МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Комунальники нехтують Конституцією

01/25/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Говорити про житлово-комунальне господарство Рівного та, мабуть, і не лише Рівного, без «міцних» слів майже неможливо. Вже встигла набити оскомину тема якості послуг, які надають комунальні підприємства, як і тема обґрунтованості тарифів на ці, з дозволу сказати, послуги. Проте у своїх спробах вибити з громадян гроші, комунальники не зупиняються ні перед чим, навіть законодавством.

Так, за інформацією Комітету Виборців України, управління житлово-комунального господарства Рівного видало наказ, у якому поставлена вимога, щоб начальники ЖКП Рівного та директори підприємств КТП «Комуненергія», КП «Теплотранссервіс» видавали будь-які довідки та погоджували відповідні дозволи і документи фізичним та юридичним особам тільки в разі відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Інформацію про наявність такого наказу вдалося отримати від одного з ЖКП Рівного, начальник якого відмовився надати громадянину довідку, обґрунтувавши відмову так (дослівно): «Довідку про склад вашої сім'ї (яка потрібна Вам для щорічного поновлення Вашого права на пільги в оплаті наданих комунальних послуг) не буде завірено Вам підписом начальника ЖКП «Сонячне» до того часу, поки не погасите заборгованість по квартирній платі перед ЖКП «Сонячне». Тут же подається і підстава відмови: «У відповідності і на виконання Наказу № 545/01 від 10.11.2006 р. Управління житлово-комунального господарства». Що й казати, не звикли рівненські чиновники виконувати вимоги чинного законодавства, складається враження, що часто чиновник (слуга народу) вважає себе «князьком» у ввіреній йому «вотчині» і дозволяє собі порушувати навіть Конституцію України, яка у другому пункті статті 19 вказує, що «органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачений Конституцією та законами України».

Юристи КВУ вважають цей наказ незаконним, оскільки його положення перешкоджає громадянам реалізовувати свої законні права та інтереси, в тому числі, і права на пільги для оплати наданих комунальних послуг.

Рівненський обласний осередок Всеукраїнської громадської організації «Антикримінальний вибір» не залишатиметься обіч такого безпрецедентного нехтування прав людей. Юридичний відділ РОО ВГО «Антикримінальний вибір» готує звернення до прокуратури з вимогою відреагувати на це порушення законодавства та вжити відповідних заходів прокурорського реагування.

Джерело: http://anti-crime.org/opened.php?ni=10801&st_type=2

Відповіді

 • 2007.01.25 | марійка

  Re: Комунальники нехтують Конституцією

  Я з Харкова. Півтора місяці тому мені теж знадобилася довідка про склад сім’ї. Бухгалтерка, яка теж вирішує давати довідку чи ні відмовлялася мені її підписувати на тій підставі, що я маю борг за квартиру. Все ж таки я взяла цю довідку, але нервів мені це забрало чимало. ЖЕКі відчувають себе нашими царями, не інакше.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.25 | Сахаров

   Жодної проблеми

   щойно вам відмовили у наданні довідки, того ж дня пишіть заяву до районної прокуратури - довідку принесуть на тарілоці з блакитною кайомочкою.
 • 2007.01.26 | Михайло Свистович

  Re: Комунальники нехтують Конституцією

  Майдан-ІНФОРМ пише:
  > Говорити про житлово-комунальне господарство Рівного та, мабуть, і не лише Рівного, без «міцних» слів майже неможливо. Вже встигла набити оскомину тема якості послуг, які надають комунальні підприємства, як і тема обґрунтованості тарифів на ці, з дозволу сказати, послуги.

  Якби уся Україна досягла рівненської якості компослуг та рівненського співвідношення ціна-якість, то можна було б вважати, що життя покращується.

  >
  > Так, за інформацією Комітету Виборців України, управління житлово-комунального господарства Рівного видало наказ, у якому поставлена вимога, щоб начальники ЖКП Рівного та директори підприємств КТП «Комуненергія», КП «Теплотранссервіс» видавали будь-які довідки та погоджували відповідні дозволи і документи фізичним та юридичним особам тільки в разі відсутності заборгованості за житлово-комунальні послуги

  А отут пишуть все правильно. Наказ однозначно протизаконний.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua