МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

У Тернополі молодь з доброї волі пішла у в'язницю – на „Добу"

01/28/2007 | Lyubomyr Krupnyc'kyy
З 27 по 28 січня гурт молодих людей добровільно перебуває в тюремних казематах тернопільського КДБ. Таким чином близько трьох десятків юнаків та дівчат вирішили вшанувати пам'ять тих людей, які свого часу перебували й були закатовані в камерах колишньої в'язниці.

Одразу ж після радянської окупації в приміщення, де зараз міститься Музей політв'язнів, невпинним потоком стали потрапляли українці, більшість з яких мали те чи інше відношення до ОУН, пізніше УПА, визвольного руху загалом.

За весь час фунціонування в'язниці тисячі безневинних жертв піддавалися в ній тортурам та знайшли там свою смерть.

Одна доба в умовах хоча б наближених до тих, що чекали колишніх в'язнів, без сумніву допоможе краще відчути та зрозуміти, що переживали тоді в'язні. Дасть змогу усвідомити справжню ціну, сплачену українцями за незалежність своєї держави.

Акція „Доба" має також на меті гідно пом'янути чин крутянців, саме тому й відбувається вона напередодні Дня героїв Крут. Ці юнаки-студенти програли бій набагато чисельнішим регулярним військам загарбників, але їхня самопожертва – це була велика Перемога Духу.

Більшість тих, хто перебуває в підвалах колишнього КДБ – ровесники українських героїв, що загинули під Крутами.

„Доба" в Тернополі проходить вже третій рік поспіль за ініціативи Тернопільської міської організації Спілки української молоді (СУМ) в Україні. В її програмі – дискусії, вечір поезії, спілкування зі священиками, мовчанка, час на листування, прогулянка в тюремному дворі, при бажанні – розміщення у карцері. Їжа найпростіша, але дозволені передачі з волі.

Цього року в акції взяло участь юнаки та дівчата не тільки з Тернополя та Шумська, а й з Вінничини, Івано-Франківська, Кутів, Львова, Одеси, Острога, Стрия, Хмельницього, Шепетівки. Більшість з них представляли різні молодіжні організації: СУМ в Україні, НСОУ „Пласт", ТУСК „Обнова", а також КУН та НРУ.

КаЛаМар

Відповіді

  • 2007.01.28 | Pavlo Z.

    Діло!Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua