МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чи був Новий рік? ілі новий год?

01/04/2007 | MV
телеекрани виплюнули скільки московської продукції за ці дні. і всі мовчать? невже незрозуміло - це війна.
коли укрспіваків грошима примушують співати російською чи англійською - це ж елементарне використання українців проти свого народу.
коли експансіоністи захопили весь інформаційний простір - чомусь ніхто цього не помічає. чекати, поки постфактум хтось тихенько промовить десь на кухні?

Відповіді

 • 2007.01.04 | Sean

  Гм

  MV пише:
  > коли укрспіваків грошима примушують співати російською чи англійською
  Це не примус, це заохочення. Вільному - воля. І той, кого можна "примусити грошима", не знаю як Вас, а мене не цікавить. Хай собі співає хоч на монгольській
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.04 | otar

   Точно

   Я, наприклад, за останні півроку не подивився ні хвилини московської продукції по телевізору. Відповідно, на мене не подіяло ані секунди реклами :) якщо всі робитимуть так само (особливо люди, в яких встановлені піплметри) - московська продукція забереться.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.04 | пан Roller

    А какие каналы вы смотрите? На новый год?

    otar пише:
    > Я, наприклад, за останні півроку не подивився ні хвилини московської продукції по телевізору. Відповідно, на мене не подіяло ані секунди реклами :) якщо всі робитимуть так само (особливо люди, в яких встановлені піплметри) - московська продукція забереться.


    Brgds
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.04 | otar

     В новорічну ніч не дивився ніякі

     були цікавіші заняття. 1, 2, 3 числа дивився канали "Кіно", К1, НТН, ICTV і ще якісь, вишукуючи серед галубих аганьков щось змістовне (зокрема, художні фільми).
    • 2007.01.04 | Раціо

     А Ви спробуйте якось його не вмикати. Буде зовсім не боляче

     Я панімаю, шок і фсьо такоє, слюна не відділятимецця без акомпанементу Пугачьової, савєцкоє нутрО трохи побуянить. Але й це мине. Зате потім Ви побачите світ таким, яким бачить його уся европейська цивілізація: без Пугачьової. Хіба не захоплююча пригода, не виходячи із квартири? :-)
    • 2007.01.04 | Свинья на радуге

     Мегаспорт.

   • 2007.01.04 | MV

    Re: Точно

    ну це схоже на утопію... без адміністративних засобів та без державної державницької політики у цьому питанні зрушень не буде. а буде експансія. як зара.
   • 2007.01.04 | IApple

    Хіба справа в Московській продукції?

    otar пише:
    > Я, наприклад, за останні півроку не подивився ні хвилини московської продукції по телевізору. Відповідно, на мене не подіяло ані секунди реклами :) якщо всі робитимуть так само (особливо люди, в яких встановлені піплметри) - московська продукція забереться.

    Справа не в тому чи є можливість не дивитися московську продукцію (достатньо викинути телевізор), а більше в тому чи є можливість дивитися українську. Мене мало цікавить скільки каналів є московського телебачення (трансльованого в Україні) і що вони там собі показують, мене не задовільняє те, що немає жодного українського.

    Не забереться - що її витіснить? Рух за викидування телевізорів у вікно?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.04 | kvitka

     Re: Хіба справа в Московській продукції?

     Na nashiy, ne svoyiy zemli. Shche yak dovho zabere, shchoby ukraintsi staly ukraintsiamy?
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.04 | otar

      Sprobuyte povernutysya v Ukrayinu

      todi na nashiy zemli stane na odnoho ukrayincia bil'she. Plus vy zmozhete navchyty inshyh, yak stavaty ukrayinciamy.
    • 2007.01.04 | otar

     Викидання телевізорів не має сенсу

     Воно жодною мірою не стимулює розвиток українського телебачення. Єдине, що могло би реально його стимулювати - різке і очевидне зростання рейтингів саме україномовних програм, фільмів і т.п. Наприклад, якби за підсумками 2-3 місяців телеканали зрозуміли, що російськомовне і російське вийшло з моди, а українське набирає обертів - тут же з'явились би і українські концерти, і українські м'юзикли, і дублювати б усе почали українською. Бо для них це комерція.

     Проблема в тому, що рейтинги визначають методами вимірювання аудиторії з вибіркою 1-2 тис. людей, які живуть у великих містах (населення 50 тисяч+; мешканці менших населених пунктів рекламодавцям нецікаві). Певна річ, населення цих міст переважно російське і русифіковане, ось і дивиться воно своє. В результаті телебачення орієнтується на росіянина, бо росіянин - його цільова аудиторія.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.04 | Illia

      Re: Викидання телевізорів не має сенсу

      Не думаю, що проблема в русифікованості.
      Мої батьки не русифіковані. А "галубиє аганькі" дивляться - бо це звичка, традиція. Це пішло ще відтоді, коли було 2-3 канали. Я майже впевнений, що більшість людей старших 25-ти, якщо святкують НР вдома (або у друзів) дивляться "аганькі". Бо звикли. А чому російськомовні. Так тому, що пугачови кіркорови та інші аганьочники російськомовні. це як частина традиції - аганьок тим класніший чим крутіші на ньому "пєвци" . А звідки у нас самі круті "пєвци" - з росії тобто російськомовні. Наші - це вроді не той масштаб.
      Територія для російської попсні повністю співпадає з територією "галубих аганьков" і на Заході вона закінчується на кордоні України.
      Тобто, якщо вже з чимось і боротись на культурному фронті, то з російською попсою. Не буде її не буде рос. аганьков і дебільних концертів по ТБ в новорічну ніч. З старими людьми вже не поборешся. Як це не не банально, але "горбатого ....". Залишається молодь. От с ким треба працювати.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.04 | MV

       Re: Викидання телевізорів не має сенсу

       тут ще цікавий аспект, що деякі звьозди пнуцця співати російською, на розуміючи, що таким чином потрапляють в глухий кут. приклад - білик. адеж українською коли співала - і повага була - що немало важить.

       ну та мафія, яка править в шоубізнесі пускає тільки тих, хто абсолютно відрікається від своєї нації - приклад - середючка.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.01.05 | otar

        Щодо поваги

        MV пише:
        > українською коли співала - і повага була - що немало важить.

        Я так теж думав, і багато кому здається, що, переходячи на російську Білик (і не лише вона) деградує. Але ми забуваємо, що їхня цільова аудиторія - не ми. Ми можемо хіба що компакт за 10 гривень купити, або піти на напівшаровий концерт. А всі ці "виконавці" заробляють клубними і приватними концертами для ґлаамурнава стаалічнава баамонда. У бомонду ж, незважаючи на будь-які помаранчеві революції, україномовне чітко асоціюється з сільським, примітивним і відсталим. І це погляди не лише самих депутатів і бізнесменів, а їхніх дітей, коханок і коханців, перукарів і водіїв та величезної кількості тих, хто прагне бути на них схожим. Ім парускі лєгчє. Панятнєє. Тому Білик, очевидно, зробила цілком тверезий і логічний маркетинговий хід, переорієнтувавшись на ту аудиторію, яка приносить гроші.
     • 2007.01.05 | Hoja_Nasreddin

      Re: Викидання телевізорів не має сенсу

      Можливо, мій коментар для Вас буде дещо різким та образливим. Потерпіть, бо нема на то ради.

      >Єдине, що могло би реально його стимулювати - різке і очевидне зростання рейтингів саме україномовних програм, фільмів і т.п. Наприклад, якби за підсумками 2-3 місяців телеканали зрозуміли, що російськомовне і російське вийшло з моди, а українське набирає обертів - тут же з'явились би і українські концерти, і українські м'юзикли, і дублювати б усе почали українською. Бо для них це комерція.
      Якщо це написано щиро, то тут сидить логічна помилка, на яку якраз і сподіваються путіни та їхня 5 колона. Не буду "розжовувати", а лиш нагадаю одну річ: колись у Львові в театрі Заньковецької ставили виставу "Богдан Хмельницький" (реж. Федір Стригун, Хмельницького грав Богдан Козак). У тій виставі зокрема був такий діалог, який стосувався української мови. І там як на мене дуже влучно й точно було сказано таке: "Спершу стриножили коня, а потім сміються (дивуються) чого він не скаче". Якщо Вам і це не зрозуміло. то задайте собі питання: чому наприклад у боротьбі і боксі існують вагові категорії. Але якщо Ви тут "на роботі" пропагувати підлі й підступні ідеї, то всЬО путЬОм. Хтіли би позмагатись. То робимо так: на 100 років забороняємо російську в офіційному вжитку, цілковита подекуди примусова українізація, а через ті 100 років - мовний референдум про державні мови в Україні.


      >Певна річ, населення цих міст переважно російське...
      Відколи це в містах України мешкають в основному росіяни. Документ маєте? Ні? Ну тоді не розповідайте байки. Путьорупор, йокалемене.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.05 | otar

       Re: Викидання телевізорів не має сенсу


       > Якщо Вам і це не зрозуміло. то задайте собі питання: чому наприклад у боротьбі і боксі існують вагові категорії. Але якщо Ви тут "на роботі" пропагувати підлі й підступні ідеї, то всЬО путЬОм. Хтіли би позмагатись. То робимо так: на 100 років забороняємо російську в офіційному вжитку, цілковита подекуди примусова українізація, а через ті 100 років - мовний референдум про державні мови в Україні.

       Я так і не зрозумів, до яких моїх слів ви висловлюєте претензію. Я ніколи в житті не закликав ні до якого змагання між українською і російською, бо прекрасно розумію, що в сучасних умовах це означатиме поразку української; крім того, українська в Україні має право на першість без будь-якого змагання. Я писав, здається, про те, що треба боротись. І наразі є єдина можливість боротись - руками, ногами, гаманцями. Оскільки законодавців, які можуть обмежити вжиток російської, в нас немає (не обрали).


       > Відколи це в містах України мешкають в основному росіяни. Документ маєте? Ні? Ну тоді не розповідайте байки. Путьорупор, йокалемене.

       "Росіянами" я для простоти називаю всіх людей, які думають/розмовляють російською і перебувають у російській мовно-культурній сфері. Вони можуть бути будь-якої національності (наприклад, болгари на Одещині чи там греки на Маріупольщині), це не важить.
       згорнути/розгорнути гілку відповідей
       • 2007.01.09 | Hoja_Nasreddin

        Ваша "простота" - це колишня радянська пропаганда

        >"Росіянами" я для простоти називаю всіх людей, які думають/розмовляють російською і перебувають у російській мовно-культурній сфері. Вони можуть бути будь-якої національності (наприклад, болгари на Одещині чи там греки на Маріупольщині), це не важить.

        Отаре, оцим "для простоти" Ви ОБІЗВАЛИ росіянами громадян України, які ПОКИ ЩО (так ся стало) розмовляють російською.
        Цікаво, як би то назвати "для простоти" іспанців, голандців, поляків та шведів, які розмовляють англійською. Англійцями: Чи американцями? Чи австралійцями? А шотландці, ірландці та валійці?
        А австріяки - то німці, чи німці - то австріяки. "Для простоти", звичайно.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.09 | otar

         Це антирадянська пропаганда майбутнього :)

         Альтернативою умовному розділенню людей на "росіян" і "українців" за мовно-культурною ознакою є:

         а)розподіл за етнічним походженням (що вже пахне фашизмом);
         б)оголосити всіх "українським народом" і не розрізняти за мовою взагалі.

         Обидва варіанти мені здаються хибними. Принаймні, люди, в яких уже зароджується патріотизм, але які ще не перейшли на українську, мали б задуматись: хто я? якщо українець, то чому думаю/говорю російською? Звісно, це не одномоментно станеться, але я, принаймні, не хочу відтягувати цей момент, удаючи, що "какая разніца на каком язикє".
     • 2007.01.09 | IApple

      Які рейтинги?

      Ви "обчитались" західних книжок з маркетингу, які тут неадекватні. Не рейтинги "замовляють музику". Вся реклама покотом відповідно до законодавства україномовна, а "всьо што кроме..."
      Ситуація докорінно інша не рейтинги створюють пропозицію, а нав'язлива пропозиція має на меті вироблення відповідних уподобань, смаків і отих "рейтингів".
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.09 | otar

       Я маю трохи спільного з телевізійною сферою

       І знаю, що насправді GFK-івські цифри на щось та й впливають.
  • 2007.01.05 | Ukrpatriot(patriot)

   Та ні, то не війна то просте рагульство

   І невміння зробити щось своє, тому і скаче йоб... та сердючка і дивимось черговий ремікс старих пісень про головне. В Росії, до речі теж творча криза, знову ті ж пісні по першому, а в нас просто нічого не можуть зробити, бо не вміють і не поважають свою країну, а ми купуючи різну галіму попсу, підтримуємо то все рагульство.
 • 2007.01.04 | observer

  Украинский Геббельс, где ты? (л)

  Если вместо Минкультуры в Украине нарисовалось бы Минпропаганды, и вместо министра антиукраинской культуры — подло улыбающегося бывшего комсюка — министром был «доктор Йозеф Геббельс», разумеется, украинского разлива, то подобное «глумление над немецким народом»… ошибся, следует «над украинским народом» — невозможно было бы и в страшном сне увидеть.

  Почему в страшном сне? Да потому, что «творческий состав», причастный к глумлению над национальной духовностью, над украинской культурой, — а это не одни лишь режиссеры-постановщики с заробитчанами-сценаристами, а и владельцы телевизионных каналов, — были бы «Геббельсом» отправлены на переработку в удобрения для полей.

  Ну и Бурсов! Ну и нацист! Платный провокатор! Держи! Ату-ату его!!!

  http://www.obozrevatel.com.ua/news/2007/1/3/150829.htm
 • 2007.01.04 | Illia

  Це про 1+1?

  Ага. "Цікаві" були ноорічні педерачки.
  Українською пісень я не почув (може пропустив). Чув англ і рос. Навіть Пономарьов і той рос. співав :-(
  Я б і не дививсь це лайно - не любитель. Але був у компанії і піпл вимагав попси. Треба 1+1 своє "ФЕ" виказати. А на інший каналах, на скільки я бачив, були якісь старі дурнуваті концерти. На Інтері було схоже лайно з 1+1. А що було на 1-му не пам'ятаю.
 • 2007.01.04 | jz99

  це ж традиція, поки що неперервна й незламна

  Кожного року ця історія повторюється, і цей раз було "все як слід". От що 1+1 втнули з нашими співаками, то це дійсно... Руслана горлала якийсь панегірик про... USSR !!! (встиг почути лише кінцівку; вона, мабуть, виконувала якийсь кавер на когось відомого в свій час, але тим не менш). Гришко з Пономарьовим весело співали новорічну пісню, навіть не тарапунько-штепсельну, мовно-смугасту "Схід і Захід разом", а суціль общепонятну, повністю "за Донбасс".

  Ну, та 1+1 і не є каналом, в якому можна розчаровуватися :)

  А от який канал мене здивував, то це М1. Вони збацали вечірку з наших виконавців, і переважно це були пісні українською мовою, і було справді цікаво. І щира подяка їм за це! :)

  Від загрози глибокої депресії з приводу нашої телевізії мене рятувало моє улюблене зайняття, програмування, сидів мало не до Ющенка :), періодично клацаючи про всяк випадок тюнер на PCI-платі ;)
  ... і щоразу з легким серцем переконувався, що я нічого не втрачаю і можу далі продовжувати штурмувати чергову цікаву задачку зі сфери інформаційних технологій :)

  І часто зовсім тікав з телережиму на радіочастоту Energy FM (там трохи більше, ніж на інших каналах, підтримують наших), без анінайменшого жалю.

  * * *

  Це, певно, приїхало з ВФ?
  Ну, тоді всі вищевідзначені дописувачі більше тут не з’являцця і про мою відповідь більше ніколи в житті не дізнаються ;)
 • 2007.01.05 | Hoja_Nasreddin

  З цього приводу - файна стаття Георгія Бурсова - ОГЛЯДАЧ

  Украинский Геббельс, где ты?
  Георгий БУРСОВ
  http://www.obozrevatel.com/news/2007/1/3/150829.htm
 • 2007.01.05 | MV

  Хтось заробив подяку

  дякую невідомому майданівцю, який повернув-таки тему на головний форум. справедливість є?

  тим більше, що питання значно більш політичне, ніж мовне.
 • 2007.01.05 | harnack

  Був царськохозарський карнавал? Ну й діждалися!

 • 2007.01.05 | Дядя Вова

  Рецепт от Дяди Вовы:

  1) заработать самому «свой первый миллион»;
  2) вложить его в украиноязычный сектор украинского искусства;
  3) смотреть, слушать, радоваться или критиковать.

  А пока это, извините, напоминает разговор двух бомжей: «У, бля, пошёл чувак в шубе нах, сигару, сука, курит, а мы, бля, здесь бычки подбираем».

  По сведениям ВФ ;) русскоязычных в Украине 10-20% :). Почему же это они тогда заказывают СЕБЕ музыку, никому не завидуют, денег и законодательной поддержки ни у кого не требуют?

  Порассуждаем на тему? (Извините, я подключусь к ней после рабочего дня).
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.05 | Illia

   Ацтой

  • 2007.01.05 | jz99

   Дядя Вова чув такі розмови бомжів?

   Дядя Вова пише:
   > 1) заработать самому «свой первый миллион»;
   > 2) вложить его в украиноязычный сектор украинского искусства;
   > 3) смотреть, слушать, радоваться или критиковать.
   +

   Але... (нижче)


   > А пока это, извините, напоминает разговор двух бомжей: «У, бля, пошёл чувак в шубе нах, сигару, сука, курит, а мы, бля, здесь бычки подбираем».
   Бомжів багато в центрі Києва, щодня ходиш повз них. Жодного разу не чув з їхнього боку подібних сентенцій. Якщо вже порівнювати ситуацію з бомжами, то ось тоді згадаймо, звідки вони беруться. Наприклад, ті, яких дяді Саші й тьоті Свєти (імена навмисне змінено :) ) усілякими схемами викидають з квартир, і потім вони нічого нікому не можуть довести (під дією препаратів підписано потрібні документи). Прийдіть до них і порадьте, як повернутися до людського життя:
   > 1) заработать самому «свой первый миллион»...
   і далі по тексту

   Невдалий у Вас приклад, пошукайте іншого.
 • 2007.01.08 | observer

  теж версія (л)

  В России уже несколько лет, как налоговая крепко ухватилась за шоу-бизнес, невзирая на «звездность» налогоплательщиков. Со времен «раннего Кучмы» в Украине для моисеево-вайкуле-пугачево-кобельзонов продолжается режим наибольшего финансового благоприятствования. В оккупации информационно-культурного пространства Украины под лозунгом «Милости просим, дорогие россияне!» материально заинтересованы лица, причастные к организации концертов и телезаписей. Операция «Хохло-Клондайк» делается следующим образом.
  http://www.obozrevatel.com.ua/news/2007/1/7/151053.htm

  (стурбованих боротьбою з філологами та істориками прохання відпочити)
 • 2007.01.08 | sama

  "...Завісь телевізор картиною Клода Моне"...


  Ґазет не читай. Бережи потурбовані нерви.
  Закрий телевізор картиною Клода Моне.
  Піди в ґастроном, закупи там останні консерви,
  І ляж на диван. І чекай, доки все це мине.
  Ігор Жук
  http://www.bards.ru/archives/author.php?id=129  Знайдіть в тому позитив. Купа дорослих (від 25 до 65 років) громадян з лайкою вимкнула той парад юродивих і нарешті подивилася через стіл в очі своїм дітям та внукам и попробувала поспілкуватися без ящика.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.08 | kotygoroshko

   СУПЕР

   sama пише:
   > Купа дорослих (від 25 до 65 років) громадян з лайкою вимкнула той парад юродивихю...


   що ж, я бачу що нічого цікавого не пропустив, не дивившись телевізор в новорічну ніч

   я наперед здогадувався, що негрів з http://www.jamaica.kiev.ua/pillers/music.html не покажуть, і схоже що був правий

   я не вважаю себе особливим українцем, але справді пару разів було гидотно, просидівши новорічну ніч перед телевізором кілька разів кілька років тому, бачити по українським каналам лише російськомовні якісь підарські пісні, ніколи ні до того, ні після того ніде нечувані і нікому не потрібні

   щось з нашими телеканалами не так...
 • 2007.01.09 | Illia

  Re: Чи був Новий рік? ілі новий год?

  Думаю, що ідея в русифікації новорічних програм інтрера та 1+1 була досить банальною - заробити більше бабла на прокрутці укр. нов. карнавалів ще в росії. а мову вже підлаштували під старшого брата.
 • 2007.01.09 | RedBagira

  Мне бы ваши заботы (с) Вовочка

  А никто не пробовал вообще ящик не смотреть? Тем более, в праздники. Совершенно дебильная ситуация, когда за столом собирается семья и, вместо того, чтобы пообщаться в радостной обстановке, с набитым ртом пялится в ящик.
  Я ТВ вообще уже лет пять включаю не более пары раз в неделю, и вполне жива. :) Даже желания нет "приобщиться". Причем как к российской попсе, украинской шароварщине, транснациональным "шоу", космополитичным петросянам и дебильным сериалам, так и к информационному шуму нашей "элиты" различных окрасов.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.09 | MV

   Re: Мне бы ваши заботы (с) Вовочка

   тут власне мова йде не про окрему особу. є чимало людей - десятки мільйонів, які сидять на голці телебачення, а ще гірше - на голці оерте чи ертеер. ось елементарно цей шкандаль Білорусі з Росією взяти - страшенний інформаційний тиск з брехнею та маніпуляціями.

   все це продовжується і щоденно і спрямоване на тих, хто має потребу в інформації.

   бойкот телебаченню - справа абсолютно нереальна.

   хоча, коли не подивлюсь дні три - аж здоровя покращується :)
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.09 | Раціо

    Тобто як це, абсолютно нереальна?

    Ось я щонайменше місяць не бачив телебачення взагалі, навіть епізодично. Якби не Ваша заява, я б цього й не помітив. А навіщо Вам телебачення?

    MV пише:
    > бойкот телебаченню - справа абсолютно нереальна.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.09 | MV

     Re: Тобто як це, абсолютно нереальна?

     А Ви до мобільника-дебільника теж так вороже ставитесь? Тут ми - однодумці.

     Мені теж довелось якось 3 дні провести без екрану. Навіть здоров'я покращилось...
     Згоден, є люди, які можуть обійтись в житті без зомбоящика. Але це поодинокі люди.
     згорнути/розгорнути гілку відповідей
     • 2007.01.09 | Раціо

      Як можна ставитися вороже до шматка заліза?

      Мобільник оптимально виконує необхідну функцію, його нема чим замінити.
      Телебачення жодної такої функції оптимальним чином не виконує, маючи купу небажаних властивостей порівняно із альтернативами.

      Телебачення сьогодні просто не потрібне, точно так само як телеграф. Я й до телеграфу не ставлюся вороже, я ним просто не користуюся, бо немає потреби.

      Для чого Вам телебачення, можете пояснити?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.09 | MV

       Re: Як можна ставитися вороже до шматка заліза?

       звичайно, це дискусія не може бути плідною. ТБ - це і зло, і добро одночасно. тримає в курсі подій, які можуть вплинути на життя. дає якусь поживу у вигляді досвіду, який мені ніколи не доведеться пережити. це треба есе ціле писати...

       мобільник - він теж має плюси і мінуси. жере мій час, або час близьких людей - і що характерно - не тим, що є необхідним. прислухайтесь в маршрутці до розмов людей: ти гдє? я там! кагда будєш? і так бла-бла-бла хвилин 10 в результаті чого домовляються таки поговорити під час зустрічі...

       та це вже лірика і навіть флуд з флеймом.
 • 2007.01.10 | Юрій Зарицький

  Re: ДЕ ТУТ СОБАКА ЗАРИТА?

  Вся ця ситуація з боротьбою проти української мови пояснюється дуже просто.Російська мова в Україні відіграє сьогодні роль загарбника,який зазіхає на її територію. Ворог,який захопив територію,ставить собі за мету знищити душу уярмленого народу - бо ж доки живе душа народу - народ безсмертний.Без мови нема народу.Це розуміють проросійські сили ,які не можуть погодитися з втратою України.Оце вони таке витворяють в уже нібито незалежній Україні.Це засилля російськомовного продукту в новорічних програмах показує українцям,хто сьогодні в українській державі господар.Це чисто фашистський прийом.Павло Загребельний у своїй книзі "Європа 45" виданій у Києві в 1945р. пише:
  "Мова...Мова це душа народу.Найдорожче для людини - це думка,а вся солодкість думки - в рідній мові.Ворог може захопити територію.Він може сплюндрувати міста і села.Але доки живе душа народу - народ безсмертний.Вмирає душа - вмирає й народ.Без мови немає народу.Він зникає з лиця землі,як древні ацтеки.Чи не тому ворог зазіхає найперше на мову народу,який він хоче уярмити?
  Це письменник писав про німецьких фашистів,які хотіли уярмити українців.А чим кращі російські царі чи сьогоднішні комунофашисти?Сплюндрували Україну,морили голодом український народ,депортували,гноїли в концтаборах та вязницях,забороняли українську мову,винищили під пень українську демократичну інтелегенцію.Як сьогодні можуть культурні і демократичні українці російського походження приймати сторону знавіснілих комунофашистів?Невже у них відсутнє почуття вини перед мільйонами жертв знищених,пограбованих,зірваних з рідних місць і кинутих у холодних просторах Сибіру та Крайньої Півночі Росії.Кайтеся душогуби,бо прийде час відповідати за ваші злочинні дії.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.10 | harnack

   Закріпачення українців російською й надалі успішно триває!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua