МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Скандал у Таврійському національному університеті

01/27/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Члена президії "Русской общины Крыма", наукового працівника "Русского культурного центра Крыма" доцента Анатолія Філатова схоплено на здірництві хабаря в 80 (!) студентів ТНУ в размірі 50 баксів 3 кожного.

Про це Майданові повідомили кілька джерел у Таврійському національному університеті ім. Вернадського та Російського культурного центру Криму.

Цього тижня цей добродій (його фото внизу новини) планово приймав іспити у студентів 2-го курсу Економічного факультету ТНУ та поставив 80 "двоєк" з 120 присутніх економістів.
Після цього Анатолій Філатов додумався оголосити студентам, які отримали неуд, про те що собівартість іншої відмітки в зачьотці складає рівно 50 американських долярів, безвідносно до етнічного, гендерного та вікового стану зацикавленої особи.
До речі, в економістів цей пан викладав соціологію.

Як повідомляють наши джерела в ТНУ, сканадал вибухнув навіть не через сам цей факт, а через те, що Анатолій Філатов відмовився від співпраці із деканом Економічного факультета ТНУ: той запропонував Філатову поставити оцінки кільком знайомим студентам безкоштовно, а з іншими робити що хоче далі.

Через таку безкомпромісність у вирішенні питаннь матеріального стану та невблаганне бажання отримати з курсу саме 4 тисячи доларів США і не центом менше, декан Економічного факультету вирішив зробити те, що мав би зробити згідно із законами про боротьбу з корупцією.

Він забив на сполох - і вже через кілька днів неконтрольованого активиста Російської общини Криму ... відсторонено від прийняття іспитів на Економічному та інших факультетах ТНУ ім. Вернадського.

Втім, наразі не відомо, чи є реакція Прокуратури та СБУ на цей інцидент. Подія вже викликала великий резонанс у вищому навчальному закладі.

Як дізналися наши джерела (є й такі) в "Русской общинє Крыма" та "Русском культурном центре Крыма", пан Анатолій Філатов вже достатньо відомий серед "однодумців" через зловживання із грошами, які падають до цих двух проросійських организацій від спонсорів з Москви.

Наприклад починаючи з 2003 року пан Філатов з іншими "однодумцями" влаштували роботу кількох підставних туристичних фірм, яким перепродавали путівки до кримських санаторіїв.
Ці путівки виділялися безкоштовно для "оздоровлєнія русскіх кримчан" з боку фонду "Москва - Крим", але дільці з Російської общини перепродавали їх за гроши.
Цей епізод та кілька схожих на нього викликають постійні збурення частини активістів російської спільноти та громад Криму.

Відповіді

 • 2007.01.29 | Tatarchuk

  Наскількі частим є таке явище? І чому його не освітлюють

  Описаний епізод - типовий принаймні для кримських ВНЗ.
  Реакція правоохоронців на них зазвичай дуже млява.
  Але в мене питання - коли це притаманне не тільки кримським вузам :) то чому наши активісти вкрай рідко висвітлюють такі епізоди в своїх вузах - це якась табуйована тема виходить.
  згорнути/розгорнути гілку відповідей
  • 2007.01.29 | ziggy_freud

   тому що майже кожен студент хоче довчитись до диплома

   а майже кожен викладач - зберегти нормальні стосунки з керівництвом.
   Підставити одного там, де бере більшість, означає підставити і самого себе.

   Звичайно, є "школи", де хабарів практично не беруть. Як правило, з високою вартістю навчання і нормальною зарплатою викладачів. Таврійського університету це напевне не стосується.

   Tatarchuk пише:
   > чому наши активісти вкрай рідко висвітлюють такі епізоди в своїх вузах - це якась табуйована тема виходить.
   згорнути/розгорнути гілку відповідей
   • 2007.01.29 | igorg

    Це безвідносно до заробітної плати

    Просто є кришовані ВНЗ і є кришовані викладачі. Таким панам ніколи не буде досить. Ця справа цілком може закінчитися звільненням декана :). Як не дивно, але з мого досвіду, цим займаються в основному непрофільні кафедри. Всілякі хвілософії, педагогіки, історії і т.п. Як правило саме там працюють відставні партпрацівники чи їх родичі. В моєму ВНЗ директор посмів наїхати на систему хабарів і вже більше двох років не вилазить із судів і прокуратур. Від керування відсторонений. Але колію все ж трошки порушив.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.30 | Tatarchuk

     В нас депутат робить запит на ГПУ з цього факту

     Спочатку трохи теорії. Мені здається що препод-викладач, най би й з великими погонами є фігурою лосяжною для законників. А злочин який він чинить над студентами є резонансним для будь-якого вуха - ну ніхто ж не буде публічно захищати хабарника і казати що він правильно робить.

     Тепер практика. На кримському майдані ця новина вісить із суботи, а вже в понеділок кримський депутат (Пилунський, РУХ) прямо на нашому форумі написав наступне:
     пилунский пише:
     > Готую депутатский запрос в прокуратуру Крыма и Украины. Надоела, что всякая мразь клевещет на Украину и одирает студентов - жулик и вор!
     http://www2.maidan.org.ua/n/krym/1170107814

     Здається це - здорова реакція яку слід брати на озброєння. По кожному випадкові вимагати прокурорської перевірки, барабаніти перевіряючих запитами (аби не заглохло) і таке інше.
     Я не витрачатиму багато часу на доказ того як деморалізує хабарництво наше майбутнє покоління. Зазначу лише що це піпець який совок, а совок треба вичавлювати.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua