МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комісія з Прав при СКУ зайнялась справою Сергія Мельничука

01/04/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Заява Комісії:


(Торонто, 4 січня 2007 р.)


Комісія Людських та Громадянських Прав при Світовому Конґресі Українців скерувала звернення до Генерального Прокурора України Олександра Медведька і до Голови Комітету Верховної Ради України з питань прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Леоніда Ґрачова з приводу нападу на студента Східноукраїнського університету ім. В. Даля Сергія Мельничука. Причиною такої фізичної розправи було те, що п. Мельничук відстоював в судах Луганська свої конституційні права навчатися українською мовою. Згідно з повідомленням преси та потерпілого, згадану розправу над Сергієм Мельничуком вчинив у приміщенні Луганської телекомпанії «Ірта» депутат міської ради, член Партії Реґіонів України, Арсен Клінчаєв.

У зверненні КЛГП наголошено на тривожних симптомах розпалювання фобії проти україномовних українців у деяких російськомовних реґіонах України, яке часто здійснюють різні місцеві урядові і судові чинники та працівники освіти.

КЛГП СКУ висловила сподівання, що проти Арсена Клінчаєва буде порушено кримінальну справу та просить інформувати КЛГП про ведення судового процесу. Водночас КГЛП СКУ попереджає, що при збільшенні кількости випадків будь-якого тиску чи фізичної розправи над україномовними українцями, що мешкають у переважно-російсьмовних реґіонах України, КЛГП СКУ доведеться вдаватися до відповідних европейських структур.

КЛГП закликає світове українство та організації стати в обороні прав Сергія Мельничука та україномовного населення всіх реґіонів України, щоб вони могли користуватися своєю рідною, українською мовою не тільки вдома, але й у всіх сферах життя - освітних закладах, культурних установах і місцях праці, при спілкуванні з урядовими та всіма публичними чинниками, так як це ґарантує Конституція України.


До речі, на вебсайтах Генпрокуратури й прокуратури Луганської області вказано недійсні телефони, а факси цих інституцій, не працюють. Отже КЛГП СКУ скеровували згадану заяву дипломатичною поштою.

Відповіді

  • 2007.01.04 | Мірко

    Re: Комісія з Прав при СКУ зайнялась справою Сергія Мельничука

    Держава Україна не заслужила на свою назву. Долею членів московської нації занимається Московщина. Долею французів Франція. А долею членів української нації занимається - на жаль не Україна (і то в Україні!), а СКУ, Світовий Конґрес Українців.
    Стид і ганьба


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua