МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Конституційне право на власність перетворюється на фарс

01/16/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Після прийняття Верховною Радою Закону „Про комплексну реконструкцію кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду” та продовження на невизначений термін мораторію на продаж землі - депутати прийняли в першому читанні ще й проект закону про примусове вилучення землі!

Ось як прокоментував цей черговий законодавчий маразм один з користувачів блог-сервісу http://www.livejournal.com/ - :

"Дебильнейший закон
В Штатах и других англосаксонских странах тоже есть такое - называется eminent domain. Предполагается, что применяться оно должно в исключительных случаях - например, при постройке дороги. Однако, с рарастанием государства, положение это стало примемяться и в других случаях - например, когда муниципалитет считает, что земля может использоваться лучше, чем используется.
Такое право - будучи ничем не сбалансированным - чрезвычайно опасно, поскольку дает неограниченную власть государству над гражданами. Думаю, если граждане это понимают и готовы дать по рукам государству даже когда лично их это не касается - из одного принципа, что руки у государства должны быть короткие - закон такой можно иметь.
Но не в Украине - где принципа государства с коротикими руками не существует, зато есть принцип "пусть соседу будет хуже"
Кстати, искал в нем, но не нашел эелементарного - положения, что, например, отчужденная собственность _не может_ передаваться другому частному владельцу. Никогда. Это было бы, кстати, хорошим балансом."

У випадку ж набуття чинності цим законопроектом - історія, яка сталася з майном одесита Сергія Ш. - здасться просто Різдвяною казкою...

Відповіді

  • 2007.01.17 | Roman

    Re: Конституційне право на власність перетворюється на фарс

    Eminent Domain тут, у США досі дуже багато обговорюється. Не вдивляйтеся якщо його незабаром скасують як неконституційний, багато людей тут на це працює.

    Якщо комусь цікаво, все почалося з того як у маленькому економічно депресованому місті (New London, Connecticut) міська рада примусила власників землі здати її для забудови нових крамниць та іншіх комерційних (приватних) забудов. Такого у США ще не було, земля може вилучатися задля її публічного використання (дороги, парки, державні установи типа війскових баз, тощо), але не для приватного як було зроблено у цьому випадку.

    Роман.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua