МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Або закон про Кабмін - або Універсаліада-2

01/15/2007 | media
"Залізобетонна" аргументація "викривачів зради" спрямована, як на мене, не так проти закону про Кабмін, як проти "злодійської політреХВорми". "Чим краще Цар-прем"єр за Царя-Президента", запитують вони.
Спробуємо відповісти, чим краще.
1. Прем"єр-міністр має опиратися на коаліцію. Приклад - призначення в МВС Цушка, якого тут (на Майдані) дехто дуже любить, голосування по Голодомору та інші речі.
2. Навіть якщо одна партія отримає 226 місць у ВР, існує посада Президента, який володіє правом вето. В нинішньому складі парламенту БЮТ був лише ситуативним союзником ПР. Якщо відійти від парадигми "ай-яй-яй, всі проти Ющенка, як це погано" - виявиться, що у різних політ. сил - різні інтереси, і вони не завжди співпадатимуть.
3. Президент, як і раніше, має право призначати глав адміністрацій, скасування рішень КМУ. Отже, влада навіть після ухвалення Закону про Кабмін є більшою мірою розподіленою, аніж за часів Кучми.
4. Навіть у разі скасування ненависної Вам політреХВорми нас не очікує повернення до повної влади Царя-батюшки Ющенка В.А. Очікує відставка Кабміну, неможливість "тимчасового уряду" виконувати повноваження більше, ніж 60 днів, неможливість розпустити Раду (хіба що як Єльцин у 93 році) та сформувати легітимний уряд. А отже - параліч влади, загроза недовиконання бюджету, я вже мовчу про "інвестиційний клімат" та дестабілізацію ситуації в регіонах, зокрема, східних. Як наслідок - пряма загроза демократії і правам громадян. Ви цього домагаєтесь?
5. У разі неухвалення Закону про Кабмін нас би чекала нова "Універсаліада", наслідок - у когось би з часом урвався терпець. Добре, що на сьогодні він урвався в парламенту, а не в когось іншого.

Відповіді

  • 2007.01.15 | Sean

    Нема часу сперечатися, даруйте, але

    почали Ви не з того.
    Нмд починати тре з питання про те, що рехворму, незалежно від її змісту, котрий теж поганий, прийняли за незаконною процедурою. І всупереч, як би це сказати, вектору народного волевиявлення.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.15 | media

      Припустимо, були ці порушення

      Але з іншого боку третій тур виборів Президента теж не був законом передбачений. І на ці порушення закрила тоді очі "Наша Україна", проголосувавши майже в повному складі "за". Тобто, це було радше не правове, а політичне рішення парламенту, реакція на ситуацію в суспільстві. Рішення, до речі, не найгірше.
      Однак, почекаємо вердикту Конституційного Суду, цікаво що він скаже щодо власної здатності змінювати зміст ЧИННИХ норм Конституції.
    • 2007.01.15 | observer

      Справа навіть не в цьому

      Лідер БЮТ - проти реформи. Принаймі вона про це публічно заявляє. Але голосує за Закон, котрий бетонує наслідки цієї самої реформи. Це і є бл@#$дство.
      А "зрада Президенти, про які (нібито) так люблять говорити критики Юлі" - це переведення уваги на нєгодний об'єкт.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.15 | media

        мені ВСЕ ОДНО, якою є позиція БЮТ

        чи кого би то не було. Я маю справу з юридичним фактом - ухвалення Конституційною більшістю ВР Закону, який, так, "бетонує" чинну Конституцію. Якщо він не відповідає Конституції - на це є орган конституційної юрисдикції, Конституційний Суд.
        А якщо Вам потрібен зайвий привід, щоби когось покритикувати - то можете просто так і написати: "Юля - ...".
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.15 | observer

          мені власне все одно яке у вас ставлення до Юліної позиції

          бо волію обговорювати позицію людей, які мають реальний вплив на політику.

          успіхів!
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.15 | media

            Вам також успіхів, реальний Ви наш :)

      • 2007.01.16 | Hoja_Nasreddin

        Нелогічність і глупість або обман :)

        >Лідер БЮТ - проти реформи. Принаймі вона про це публічно заявляє. Але голосує за Закон, котрий бетонує наслідки цієї самої реформи. Це і є бл@#$дство.
        1.бл@#$дство було 3 серпня 2006 р. А також 8 грудня 2004 р.
        2.В який спосіб прийнятий закон цементує..... В законі - жодного рядка про порушення 8 грудня.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.16 | observer

          згоден, це теж може бути причиною наведеного мною явища

          Hoja_Nasreddin пише:
          > >Лідер БЮТ - проти реформи. Принаймі вона про це публічно заявляє. Але голосує за Закон, котрий бетонує наслідки цієї самої реформи. Це і є бл@#$дство.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.16 | Shooter

            Я би тільки уточнив

            observer пише:
            > Hoja_Nasreddin пише:
            > > >Лідер БЮТ - проти реформи. Принаймі вона про це публічно заявляє. Але голосує за Закон, котрий бетонує наслідки цієї самої реформи. Це і є бл@#$дство.

            Важко дізнатися, за що є БЮТ, як і проти чого є БЮТ. Бо протягом місяця БЮТ:

            а) спочатку є проти реформи, потім за її удосконалення, потім знову проти (на словах)

            б) спочатку за Закон про КМУ, потім, в період просвітління, стверджує, що це - урзупація влади, а потім за одну ніч "міняє погляди", підмахуючи януковичу

            в) спочатку за будь-який бюджет, хоч і поганий - бо надіється виторгувати в яника Закон про приблатньону опозицію. А потім вчиняє вереск, пропонуючи Ющу, де-факто, залишити бюджет в НАЙГІРШОМУ для країни за наслідками варіант, без ЖОДНИХ змін . Але ж чим краще, тим гірше: фігня, що для великої кількости співгромадян 26 гривень - суттєві гроші, зате не маючи їх вони більше яника не любитимуть (ну і напруження по лінії яник-ющ зростатиме. остання, так би мовити, надія)

            г) в одному тексті умудряється спочатку заявити, що найбільшою проблемою січня-2006 була відсутність єднання демократичних сил або принаймі їх невзаємопоборювання - і тут же ж, зриваючи оплески фанів, чьотко заявляєт: спільне голосування з яниками за відставку уряду Єханурова наприкінці січня-2006 було "єдінствєнно вєрним рєшєнієм", етс.

            Більше того, не так давно на пряме запитання (кореспондента Ізвєстія) "яку ідеологію сповідує БЮТ" відповідає "А хрєн єво знаєт...ми ішшо нє опрєдєлілісь" (для дятлів - не пряма цитата, проте 100% вірна передача змісту її слів).

            Себто принципова позиція Юлі: гатовая на всьо, всьо ісключітєльно от цени завісіт.
          • 2007.01.16 | Hoja_Nasreddin

            Не файно :) перекручувати мої слова стосовно Вашого повідомлення

            Українській мові потужності й багатства не бракує :)
      • 2007.01.16 | Николай Чернигов

        Справа cаме в цьому

        observer пише:
        > Лідер БЮТ - проти реформи. Принаймі вона про це публічно заявляє. Але голосує за Закон, котрий бетонує наслідки цієї самої реформи. Це і є бл@#$дство.
        А те що Ющенко, Єхануров, Порошенко і т.д. голосують за цю саму реформу, це на Вашу думку що таке?
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.17 | observer

          Re: Справа cаме в цьому

          Николай Чернигов пише:
          > observer пише:
          > > Лідер БЮТ - проти реформи. Принаймі вона про це публічно заявляє. Але голосує за Закон, котрий бетонує наслідки цієї самої реформи. Це і є бл@#$дство.
          > А те що Ющенко, Єхануров, Порошенко і т.д. голосують за цю саму реформу, це на Вашу думку що таке?

          Помилка
  • 2007.01.15 | Стась

    Колись я вже чув щось подібне

    Про те, як вдалося, нарешті, подолати кризу, отримати коаліцію та працюючий уряд... Потім щось було про об"єднання схиду та заходу... Як всі зрадники схожі в своїх намаганнях виправдуватися, але ж не менш цікаво й інше - як адепти намагаються будь-що зберегти вірність...

    media пише:
    > 5. У разі неухвалення Закону про Кабмін нас би чекала нова "Універсаліада", наслідок - у когось би з часом урвався терпець. Добре, що на сьогодні він урвався в парламенту, а не в когось іншого.
  • 2007.01.15 | Abbot

    Re: Або закон про Кабмін - або Універсаліада-2

    Все это понятно. Но есть, как по мне, два "но", которые убивают всю Вашу аргументацию.

    1.Юридическое "но". Совершенное БЮТом совместно с рыгианалами и красно-розовыми незаконно само по себе (противоречит ряду норм Конституции), да к тому же и основано на такой же незаконной политреформе. Так что закон о Кабмине лишь УСИЛИВАЕТ правовой нигилизм и ощущение полного беспредела в стране.

    2.Политическое "но". Совершенное БЮТом никак не влияет на "красно-голубой" электорат, но вместо этого продолжает сталкивать лбами условно "оранжевый". Теперь сторонники Юлии Владимировны и Виктора Андреевича:

    а)идут стенка на стенку
    б)переходят в разряд "болота" ("да ну, за кого там голосовать, и Президент тряпка, и Юля сучка")
    в)переходит в ряды куда более радикальных, но куда менее "проходных" сил.

    Оба этих "но" крайне опасны для страны.

    Как по мне, единственным правильным решением со стороны БЮТа была бы война за отмену политреформы до победного конца. А уж потом, когда к Ющенко вернулась бы вся полнота власти, ЮВТ могла бы сказать - назначайте меня премьером, иначе устрою коалицию с ПРУсаками, вплоть до переписывания конституции.

    Это был бы умный и эффектный ход, а главное - куда более честный в глазах избирателя.

    Но...но, но и но.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.15 | QuasiGiraffe

      Re: Або закон про Кабмін - або Універсаліада-2

      Abbot пише:
      > Как по мне, единственным правильным решением со стороны БЮТа была бы война за отмену политреформы до победного конца.
      Теоретически да. Но не забывайте, что в КС нет людей по квоте Тимошенко, а есть люди по квоте Ющенко. И пока Ющенко своей, извините, жопой, не поймет, как надо ориентировать "своих" судей, ничего не будет. Потому что нет для Ющенко большего врага, чем Тимошенко. И пока такой не появится...
      Надеюсь, Вы не будете говорить о честности и гражданской позиции судей КС - после известной формулы "2+1=2" ни одно заметное решение не повергло нас в пучину доверия КС. Пока что они не могут даже защитить свое право принимать решения о неконституционности парламентских задвигов.

      > А уж потом, когда к Ющенко вернулась бы вся полнота власти, ЮВТ могла бы сказать - назначайте меня премьером, иначе устрою коалицию с ПРУсаками, вплоть до переписывания конституции.
      Да, и снова стала бы сучкой. А уж как Ющенко бы послушал - при полноте власти-то. Тогда бы точно парламент разогнал. Януковича то он терпит, а вот Тимошенко!
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.15 | observer

        Re: Або закон про Кабмін - або Універсаліада-2

        QuasiGiraffe пише:
        > Abbot пише:
        > > Как по мне, единственным правильным решением со стороны БЮТа была бы война за отмену политреформы до победного конца.
        > Теоретически да. Но не забывайте, что в КС нет людей по квоте Тимошенко,

        Біля третини суддів - в колі її впливу. За твердженням ДТ та інших авторитетних джерел. Ну і вже точно, що їх більше ніж ющенківських.
    • 2007.01.16 | Hoja_Nasreddin

      На Ваше "но" моє АЛЕ :)

      Поки як ви кажете БЮТ буде боротись із політреформою, ющенко-янукович-мороз укладуть черговий універсал, за яким і політреформа ПРЦВІТАЄ-КВІТНЕ і опозиція в дупі - бо всім трьом "велетням думки" в печінках. Отаке моє АЛЕ? І де Ви бачили аби стінка на стінку йшли помаранчеві? Уві сні? Те що сперечаються - файно, бо ті (синьочолі) вміють лишень слухняно діяти. Я нікого не образив ?
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.16 | Abbot

        Re: На Ваше "но" моє АЛЕ :)

        Як на мене, сила опозиції не у визнанні владою. Вона - на вулицях, на мітингах, у побутових розмовах людей, врешті решт - на виборчих дільницях. Якщо БЮТ перетворить свої 22% на 40% (а на мою думку, цього ніколи не станеться) - ОК, тоді вони справді створили опозицію. Якщо знищать Нашу Україну, а самі залишаться із 22% - тоді постане риторичне питання: що саме створила ЮВТ? Сильну опозицію чи дванадцять комітетських крісел для "своїх"? І все це - ціною брутального порушення конституції, не кажучи вже про посилення розбрату серед націоналістів та демократів?

        Є в мене ідея карикатури. Стоїть дерево, сидить на гілці Йуля, однією рукою малює на тій гілці слово "Опозиція", іншою ж ту гілку пиляє...
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.16 | Hoja_Nasreddin

          Re: На Ваше "но" моє АЛЕ :)

          >Як на мене, сила опозиції не у визнанні владою.
          Формальному чи фактичному? Формальне говорить про мініперемогу опозиції, а фактичне - про її силу.

          >Вона - на вулицях, на мітингах, у побутових розмовах людей, врешті решт - на виборчих дільницях.
          БЮТ був чи не єдиним, хто прагнув та вимагав перевиборів. Але чим то ся скінчило - Вам відомо.

          >Якщо БЮТ перетворить свої 22% на 40% (а на мою думку, цього ніколи не станеться) - ОК, тоді вони справді створили опозицію.
          Не думаю, що є точна межа у відсотках яка визначає статус опозиції, його наявність або відсутність.

          >Якщо знищать Нашу Україну, а самі залишаться із 22% - тоді постане риторичне питання: що саме створила ЮВТ?
          НУ знищив У ПЕРШУ чергу ющенко та верхівка партії. Та ж немає жодної нормальної людини серед них. В менен особисто викликають огиду і більше НІЦ.

          >Сильну опозицію чи дванадцять комітетських крісел для "своїх"?
          Як Ви уявляєте собі боротьбу в парламенті, якщо не мати ЖОДНИХ формально окреслених прав? Мегафони і свистки?

          >І все це - ціною брутального порушення конституції,
          Там не було порушень більших, ніж зазвичай у ВР (якщо йдеться за процедуру прийняття). Якщо ж Ви вважаєте (мабуть Ви тут таки ся помиляєте), що там є СПРАВДІ порушення чинної конституції, то його скасує КС, а закони про опозицію та імперативний мандат ся залишать. Хіба то зле? Скажу більше. Я ся не здивую, якщо БЮТ навмисне й свідомо йшов саме на таке голосування. Тоді ПРдуни просто недалекі політики. Але то так, моє припущення.

          >не кажучи вже про посилення розбрату серед націоналістів та демократів?
          Ви бачите розбрат? Чи чергове скигління-верещання безпалих ключковських тощо.

          >Є в мене ідея карикатури. Стоїть дерево, сидить на гілці Йуля, однією рукою малює на тій гілці слово "Опозиція", іншою ж ту гілку пиляє...
          З Вами поділитися своєю, яку спровоковано Вами:)
          Гаразд, не буду, бо вони (об'єкт карикатур) того не варті.
  • 2007.01.16 | Чучхе

    Re: Або закон про Кабмін - або Універсаліада-2

    характерно, що співробітництво Тимошенко з Януковичем розглядають як зраду тільки прихильники Ющенка і певний великий відсоток прихильників Тимошенко

    У таборі Януковича і його прихильників жодного зойку про зразу від такого співробітництва не почулося

    на відміну від осені-2004, коли Янук підписував з Ющенко декларацію про взаєморозуміння, чи як воно там називалось

    показово, чи не так?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.16 | Стась

      Янукович та його прихильники чудово розуміють

      Що попри барабанові пресрелізи БЮТ вони нічогісінько не втратили ані з імперативним мандатом, ані з законом про опозицію.

      Якщо і.м. не буде визнаний ПР корисним (ще питання, бо, може, їм простіше буде купувати оптом цілу фракцію, як це вони роблять у ВР) - то він або не пройже процедуру подолання вето (ну, не зорієнтувалися, до кнопок не встигли, покурити вийшли і кляті союзники з теми зненацька зіскочили), або все одно буде скасований у КС. Або ж підкорректований черговим законом.

      Щодо ж закона про опозицію - то він і до другого читання не дійде, або дійде таким, що стане працювати не на БЮТ, а на коаліцію.

      І це добре розуміють всі прихільники Януковича. Вони вже зараз обговорюють, що їх лідери будуть робити з Юлею після того, як остаточно задвигнуть Ющенко.
  • 2007.01.16 | Shooter

    А що так - хоч ЕЛЕМЕНТАРНЕ дотримання законности?

    Чи рррррреволюційна доцільність - uber alles?

    Наприклад, приймання закону згідно регламенту ВР, а не згідно тому, що Янику і Юлі сильно свербить?

    Чи приймання Закону без апріорі антиконституційних положень, антиконституційність яких Юля визнала чи не на другий день?

    Що зробиш - деякі, прости господи, політики "погляди" на засадничі проблеми в державі можуть за одну ніч поміняти. Все виключно від ціни залежить.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".