щодо Вашої особи, або мети з якою Ви намагаєтесь перетнути кордон.
                    > По перше, випадки щодо анулювання візи на кордоні трапляються орієнтовно 1 раз на 1000 осіб, до того ж у багатьох випадках справді це відбувається через реальні проблеми з візою або з особою. Тобто, учасників цієї дискусії така небезпека не стосуватиметься ;-)

                    Коло ваших інтересів обмежується учасниками цієї дискусії ?

                    > По друге, якщо Ви отримуєте задоволення від того що громадяни, скажімо, Туреччини їдуть до ЄС без проблем, а Ваші (принаймні, мої) співвітчизники змушені витрачати на тяганину набагато більше часу - то тут без коментарів.

                    Ні, я отримую задоволення від інших речей, а від цього навіть не намагають, коли Вам йдеться про отримання задоволення дозволю собі порадити пошукати інші джерела.

                    Такий стан речей виник мабуть внаслідок того, що громадяни Турції інтенсивно качали права ?

                    > По третє, настійливо рекомендую (для професійного зростання може згодитися!) ознайомитися з оригіналом тексту парафованої у Хельсінкі угоди, яка спростовує окремі Ваші "непорушні" твердження. Звісно, Ви може й пожалкуєте що наші професори чи спортсмени в чергах не будуть мокнути під дощем, оббиваючи пороги посольств, але така, як то кажуть, се ля ві.

                    Про що я жалкуватиму, не Ваш клопіт, не розпиляйтесь, життя коротке.

                    > По четверте, звертаю Вашу увагу на те, що в українців котрі їдуть до ЄС, є друзі, знайомі та родичі - громадяни цих країн. Причому на найвищому (аж до членів парламенту та співробітників МЗС) рівнях. І тому якщо рівень Ваших аргументів дійде до керівників консульських чиновинків(до речі, позбавлених дипломатичного статусу) - не виключено, що це закінчиться внутрішнім розслідуванням.

                    Правда ? Родичі є ? І куми також мабуть є ! Яка радість, нарешті "повирішуються питання", тож саме той рівень !
                    Нумо писати листи кумам !

                    > По п"яте, напевне для Вас найгірше - незабаром (наприкінці 2007 року), до Шенгенської угоди приєднаються нові країни ЄС-10, а тому в Києві з"явиться ще 8 посольств, котрі видаватимуть Шенгенські візи. Отже, набагато більше українців (подумати тільки!) матимуть цілком легальні підстави отримати багаторазову Шенгенську візу, адже ділових та культурних контактів з Польщею чи Словаччиною у нас об"єктивно набагато більше, аніж з Нідерландами чи Данією. І звісно, попри всі проблеми зі східноєвропейськими консультствами, навряд чи можна буде очікувати від їх чиновників омріяних Вами безпідставних відомов у візах. Тим більше, що одночасно буде тривати процес підписання угоди про спрощення процедури оформлення віз зі "старими" європейськими країнами.

                    Наразі саме з цими консультвами проблем найбільше, бо вони самі під наглядом. Але не переймайтесь, старанно скаржтесь кумам, замість того, щоб нормально готувати документи та не створювати проблеми собі та іншим, та права поголосніше качайте (можна придбати мегафон, або в газету написати), і ми насолоджуватимемось турецькими привілеями.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.03 | media

                      Re: Лист абсолютно правильний


                      > Такий стан речей виник мабуть внаслідок того, що громадяни Турції інтенсивно качали права ?
                      Виник в силу ряду обставин, в тому числі й тих, про які Ви говорите. Більше того, вони не лише "качають" права, а й користуються ними.

                      > Про що я жалкуватиму, не Ваш клопіт, не розпиляйтесь, життя коротке.
                      Оце вже відповідь "по європейськи" :)
                      > Правда ? Родичі є ? І куми також мабуть є ! Яка радість, нарешті "повирішуються питання", тож саме той рівень !
                      > Нумо писати листи кумам !
                      Отакої, ви що, з "Нашої України" ще й на додачу, раз вам постійно про кумів йдеться? :)
                      До чого тут куми. Бізнес-партнери, наприклад - таке формулювання вас влаштує?

                      > Наразі саме з цими консультвами проблем найбільше,
                      То Ви я бачу людина багатопрофільна, робите гроші на посередництві не лише в австрійському консульстві?
                      > бо вони самі під наглядом. Але не переймайтесь, старанно скаржтесь кумам, замість того, щоб нормально готувати документи
                      от візьму і назло Вам подам документи "нормально" :) щоправда, мені вже візу видавали 5 країн ЄС (-15), але це Вас швидше за все не переконає. все одно будете менторським тоном розповідати, як на світі жити
                      > та не створювати проблеми собі та іншим,
                      собі точно не буду, вам і вам подібним - із задоволенням
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.04 | Оk

                        Re: Лист абсолютно правильний (доповнене, аби не піднімати гілку

                        media пише:

                        > > Нумо писати листи кумам !
                        > Отакої, ви що, з "Нашої України" ще й на додачу, раз вам постійно про кумів йдеться? :)
                        > До чого тут куми. Бізнес-партнери, наприклад - таке формулювання вас влаштує?

                        Не бачу різниці

                        > > Наразі саме з цими консультвами проблем найбільше,
                        > То Ви я бачу людина багатопрофільна, робите гроші на посередництві не лише в австрійському консульстві?

                        Ні, але доводиться соплі бізнескумам (типу автора кореневої статті) іноді витирати, частіше ніж хотілось-би, жодного задоволення.

                        > > бо вони самі під наглядом. Але не переймайтесь, старанно скаржтесь кумам, замість того, щоб нормально готувати документи
                        > от візьму і назло Вам подам документи "нормально" :) щоправда, мені вже візу видавали 5 країн ЄС (-15), але це Вас швидше за все не переконає. все одно будете менторським тоном розповідати, як на світі жити

                        В чому мене то має переконати ? В тому, що за умови нормального поводження та уважного ставлення не до того, як на тебе подивились (какой ужас, міня пасчіталі !!!), а до того як підготовані документи, аби не виникало проблем з прийняттям позитивного рішення за ними, візи отримують практично всі бажаючі ?
                        Так я це знаю.

                        > > та не створювати проблеми собі та іншим,
                        > собі точно не буду, вам і вам подібним - із задоволенням

                        А потім дивуватись, чому до Вас як до мавпи ставляться і знову плюватись ? Замкнене коло :(, безвихідь...
                        І жодні парафовані конвенції тут не допоможуть, скільки б МЗС не старалось.
                        Але зараз є непогані психологи, яким вдається подібні перекоси виправляти, як є бажання звісно. Може ще не пізно ?
                        _______________________________________________________________

                        Сподіваюсь запал кидатись лушпайками поволі пройшов. Я в цю гілку більше не повертаюсь.

                        А коло: дурний, - бо бідний, а бідний, - бо дурний треба розривати.
                  • 2007.01.04 | Brian Buchendowski

                    Re: Лист абсолютно правильний

                    media пише:
                    > По перше, випадки щодо анулювання візи на кордоні трапляються орієнтовно 1 раз на 1000 осіб, до того ж у багатьох випадках справді це відбувається через реальні проблеми з візою або з особою. Тобто, учасників цієї дискусії така небезпека не стосуватиметься ;-)
                    Менталітет нового великороса чи малороса, без різниці. Вам намагаються втовкмачити, що представники іншої держави, наділені владою, на кожному етапі мають повне право не пустити Вас у цю державу, і рішення при цьому приймаються в тому числі шляхом фейс-контролю. Ви ж б'єте себе у груди, що Ваш фейс крутий і його це не стосується.

                    > По третє, настійливо рекомендую (для професійного зростання може згодитися!) ознайомитися з оригіналом тексту парафованої у Хельсінкі угоди, яка спростовує окремі Ваші "непорушні" твердження.
                    Ви продемонстрували рівень правосвідомості, який змушує засумніватися у Вашій здатності проінтерпретувати згаданий текст у спосіб, хоч трохи наближений до реальності. Конкретних уривків згаданого тексту Ви також не надали. Типово пацанячий спосіб розкидати пальці - "Я ОРИГІНАЛ ТЕКСТУ УГОДИ ЧИТААААВ", трєпєщітє, малороси.

                    > По четверте, звертаю Вашу увагу на те, що в українців котрі їдуть до ЄС, є друзі, знайомі та родичі - громадяни цих країн. Причому на найвищому (аж до членів парламенту та співробітників МЗС) рівнях.
                    Великороському менталітету нєвдамьок, що вирішення проблем через родичів - азійський, а не європейський спосіб. І що в Європі член парламенту отримає такий дзвінок від обладатєля такого крутого фейса, як у Вас, зрозуміє, з ким має справу, і до нас продовжуватимуть ставитися як до мавп. Головне, що на мавпі малиновий пінджак і вона має змогу набрати номера на мобільнику.

                    Цілую ручку.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.06 | Rurik

                      Джeнтльмeн засраний знайшовся

                      Джeнтльмeн засраний, заступник знайшовся!

                      Тут нарід обговорює ФАКТИ загального принижeння в консулатах нашим жe БИДЛОМ, і за винятком однієї/однойого особі(ба) нeпонятної статі і орієнтаціі, явно фригідного, алe стeрвозного тeмпeрамeнту і що є очeвидним з рильцeм у пушку, є повний публічний консeнсус, як висовується ВОНО і починаєтся вимахуватись своім джeнтeльмeнством.
                      Заховайтe свого джeнтeльмeнта в штанину і защeбніть шірінку.

                      Вжe потім, при зустрічі зі своeю монікою розстібнeтe знову, зуд полeгчаe, всe будe Ок.

                      (Українці, вибачтe за літeратурний стиль)
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.07 | Brian Buchendowski

                        Ви сплутали підгілки, шановний незареєстрований сміливцю

                        Цікаво - людина виступає проти приниження, при цьому використовуючи спосіб аргументації аж ніяк не того рівня, якого вимагає від інших...

                        Поза тим, по суті Ви нічого не сказали. Повторю - для тих, хто в танку - дві основні тези: 1) Вас не зобов'язані пускати до країни, якій Ви не платите податків; 2) намагання і поради вирішити проблему через знайомих 'in high places' призводять до того, що українців продовжуватимуть вважати бидлом на державному рівні.

                        Це буде доти, доки певна ступінь еволюції цього бидла не зробить наступний еволюційний крок і не навчиться розрізняти справи легальні і справи емоційні.

                        Rurik пише:
                        > Джeнтльмeн засраний, заступник знайшовся!
                        > Тут нарід обговорює ФАКТИ загального принижeння в консулатах нашим жe БИДЛОМ, і за винятком однієї/однойого особі(ба) нeпонятної статі і орієнтаціі, явно фригідного, алe стeрвозного тeмпeрамeнту і що є очeвидним з рильцeм у пушку, є повний публічний консeнсус, як висовується ВОНО і починаєтся вимахуватись своім джeнтeльмeнством.
                        > Заховайтe свого джeнтeльмeнта в штанину і защeбніть шірінку.
                        > Вжe потім, при зустрічі зі своeю монікою розстібнeтe знову, зуд полeгчаe, всe будe Ок.
                        > (Українці, вибачтe за літeратурний стиль)
                    • 2007.01.08 | media

                      Re: Лист абсолютно правильний

                      > Вам намагаються втовкмачити, що представники іншої держави, наділені владою, на кожному етапі мають повне право не пустити Вас у цю державу, і рішення при цьому приймаються в тому числі шляхом фейс-контролю. Ви ж б'єте себе у груди, що Ваш фейс крутий і його це не стосується.
                      Дякую, з цими правилами я ознайомлений, і цивілізовані посольства їх повідомляють. Я ж лише говорю орієнтовну кількість реального застосування цих правил. Робіть висновки, наскільки вона є ймовірною щодо мене (вас, кого би то не було іншого). Якщо маєте факти чи інші джерела - спростуйте.
                      Взагалі, я не зовсім розумів, до чого п. ОК взагалі про це говорить, щоби "залякати", видно. Тоді би ще могла розказати, що нас, босоногих, можуть і вислати з Європи за вчинення правопорушень... Тільки от біда - їх треба там буде ще спершу вчинити, але вас це, схоже, не цікавить, головне - "поставити когось на місце", дуже по-європейськи.
                      > Ви продемонстрували рівень правосвідомості, який змушує засумніватися у Вашій здатності проінтерпретувати згаданий текст у спосіб, хоч трохи наближений до реальності. Конкретних уривків згаданого тексту Ви також не надали. Типово пацанячий спосіб розкидати пальці - "Я ОРИГІНАЛ ТЕКСТУ УГОДИ ЧИТААААВ", трєпєщітє, малороси.
                      Я би надавав "конкретні" уривки, у разі, якби з боку співбесідників було би хоч невелике зацікавлення. Але оскільки Вам і вашим однодумцям найголовніше - це не зміст документу, а його нинішній статус (принаймні, це єдине про що згадувала п. ОК, причому в абсолютно недорачній менторській манері), то я і говорив саме про цей статус.
                      > > По четверте, звертаю Вашу увагу на те, що в українців котрі їдуть до ЄС, є друзі, знайомі та родичі - громадяни цих країн. Причому на найвищому (аж до членів парламенту та співробітників МЗС) рівнях.
                      > Великороському менталітету нєвдамьок, що вирішення проблем через родичів - азійський, а не європейський спосіб.
                      Як азіат, скажу що я жодного разу не вірушував "проблем через родичів". І взагалі, що таке "вирішення проблем через родичів"? Я в даному разі мав на оці не якесь "кумівство", а законну апеляцію (до речі, права на неї навіть українці не позбавлені), щодо вирішення питання на ЗАГАЛЬНИХ підставах, а не через "знайомих в установах", як Ви чомусь подумали.
                      Припустимо, я громадянин ЄС. У мене є друзі в Україні, яких я гостинно запрошую, виконую всі зобов"язання перед своєю державою, в т.ч. надаю копії банківських документів, копії довідок про розмір мого помешкання, проходжу бюрократичну процедуру у поліції як законослухняний громадянин. Мої друзі в Україні теж - надають всі копії банківських документів своїх, довідки з роботи, квитки туди й назад і так далі. І ось чиновник, співробітник посольства, каже - воно то так, але тепер принесіть мені будь-ласка ваше приватне листування, щоби я бачив, що ви дійсно між собою знайомі.
                      В такому разі я як громадянин ЄС маю повне право, на загальних підставах, подавати до суду, оскільки вимагається порушення мого права на приватність.
                      А якщо мова йде про офіційних осіб, то це все вирішується зовсім у іншому порядку.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.09 | Brian Buchendowski

                        Re: Лист абсолютно правильний

                        media пише:
                        > Взагалі, я не зовсім розумів, до чого п. ОК взагалі про це говорить, щоби "залякати", видно.
                        Ні. Це спосіб спробувати змінити світ навколо неї на краще. А саме, якщо в легальних питаннях буде менше емоцій і більше правосвідомості, ми швидше досягнемо Європи, аніж дзвонитимемо депутатам Європарламенту.

                        > Тоді би ще могла розказати, що нас, босоногих, можуть і вислати з Європи за вчинення правопорушень... Тільки от біда - їх треба там буде ще спершу вчинити, але вас це, схоже, не цікавить, головне - "поставити когось на місце", дуже по-європейськи.
                        Така вже важка доля змінювати менталітет свого народу з сільсько(емоційного)-візантійського(рука-тягнеться-до-мобілки-дзвонити-куди-треба) на європейський. І це свідчить про більшу і щирішу зацікавленість в українському народові і бажання йому добра.

                        Врешті-решт, Ви тут теж опонентів пробуєте "ставити на місце"... В Європі це називається "дискусія" і є нормою.


                        > > Ви продемонстрували рівень правосвідомості, який змушує засумніватися у Вашій здатності проінтерпретувати згаданий текст у спосіб, хоч трохи наближений до реальності. Конкретних уривків згаданого тексту Ви також не надали. Типово пацанячий спосіб розкидати пальці - "Я ОРИГІНАЛ ТЕКСТУ УГОДИ ЧИТААААВ", трєпєщітє, малороси.
                        > Я би надавав "конкретні" уривки, у разі, якби з боку співбесідників було би хоч невелике зацікавлення.
                        О, звичайно, ми маємо стати на коліна і добре попросити, щоб Ви снізошлі аргументувати Вашу позицію.

                        > Але оскільки Вам і вашим однодумцям найголовніше - це не зміст документу, а його нинішній статус (принаймні, це єдине про що згадувала п. ОК, причому в абсолютно недорачній менторській манері), то я і говорив саме про цей статус.
                        Про статус "парафована" Ви сказали першим, і це не позбавляє потреби аргументувати конкретними словами з цієї угоди. Бо я повністю впевнений, що те, що там написано, - це трохи не те, що Ви під цим зрозуміли.

                        > Як азіат, скажу що я жодного разу не вірушував "проблем через родичів". І взагалі, що таке "вирішення проблем через родичів"? Я в даному разі мав на оці не якесь "кумівство", а законну апеляцію (до речі, права на неї навіть українці не позбавлені), щодо вирішення питання на ЗАГАЛЬНИХ підставах, а не через "знайомих в установах", як Ви чомусь подумали.
                        Будь які легальні методи мають робитися до доречної установи. Законні апеляції до будь-якого начальства, яке трапиться під руку, як правило, не створює в цього начальства позитивної думки про рівень правового розвитку апелянта. Кажу з власного досвіду.

                        Тим більше що Ви писали не просто про апеляцію, а одразу розвивали тему до службового розслідування. Ви припускаєте, що чиновник посольства не просто вирішив ситуацію не Вам на користь, і Ви незгідні, - Ви припускаєте, що він щось порушив. Вам і пояснюють, що він у своєму праві і в своїх повноваженнях. Апелювати можна тільки до того самого посольства.

                        > Припустимо, я громадянин ЄС. У мене є друзі в Україні, яких я гостинно запрошую, виконую всі зобов"язання перед своєю державою, в т.ч. надаю копії банківських документів, копії довідок про розмір мого помешкання, проходжу бюрократичну процедуру у поліції як законослухняний громадянин. Мої друзі в Україні теж - надають всі копії банківських документів своїх, довідки з роботи, квитки туди й назад і так далі. І ось чиновник, співробітник посольства, каже - воно то так, але тепер принесіть мені будь-ласка ваше приватне листування, щоби я бачив, що ви дійсно між собою знайомі. В такому разі я як громадянин ЄС маю повне право, на загальних підставах, подавати до суду, оскільки вимагається порушення мого права на приватність.
                        :) Будь ласка аргументуйте, надайте статті з відповідних кодексів та законів. І що таке "громадянин ЄС"? (і це теж до теми розуміння правових нюансів) :)
  • 2007.01.04 | Змій Аспід

    Серп і Молот

    В контексті статі цікаво виглядає та дрібничка, що Австрія залишилася єдиною країною Європи, на гербі котрої зображені Серп і Молот.
    Причому саме в значенні класового символу Робочих та Крестьян.
    (Треба додати заради обйективності, що з ними сусідує ще вінець - як символ класу Трудової Буржуазії).

    Серп і Молот автрійський орел трима в лапах, а вінець у нього на голові.
  • 2007.01.05 | Чучхе

    Я не розумію хохляцької занепадницької позиції авторів допису

    Блін, це тільки в Україні можливо. Нас принизили, нас протримали в консульстві, не пустили в Європу - ми тільки принижено жалуємось, що ми ж хороші, ми не такі, ми не проститутки і не заробітчани, пустіть нас дядююююю. Тьфу, мерзота. Якщо вас це гребе, набийте морду консулу, як справжні чоловіки, коли їх ображають. Як максимум наплюйте на ту Австрію, бо є ще багато хороших країн у світі. Напишіть в газетах статті, що в Австрії живуть одні придурки і Андрухович - що є поняттями майже сумісними.

    Єдина нормальна відповідь біложопим - повна ігнорація українцями відвідин тих країн. Хай трохи повиють там без нас. Слава автаркічній Україні!

    І яка може бути повага до українця в світі, якщо він іде у гонсулят якоїсь голімої Австрії як на прийом до пана гебітскомісара, який може дати або окупаційний карбованетз або відшмагати пліткою, або просто відтрахати в неприродній спосіб, при цьому мешканець Райхскоміссаріату має бути всім доволеним, усміхненим і весь час вибачатись і виправдовуватись.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.05 | Jfk

      Повністю згодeн з усім сказаним окрім...

      Повністю згодeн з усім сказаним окрім того, що хохляцьку "нагнуту" позицію тут займаe нe автор, а дeякі з його опонeнтів, конкрeтно - ок.

      До нас дійсно використовують принцип прeзумпціі винності, тобто, поки ти нe доказав зворотнього -ти злодій бeз права на свободу пeрeсування, тоді як засадничою правовою нормою всього цивілізованого світу e якраз зворотнe - прeзумпція нeвинності!

      І відбуваeться цe тільки тому, що ми покірно мовчимо і самі SПРИЙМАЕМО ЦЕ ЗА НОРМУ.

      Sтосовно інших краін - тут нажаль, тe ж самe. Усі краіни світу діють однаково: хто сам радий "нагнутись" - того і нагинають.
    • 2007.01.07 | Ґольдмунд

      Re: Я не розумію хохляцької занепадницької позиції авторів допису

      Можна і не їхати.

      Тут потрібна надійна громадянська позиція і на ній побудована якась громадська організація. І подавати у європейський суд. Але потрібне терпіння. Якщо консулят змушений буде виплатити кілька тисяч збитків і так тілька разів, то буде зовсім інша ситуація.

      Поводження українських митників до українських громадян є, часто, ще гіршим. Але це, звичайно, не аргумент.
    • 2007.01.23 | Боррачо

      Re: Я не розумію хохляцької занепадницької позиції авторів допису

      Браво!

      Чучхе пише:
      > Блін, це тільки в Україні можливо. Нас принизили, нас протримали в консульстві, не пустили в Європу - ми тільки принижено жалуємось, що ми ж хороші, ми не такі, ми не проститутки і не заробітчани, пустіть нас дядююююю. Тьфу, мерзота. Якщо вас це гребе, набийте морду консулу, як справжні чоловіки, коли їх ображають. Як максимум наплюйте на ту Австрію, бо є ще багато хороших країн у світі. Напишіть в газетах статті, що в Австрії живуть одні придурки і Андрухович - що є поняттями майже сумісними.
      >
      > Єдина нормальна відповідь біложопим - повна ігнорація українцями відвідин тих країн. Хай трохи повиють там без нас. Слава автаркічній Україні!
      >
      > І яка може бути повага до українця в світі, якщо він іде у гонсулят якоїсь голімої Австрії як на прийом до пана гебітскомісара, який може дати або окупаційний карбованетз або відшмагати пліткою, або просто відтрахати в неприродній спосіб, при цьому мешканець Райхскоміссаріату має бути всім доволеним, усміхненим і весь час вибачатись і виправдовуватись.
  • 2007.01.09 | Віктор Уколов

    Статтю надрукувала "ВВ" і взяла офіційні коментарі (л)

    http://www.vv.com.ua/main.php?artID=69306&topic=47&Date=2007-01-09&resolution=2
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.22 | Оk

      Re: Статтю надрукувала "ВВ" і взяла офіційні коментарі (л)

      Віктор Уколов пише:
      > http://www.vv.com.ua/main.php?artID=69306&topic=47&Date=2007-01-09&resolution=2

      Зараз цю статтю перекладають австрійському послу.

      Мала сьогодні розмову з ним стосовно відсутності в Україні елементарних механізмів реалізації передбачених конвенціями для іноземних дипломатичних представництв прав та пошуку для них шляхів уникнення вирішення елементариних на рівні побутових проблем через оформлення удаваних угод, що для них є вкрай небажаним.

      Принагідно поговорили про предмет, який хвилює Вас.

      1. До посла ніхто окрім мене в зв"язку з Вашими проблемами не звертався (це щодо коментарів Посольства).

      2. Посол підтвердив дійсність на сьогоднішній день (як і на досить тривалу перспективу) права кожної держави обмежувати в"їзд на свою територію осіб, які не є її громадянами без огляду на факт наявності/відсутності візи, а також неможливість публікації вичерпного переліку документів за умови подачі котрого посольство буде зобов"язане видати візу заявнику, оскільки такого переліку не може існувати в принципі.

      3. З огляду на можливі організовані власниками інтернетресурсів масові заворушення :) на підставі безпідставних ілюзій, як виявилось досить значної частини громадян, щодо наявності у них певних прав, посол має намір дати доручення перевірити опубліковану на сайті посольства інформацію та припотребі внести відповідні уточнення.

      Не знаю, чи можу я ще щось для вас зробити, аби ви не були подібні до блазня. :(
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.23 | Михайло Свистович

        Re: Статтю надрукувала "ВВ" і взяла офіційні коментарі (л)

        Оk пише:
        >
        > Зараз цю статтю перекладають австрійському послу.
        >
        > Мала сьогодні розмову з ним стосовно відсутності в Україні елементарних механізмів реалізації передбачених конвенціями для іноземних дипломатичних представництв прав та пошуку для них шляхів уникнення вирішення елементариних на рівні побутових проблем через оформлення удаваних угод, що для них є вкрай небажаним.
        >
        > Принагідно поговорили про предмет, який хвилює Вас.
        >
        > 1. До посла ніхто окрім мене в зв"язку з Вашими проблемами не звертався (це щодо коментарів Посольства).
        >
        > 2. Посол підтвердив дійсність на сьогоднішній день (як і на досить тривалу перспективу) права кожної держави обмежувати в"їзд на свою територію осіб, які не є її громадянами без огляду на факт наявності/відсутності візи, а також неможливість публікації вичерпного переліку документів за умови подачі котрого посольство буде зобов"язане видати візу заявнику, оскільки такого переліку не може існувати в принципі.
        >
        > 3. З огляду на можливі організовані власниками інтернетресурсів масові заворушення :) на підставі безпідставних ілюзій, як виявилось досить значної частини громадян, щодо наявності у них певних прав, посол має намір дати доручення перевірити опубліковану на сайті посольства інформацію та припотребі внести відповідні уточнення.

        От бачиш, ти також можеш робити корисні речі, якщо захочеш
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.23 | Уляна

          Патерналіст ти, як виявляється. Не пасує.

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.23 | Михайло Свистович

            Я вихований в інтелігентній родині і таких лайливих слів не знаю

            Але в принципі проти ідеї соціального партнерства ніц не маю.
        • 2007.01.23 | Englishman

          A scho vona korysnogo zrobyla?

          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.23 | Михайло Свистович

            Розповіла австрійському послу про претензії, спонукала його до

            перевірки наданих відомостей.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.23 | Englishman

              Tyu. A ja dumav, scho pro problemu Ukolov rozpoviv, a ne OK.

              Z chogo vy vzjaly, scho vona poslu pro stattju pershoju rozpovila, i do chogos' jogo sponukala? Vona zh pro ce ne kazala.

              Scho vona dijsno zrobyla, tak ce

              Мала сьогодні розмову з ним стосовно відсутності в Україні елементарних механізмів реалізації передбачених конвенціями для іноземних дипломатичних представництв прав та пошуку для них шляхів уникнення вирішення елементариних на рівні побутових проблем через оформлення удаваних угод, що для них є вкрай небажаним.

              Do rechi, ja nic z cjogo ne zrozumiv.
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.23 | Михайло Свистович

                А ОК донесла її послу

                Englishman пише:
                > Z chogo vy vzjaly, scho vona poslu pro stattju pershoju rozpovila, i do chogos' jogo sponukala? Vona zh pro ce ne kazala.

                Казала. Прочитайте її уважно.
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.23 | Englishman

                  Re: А ОК донесла її послу

                  Za jiji slovamy, vona z nym pro stattju "prynagidno pogovoryla", ale ce ne oznachaje, scho vona zigrala jakus' znachnu rol' u tomu, scho posol pro cju stattyu diznavsja. Prynajmni, z jiji sliv ja cjogo ne pobachyv.

                  Hocha navit' jakscho vona jogo i poinformuvala, ne vazhko zdogadatysja, u jakomu konteksti:

                  З огляду на можливі організовані власниками інтернетресурсів масові заворушення на підставі безпідставних ілюзій, як виявилось досить значної частини громадян, щодо наявності у них певних прав, посол має намір дати доручення перевірити опубліковану на сайті посольства інформацію та припотребі внести відповідні уточнення.

                  Do rechi, jakscho "iljuziji dejakyh gromadjan stosovno najavnosti u nyh pevnyh prav" dijsno taki bezpidstavni, navischo schos' tam perevirjaty na sajti posol'stva?
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.23 | Оk

                    Re: А ОК донесла її послу

                    Englishman пише:
                    > Za jiji slovamy, vona z nym pro stattju "prynagidno pogovoryla", ale ce ne oznachaje, scho vona zigrala jakus' znachnu rol' u tomu, scho posol pro cju stattyu diznavsja. Prynajmni, z jiji sliv ja cjogo ne pobachyv.

                    У мене нема жодних претензій ані на значну ролю, ані на "корисність" для Свистовича.
                    Я написала про те, що досі (попри заявлені в публікаці спроби взяти "офіційні коментарі") посол не мав найменшого уявлення про оганізований особами незадоволеними "послугами посольства" вибух в унітазі, та зокрема реакцію на цей вибух відвідувачів форуму, яка говорить про те, що люди елементарно не мають уявлення про те хто що кому винен, а що й не особливо.

                    Посол підтвердив відсутність зобов"язання будь-якої суверенної держави видавати дозвіл іноземному громадянину на перетин її кордонів та теоретичну неможливість існування вичепного переліку документів, за надання котрих посольство було б зобов"язане видати візу.

                    Хоча при обробці заявок на отримання віз посольство не зацікавлене в створенні штучних перешкод в отриманні громадянами України віз, розраховувати, що у випадку виникнення сумнівів в достовірності заявлених даних, перевірка останніх є клопотом та святим обов"язком саме працівників консульського відділу все ж не варто.

                    > Hocha navit' jakscho vona jogo i poinformuvala, ne vazhko zdogadatysja, u jakomu konteksti:

                    Здогадуйтесь далі, то непоганий спосіб марнувати час.

                    Він отримав текст (з посиланням на публікацію) з якого може скласти уявлення про те, що викликає обурення в роботі керованої ним установи, а також мої коментарі щодо того, як це сприймається.


                    Після розмови текст було віддано на переклад, що має забезпечити можливість ознайомитись з ним детальніше.

                    > З огляду на можливі організовані власниками інтернетресурсів масові заворушення на підставі безпідставних ілюзій, як виявилось досить значної частини громадян, щодо наявності у них певних прав, посол має намір дати доручення перевірити опубліковану на сайті посольства інформацію та припотребі внести відповідні уточнення.
                    >
                    > Do rechi, jakscho "iljuziji dejakyh gromadjan stosovno najavnosti u nyh pevnyh prav" dijsno taki bezpidstavni, navischo schos' tam perevirjaty na sajti posol'stva?

                    Аби вони не дуже переймались виплеснутими на папір істериками, не псували свої нерви та не марнували час, бо замість цього можна робити "корисне", або хоча б "приємне". Життя коротке.
                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                    • 2007.01.23 | 123

                      Ви (чи Посол) підмінюєте поняття

                      "необхідного" та "достатнього"

                      Оk пише:
                      > Englishman пише:
                      >
                      > Посол підтвердив відсутність зобов"язання будь-якої суверенної держави видавати дозвіл іноземному громадянину на перетин її кордонів та теоретичну неможливість існування вичепного переліку документів, за надання котрих посольство було б зобов"язане видати візу.

                      Ніхто про це й каже. Йдеться про перелік документів, який стандартно вимагає консульский відділ в особи, що звертається з проханям про візу. Цей набор документів є необхідним, і він відомий заздалегідь (в консульского працівника є інструкція, за якою він діє і запитує той чи інший документ в усіх відвідувачів). Не йдеться про те, що цей набор документів має бути достатнім для одержання візи.
                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                      • 2007.01.23 | Оk

                        Re: Ви (чи Посол) підмінюєте поняття

                        123 пише:
                        > "необхідного" та "достатнього"
                        >
                        > Оk пише:
                        > > Englishman пише:
                        > >
                        > > Посол підтвердив відсутність зобов"язання будь-якої суверенної держави видавати дозвіл іноземному громадянину на перетин її кордонів та теоретичну неможливість існування вичепного переліку документів, за надання котрих посольство було б зобов"язане видати візу.
                        >
                        > Ніхто про це й каже. Йдеться про перелік документів, який стандартно вимагає консульский відділ в особи, що звертається з проханям про візу. Цей набор документів є необхідним, і він відомий заздалегідь (в консульского працівника є інструкція, за якою він діє і запитує той чи інший документ в усіх відвідувачів). Не йдеться про те, що цей набор документів має бути достатнім для одержання візи.

                        А в чому полягагає моя підміна ?
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.01.23 | 123

                          Ви кажете про перелік документів,яких було б достатньо

                          для отримання візи. Такого дійсно не існує, бо обмежило б суверене право країни відмовити у дозволі перетнути її кордон.

                          А нас цікавить перелік документів, які є необхідними. Ми не просимо гарантій того, що у випадку наявності цих документів візу буде надано. Ми лише просимо викласти на сайті чіткий перелік документів (і вимог до них), представлення яких вимагатиме консульський відділ у тих, хто хоче отриати візу.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.01.23 | Оk

                            Re: Ви кажете про перелік документів,яких було б достатньо

                            123 пише:
                            > для отримання візи. Такого дійсно не існує, бо обмежило б суверене право країни відмовити у дозволі перетнути її кордон.
                            >
                            > А нас цікавить перелік документів, які є необхідними. Ми не просимо гарантій того, що у випадку наявності цих документів візу буде надано. Ми лише просимо викласти на сайті чіткий перелік документів (і вимог до них), представлення яких вимагатиме консульський відділ у тих, хто хоче отриати візу.

                            Якраз це обіцяли перевірити, хоча знову таки, воно від обставин також залежить, а ще від того як вони зроблені, а ще наскільки один одному відповідають.
                            Заявнику має вистачати клепки, аби розуміти, що бажано подавати папери, які справляють враження достовірних :), замість того, щоб затримувати і так немаленьку чергу качаючи права та вимагаючи від працівників виконання ними "обов"язків", яких вони перед заявнком взагалі-то не мають. А ще підбурювати інших на "боротьбу за права" роблячи посміховисько з усієї компанії однодумців.
                            Можливість перевірки працівником поданих документів, щодо котрих виникають питання, не є його обов"язком. Може перевірити сам, може попросити донести додаткові документи, може прийняти рішення про відмову.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2007.01.23 | 123

                              Це все ясно. Ну, Ви мене зрозуміли :)

                              Оk пише:
                              > 123 пише:
                              > > для отримання візи. Такого дійсно не існує, бо обмежило б суверене право країни відмовити у дозволі перетнути її кордон.
                              > >
                              > > А нас цікавить перелік документів, які є необхідними. Ми не просимо гарантій того, що у випадку наявності цих документів візу буде надано. Ми лише просимо викласти на сайті чіткий перелік документів (і вимог до них), представлення яких вимагатиме консульський відділ у тих, хто хоче отриати візу.
                              >
                              > Якраз це обіцяли перевірити, хоча знову таки, воно від обставин також залежить, а ще від того як вони зроблені, а ще наскільки один одному відповідають.
                              > Заявнику має вистачати клепки, аби розуміти, що бажано подавати папери, які справляють враження достовірних :), замість того, щоб затримувати і так немаленьку чергу качаючи права та вимагаючи від працівників виконання ними "обов"язків", яких вони перед заявнком взагалі-то не мають. А ще підбурювати інших на "боротьбу за права" роблячи посміховисько з усієї компанії однодумців.
                              > Можливість перевірки працівником поданих документів, щодо котрих виникають питання, не є його обов"язком. Може перевірити сам, може попросити донести додаткові документи, може прийняти рішення про відмову.

                              Нема питань. Але якщо у них є, наприклад, конкретні вимоги до страховки, то нехай напишуть їх чітко на сайті. Тощо.
                            • 2007.01.23 | Віктор Уколов

                              Про вашу клепку

                              Заявник має точно знати, які документи вимагає Посольство. На сайті не вказано:

                              1. Що Заявник має подавати факсограму від готелю про бронювання. Сучасна техніка дозволяє отримувати факс на звичайний папір і тоді він практично нічим від листа електронкою не відрізнятиметься.

                              2. Що Заявник має мати 100 євро на людину на кожен день перебування саме на платіжній картці. Готівці Посольство не вірить. Вимога про гроші на кожен день відсутня на сайті. Наприклад, у Посольстві Польща її написати не забули.

                              Є ще кілька невідповідностей, які Посольство зобов"язане виправити на своєму сайті і у своїй роботі.

                              Найголовніше - свої права потрібно відстоювати. Радий, що ви долучились до цього.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.01.23 | 123

                                Посольство нічого Вам не зобов*язане

                                Воно не на Вас працює, і ніяких зобов*язань перед Вами не брало.

                                Але якщо вони претендують на те, щоб зватися представництвом культурної нації, то їм варто поводитись відповідно, демонструючи своєю поведінкою елементарну повагу до інших людей.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.01.23 | Віктор Уколов

                                  Зобов"язане. Я маю певний перелік прав за Гельсінськими угодами

                                  Серед іншого - свобода пересування.

                                  "Тварь ли я дрожащая - иль право имею" :-)
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2007.01.23 | Оk

                                    Re: Зобов"язане. Я маю певний перелік прав за Гельсінськими угодами

                                    Віктор Уколов пише:
                                    > Серед іншого - свобода пересування.
                                    >
                                    > "Тварь ли я дрожащая - иль право имею" :-)

                                    Пересувайтесь собі вас ніхто не тримає (в цьому полягає ваша свобота), а от пускати ніхто не зобов"язаний.

                                    Тундра :(
                              • 2007.01.23 | Оk

                                Re: Про вашу клепку

                                Віктор Уколов пише:
                                > Заявник має точно знати, які документи вимагає Посольство. На сайті не вказано:
                                >
                                > 1. Що Заявник має подавати факсограму від готелю про бронювання. Сучасна техніка дозволяє отримувати факс на звичайний папір і тоді він практично нічим від листа електронкою не відрізнятиметься.

                                Не кожна електронка містить логотип, угорці хочуть бачити на факсі печатку, підпис.
                                Факс містить відбиток номеру відправника, хоча й його можна підробити, але то, якщо підробляти якісно.
                                Звісно краще надати оригінал запрошення з конвертом на якому б були відмітки австрійської пошти, але для цього потрібен час. Добре, що це не є обов"язковою умовою.

                                > 2. Що Заявник має мати 100 євро на людину на кожен день перебування саме на платіжній картці. Готівці Посольство не вірить. Вимога про гроші на кожен день відсутня на сайті. Наприклад, у Посольстві Польща її написати не забули.

                                Перше конструктивне зауваження.

                                > Є ще кілька невідповідностей, які Посольство зобов"язане виправити на своєму сайті і у своїй роботі.

                                Воно нам НІЧОГО не зобов"язане.

                                > Найголовніше - свої права потрібно відстоювати. Радий, що ви долучились до цього.

                                До відстоювання неіснуючих прав ? Тут на мене розраховувати не варто.
                          • 2007.01.23 | Віктор Уколов

                            Ну вже не гризіть їй печінки і так зробила, що могла

                            Звичайно ж справа саме в цьому - перелік документів на сайті не відповідає переліку документів, які вимагають насправді у консульстві.
                            А ще справа у людських умовах для відвідувачів:
                            1. Відсутність туалету;
                            2. Невиправдані черги через погану організацію роботи;
                            3. Хамська поведінка українського персоналу, який в принципі мав би вести себе нейтрально ввічливо, а не як совки.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2007.01.23 | Оk

                              Дивно мати вас в захисниках, тим більше,що тут нормальна розмова

                              Віктор Уколов пише:
                              > Звичайно ж справа саме в цьому - перелік документів на сайті не відповідає переліку документів, які вимагають насправді у консульстві.
                              > А ще справа у людських умовах для відвідувачів:
                              > 1. Відсутність туалету;

                              Туалет там є, правда аби в нього потрапити відвідувачам треба звертатить до працівника який тих відвідувачів пропускає.
                              Побудувати інший туалет місця і можливостей нема.

                              > 2. Невиправдані черги через погану організацію роботи;

                              Невиправдані ким ? Погана організація, це коли кожен розраховує на те, що не він має турбуватись про те, щоб надати документи, які б не викликає питань, а працівник посольства буде вживати всіх можливих заходів аби їх перевірити ? От Вам і черги, тим більше безпосередньо перед Різдвом та новим роком.

                              > 3. Хамська поведінка українського персоналу, який в принципі мав би вести себе нейтрально ввічливо, а не як совки.

                              Знаєте, коли спілкуватись так інтенсивно, як спілкуються вони, ще й під таким друком, як вони і в такому режимі, ще й вислуховувати від кожного цінні поради щодо їх неіснуючих зобов"язань ... вони ж насправді не залізні.
                              Може варто почати з себе ?
                              Просто сочатку поводитись так, аби ні у кого не виникало підлого бажання не пускати Вас в туалет, а далі має піти легше.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.01.23 | Віктор Уколов

                                Ви вже потребуєте захисту? Відколи?

                                Я лише констатував факт - ви долучилися до захисту прав українців. Це і є добре.

                                Вести ж розмову по-суті не у ваших правилах. Ідіть собі з Богом. Проходьте далі.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.01.23 | Оk

                                  Re: Ви вже потребуєте захисту? Відколи?

                                  Віктор Уколов пише:
                                  > Я лише констатував факт - ви долучилися до захисту прав українців. Це і є добре.

                                  Яких ?
                                  Мене в туалет пускають ...

                                  > Вести ж розмову по-суті не у ваших правилах. Ідіть собі з Богом. Проходьте далі.

                                  Ви закопуєте свій талант регулювальника :(
                              • 2007.01.24 | Михайло Свистович

                                Re: Дивно мати вас в захисниках, тим більше,що тут нормальна розмова

                                Не треба бачити у всіх недоброзичливців ;)
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.01.24 | Оk

                                  Про непроханих захисників

                                  Михайло Свистович пише:
                                  > Не треба бачити у всіх недоброзичливців

                                  Декого я б взагалі бачити не хотіла, що звісно не стосується невідомо навіщо Вами згаданих "всіх".
                                  Ноги цих "всіх" мабуть якимось чином роcтуть з популяргоно тут "ми" ?
                                  Чергова форма інтегрального дятлізму ....
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2007.01.25 | Михайло Свистович

                                    Я захищаю не тебе, а істину

                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2007.01.25 | Оk

                                      Персонально тобі дуже за це вдячна

                                      а щодо захисту істини в твоєму виконанні, то збоку це нерідко виглядає таким чином :
                                      береться будь-яка бздура, косметичними засобами перетворюється на "священну корову", а потім оголошується набір до лав захисніків, які енергійно верещать і плюються в кожного нездатного сприйняти святість об"єкта :(
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2007.01.26 | Михайло Свистович

                                        Re: Персонально тобі дуже за це вдячна

                                        Оk пише:
                                        > а щодо захисту істини в твоєму виконанні, то збоку це нерідко виглядає таким чином

                                        то тільки з твого упередженого боку так виглядає
                            • 2007.01.23 | 123

                              Щодо українського персоналу

                              Маю підозру, що його начальники знаходяться в іншому місці, а не в посольстві: в МВС чи в якійсь державній охоронній службі.

                              Думаю, варто було б Вам спробувати їх дістати з того краю...
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.01.23 | Віктор Уколов

                                Ні. Ви просто не в курсі

                                Мова йде про працівників Консуляту, які підписують трудову угоду з Посольством і там отримують гроші.

                                123 пише:
                                > Маю підозру, що його начальники знаходяться в іншому місці, а не в посольстві: в МВС чи в якійсь державній охоронній службі.
                                >
                                > Думаю, варто було б Вам спробувати їх дістати з того краю...
                      • 2007.01.23 | Оk

                        Re: Ви (чи Посол) підмінюєте поняття

                        123 пише:
                        > "необхідного" та "достатнього"
                        >
                        > Оk пише:
                        > > Englishman пише:

                        > Ніхто про це й каже. Йдеться про перелік документів, який стандартно вимагає консульский відділ в особи, що звертається з проханям про візу. Цей набор документів є необхідним, і він відомий заздалегідь (в консульского працівника є інструкція, за якою він діє і запитує той чи інший документ в усіх відвідувачів).

                        І це не зовсім так, наприклад, для того, щоб отримати короткотермінову візу та поїхати до Відня на похорони загиблої в Москві під час "звільнення" заручників "Норд-Осту" подруги мені вистачило надання листування з її чоловіком електронною поштою. Візу оформили (не лише мені) в неприйомний час за 20 хвилин.

                        Залежить від обставин, всього в інструкції не передбачиш.
                        згорнути/розгорнути гілку відповідей
                        • 2007.01.23 | Shooter

                          Re: Ви (чи Посол) підмінюєте поняття

                          Оk пише:
                          > 123 пише:
                          > > "необхідного" та "достатнього"
                          > >
                          > > Оk пише:
                          > > > Englishman пише:
                          >
                          > > Ніхто про це й каже. Йдеться про перелік документів, який стандартно вимагає консульский відділ в особи, що звертається з проханям про візу. Цей набор документів є необхідним, і він відомий заздалегідь (в консульского працівника є інструкція, за якою він діє і запитує той чи інший документ в усіх відвідувачів).
                          >
                          > І це не зовсім так, наприклад, для того, щоб отримати короткотермінову візу та поїхати до Відня на похорони загиблої в Москві під час "звільнення" заручників "Норд-Осту" подруги мені вистачило надання листування з її чоловіком електронною поштою. Візу оформили (не лише мені) в неприйомний час за 20 хвилин.
                          >
                          > Залежить від обставин, всього в інструкції не передбачиш.

                          Це була "добра воля" консулату.

                          Натомість, консулат мав би давати чітку і однозначну інформацію які саме документи вимагають при поданні заяви на отримання візи. І він "не зобов'язаний" це робити лише в тому сенсі, що Ви на нього не можете в суд подати.
                          згорнути/розгорнути гілку відповідей
                          • 2007.01.23 | Оk

                            Re: Ви (чи Посол) підмінюєте поняття

                            Shooter пише:
                            > Оk пише:

                            > > Залежить від обставин, всього в інструкції не передбачиш.
                            >
                            > Це була "добра воля" консулату.

                            Так звісно "воля", яка може бути як доброю так і навпаки.
                            Що говорить пр те, що маючи переконливі підстави, навіть, якщо це не передбачено інструкцією (яка не може бути досконалою) звертатись варто. Але в цьому випадку варто також мабуть включити мізки та не перти вперед рогами на особу у віконці, яка апріорі не має повноважень приймати подібні рішення і сподіватись на її "добру волю" (якої вона не має), а потім скаржитись на фігове до себе ставлення, а спобувати звернутись і поговорити з особою, яка таку волю має. Краще це зробити по телефону, або надіслати коротенький ввічливий лист. Практика свідчить про те, що це працює.
                            Правда в різних посольствах не однаково, в австрійському краще ніж в німецькому, але пред"являти на цій підставі претензії до будь-кого - дурня.

                            > Натомість, консулат мав би давати чітку і однозначну інформацію які саме документи вимагають при поданні заяви на отримання візи. І він "не зобов'язаний" це робити лише в тому сенсі, що Ви на нього не можете в суд подати.

                            Таке мали б робити всі установи, консульство в цьому переліку не перше. Але в консульстві питання ускладнене тим, що в кожному окремому випадку з огляду на те, як подані документи складено, чи можуть виникнути сумніви щодо їх достовірності з огляду на форму, тощо, працівник може вимагати інші підтвердження фактів на які посилається заявник обгрунтовуючи свою претензію на отримання візи.
                            І всього в інструкції передбачити неможливо.

                            Я також колись незначний час працювала в консульстві (українському).
                            Знаєте до чого доходило ? Німецькі "супербізнесмени" подавали замість запрошення отриманий з України чистий бланк з печаткою та підписом !
                            Якщо у людини не вистачає клепки помітити, що то не запрошення, а чистий бланк та вписати, що його запрошують (куди і коли), - тоді в українських візах окрім терміну дії зазначались ще й міста, - чи могла я брати на себе відповідальність за те, що може з цим нещастям трапитись в Україні, якщо б я ті бланки віддавала з пропозицією виповнити ? Навіщо це працівнику консульства, який таки чином на день приймає сотню чи й більше осіб ?
                            Чистий бланк не є запрошенням, хоча його з нього можна за 2 хв зробити. Але він ним не є, крапка. А працівник не зобов"язаний радити заявнику підробляти документи. Якщо голова не варить, йому ж безпечніше буде сидіти дома :( скільки б він не ображався та не верещав про права.
                            згорнути/розгорнути гілку відповідей
                            • 2007.01.23 | Shooter

                              Я погоджуюся з Вами, але ми говоримо про...

                              ...дещо відмінні речі.

                              Ви наводите як приклади винятки (Вас коли загинула Ваша приятелька в Норд-Ості чи нім. бізнесменів з порожніми листами замість запрошення), я ж кажу, що частенько консулати не в змозі чітко та однозначно інформувати аплікантів про стандартний набір документів, який є потрібно подати до консулату в стандартному випадку для отримання візи.
                              згорнути/розгорнути гілку відповідей
                              • 2007.01.23 | Оk

                                Re: Я погоджуюся з Вами, але ми говоримо про...

                                Shooter пише:
                                > ...дещо відмінні речі.
                                >
                                > Ви наводите як приклади винятки (Вас коли загинула Ваша приятелька в Норд-Ості чи нім. бізнесменів з порожніми листами замість запрошення), я ж кажу, що частенько консулати не в змозі чітко та однозначно інформувати аплікантів про стандартний набір документів, який є потрібно подати до консулату в стандартному випадку для отримання візи.

                                Це зокрема пов"язано з відсутністю стандартних форм, адже і запрошення і довідка з місця роботи можуть просто не містити потрібної інформації.

                                Наполягати на наданні документів за певними формами також безглуздо. Саме з того, що люди в них пишуть і робиться висновок щодо доцільності видачі візи.

                                Якщо сайт дійсно не містить вимоги надання виписки з банківського рахунку заявника на який має бути зарахована сума не менша ніж 100,- Евро на день перебування, то це дійсно незручно. Така інформація могла б там і бути.

                                Поза тим я розумію, що видача таких "туристичних" віз для потенційних прохачів притулку не дуже бажана, оскільки наявні гроші можна зняти та витратити будь-коли, а якщо виникне питання про депортацію такої особи, виставляти рахунок не буде кому, бо жоден з резидентів не гарантував виїзд такої особи з країни.

                                В той час, як мені доводилось розглядати клопотання про видачу віз, доводилось робити й інші речі, наприклад розглядати клопотання органів внутрішніх справ про видачу "свідоцтв на поверення" особам, без документів, яких треба було депортувати. Поліції ще дуже щастить, якщо така особа повідомить з якої вона країни, вкаже адресу та назветься (тоді все обходиться лише оплатою утримання, видачі необхідних для повернення документів та власне самого перевезення).
                                У випадку наявності запрошення ці витрати має нести особа запрошуюча сторона. Якщо це "турист", витрати - ваші.
                                А ще гірше, коли встановлення особи затриманого = видача документів, неможливі.

                                Приїздиш до відділку на запрошення поліції до "свого" затриманого громадянина, так здається поліції, що він твій. Сидить дядя, чи тьотя без документів і на питання не реагує, посміхається, або удає, що сердиться. Або несе якусь фігню, кожні пару хвилин іншу. Всім своїм виглядом показує, що повертатись нікуди не збирається і зробити йому ніхто нічого не зробить. Доводиться вибачатись перед поліцією та казати про відсутність підстав вважати що громадянин "мій", а поки таких підстав не буде то він "ваш". А як шо - то телефонуйте. Хай щастить. Так і бігають вони по можливих консульствах.

                                До речі, я не знаю чим такі історії закінчуються, але вони не рідкість.

                                Для держави дешевше відмовити 10 нормальним туристам (скільки б грошей вони не планували залишити), ніж впустити одного такого.
                                У консульства проблеми трохи серйозніші ніж забезпечення комфортних умов стояння в черзі тим, хто вирішив терміново отримати візу напередодні свят. Тим більше, що можливість не стояти в черзі доступна всім - купа людей банально звертаються до турфірм.
                                Тобто тут вибір за вами, а вирішили стояти самостійно нема чого скиглити, що каву не пропонують і до туалета не запрошують.
                                Це ваш вибір. Консульство вирішує інші завдання.
                                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                • 2007.01.23 | Shooter

                                  Re: Я погоджуюся з Вами, але ми говоримо про...

                                  Ви знову, в основному, ведете мову хоч і про цікаві, проте нестандартні випадки.

                                  В загальному я ж погоджуюсь з Вами, що будь-який консулат не є зобов'язаний видати візу в "стандартному" випадку туриста/приватної поїздки (думаю, інші специфічні випадки - як от "возз'єднання родини", етс., не є такими однозначними).

                                  Мова ведеться лише про те, що "нормальне" консульство би мало організувати свою працю таким чином, щоб апліканти мали мінімум незручностей від процесу отримання візи.

                                  Також що не можу зрозуміти - чому саме турагенства повинні мати переваги перед "рядовими" аплікантами? Якщо консулат хоче їх розглядати як окремий випадок - то нехай "розводить" у часі/просторі. Бо виходить що громадяни, які готові доплатити, де-факто, турагенству ЛИШЕ за позачергове отримання візи (або в першу чергу за це) є "рівнішими" від решти громадян. І це притому, що абсолютна більшість нелегалів, скажімо, у все тих же країнах Європи попала туди саме через "турбюро".
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2007.01.23 | Оk

                                    Re: Я погоджуюся з Вами, але ми говоримо про...

                                    Shooter пише:
                                    > Ви знову, в основному, ведете мову хоч і про цікаві, проте нестандартні випадки.

                                    > В загальному я ж погоджуюсь з Вами, що будь-який консулат не є зобов'язаний видати візу в "стандартному" випадку туриста/приватної поїздки (думаю, інші специфічні випадки - як от "возз'єднання родини", етс., не є такими однозначними).

                                    Мабуть ні, але в питання "воз"єднання" я орієнтують ніяк.
                                    А от подані на підтвердження обставин для отримання політичного притулку документи перевіряти доводиться.
                                    99 відсотків -липа :(
                                    Як і виписані в Україні рахунки, які подаються для отримання відшкодування в страхові компанії.
                                    Тобто українські довідки та інші документи славляться своєю якістю.

                                    > Мова ведеться лише про те, що "нормальне" консульство би мало організувати свою працю таким чином, щоб апліканти мали мінімум незручностей від процесу отримання візи.

                                    Так може то й є мінімум ? :)
                                    Щодо битого скла на паркані, я погоджуюсь з автором - дикість. Але ж Кляйна свого часу до такого стану довели !

                                    > Також що не можу зрозуміти - чому саме турагенства повинні мати переваги перед "рядовими" аплікантами? Якщо консулат хоче їх розглядати як окремий випадок - то нехай "розводить" у часі/просторі. Бо виходить що громадяни, які готові доплатити, де-факто, турагенству ЛИШЕ за позачергове отримання візи (або в першу чергу за це) є "рівнішими" від решти громадян. І це притому, що абсолютна більшість нелегалів, скажімо, у все тих же країнах Європи попала туди саме через "турбюро".

                                    Я теж не в курсі, в турагенстві не працюю і яким чином вони подають документи насправді не знаю. Просто можу собі уявити, що за той час, який потрібно аби прийняти документи у одного свідомого своїх прав громадянина, який намагається пояснити працівнику консульства, що він на його переконання йому винен, кур"єр туагенства встригне здати мінімум 20 комплектів документів, може вони й якісь квоти мають. Можу собі й таке уявити.

                                    Може й більшість нелегалів через "турбюро" потрапляє, можливо є інструменти для виявлення таких небросовісних "турбюро", відповідне вжиття заходів. Наскільки я знаю відслідковується навіть фактичне перебування туристів в заявлених готелях (туристи і в готелях і вприватних пансіонах заповнюють форми, які відправляються в поліцію).

                                    Я чула такий термін, як акредитоване турбюро (таке, що має право подавати документи без наявності самого заявника). Для отримання акредидатації вони напевне мають відповідати певним критеріям, мабуть і втратити акредитацію можна. Неакредитовані мають подавати документи разом з заявниками...мабуть не поза чергою, ... але то їх справа, вони самі визначають, яким чином зробити свою працю ефективною, еге ж ?
                                • 2007.01.24 | media

                                  Re: Я погоджуюся з Вами, але ми говоримо про...



                                  > Якщо сайт дійсно не містить вимоги надання виписки з банківського рахунку заявника на який має бути зарахована сума не менша ніж 100,- Евро на день перебування, то це дійсно незручно. Така інформація могла б там і бути.
                                  Парадоксально, але тут Ви визнаєте що посольство могло би щось і зробити для покращення інформування аплікантів про ОБОВ"ЯЗКОВІ документи, необхідні для отримання візи. Отже, таки існують недопрацювання! Як бачимо, всі користувачі форуму "по краплині" таки вичавили від Вас це зізнання.

                                  > В той час, як мені доводилось розглядати клопотання про видачу віз, доводилось робити й інші речі, наприклад розглядати клопотання органів внутрішніх справ про видачу "свідоцтв на поверення" особам, без документів, яких треба було депортувати. Поліції ще дуже щастить, якщо така особа повідомить з якої вона країни, вкаже адресу та назветься (тоді все обходиться лише оплатою утримання, видачі необхідних для повернення документів та власне самого перевезення).
                                  > У випадку наявності запрошення ці витрати має нести особа запрошуюча сторона. Якщо це "турист", витрати - ваші.
                                  > А ще гірше, коли встановлення особи затриманого = видача документів, неможливі.
                                  Так перепрошую, а якщо людина потрапить до заповітного Шенгену за приватним запрошенням від певної фіз. особи або фірми а потім нібито "втратить" документи, і його спіймає поліція без жодного посвідчення особи в іншій країні? Як встановити, "чий" він, хто йому видавав візу, хто робив запрошення і т.д.?

                                  > Тим більше, що можливість не стояти в черзі доступна всім - купа людей банально звертаються до турфірм.
                                  Ваше рекламування турфірм (можна лише здогадуватися про причини) можна зрозуміти. А уявіть собі ситуацію. Припустимо, я розумна людина, хочу виїхати за кордон і залишитись там нелегально. Як я можу їхати? Найлегший шлях - через турфірму, адже документи від фірм не так ретельно перевіряють, та й часу йде менше. Я не морочу собі голову з пошуком готелю в інтернеті, та подібною іншою фігньою. Фірмі я надаю купу довідок, які мій знайомий нотаріус чи спеціаліст райдержадміністрації в Рожнятівському районі (та чи й у Києві) видасть скільки завгодно у потрібній кількості. Фірми, як правило, вірять, особливо коли я даю їм заробити - купую пакетний тур, на їхній чартер і так далі. Зрештою, навіть фірма не дуже ризикує якщо я там залишуся - це хіба що мене там спіймають, подивляться хто видавав візу і т.д. А те що Ви говорите про "моніторинг проживання в готелі" і "перевірку, чи повернулися в Україну" - це практично нереально.
                                  Тим більше, відомо, що більшість нелегалів наших потрапили до ЄС або через турфірми (наприкінці 90х, та й на початку 2000х ;через це були найгучніші візові скандали), або й взагалі без документів перетинаючи кордон. Або й цілком легально - їдуть "в гості до родичів", які там легалізувалися або отримали посвідку на проживання (дехто вже й громадянство встиг), там швиденько дозвіл на роботу через знову-ж таки знайомих, квестура, пермеса, і - вперед, живуть там роками. Зараз не можу наводити службову статистичну інформацію більш детально (це ж стосується і тексту угоди між Україною та ЄС про спрощення візового режиму), але воно саме так є. І трохи помізкувавши, Ви здогадаєтеся, чому.
                                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                  • 2007.01.24 | Оk

                                    Re: Я погоджуюся з Вами, але ми говоримо про...

                                    media пише:
                                    >
                                    >
                                    > > Якщо сайт дійсно не містить вимоги надання виписки з банківського рахунку заявника на який має бути зарахована сума не менша ніж 100,- Евро на день перебування, то це дійсно незручно. Така інформація могла б там і бути.
                                    > Парадоксально, але тут Ви визнаєте що посольство могло би щось і зробити для покращення інформування аплікантів про ОБОВ"ЯЗКОВІ документи, необхідні для отримання візи. Отже, таки існують недопрацювання! Як бачимо, всі користувачі форуму "по краплині" таки

                                    Нафіга Вам мої зізнання ?
                                    Факт залишається фактом - Посольство Вам анічогісінько не винне і може на власний розсуд вимагати надання будь - яких документів.
                                    Ви в свою чергу можете таку вимогу проігнорувати переслідувати за це Вас ніхто не стане, але й візу скоріш за все на абсолютно законних підставах не отримаєте. Матимете час пити пиво на Говерлі або плювати в Чорне море, що також непогано.

                                    Ваше право на вільне пересування обмежується територією дежави громадянином котрої Ви є та дозволом на виїзд з цієї держави.
                                    В"їхати на територію іншої у Вас ПРАВА немає, Ви можете це зробити з її люб"язного дозволу.
                                    Чи надавати такий дозвіл кожна держава вирішує на власний розсуд.
                                    А верещати про порушення неіснуючих прав - блюзнірство.

                                    Уколов туалет не знайшов, давайте збирати підписи під петицією до ООН!
                                    згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                    • 2007.01.24 | media

                                      Що за деструктив?

                                      > Нафіга Вам мої зізнання ?
                                      > Факт залишається фактом - Посольство Вам анічогісінько не винне і може на власний розсуд вимагати надання будь - яких документів.
                                      Звісно, кожна держава має суверенне право надавати чи не надавати право в"їзду на свою територію будь-кому. Звісно, віза - це не право, а привілей, і при її наданні застосовується не принцип презумпції невинності, а презумпції вини. Я ж говорю не про те, хто і де шукав туалети, а про здоровий глузд, який деяким бюрократам а в надто - "посередниками-прилипалам" дуже вже не хочеться застосовувати. Матеріали щодо діяльності посередників, до речі, також існують, ось де невичерпна тема для розслідувань.
                                      Якщо конструктивно - то не переймайтеся, скоро до Шенгенської угоди приєднаються країни Східної Європи, які також є суверенними державами. Звісно, такої халяви, як зараз, із польськими чи угорськими візами вже не буде, але суверенні держави з нової "десятки" ЄС надаватимуть ці візи вже легше.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2007.01.24 | Оk

                                        Re: Що за деструктив?

                                        media пише:
                                        > > Нафіга Вам мої зізнання ?
                                        > > Факт залишається фактом - Посольство Вам анічогісінько не винне і може на власний розсуд вимагати надання будь - яких документів.
                                        > Звісно, кожна держава має суверенне право надавати чи не надавати право в"їзду на свою територію будь-кому. Звісно, віза - це не право, а привілей, і при її наданні застосовується не принцип презумпції невинності, а презумпції вини. Я ж говорю не про те, хто і де шукав туалети, а про здоровий глузд, який деяким бюрократам а в надто - "посередниками-прилипалам" дуже вже не хочеться застосовувати. Матеріали щодо діяльності посередників, до речі, також існують, ось де невичерпна тема для розслідувань.

                                        То Ви собі роботу шукаєте ?


                                        > Якщо конструктивно - то не переймайтеся, скоро до Шенгенської угоди приєднаються країни Східної Європи, які також є суверенними державами.

                                        А хіба це я переймаюсь ?

                                        Звісно, такої халяви, як зараз, із польськими чи угорськими візами вже не буде, але суверенні держави з нової "десятки" ЄС надаватимуть ці візи вже легше.

                                        Сподіваюсь вони врахують Ваші побажання :)
                                    • 2007.01.24 | Віктор Уколов

                                      Дурний соловей - дурна його й пісня

                                      Оk пише:
                                      > Уколов туалет не знайшов, давайте збирати підписи під петицією до ООН!

                                      Мені не потрібно було в туалет, але я дізнався, що для відвідувачів його не облаштували, хоч вони там знаходяться інколи кілька годин.

                                      Справа тільки у вашій зверхності та впертості. Обережніше, життя таких боляче карає.
                                      згорнути/розгорнути гілку відповідей
                                      • 2007.01.24 | Оk

                                        Re: Талановитому пісняру

                                        Віктор Уколов пише:
                                        > Оk пише:
                                        > > Уколов туалет не знайшов, давайте збирати підписи під петицією до ООН!
                                        >
                                        > Мені не потрібно було в туалет, але я дізнався, що для відвідувачів його не облаштували, хоч вони там знаходяться інколи кілька годин.

                                        О !
                                        Це відкриття варте статті в пресі (до речі, з ВФ на БП це не прибирають, бе тема актуальна й корисна), Ви ще пісню про цю історичну подію складіть !
                                        Відвідувачам не облаштували окремий туалет ! Памагітє !!!!

                                        > Справа тільки у вашій зверхності та впертості. Обережніше, життя таких боляче карає.

                                        Не давайте підстав, то не доведеться погрожувати :)
              • 2007.01.23 | Bayan

                То таки правда - це суцільний бред

                > Мала сьогодні розмову з ним стосовно відсутності в Україні елементарних механізмів реалізації передбачених конвенціями для іноземних дипломатичних представництв прав та пошуку для них шляхів уникнення вирішення елементариних на рівні побутових проблем через оформлення удаваних угод, що для них є вкрай небажаним.

                > Do rechi, ja nic z cjogo ne zrozumiv.

                То таки правда - це суцільна маячня:
                "...шляхів уникнення вирішення елементариних на рівні побутових проблем"?
                - Хто кому і чого перекладав? Якщо авторка, то з таким знанням української мови вона йому понаперекладає!
  • 2007.01.23 | Оk

    Під посольствами вже почались акції з вимогами

    23.01.2007 | 13:54
    Росіянин атакував португальське посольство в Україні

    22 січня о 12 годині дня у Голосіївському районі Києва до будинку посольства Португальської Республіки в Україні підійшов чолов’яга і, як стверджують очевидці, почав голосно заявляти про свою акцію протесту.

    Незнайомець вимагав надати йому політичний притулок в Португалії, а у разі відмови погрожував облити себе бензином з пляшки, яку приніс з собою, та підпалити. Згодом правоохоронці з’ясували, що на цей відчайдушний крок відважився громадянин Росії Кравченко Валентин Миколайович, 1939 року народження (тимчасово проживає в місті Козятин Вінницької області).

    Після переговорів міліціонерів з протестувальником останній через 15 хвилин від своїх намірів відмовився. Його госпіталізовано до лікарні для проведення обстеження.
  • 2007.01.23 | Оk

    Як вам такі наслідки "порушення інструкції"

    та прояву "доброї волі" ?
    Прошу взяти до уваги, що зазвичай Посол жодного стосунку до видачі віз не має, хіба що в цьому випадку то було його особисте розпорядження.
    _________________________________

    УНІАН (www.unian.net)

    23.01.2007 14:51
    Ющенко звільнив посла України в Австрії Єльченка

    Президент України Віктор ЮЩЕНКО 28 грудня 2006 року підписав указ про звільнення посла України в Австрії Володимира ЄЛЬЧЕНКА у зв`язку з порушенням ним інструкцій при видачі віз представникам туркменської опозиції.

    Як передає кореспондент УНІАН, про це повідомив заступник глави Секретаріату Президента Олександр ЧАЛИЙ сьогодні на брифінгу.

    «Але указ буде опублікований тоді, коли він (В.ЄЛЬЧЕНКО – УНІАН) закінчить свою дипломатичну місію», - сказав О.ЧАЛИЙ.

    Як повідомляв УНІАН, газета "Дзеркало тижня" 20 січня проінформувала про те, що нібито прем`єр-міністр Віктор ЯНУКОВИЧ підписав розпорядження про проведення службового розслідування щодо міністра транспорту і зв`язку Миколи РУДЬКОВСЬКОГО через спричинення шкоди національній безпеці України. Посилаючись на свої джерела, газета назвала причиною цього участь М.РУДЬКОВСЬКОГО в організації приїзду до Києва в грудні минулого року представників туркменської опозиції – колишнього віце-прем`єра країни Худайберди ОРАЗОВА і екс-посла Туркменістану в Туреччині Нурмухаммеда ХАНАМОВА.

    Видання зазначає, що ця ситуація могла привести до погіршення відносин України і Туркменістану, зокрема в енергетичному секторі. МЗС Туркменістану розцінив приїзд опозиціонерів до Києва як недружній крок з боку України. Представники туркменської влади також стверджували, що ці особи знаходяться в міжнародному розшуку.

    У той же час у прес-службі Мінтрансу повідомили, що М.РУДЬКОВСЬКИЙ подає судовий позов про захист честі, гідності і ділової репутації, а також звернеться в Комісію з журналістської етики з проханням дати оцінку діям журналіста газети «Дзеркало тижня» при підготовці статті.

    22 січня прес-служба Кабінету Міністрів повідомила, що службове розслідування щодо участі М.РУДЬКОВСЬКОГО в організації приїзду до України представників туркменської опозиції доручив провести прем`єр-міністр. За даними прес-служби, відповідне доручення дане у відповідь на лист Президента України від 28 грудня 2006 року.

    Сьогодні, 23 січня, В.ЯНУКОВИЧ заявив, що не бачить підстав для звільнення М.РУДЬКОВСЬКОГО.

    Міністерство закордонних справ України проводить службове розслідування щодо факту видачі віз консульськими установами України в Австрії і Болгарії представникам туркменської опозиції.


    http://www.unian.net/news/print.php?id=181173
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.24 | media

      Навіщо маніпулювати?

      Ви наводите винятковий приклад справи, котра має виключно політичний підтекст. 99,9% тих, хто звертається до консульств за отриманням візи, не є "політичними біженцями які їдуть до України проводити прес-конференції". Навіщо тоді взагалі цю справу тут згадувати?
  • 2007.01.26 | Оk

    Re: Німецька свинина по-московськи” борцям за право вільного

    пересування присвячується
    ______________________

    [26.01.2007 12:21]

    Німеччина посилила вимоги до оформлення туристичних віз

    Посольство Німеччини в РФ офіційно підтвердило, що з 1 лютого 2007 року суттєво міняється принцип його взаємодії з турбізнесом. З початку наступного місяця консульство прийматиме щотижня не більше 600 паспортів від всіх компаній, мотивуючи це браком приміщень і співробітників

    Але треба віддати належне посольству Німеччини - воно не кинуло російських туроператорів напризволяще і зробило все можливе, щоб спробувати скоротити турпоток в свою країну не штучним, а природним чином. Тобто принаймні нашим турфирмам не доведеться відмовляти клієнтам в поїздці із-за обмежень по кількості паспортів, що приймаються. Туристи самі не поїдуть до Німеччини, коли дізнаються про нові вимоги до процедури оформлення віз, що також вводяться з 1 лютого.

    По-перше, німці зменшили перелік категорій заявників, які могли одержувати візи без співбесіди, повідомляє Travel.Ru з посиланням на RATA-News (http://www.travel.ru/news/2007/01/26/105719.html?1242). Ті, хто відправляється в гарантовані екскурсійні групові тури або річковий круїз, хто збирається проживати в готелях 5* або їде вивчати мову у відомі мовні школи, можуть, як і раніше, не турбуватися. Але тепер особисто прибути в посольство повинні будуть туристи, які відправляються на німецькі курорти, а також бізнесмени, плануючі поїздки на виставки.

    У пік сезону чекати особистої зустрічі з візовими офіцерами заявникам треба буде не менш ніж 1,5 місяця. Російські туристи ще не навчилися планувати свій відпочинок настільки наперед. А жителям регіонів, яким тепер доведеться зайвий раз приїжджати до Москви, це - додаткові витрати, причому без гарантії, що візу дадуть.

    Крім того, Німеччина розширила перелік потрібних для візи документів і ускладнила їхній зміст. Якщо раніше, наприклад, досить було надати копію дозволу батьків на поїздку неповнолітньої дитини, то тепер потрібно оригінал, перекладений німецькою мовою. Довідку з місця роботи тепер теж треба перекладати на німецьку. Додалися вимоги про надання копії свідоцтва про шлюб, довідки про наявність приватної власності, виписки з банківського рахунку або роздруку руху коштів по кредитній карті за останні 3-6 місяців. Відтепер у обов`язковому порядку потрібно надавати оригінал старого закордонного паспорту або власноручну заяву про його втрату з якої-небудь причини.

    Прийматися документи будуть не пізніші, ніж за 10 робочих днів до дати планованої поїздки. Іншими словами - за два тижні.

    По відгуках учасників зустрічі з представниками генконсульства, в тональності минулої зустрічі абсолютно виразно відчувалася повна відсутність зацікавленості посольства Німеччини в розвитку туристичних відносин з Росією. Проте туроператори ще сподіваються на деяке коректування умов і вимог до процедури оформлення віз. Річ у тому, що перелік необхідних документів був наданий, як сказано в поширеному списку, за станом на кінець січня 2007 р. Можливо, це означає, що німці мають намір постежити за реакцією ринку і зробити відповідні висновки.

    http://otherside.com.ua/news/detail.php?id=16948&lang=1
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.08 | Оk

      Продовження

      як на замовлення

      Россияне, имеющие действующие визы, были остановлены на въезде или выезде из страны германскими пограничниками
      8 февраля 2007, 10:12
      Текст: Кирилл Комаров

      Посольство Германии в России аннулировало несколько сотен виз, выданных ранее гражданам РФ. В итоге сотни россиян, не знающих об аннулировании своих виз, были остановлены на границе ФРГ. Последние скандалы с немецкими визами привели к тому, что российский МИД решил поднять вопрос о визах на политическом уровне в двусторонних российско-германских контактах.

      О проблемах, с которыми столкнулись граждане России на немецкой границе, стало известно агентству «Интерфакс» от российского дипломатического источника.

      «Последние скандалы привели к тому, что многие туроператоры уже советуют своим клиентам «не связываться с Германией» По словам представителя внешнеполитического ведомства, многие россияне, имеющие действующие германские визы, были остановлены на въезде или выезде из страны германскими пограничниками, которые сообщили, что их визы аннулированы.

      «Эта ситуация обусловлена тем, что германское посольство собирается навести порядок в процессе выдачи виз. Выяснилось, что некоторые недобросовестные туристические агентства предоставляли в посольство не соответствующую действительности информацию», – сказал собеседник агентства. Однако в итоге пострадали сотни ни в чем не виноватых российских граждан.

      Порядок в своих консульствах немцы начали наводить с июня прошлого года, когда в ФРГ разгорелся так называемый визовый скандал. Он связан со злоупотреблениями в восточноевропейских диппредставительствах, в результате чего в ЕС через Германию хлынула волна нелегальных эмигрантов (в основном из Восточной Европы и СНГ). А после того как в допущенных ошибках признался и подал в отставку тогдашний глава МИД ФРГ Йошка Фишер, немецкие консульства пережили масштабные проверки.

      Ревизия затронула и визовые отделы немецкого посольства в России. По данным российских СМИ, расследование выявило многочисленные факты незаконной выдачи виз российским гражданам, а несколько сотрудников посольства ФРГ в РФ, уличенные в злоупотреблениях, были уволены.

      В российском МИДе говорят, что намерение посольства разобраться с недобросовестными турбюро понятно. «Но, возможно, стоит использовать другие методы», – отметил дипломатический источник. Собеседник «Интерфакса» не исключил, что в ближайшее время вопрос о визах может быть поднят на политическом уровне в двусторонних российско-германских контактах.

      Впрочем, в Российском союзе туриндустрии заверяют, что россияне, остановленные на немецкой границе, – это граждане, оформлявшие визу отдельно, а не туристы. Как рассказала в эфире радио «Маяк» пресс-секретарь РСТ Ирина Тюрина, в январе уже было несколько случаев, когда были аннулированы деловые визы в связи с тем, что граждане России, въезжая в Германию, называли целью своей поездки туризм, а визы у них были деловые.

      «Такое бывает, когда покупается виза отдельно, а не турпакет, – пояснила Тюрина. – Этим занимаются не туристические компании, а фирмы, которые предлагают исключительно визовые услуги. То есть это не касается туристов. Если они купили обычную путевку, турпакет (визы, перелет и т. д.), то беспокоиться им не о чем».

      Последние скандалы, которые связаны с оформлением виз в немецком посольстве в России, привели к тому, что многие туроператоры уже советуют своим клиентам «не связываться с Германией».

      http://www.vz.ru/top/

      Самое главное Сотни туристов из России не пускают в Европу
      На эту темуГермания ограничивает россиян
      США вводит новые правила получения виз
      Выдачу виз упростили
      Все визы в гости к нам
      Франция ужесточает въезд
      Визы на продажу


      Напомним, в декабре прошлого года, в самый разгар туристического сезона, визовая служба немецкого консульства неожиданно изменила правила подачи документов на оформление визы – она отказалась принимать страховые полисы без личной подписи застрахованного туриста.

      А с 1 февраля немецкое консульство и вовсе кардинально поменяло правила получения виз. В частности, был увеличен срок рассмотрения заявки (с 5 до 10 рабочих дней), а количество принимаемых паспортов в неделю, наоборот, сокращено (до 600). Кроме того, увеличился перечень лиц, кого теперь будут приглашать в посольство на собеседование, справка с места работы теперь должна быть на немецком языке, плюс к этому в необходимый перечень документов попали справка о наличии недвижимости, выписка из расчетного счета банка или движение средств по кредитной карте.
  • 2007.01.26 | Віктор Уколов

    2040 рік. На сайті Майдан вже нікого немає. Тільки ОК

    терзає ненависну статтю Віктора Уколова доводячи всім незаперечну правоту Австрійської амбасади і ницість та підлість авторів статті.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.26 | Оk

      Re: 2040 рік. На сайті Майдан вже нікого немає. Тільки ОК

      Треба ж і корисне робити :)

      http://www.mult.ru/projects/mas/mults/mult_160.html

      Віктор Уколов пише:
      > терзає ненависну статтю Віктора Уколова доводячи всім незаперечну правоту Австрійської амбасади і ницість та підлість авторів статті.
  • 2007.02.02 | Оk

    Ця драматична історія надихнула знаного на БП поета

    Може йому також пощастить і його ще десь опублікують ? :)
    ___________________

    Мучители и изуверы,
    людей замучали почти до смерти!
    Сортиры заперли свои,
    и не дают людям туда пройти!
    Жестокой подлости полны,
    желают людям визочку преподнести!
    Хотят заставить всех идти в обход,
    надеются, что денежки народ им принесет!
    А для того чтоб побыстрей несли,
    заперли все сортиры и свои!
    Народ от подлости такой аж очумел,
    готов на все, хоть даже на расстрел!
    Ждут не дождутся безобразию конца,
    спросите вы у заграничного того премудреца,
    когда уж совесть в них заговорит?
    Поймут ли иностранные послы,
    что с нами так нельзя!? Мы не скоты,
    и мы не в Африке живем,
    мы образованный народ!
    Считаться с нами все должны


    Наразі опубліковано автором на : http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_about&trs=-1&key=1170343497&first=1170419797&last=1169843410
  • 2007.02.08 | Оk

    Інформативно: про цінність Евро окремих туристів

    Віктор Уколов пише:
    > Австрійська свинина „по-київськи”
    > Віктор Уколов, Роман Чайка
    >
    > Якщо ви ні разу не виїжджали на відпочинок до Австрії з України, краще того й не робити. Адже по дорозі вам трапиться Посольство Австрії в Україні, точніше його консулят і це випробування навряд чи можна пройти.
    > Не те, щоб в Австрії не хотіли євро наших туристів.


    Оригінал статті "No room at the plush Austrian inn for Russians and their roubles" тут:
    http://www.guardian.co.uk/austria/article/0,,2008097,00.html?gusrc=rss&feed=12


    На австрийском курорте ввели квоту на россиян
    08.02.2007 11:39 | Инопресса
    На многих курортах о таких гостях могут только мечтать: эти туристы готовы денно и нощно швыряться деньгами. Однако владельцы отелей элитного австрийского курорта Кицбюэль думают иначе. Как говорится в документе, просочившемся в местную прессу, они проголосовали за то, чтобы единовременно число российских постояльцев составляло не более 10% от общего числа гостей. По словам Ренаты Данир, отвечающей за местную туристическую отрасль, договор, который заключили хозяева 16 из 20 четырех- и пятизвездочных отелей Кицбюэля, предусматривает, что тирольский курорт будет принимать ограниченное число россиян. Она сообщила журналистам: "Нам поступает столько заказов от туристических агентов со всего мира, что нам сложно увеличивать количество гостей. Мы предпочли, чтобы были представлены разные страны, а не 50% русских".

    В соглашении говорится, что эта квота необходима для сохранения "национального разнообразия", которым славится Кицбюэль. В документе подчеркнуто, что гостям из России "конечно же, будут рады", однако Кицбюэль не хочет становиться российским "оплотом".

    Начиная с 2000 года число российских и украинских гостей в Тироле ежегодно возрастает, растут и доходы, в то время как другие курорты вынуждены бороться за привлечение туристов на фоне нехватки снега. Сейчас на многих курортах принимают к расчетам рубли, меню пишут кириллицей, некоторые предлагают услуги русскоговорящих гидов.

    Русские известны своими огромными денежными тратами: лыжи Gucci, лыжные костюмы Chanel, автомобили Maybach. В прошлом году Елена Батурина-Лужкова, супруга московского мэра, как рассказывали, за один вечер заказала "несколько килограммов икры".

    Кроме того, русские прославились шумными вечеринками, пьянством и буйным поведением.

    Однако эксперты полагают, что недовольство 9 тыс. местных жителей вызвано тем, что русские спровоцировали рост цен на недвижимость. Русские все активнее скупают коттеджи и отели ценой от 15 млн фунтов и выше, из-за чего цены растут, а местных жителей вытесняют с рынка, несмотря на то что право на покупку недвижимости в Кицбюэле имеют лишь граждане ЕС.

    Сообщалось, что владелец футбольного клуба "Челси" Роман Абрамович сделал предложение о покупке одного из шикарных отелей, а госпожа Лужкова купила поле для гольфа, где планирует возвести отель.

    Общественность оказывает давление на политиков, призывая их заняться этой проблемой , ведь с 2005 года цены на недвижимость выросли почти вдвое. "Нужно действовать, пока местных жителей не вытеснили окончательно", – считает мэр Кицбюэля Клаус Винклер.

    Зепп Шеллхорн, президент Австрийской ассоциации владельцев отелей, назвал ограничения для русских туристов "абсурдными" и "недальновидными". "Они не совпадают с желаниями тех, кто развивает Австрию и австрийскую экономику", – заявил он.

    Однако Руперт Маер-Райш, владелец гостинцы Sporthotel Mayr-Reisch, говорит: "На примере других курортов, например Санкт-Морица, мы видим: когда начинает преобладать одна из национальностей, появляется национальный дисбаланс. Лучше, когда в одном отеле не слишком много людей из одной страны".

    Однако Шеллхорн заявил, что глупо говорить о балансе национальностей: "Подумайте: в Кицбюэле множество немцев, но ведь никто не говорит о том, чтобы ограничить их число".

    Кейт Коннолли
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.08 | media

      Який це має стосунок до статті Уколова і його аргументів?

      Я думаю, якби ЄС взагалі не видавав віз громадянам країн СНД, ви би найбільше з цього раділи. Навіщо воно Вам?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.02.08 | Оk

        Re: Який це має стосунок до статті Уколова і його аргументів?

        media пише:
        > Я думаю, якби ЄС взагалі не видавав віз громадянам країн СНД, ви би найбільше з цього раділи. Навіщо воно Вам?

        З чого Ви взяли що я радію ?

        Я лише наполягаю на тому, що претензії Уколова не витримують жодної критики.

        А стаття спростовує його посилання на те, що країна не може бути не зацікавлена в грошах туристів, які вони там залишать, як бачите таки може.

        Позбавляйтесь ілюзій, матимете менше непотрібних стресів.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.02.08 | media

          У Вас що - мета - спростувати все що каже Уколов у цій статті?

          І тому Ви повертаєтеся до його аргументів. Так, окремі готелі можуть бути зацікавлені в залученні туристів в т.ч. з України і Росії. Окремі курорти можуть, звісно, вводити якісь обмеження, але Ви наводите недоречні аргументи з Кіцбюелем, який є частковим випадком.
          Також Ви розповідаєте про окремі новації візової політики Німеччини стосовно російських туристів. До речі, ті додаткові документи, які вимагаються тепер з росіян, з українських туристів також вимагають більшість найпопулярніших в Україні консульств. А терміни - посольство Франції збільшило термін розгляду заявок на візу з 5 аж до 10 днів, горе яке! Та у нас італійське і французьке посольства по три місяці розглядають заявки (навіть через турфірми-глитаї це займає два тижні мінімум).
          І який стосунок мають зміни в Росії до незручностей для громадян України (ми ж все-таки інша країна, погодьтеся) при отриманні візи? Тобто, якщо у когось "погано", то це не означає що ми маємо сприйняти це як належне. Тим більше, що залежить тут звісно не лише від консульств, а й від українських органів влади.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.02.08 | Оk

            Re: У Вас що - мета - спростувати все що каже Уколов у цій статті?

            media пише:
            > І тому Ви повертаєтеся до його аргументів. Так, окремі готелі можуть бути зацікавлені в залученні туристів в т.ч. з України і Росії. Окремі курорти можуть, звісно, вводити якісь обмеження, але Ви наводите недоречні аргументи з Кіцбюелем, який є частковим випадком.
            > Також Ви розповідаєте про окремі новації візової політики Німеччини стосовно російських туристів. До речі, ті додаткові документи, які вимагаються тепер з росіян, з українських туристів також вимагають більшість найпопулярніших в Україні консульств. А терміни - посольство Франції збільшило термін розгляду заявок на візу з 5 аж до 10 днів, горе яке! Та у нас італійське і французьке посольства по три місяці розглядають заявки (навіть через турфірми-глитаї це займає два тижні мінімум).
            > І який стосунок мають зміни в Росії до незручностей для громадян України (ми ж все-таки інша країна, погодьтеся) при отриманні візи? Тобто, якщо у когось "погано", то це не означає що ми маємо сприйняти це як належне. Тим більше, що залежить тут звісно не лише від консульств, а й від українських органів влади.

            Це підтверджує тезу про те, що посольства, і консульські установи, як їх підрозділи дбають насамперед про безпеку та інтереси власної держави.
            Висувати безпідставні претензії та звинувачення в незадоволенні комплексів - безглуздо.
            А підбивати до дурних вчинків тих, хто не зовсім в темі - дуже по-уколівськи.

            Ви можете розглядати наведений випадок як виняток і далі, право Ваше, можете всупереч фактам посилатись на презумцію власної бажаності та цінності тих грошей, які Ви там плануєте залишити.
            Але ігнорування реальності може призвести лише до подальших непорозумінь та проблем. Відгадайте для кого ?
            Правильно для Вас самих.
            То на кого Ви врешті маєте ображатись ?
            Невже на мене ?

            Ситуацію ми можемо покращити не дурними воплями та безпідставними наїздами які теоретично можуть призвести навіть до закриття консульського відділу та оформлення віз для наших громадян, скажімо в Польщі), а належним ставленням до оформлення документів таким чином, аби виникало якнайменше проблем.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.02.08 | media

              А навіщо залякувати?

              Ще раз кажу. Я НЕ ПРОТИ НАЛЕЖНОГО ОФОРМЛЕННЯ ДОКМЕНТІВ, БІЛЬШЕ ТОГО - НАВІТЬ ЗА :) більше того, сам неодноразово оформляв документи, доволі таки належним чином :)
              А Ви залякуєте і говорите відверті нісенітниці:

              > Ситуацію ми можемо покращити не дурними воплями та безпідставними наїздами які теоретично можуть призвести навіть до закриття консульського відділу та оформлення віз для наших громадян, скажімо в Польщі), а належним ставленням до оформлення документів таким чином, аби виникало якнайменше проблем.
              А тепер уявіть, Польща входить в Шенген, і що, треба буде отримати одну шенгенську візу (польську) для того щоби отримати іншу шенгенську візу (австрійську?). Чи не абсурд?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.02.08 | Оk

                А чого Ви лякаєтесь ?

                media пише:
                > Ще раз кажу. Я НЕ ПРОТИ НАЛЕЖНОГО ОФОРМЛЕННЯ ДОКМЕНТІВ, БІЛЬШЕ ТОГО - НАВІТЬ ЗА :) більше того, сам неодноразово оформляв документи, доволі таки належним чином :)
                > А Ви залякуєте і говорите відверті нісенітниці:
                >
                > > Ситуацію ми можемо покращити не дурними воплями та безпідставними наїздами які теоретично можуть призвести навіть до закриття консульського відділу та оформлення віз для наших громадян, скажімо в Польщі), а належним ставленням до оформлення документів таким чином, аби виникало якнайменше проблем.
                > А тепер уявіть, Польща входить в Шенген, і що, треба буде отримати одну шенгенську візу (польську) для того щоби отримати іншу шенгенську візу (австрійську?). Чи не абсурд?


                Це з Вашої вежі нісенітниця, а насправді шикарний і РАЕЛЬНИЙ засіб практично позбавитись претензій уколових.

                Ви поцікавтесь де українські громадяни оформляють візи до, скажімо Панами.

                А якщо влом, я Вам допоможу - в Греції (країні, що входить в Шанген).
                Правда документи приймаються та повертаються також поштою. За умови попередньої оплати.
                Бєз шума і пилі (с).
                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.02.08 | media

                  Відвертих нісенітниць боятися не варто

                  Я не лякаюсь, бо відвертих нісенітниць боятися не потрібно. Якщо те, що ви говорите, стане реальністю :)))) тоді я визнаю, що і Ви можете принаймні у чомусь мати рацію :) але цього ніколи не буде
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.02.08 | Оk

                    Re: Звісно

                    media пише:
                    > Я не лякаюсь, бо відвертих нісенітниць боятися не потрібно. Якщо те, що ви говорите,

                    що саме ?
                    Я говорю, якщо не зазначено інше, про те, що вже є реальністю.
                    А також про можливі наслідки нехтування цією реальністю.

                    > стане реальністю :)))) тоді я визнаю, що і Ви можете принаймні у чомусь мати рацію :) але цього ніколи не буде

                    Залежить від ступеню скаженості борців "за права" уніжених і аскарбленних в дусі навіяних цією темою поезій :)

                    > Поймут ли иностранные послы,
                    > что с нами так нельзя!? Мы не скоты,
                    > и мы не в Африке живем,
                    > мы образованный народ!
                    > Считаться с нами все должны,
                    > а иначе и ничего хорошего не жди!

                    http://www2.maidanua.org/news/view.php3?bn=maidan_about&trs=-1&key=1170343497&first=1170922615&last=1170270693
  • 2007.02.19 | Оk

    Especially for you

    Візова процедура у три кроки: спочатку оплата терміну, потім його отримання, а потім подання і обробка візової заяви

    ---------------------------------------------------------

    З огляду на велику кількість заявників Посольство Німеччини в Києві, на жаль, не може відразу прийняти документи для розгляду. Також Посольство не хотіло б примушувати своїх відвідувачів стояти у хаотичній черзі, оскільки це, як правило, призводить до того, що хто-небудь намагатиметься цим скористатися.

    Організація проходження співбесіди, в принципі, не є первинним завданням Посольства. Тому воно доручило цю справу досвідченому партнеру - фірмі „VFS Global”. Ця фірма вже багато років є партнером німецьких та інших іноземних представництв у всьому світі.

    а) Перший етап: оплата сервісного збору за призначення дати співбесіди

    Прохання до кожного заявника сплатити наперед сервісний збір за призначення дати співбесіди (на одну особу: 35 гривень) у найближчому відділенні Промінвестбанку (див. тут www.pib.com.ua). За це Ви отримуєте код доступу, який дозволяє Вам отримати бажану дату співбесіди.

    Цей сервісний збір сплачується незалежно від візового збору і, так само як і візовий збір, не повертається.

    б) другий етап: призначення дати співбесіди

    Щоб отримати дату співбесіди заявник звертається (переконайтеся, будь ласка, що Ви можете назвати код, який Ви отримали у Промінвестбанку):

    - або через інтернет за адресою www.contactcentre-de-ua.com (ця послуга надається вже з 16.02.2007),

    - або через Центр обслуговування: будь ласка, зателефонуйте за номером 8-044-454-0250 (з-за кордону: +38 044 454 02 50).

    Нова процедура дає Вам можливість – особливо, якщо Ви звертаєтесь через інтернет – вибрати дату співбесіди в Посольстві, яка Вам найбільше підходить.


    в) третій етап: подання візової заяви і співбесіда у вікні візового відділу

    Третій етап процедури – особиста співбесіда і розгляд візової заяви – проходить в день і час, на який Вам було призначено. При цьому розглядається тільки зміст Вашої візової заяви. Прийняття остаточного рішення і видача паспорта відбувається, як правило, наступного робочого дня. Подальшу інформацію відносно цього Ви можете отримати під час співбесіди у вікні візового відділу.

    http://www.kiew.diplo.de/Vertretung/kiew/uk/05/Visa/konsular__3.html

    ____________________________

    Все для Вашої зручности


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".