МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Заява Прес-служби Кабінету Міністрів України

01/15/2007 | jean-valjean
Якби не зрада ідеалів Майдану (12.01.2007) підступним БЮТ, отаке втручання у зовнішню політику України з боку знахабнілого Януковича було б неможливим!


Заява Прес-служби Кабінету Міністрів України
15.01.2007 | 19:14 | Прес-служба Кабінету Міністрів України

Прес-служба МЗС поширила інформацію про те, що 15 січня 2007 року Б.І. Тарасюк відбув до Чеської Республіки як Міністр закордонних справ України. Як повідомили деякі ЗМІ для цього він перервав відпустку, надану йому Президентом України.

У зв’язку з цим, Прес-служба Кабінету Міністрів України уповноважена заявити: Б.І. Тарасюка звільнено з посади Міністра закордонних справ України 1 грудня 2006 року згідно з Постановою Верховної Ради України №413 від 01.12.2006 р.

Право на таке звільнення передбачено пунктом 12 статті 85 Конституції України, яка відносить до повноважень Верховної Ради звільнення Міністра закордонних справ.

Водночас стаття 106 Конституції України, яка визначає повноваження Президента України, не передбачає таких повноважень, як прийняття рішення щодо продовження виконання посадових обов’язків Міністра та надання чи погодження надання відпусток членам Уряду.

В той же час, Прем’єр-міністр України не надавав відпустку Б.І. Тарасюку і не приймав рішення про його службове відрядження за кордон.

Таким чином, Б.І. Тарасюк не може вважатися посадовою особою, яка перебуває у відпустці, а тим більше, уповноваженою державою на здійснення офіційного закордонного візиту.

З огляду на викладене, Прем’єр-міністр України звернувся до Генеральної прокуратури України з проханням вжити заходів прокурорського реагування у зв’язку із зазначеними діями Б.І. Тарасюка, які завдають істотної шкоди інтересам держави, негативно позначаються на іміджі України, впливають на результати діяльності Кабінету Міністрів України у зовнішньополітичній та зовнішньоекономічній сферах, та прийняти відповідне рішення згідно із законодавством.

http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/news_article?art_id=62559952&cat_id=35883

Відповіді

 • 2007.01.16 | alx_1904

  мне вот интересно - самозванца Тарасюка посадят?

  jean-valjean пише:
  > Якби не зрада ідеалів Майдану (12.01.2007) підступним БЮТ, отаке втручання у зовнішню політику України з боку знахабнілого Януковича було б неможливим!

  А Янык то прав, ющ не имеет права назначать министров своими "указами", а вот Верховный Совет имеет полное право их снимать - читай Конституцию.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.16 | Стась

   А самозванца Яныка посадят?

   Потому что читать Конституцию может каждый, а вот толковать - только Конституционный суд. Вопрос не урегулирован - в суд.
 • 2007.01.16 | alx_1904

  Чехия уже оправдывается (л)

  >Тем временем, как сообщает радио "Свобода" со ссылкой на дипломатические источники, в Кабинет министров Украины сегодня вечером вызвали представителя посольства Чехии в Украине для объяснений по поводу визита и.о. министра иностранных дел Б.Тарасюка в Чехию.
  http://www.rbc.ua/rus/top//2007/01/15/162003.shtml
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.16 | samopal

   Як Юлька підставляє Тарасюка! А сама їздить по кнесетах

   Тепер, щоб захистити зовнішню політику від невідомо звідки виринувших узурпаторів, президент повинен буде взяти на себе основну частину обов'язків міністра закордонних справ. Секретаріат вже прямо зараз повинен потурбуватися про розміщення державного замовлення на пересувний кпуглий стіл та кілька мобільних вуликів.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.16 | Hoja_Nasreddin

    Перепрошую, що ся повторюю, але !

    Якби президент СПРАВДІ хотів захистити Тарасюка і НЕГАЙНО розставити всі крапки над "і", то він би прийшов ЯК І ОБІЦЯВ Тарасюкові на те вікопомне засідання уряду і 1) або його не пускають на засідання разом з Тарасюком - а то державний заколот, а головнокомадувач - Ющенко 2) або обох би пустили без проблем і це все потроху би ся загальмувало бодай на якийсь час

    Але гарант цього не зробив. Чому? Я ся здогадую, а Ви?
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.16 | samopal

     То Ви кажете, що пересувний круглий стіл замовляти не треба?

     А вулики? :what:
   • 2007.01.16 | media

    Так стоп, Тарасюк же у відпустці

    В якому ж статусі тоді він їздив до Чехії? Який це був візит, офіційний, робочий, приватний?Можна лише уявити, що подумають собі чехи під час цієї ситуації. І наскільки корисно буде збереження ефемерного "євроатлантичного вектора" у МЗС (а точніше - сідниці у кріслі).
    І питання до Президента: невже він думав, що Тарасюк і Янукович спрацюються в одному складі уряду? Невже цю ситуацію ("війни за міністра") не можна було передбачити, прочитавши Конституцію і проаналізувавши погляди на ключові зовнішньополітичні проблеми керівника уряду і кандидата на "президентське" місце Міністра закордонних справ при "внесенні" Януковича 3 серпня?
    МЗС мала би, навіть за умови внесення Януковича, компромісна кандидатура. Якби обидві сторони розуміли саме так цю норму - то такого нищення міжнародного іміджу України можна було би уникнути.
  • 2007.01.16 | observer

   якщо"для нас Борис Тарасюк усе ще є міністром закордонних справ"

   - це вибачення, а не повне ігнорування Януковича з боку Чехії, то мені Вас шкода - нєсладко Вам живйотся ;-)

   http://www.pravda.com.ua/news/2007/1/16/53254.htm


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua