МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Громадські ради при Президенті та МВС - що у підсумку?

12/30/2006 | Харцизяка
Якийсь час тому обговорювалися теми залучення громади в управлінні та контролі через зазначені утворення. А саме: Громадські ради при Президенті України та МВС. Обговорювалися положення про ці ради. Дехто навіть входить (або входив) до цих рад.

Питання: що у підсумку? Принаймні за 2006 рік. Чого досягли? Наскільки ефективними і дієвими були ці ради, чому? Яка перспектива? Чи є альтернатива, і чи потрібна?

Відповіді

 • 2006.12.30 | Михайло Свистович

  Re: Громадські ради при Президенті та МВС - що у підсумку?

  Харцизяка пише:
  >
  > Питання: що у підсумку? Принаймні за 2006 рік. Чого досягли? Наскільки ефективними і дієвими були ці ради, чому? Яка перспектива? Чи є альтернатива, і чи потрібна?

  Досягли мало чого, по областях ради лише створилися і провели хіба що по 1-2 засідання ознайомчого характеру. Найбільш ефективним була участь членів ГР в мобільних групах, які перевіряють утримання людей у СІЗО. Краще такі ради, ніж ніяких. Отакий короткий підсумок.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2006.12.30 | Євген Захаров

   Re: Громадські ради при Президенті та МВС - що у підсумку?

   Михайло Свистович пише:
   > Харцизяка пише:
   > >
   > > Питання: що у підсумку? Принаймні за 2006 рік. Чого досягли? Наскільки ефективними і дієвими були ці ради, чому? Яка перспектива? Чи є альтернатива, і чи потрібна?
   >

   У двох словах важко відповісти, щоб було точно. Я взагалі-то планував написати щось на кшталт річного звіту, проте оце висування на посаду Уповноваженого забрало надто багато часу. Може, ще напишу все ж таки.

   > Досягли мало чого, по областях ради лише створилися і провели хіба що по 1-2 засідання ознайомчого характеру. Найбільш ефективним була участь членів ГР в мобільних групах, які перевіряють утримання людей у СІЗО. Краще такі ради, ніж ніяких. Отакий короткий підсумок.

   З таким коротким підсумком згоден. Але, Михайло, не в СІЗО, а ІТТ - ізоляторах тимчасового тримання. І, ширше, стан із дотриманням прав людини у райвідділах МВС. А СІЗО - то установи Департаменту з притань виконання покарань, туда нам ще треба пробитися.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2006.12.31 | Михайло Свистович

    Re: Громадські ради при Президенті та МВС - що у підсумку?

    Євген Захаров пише:
    >
    > З таким коротким підсумком згоден. Але, Михайло, не в СІЗО, а ІТТ - ізоляторах тимчасового тримання.

    Так, звичайно в ІТТ. Просто я писав у стані повного дурдому (кому святу, а в полкової кобили спина в милі, бо навіть сьогодні замість підготовки до Нового Року робота, робота, робота..., ще ялинка не прикрашена і їсти нічого не приготовлено) , з трьома телефонами біля вуха, очікував приїзду людей, щоб їхати на Київ, а вони запізнювались, поспішав, щоб написати до їх приїзду, і абревітура ІТТ вилетіла в мене з голову. Тому я й написав СІЗО, бо просто як переклинили - не міг згадати як зветься ІТТ :)

    З Новим Роком тебе і з побажанням стати в ньому омбудсменом!
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2006.12.31 | Євген Захаров

     Re: Громадські ради при Президенті та МВС - що у підсумку?

     Михайло Свистович пише:

     > Так, звичайно в ІТТ. Просто я писав у стані повного дурдому (кому святу, а в полкової кобили спина в милі, бо навіть сьогодні замість підготовки до Нового Року робота, робота, робота..., ще ялинка не прикрашена і їсти нічого не приготовлено) , з трьома телефонами біля вуха, очікував приїзду людей, щоб їхати на Київ, а вони запізнювались, поспішав, щоб написати до їх приїзду, і абревітура ІТТ вилетіла в мене з голову. Тому я й написав СІЗО, бо просто як переклинили - не міг згадати як зветься ІТТ :)
     >

     У мене так само! This is our destiny!

     > З Новим Роком тебе і з побажанням стати в ньому омбудсменом!

     І Тебе, Михайло, з Новим Роком, всього найкращого Тобі і родині, здійснення усіх планів і бажань! А ще зичу хоч трохи часу мати на відпочинок!
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.01 | Михайло Свистович

      Re: Громадські ради при Президенті та МВС - що у підсумку?

      Євген Захаров пише:
      >
      > А ще зичу хоч трохи часу мати на відпочинок!

      Угу, за тиждень три сесії в Ірпені, одна в Бучі (в суботу), виконком, суди, організація свята. Нарешті в неділю о другій половині дня пішли на базар, бо на свято в хаті нічого немає, телефонує заступник, що сцену не поставили. Заходимо до намету знайомого торговця, кидаємо сумки, жінка сідає на стільчик для примірки взуття, починає телефонувати, строїти і т.д. Виявляється, що сцена стоїть, просто не в тому місці, де завжди, і кольором зливається з кінотеатром, тому заступник її не помітив, проїжджаючи на машині і впав в шок :)

      Приготування до Нового Року закінчили о 23.45, попутно відповідаючи на зливу телефонних дзвінків з привітаннями, а один зі скаргою на п"яних мєнтів, які влаштували побоїще на привокзальному ринку (довелось телефонувати і розбиратися). Тільки сіли за стіл з дітьми, змучені, їжі повно, їсти не хочеться, пити теж, відпочили перед телевізором з годинку - треба меру пхатися на центральну площу вітати народ. Прийшли туди о 1.30, почекали ще півголини, поки народу стане більше, потім привітання, танці біля ялинки і так до 4.00. Десь 1000 осіб різного віку (від дітей до бабусь) було на площі. Що приємно - сильно п"яних не було. Потім прийшли додому ніякі (від втоми, не від алкоголю, якого до цього часу майже не спожили), але ж з площі прийшли і деякі гості :) О 5.00 культурно їх випхали і лягли спати. Зранку знову дзвінки з привітаннями, доспати не дали, хоча на купу більш-менш ранніх дзвінків ми просто не зреагували - не почули їх :)
 • 2007.01.02 | BIO

  Що у підсумку? - ШІЗО для громадських активистів...

  Ну, то нічого, проспляться лєтаргично, очманіють зранку, ковтнут
  цікорію з порохом кореню анчару і мерщий далі прозасідатися
  по "радах" та ісписуватися в растуди його бамажку чорний грифєль
  грифу ДСК доповідних...
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.02 | Сергей ГРУЗДОВ

   Re: Що у підсумку? - ШІЗО для громадських активистів...

   Конечно - С НОВЫМ ГОДОМ, УДАЧ И УСПЕХОВ! :)
   По вопросу. Общественные контроли припахивают известными "дружинниками", "народными контролерами" и прочими малоуважаемыми в итоге, мертворожденными припарками. Которые сами становились пиявочками мелкими и подлыми. Думается, что плодить подобное - ошибочно в принципе. Об общественном контроле над СБУ вообще можно только грустно посмеяться.
   Представляется, что проблему решать лучше не с хвоста, а с другой стороны. Если, конечно, ставить цель РЕШИТЬ, а не УЧАСТВОВАТЬ.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.02 | BIO

    Не надо чесать хвоста если голова с похмелюги отваливаетца

    оп-ца-ца...

    Ибо именно царские попытки кооптировать активистов
    в мыльные пузыри псевдоорганов кончаются малоуважаемыми
    в итоге, мертворожденными припарками.

    А общественный контроль (и над СБУ можно не только грустно
    посмеяться) мог БЫ начаться с чисто общественного медиаканала
    (но не рупора луценгов - хотелось бы выслушать тов. А. Шевченко
    на эту тему, что они там по кулуарам наваяли с Германшей), а
    там и плавно перейти к следующим пунктам 10ти шагов, например
    к КНК, но тоже не в бутафорском исполнении - есть масса достойных
    задач, а срок царювання уже подваливает к туманному перевалу.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.02 | Сергей ГРУЗДОВ

     Re: Не надо чесать хвоста если голова с похмелюги отваливаетца

     Даже "чиста" теоретически представлямые честные пока-что контролеры-комиссары быстренько перекупаются властными подконтрольными. Ибо желают того. А уж озадаченные министрами-просто и министрами-экс "из народа избранные" - это вообще убожество клоунское.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.03 | BIO

      Кривой спин мозгового рефлекса

      В условиях ГЛАСНОЙ работы много не накулуаришь, товаришшш...
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.03 | Сергей ГРУЗДОВ

       Re: Кривой спин мозгового рефлекса

       Гласность должна иметь своих внимающих. Иначе это вой ветра в пустыне. Внимающих будет мало. Их и должно быть мало! Нафига народу головные боли вне рамок своей бытовой, нормальной жизни? В итоге получаем те же, токо в профиль - перелаивающиеся группировки.
       Всю эту канитель с народными мстителями и сермяжными контролерами давно придумано заменить контролируемыми единообразным законом квалифицированными специалистами. Т.е. систему строить, а не плодить общественные советы из даже горячих сердцами дилетантов.
       Давно пора.
 • 2007.01.03 | Харцизяка

  Чекаємо на звіт Є.Захарова?Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua