МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Як працює львівська міліція

01/13/2007 | Ukrpatriot(patriot)
Ото зараз пишу і згадую слова одного свого знайомого, який пропрацював у правоохоронних органах понад 30 років і сказав, що там на 70 % працюють «ублюдки». Вибачаюсь за не зовсім український термін, але так назвала своїх «колег» мій знайомий, мешканець однієї з північних областей.

Сталося так, що за відносно короткий час довелося стикнутися з діяльністю райвідділу міліції, що на вул. Мартовича у самому центрі Львова. Перший раз, коли три роки тому було жорстоко побито мого брата і відібрано нього мобільний телефон і гроші, які при ньому були. І побили його не десь у темному закапелку, а прямо у стінах університету Івана Франка.

Логічно, що брат звернувся до вже згаданого мною райвідділу міліції. Проте «стражі порядку» дві години протримали людину із струсом мозку і відмовлялися приймати заяву. Мент з капітанськими личками, бо офіцером такого представника міліції назвати важко, оскільки він не знає, що воно таке офіцерська честь, намагався переконати брата в тому, що справу варто «закрити» відразу, бо такі справи не розкриваються.

Завдяки допомозі родичів заяву подати таки вдалося. Проте за чотири місяці справа так і не зрушила з місця. А «рекетири» продовжували свою плідну діяльність навколо франкового університету. Брата доволі часто викликали у відділок і приводили показувати різних бомжів та наркоманів, в яких він мав «впізнати» тих, хто його побив та пограбував. Періодично пропонувалося закрити справу або ж переписати її ніби за відсутності складу злочину.

Та сталася випадковість, яка допомогла знайти кривдників. Випадкова зустріч на вулиці дозволила навіть дізнатися адресу грабіжника, прослідкуваши за ним. Одного з виродків вдалося навіть сфотографувати. Хлопця впізнало ще кілька жертв, яким цей мудак погрожував ножем і забирав телефони. Жертвами були переважно приїзжі студенти. Всі були готові дати свідчення, а «мєнти» раптом почали гальмувати справу.

То вони місяць перевіряли адресу і не могли знайти «братка». А потім виявлено було і причину таких зволікань. Браток виявся сином одного з високопоставлених місцевих податківців і батько «відмазував» синка. Довелося простовчинити самосуд і надавати виродку по рилу. Після цього він на деякий час зник зі Львова, а справа так і залишилась «висяком».

Та це все передмова. Так сталося, що відразу після Нового року неподалік бібліотеки Стефаника було побито уламком труби ще одного мого знайомого. Мало того, що в нього відібрали гроші, ще й саданули в бік ножем. 17 річний хлопець чудом залишився живим. Звичайно ж за справу взялися ті ж працівкники міліції, що на вул. Мартовича у Львові.

Ще в лікарні той мент, який колись вів справу брата намагався переконати потерпілого, що він сам винен у тому, що сталося. Нема чого вночі швендяти центром міста. Відразу пояснив, що подібні справи майже не розкриваються. Людину з ножовим пораненням мало не щодня тягали у відділок і знову водили місцевих бомжів і наркоманів, хоча хлопчина описав нападників, як добре вдягнених молодиків.

Зрештою його таки переконали відмовитись від того, що на нього напали і вдарили ножем. У відділку була написана нова цікава історія про те, як хлопець зашпортався і впав на розбите скло. Очевидно, що у ментів дійсно тілька одна звивина і та на дупі, і тому вони не можуть відрізнити ножову рану від поранення склом.

Раніше я ще думав, що можливо не все проміліцію правда те, що пишуть про її бездіяльність, проте переконався, що принаймні відділення міліції на Мартовича у Львові таким є. Оскільки мені дивно, що оперативники не знають, хто у них ходить по центру міста з трубою і ножами. Так сталося, що за останні кілька років стикнувся з роботою працівників саме цього відділення. Внаслідок нападів постраждали близькі мені люди. Одному ледь не забрали життя.

Тому хочеться дати рекомендацію всім не вірте у казку про «міліцію з народом». Краще вчіться захищати себе самі. Звичайно, захищаючи себе можна покалічити нападника, проте в такому випадку на одного виродка буде менше. А це вже добра справа.

Відповіді

 • 2007.01.13 | afterstep

  захищаючись, старайтеся не сильно травмувати нападника ;)

  бо тоді є висока вірогідність відкриття справи проти вас ;) Адже іноді ці добре вдягнені молодики, коли виходить не по їхньому - показують розмаїті посвідчення. В тому числі київські. Є така собі розвага (якщо не знаєте) - показати київським гостям нічне життя міста. Своєрідне "сафарі".
  ---
  А киянам, які "десь глибоко мали на увазі" маргінальний Львів - додатково для роздумів: наші "особливо заслужені" діячі зазвичай перебираються до Києва, для впровадження передового досвіду у столиці (та й по всій Україні).
  Єдине для мене залишається загадкою - відки такі виплодки беруться? Навряд чи з оточуючих сіл - бо там про варіант російського діалекту, максимально наближений до "фєні" - хіба тільки чули. Мо', таких готують в учбових закладах МВС?
 • 2007.01.13 | stefan

  Луценко чому не писали?

  А тепер Цшко чому не пишите?
  ----------------
  Той подонок - син "податківця". І - плювати.
  Робіть щось.
  Самосуд - це крайня справа.
  Треба робити подонкам гласність.
  І тоді тільки доростемо до громадянського суспільства.
  Зверніться до Пані.
  І до MentBuster
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.15 | afterstep

   колись моя однокласниця навіть Кучмі писала ;)

   Чи не здається вам, що це як мінімум маразм - особисте звернення до міністра, президента та іншої верховної братії? Чи не здається вам, що внаслідок такої писанини загальна ситуація не покращується, а скорше - погіршується?
   Хоча безперечно, це більше філософське питання - чому в міліцію працювати йдуть в основному покидьки? Тобто я не хочу огульно всіх облаяти - але переважна більшість міліціонерів не викликають симпатії, і поводять себе відповідно до вищевказаного. І те, що в якомусь одиничному факті сказга вінценосним особам дозволить друзям/родичам постраждалого помститися - це призведе до того, що наступного разу ті самі мєнти "підстрахуються"...
 • 2007.01.14 | Тарас Гаталяк

  Re: Як працює львівська міліція

  Це загальна хвороба міліції. Ми з подібними справами зустрічаємось кожен день і рецепти від хвороби випрацьовуєм. Однозначно повинен бути тотальний громадський контроль за всією владою. Напишу більше з компа, бо це з мобільного. Прошу задзвонити мені 80322410197, Тарас Гаталяк, відповідальний секретар громадської ради при УМВСУ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua