МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Асфальтизація триває

01/12/2007 | Національний екологічний центр України
Труханів та Жуків острови, одні з найцінніших ядер Дніпровського екологічного коридору, знову потрапили під загрозу комерційної забудови. При цьому забудовники сором"язливо приховують, що їхні споруди стоятимуть на... сховищі радіоактивногоЦЕЗІЮ-137

За інформацією Національного екологічного центру України, Київрада погодила створення на території островів підприємств комунальної власності, реальною метою функціонування яких буде перетворення природних ландшафтів на прибуткові розважальні комплекси.

Природні масиви Дніпровських островів давно муляють очі інвесторам, чиї залізобетонні дітища з’являються у київських зелених зонах, як болячки на собаці. Цього разу статут так званих комунальних підприємств передбачає будівництво, ремонт та експлуатацію службових офісних приміщень, готелів, кемпінгів, лікувально-оздоровчих санаторних комплексів, мережі ресторанів, яхт-клубів, а також об’єктів промислового, соціально-культурного та побутового призначення, виробництва промислових та продовольчих товарів.

Таким чином, власник КП «Жуків острів» чи «Труханів острів» отримує у своє розпорядження відповідно 200 і 508 гектарів землі мало не в центрі Києва з правом робити на них буквально все, на що спроможеться його спрагла наживи уява «у відповідності до науково-технічних прогнозів та пріоритетів, кон’юнктури ринку».

Останнє зауваження далекоглядні творці теж втулили у текст статуту підприємств. Щоправда, тут відчувається певний дисонанс із постульованими обов’язками «збереження природного середовища, здійснення нагляду за виконанням природоохоронних вимог». Однак, якими тільки псевдоцілями не прикриваються творці прибуткових проектів, аби узаконити будівництво на останніх незайнятих клаптях київської землі!

Нагадуємо читачам, що території багатостраждальних Дніпровських островів є надзвичайно цінними у природному плані. Жуків та Труханів острів - практично останні в київській області місця, де збереглись цілісні природні комплекси, характерні для середньої течії Дніпра. Це ті невеличкі ділянки, на яких рослинний та тваринний світ майже вільний від впливу людської діяльності.

Саме відсутність сильного пресу з боку людини стала визначальною для існування на території островів занесених до Червоної книги України горностая та найбільшого орла Європи – орлана-білохвоста. Прогулюючись заплавою Дніпра, тут досі можна зустріти видру, різноманітних водоплавних птахів, зникаючих комах, насолодитись спокоєм зеленого лісу, відпочити від шуму міста.

Навіть якщо не враховувати природну значимість островів, будівництво тут порушуватиме деякі офіційні норми.

За словами начальника «Київміськекспертизи» Анатолія Кармінського, на території, що запроектована для будівництва, проходить газова магістраль високого тиску та високовольтні ЛЕП, розміщене сховище Цезію-137. Природному світу це не дуже шкодить, а от будувати тут вкрай небезпечно.

Окрім того, як підкреслив Володимир Трокоз, начальник екологічного департаменту КМДА, будь-який землевідвід на землях Труханового та Жукового островів неможливий в принципі, оскільки тут досі не визначені межі заповідних зон. Більше того, Жуків острів є заказником, де будь-яке будівництво неприпустиме.

Отже ми вкотре стаємо свідками того, як прудкі інвестори намагаються тишком-нишком «заасфальтувати» ще шматочок поверхні Землі, де досі немає готелю чи казино. Притому прагнення отримати надприбутки настільки потужне, що законодавчі та моральні норми у розрахунок не беруться.

Екологічні та урядові організації вже заявили про свій протест проти передачі земель природно-заповідного фонду у приватну власність і варварської експлуатації цінних природних об’єктів.

Підготувала Маклюк Ю.С.

Відповіді

  • 2007.01.12 | igorg

    І скільки це все даватиме навару? А ви про якихось видр, комах



Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".