МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Переобрання Нiни Карпачової на посадi Омбудсмена неприпустиме

01/12/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Громадський комітет національної безпеки України звернувся до Верховної ради України із застереженням – в сучасних умовах переобрання Ніни Карпачової на посаді Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини може негативно вплинути на подальший розвиток правозахисної сфери.

Задля утвердження прав людини в Україні, Омбудсмен повинен мати налагоджену співпрацю з інститутами громадянського суспільства, користуватися їхньою довірою. У зверненні Комітету відзначається, що за роки перебування на посаді Уповноваженого з прав людини Ніна Іванівна Карпачова не спромоглася налагодити широку взаємодію з громадянським суспільством. Структура і секретаріат Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини став вкрай забюрократизованим. Регіональні представники Уповноваженого з прав людини так і не стали дієвим інструментом захисту прав людини в Україні.

Представники Комітету вважають, що багаторічна діяльність Уповноваженого з прав людини так і не призвела до кардинальних змін у сфері прав людини, однак засвідчила необхідність докорінного реформування самого інституту Омбудсмена в Україні.

Уповноважений Верховної Ради України з прав людини має користуватися високим рівнем довіри в суспільстві, що, як наслідок, посилюватиме авторитет і самого Парламенту.

Н.І.Карпачова на високій посаді Уповноваженого не лише не посилила довіру суспільства до інституту Обмудсмена, але й неодноразово своєю діяльністю скомпрометувала його. Розгляд справ і звернень громадян в секретаріаті Уповноваженого відбувався не прозоро, з порушеннями положень закону України „Про звернення громадян”.

„Необхідно звернути увагу на те, що Н.І. Карпачової припускалася порушення не лише прав людини, але й прав народних депутатів України, а її бездіяльність з деяких питань офіційно визнана судом неправомірною! Подібні випадки є ганебними для Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини”, - відзначається у Зверненні Комітету до народних депутатів України.

Увага народних обранців привертається на те, що в листопаді 2003 року народний депутат України Сергій Головатий звернувся до Печерського районного суду міста Києва зі скаргою на неправомірну бездіяльність Уповноваженого ВР з прав людини. Підставою для звернення в суд стало ігнорування Карпачовою депутатського звернення, в якому народний депутат просив надати йому копії положень про Секретаріат Уповноваженого ВР з прав людини і про представників Уповноваженого. Вказані документи були необхідні заявнику для здійснення ним його депутатських повноважень. У подальшому, Апеляційний суд міста Києва та Вищий адміністративний суд України в квітні 2006 року встановив порушення Карпачовою прав народного депутата, статей 16, 17, 19 Закону „Про статус народного депутата України” і статей 5, 10, 47 Закону „Про інформацію”.

Діяльність Представників та Секретаріату Уповноваженого ВР з прав людини була юридично врегульована із значним запізненням та під тиском громадськості – відповідні нормативні положення про ці органи були розроблені та затверджені Ніною Карпачовою лише в липні 2005 року.

Зважаючи на недоліки попередньої роботи Ніни Карпачової на посаді Уповноваженого Верховної ради України з прав людини, Громадський Комітет національної безпеки України вважає неприпустимим її переобрання на цій посаді.

Громадський комітет національної безпеки України закликав народних депутатів України при обранні Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини прийняти зважене рішення, керуючись національними інтересами, враховуючи позицію широкої громадськості.

Додаткова інформація за тел.: (044) 240-05-97; (050) 595-23-97.

Відповіді

  • 2007.01.12 | fagot59

    Re: Переобрання Нiни Карпачової на посадi Омбудсмена неприпустиме

    Да гнать ее нада, плохой метлой в три шеи!!!!!!!!!!
  • 2007.01.13 | Павел

    Re: Переобрання Нiни Карпачової на посадi Омбудсмена неприпустиме

    Нінку Карпачову - ні і тільки ні. Я усвідомився неодноразово, що вона не та людина, а проста ширма для падлюк.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua