МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Сідней переміг на Змаганні Українських Команд Копаного м’яча

01/25/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Повідомлення від Марічки Галабурди-Чигрин з Австралії:
Сіднейська команда “Тризуб” перемогла Адельайдський клюб “Леви” ( 4 – 1 ) на Міжнародному змаганні українських команд копаного м’яча, коли американська збірна зіграла в нічию з збірною Велико-Британії ( 3- 3) у фінальних матчах, які відбулися в суботу 20 січня ц.р. в Сіднеї .

Коли в понеділок 15.1. розпочалося змагання фаворитами були збірна США і Великобританії. Та коли Адельайдський клюб “Леви” з’ явилися на полі гри й відбули перші матчі та почали і надальше вигравати всі думали, що переможцями змагання стануть іменно вони.

Вікторіянські “Леви” також змагалися сильно. Кожна команда хотіла дістатися до фіналу. Сіднейці все переконували мене, що вони виграють. Без сумніву, що всі хотіли би виграти, але перше місце може зайняти лише одна команда.

Та вирішальним став матч фінальний матч, який відбувався за шаленої спеки в суботу 20.1.ц.р.. Але “австралійці” показали яскраве змагання. Мені здається, саме суботна спека далася в знаки нашим гостям з за океану, які змагалися за 3 і 4 місце . Хоч погода в перші дні змагань, зокрема вечорами була прекрасною і сприйятливою для грання. Атмосфера на стадіоні “Лідкомб Овал ” була кожного дня велично святкова, ( один вечір навіть запускалися поблизу фаєрверки – немов би для нас!) а зокрема в день відкриття і фіналу. Велика кількість вболівальників прийшла підтримати свою сіднейську команду “Тризуб”, ( в її склад входять два грачі з Канбери Борис Теодорович та дуже енергійний наймолодчий в команді Раєн Школяр, Михайло Бачинський з Перту)

Пан Глухан, голова Громади Кабраматта - Ферфілд та пан Ігнатів перед фіналом, прилюдно на полі передали Організаційному Комітетові історичну чашу, яку в 1985 році в Сіднеї на Міжнародних Змаганнях, в яких брали участь 16 етнічних команд Австралії, виграв клюб “Київ”. Пан Глухан розпочав матч копнувши мяч, під гучні оплески присутніх.

Вирішальні ґолі сіднейців: Михайло Бачинський забив 2 ґолі, Андрій Лещишин, Олесь Дехніч по одному. Аделайда спромоглася на один ґол, забив його Сава Станоєвич.

Після матчу втомлені гравці обіймалися з своїми вболівальниками, цілувалися, фотографувалися з чашою... А присутні влаштували їм таке гучне вітання, та і всім іншим гравцям.

Тренер “Тризуба” Богдан Савалага після перемоги своєї команди, підбив підсумок . - …"Я хочу подякувати всім своїм гравцям. Сьогоднішня наша премога це радісна хвилина у мойому житті. Мої гравці мають характер, перед нами ще кілька років змагань. Я впевнений, що "Тризуб” буде розвиватися і кращати. Перемога на такому змаганні, і радість після неї, це найбільше задоволення, що може відчувати тренер чи футболіст. Мені благоволила доля, коли я вигравав в клюбі “Київ”, а тепер мої два сини Данило й Тім гравці команди “Тризуб”. Всі гравці грають на відповідному рівні. Є серед них і пів- професіонали.”

Тренер команди з США Ярослав Концограда й Михайло Худяк тренер команди з Вікторії твердили, що:… - Ми намагалися максимально викладатися на полі, ми горді за свої команди. “ А чому ні? Для нас, українців Сіднею та з інших міст Австралії, які ходили що вечора на змагання всі команди є переможцями, грали всі дуже добре, але як я це вже раніше твердила: м’яч летить по полі, де хоче...а ще дув сильний вітер, може це і має якесь значення!

Тренер Адельайдських “Левів” Драго Клайїч, якому прийшлося грати в кількох матчах через травми деяких грачів, також задоволений вислідом ( хоч не наголошував на тому, що був певний, що виграють вони – а я була!) й обіцяв, що організацію чергових змагань його команда бере на себе!

Думаю, що найкраще коментував змагання Аллі Ургугарт з Велико-Британії: - …” Таблиця підрахунків показує, що ми не виграли, але вона показує, що ми здобули, знайшли: довічну дружбу з всіма грацями й прекрасні спогади про Австралію й всіх, кого ми зустріли!... “ .

Напевно Австралії ніколи не забуде Джейк Яремченко, який впавши зломав ногу, але був в доброму настрої і все питався нас, тих, хто був з ним, поки його відвезли до лікарні – як його команда грає...Ото, тобі відданість справі!

В першому матчі за третє і четверте місце США – Велико-Британія ґолі забили:

США: Гриць Сергіїв, Богдан Яцишин, Іван Копитчак
Велико-Британія: Роман Ленйо, Шгон Страмковський, Олекса Демянчук

В розлогій, охолоджувальній залі клюбу “Dooleys” ( яке спасіння від жари, а було близько 40 градів тепла!) відбулася церемонія роздачі нагород. Передувала програма української пісні, музики й танцю, в якій брали участь обі танцювальні групи Сіднею “Веселка” та “Заграва”, жіночий ансамбль “ Суцвіття” ( дириґентка Оксана Рогатин-Василик), бандуристка Лариса Буряк та цимбалістка Людмила Воронова. Понад 400 присутніх вітали виконавців концерту гучними оплесками.

Були вітальні і похвальні промови спонзорів: п. Глухан Громада Кабраматта Ферфілд, Володимир Войтович, Кредитівка “Карпати” ( золотий спонзор змагань), голови СУОА Стефана Романіва, представник дирекції клюбу “Dooleys”, представників команд. Висловлювалася подяка Організаційному Комітетові, в який входили: Данило Савалага – голова, він викликав всіх членів і представив присутнім: др. Богдан Гузій, Роман Дехніч, Володимир Войтович, Василь й Юстин Сенько, Богдан Савалага, Марічка Галабурда-Чигрин, Йоанна Саракула, Симон Кужіль, Михайло Ланиця. Дякували і всім добровольцям, хто допомагав організаційному Комітетові підчас змагання й також видавцям і редакторам обох українських газет в Австралії – “Вільній Думці” і “Церква й Життя” за підтримку й вміщення статтей і знимок змагання.

Надано всім учасникам пропам’ятні грамоти, - переможці отримали золоті і срібні медалі а Кубок залишився в Сіднеї... Найкращим грачем змагання суддями вибрано Стефана Полатайка з Вікторянської команди “Леви”. Клюби мінялися і подарунками...

Після вечері ще довго святкували свою перемогу сіднейці, під звуки оркестри Мирона Пастуха. А діялося на танцювальному майданчику таке, що такого свята український Сідней давно не бачив. Показалося, що всі футболісти не тільки “танцювали” на полі біля м’яча, але й виявилися чудовими танцюристами українських народних танців. Іван Копитчак з американської команди ( він з Івано-Франківська) показався справжнім акробатом! Танцювали “Гопака”, йшли в присядку, щупака, скакали хто вище, виводили гуцульську вежу сіднейці, британці... А Микола Федик, капітан сіднейської команди вів, тримаючи чашу в руках ланцюх танцюристів в колі по залі!

Минулий тиждень від 14 до 20 го січня ц.р. був для української молоді кількох країн світу дуже цікавим. Ми, члени Організаційного Комітету раді, що всі гості дуже задоволені перебігом змагання, його організацією й вислідами. До зустрічі в Адельайді в 2008 році!

Результати змагань наведені в приєднаному файлі

Відповіді

 • 2007.01.25 | Trasser

  Ми також готові виставити команду (на своєму полі :)

 • 2007.01.25 | Sych

  UVMOD Де зв"язок з укр. політикою? Дайош на БП!!!

 • 2007.01.25 | сябр

  це не новина, а матеріал для філологів

  - на щО перетворюється мова у діаспорянському варіанті. Невже слово "футбол" - видумка клятих москалів, тому для свідомого українця воно заборонене?!
 • 2007.02.08 | ivan beley

  Pruvitannja


  Хочу поздоровити команду "Lidcombe Waratahs" з перемогою!
  Я напередоднi змаганнь сказав Колi Федюку що ви переможете,не помилився.Всiм гравцям,тренерам,президенту i органiзаторам турнiру мое поздоровлення,Дaniely,Thaty i Bohdanovi-trenery osobluve!
  Скажiть нехай пишуть.

  З повагою колишнiй гравець клубу

  Iван Белей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua