МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

3/4 росіян не люблять москвичів...(/)

01/28/2007 | stefan
По итогам опроса ВЦИОМА выяснилось, что неприязнь к москвичам значительно выросла за последние 10 лет, и одна из главных причин этого непропорционально высокий по отношению ко всей России уровень материального благополучия жителей столицы. Сопоставление с данными опроса ВЦИОМ 1993 г. показало, что доля респондентов, отмечающих напряжение в отношениях между москвичами и жителями других регионов, возросла с 44 до 74%, в том числе с 19 до 44% возросла доля тех, кто считает эту неприязнь «сильной» и «очень сильной». И лишь 17% опрошенных в настоящее время не фиксируют такой неприязни.
Интересно, что наличие напряженности в этих отношениях чаще констатируют жители столиц, а не провинций; ее также чаще отмечают респонденты с высокими доходами. При этом подавляющее большинство респондентов более или менее определенно считают, что Москва живет, главным образом, за счет регионов. И этот показатель достаточно стабилен - за 5 лет доля респондентов, разделяющим эту точку зрения, осталась практически без изменений (81–82% опрошенных). Как и следовало ожидать, нестоличные жители чаще склонны соглашаться с утверждением об иждивенчестве Москвы – от 81 до 85% опрошенных. Да и среди самих москвичей и петербуржцев так полагают 72% респондентов. Реже других эту точку зрения разделяют респонденты из самой молодой (18–24-х лет) и самой старшей (старше 60 лет) возрастных групп – по 76%.
На вопрос о том, с чем связан более высокий уровень благосостояния москвичей по сравнению с жителями России в целом, 47% респондентов отвечают, что в Москве как столице сконцентрирована вся власть и деловая жизнь страны; 43%, – что здесь оседает большая часть налогов крупнейших российских компаний; 32%, – что здесь больше возможностей заработать; и 23%, – что ее мэр Юрий Лужков активно защищает интересы москвичей. Идеи, что в Москве живут более энергичные, усерднее работающие люди, или что большинство москвичей живет примерно так же, как средний россиянин, не нашли массовой поддержки респондентов. То, что в Москве больше возможностей для заработков, чаще других отмечают москвичи и петербуржцы – 42%, а также респонденты, оценивающие свое материальное положение как хорошее – 41%. Кроме того, респонденты этих групп реже других акцентируют внимание на том, что в Москве оседает большая часть налогов от крупнейших компаний.


Здесь интересно провести параллели с Киевом.
Наши сограждане тоже не любят киевлян и обвиняют их во всех грехах.
Я как-то неожиданно с этим столкнулся, однако остается признать факт Киевлян не любят, но многие очень стремятся в Киев.
Причем этот процесс был всегда но начал расти и резко обострился пару тройку лет назад.
Город богатеет на глазах, кое что достается и людям работающим в нем, отсюда меняются жизненные ценности.
Я далек от того чтобы заявлять «Понаехали здесь!», однако что я вижу. Город резко меняется, причем все внимание уделяется этим нелепым новостройкам, а вот изменение в народе остается незамеченным. Множество приезжего народа, стремиться в Киев, - это нормально и понятно. Однако самое ценное что было в этом городе комфортность проживания (относительная), толерантность и вежливость населения, нормальные лица у людей, потихоньку пропадает.
Киев превращается в этакую мини Москву, в контрастный, жесткий к людям, но очень разнообразный и динамичный город.
Хотя и это тоже нормально, город живет своей жизнью, развивается, так было и будет потом.
А о том что раньше было лучше… А было ли лучше?

08.11.2006
Сергей.
http://www.figvam.net/forum/index.php?showtopic=320

Відповіді

  • 2007.01.28 | ziggy_freud

    Re: той випадок, коли ВЦИОМ можна повірити

    stefan пише:
    > На вопрос о том, с чем связан более высокий уровень благосостояния москвичей по сравнению с жителями России в целом, 47% респондентов отвечают, что в Москве как столице сконцентрирована вся власть и деловая жизнь страны; 43%, – что здесь оседает большая часть налогов крупнейших российских компаний; 32%, – что здесь больше возможностей заработать; и 23%, – что ее мэр Юрий Лужков активно защищает интересы москвичей. Идеи, что в Москве живут более энергичные, усерднее работающие люди, или что большинство москвичей живет примерно так же, как средний россиянин, не нашли массовой поддержки респондентов.

    Приблизно співпадає з думкою знайомих росіян.

    > Здесь интересно провести параллели с Киевом.

    А також з Берліном, Варшавою, Мінськом та іншими столицями. Чому росіянам так Київ болить? Мабуть, тому що Лужкофф хоче тут будуватись.
    А ще дехто - тікає від путінської демократії та московських надбавок за пафос. В Прагу потрапити стало важче...

    > Наши сограждане тоже не любят киевлян и обвиняют их во всех грехах.

    Чиї співгромадяни? Наші чи аффтара ;-)?
    Смертних гріхів у християнстві 7. Невже в усіх семи?

    > Я как-то неожиданно с этим столкнулся, однако остается признать факт Киевлян не любят, но многие очень стремятся в Киев.

    А після того, як оселяються в Києві, деякі починають думати: "І чьто же я в Елєктросталі нє остался, поєхал к етім бандеровцамъ?" Дійсно, чьто же?

    > Я далек от того чтобы заявлять «Понаехали здесь!», однако что я вижу. Город резко меняется, причем все внимание уделяется этим нелепым новостройкам, а вот изменение в народе остается незамеченным. Множество приезжего народа, стремиться в Киев, - это нормально и понятно. Однако самое ценное что было в этом городе комфортность проживания (относительная), толерантность и вежливость населения, нормальные лица у людей, потихоньку пропадает.

    На жаль, десь так. Більшості мігрантів нема кому пояснити елементарні правила поведінки в громадських місцях. Хто приїхав рагулем, рагулем і лишається.

    Ріст населення, порядок цифр:
    початок 1970х - 1 млн
    кінець 1990х - 3 млн

    > Киев превращается в этакую мини Москву, в контрастный, жесткий к людям, но очень разнообразный и динамичный город.

    Чіво? Прєвєд абітатєлям гєтто.
    Аффтар не розуміє або Москви, або Києва.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.28 | Englishman

      Re: той випадок, коли ВЦИОМ можна повірити

      ziggy_freud пише:

      > > Здесь интересно провести параллели с Киевом.
      >
      > А також з Берліном, Варшавою, Мінськом та іншими столицями. Чому росіянам так Київ болить? Мабуть, тому що Лужкофф хоче тут будуватись.
      > А ще дехто - тікає від путінської демократії та московських надбавок за пафос. В Прагу потрапити стало важче...
      >
      > > Наши сограждане тоже не любят киевлян и обвиняют их во всех грехах.
      >
      > Чиї співгромадяни? Наші чи аффтара ;-)?


      Він з Києва. Що дає йому цілковито грунтовні підстави порівнювати Москву саме з Києвом ;).
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.29 | samopal

        Re: той випадок, коли ВЦИОМ можна повірити

        Englishman пише:
        Він з Києва. Що дає йому цілковито грунтовні підстави порівнювати Москву саме з Києвом.

        Зате порівнювати Варшаву з ними вже не цікаво. Хоча столиця і у Польщі - столиця, проте народ туди вже давно перестав ломитися просто "за красівай жизнью" чи "куском хліба". І основна причина - дорожнеча. Землі, житла, сервісу... Років з десять тому перші здогадливі виробники почали драпати з міста у передмістя. Згодом - ще далі. З розвитком інфраструктури та вливаннями закордонних інвесторів зміни пришвидшилися. Зрештою, у Польщі є кілька великих міст, які є не менш привабливими, ніж Варшава (до того ж - красивішими).
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.29 | Englishman

          Re: той випадок, коли ВЦИОМ можна повірити

          Угу, спільного у Києва з Москвою дійсно більше, ніж зі східноєвропейськими столицями.

          Що цікаво, за цінами на нерухомість, Київ залишив далеко позаду ту ж Варшаву з Будапештом і Прагою, в тому числі і з наведених Вами вище причин.
        • 2007.01.29 | lysyj

          Re: той випадок, коли ВЦИОМ можна повірити

          колись полякам було набагато тяжче виїхати з Польші за кордон, тому то вони і їхали до Варшави, а зараз для них відкритий цілий світ - приїхав поляк в Німеччину,Австрію,Голландію чи навіть на Туманний Альбіон(там їх цього року могло приїхати і працювати 4000000), винайняв житло, прописався - і за тиждень до роботи , і заробляти починає в 3-4 рази більше, ніж в Польші. Про все це знаю з їхніх слів, маю дуже багато друзів і знайомих, які поляки, але живуть і працюють за кордоном.
      • 2007.01.29 | ziggy_freud

        уявіть, я теж з Києва

        Englishman пише:
        > Він з Києва. Що дає йому цілковито грунтовні підстави порівнювати Москву саме з Києвом ;).

        Це дає мені грунтовні підстави сумніватись, що я живу в міні-Москві, чи макси-Урюпинську, чи Північно-Східному Єна-Кієвє ;-)

        Звичайно, є засоби відчувати себе майже як вдома, будучи далеко від нього. Або просто всюди почувати себе майже однаково. Навіть без наркотиків. Мережа готелів, мережа кабаків, тоноване скло в тачці і темні окуляри на носі ;-)
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.29 | stefan

          Чим бабла більше у піпла, тим більше він космополіт

          ziggy_freud пише:
          > Englishman пише:
          > > Він з Києва. Що дає йому цілковито грунтовні підстави порівнювати Москву саме з Києвом ;).
          >
          > Це дає мені грунтовні підстави сумніватись, що я живу в міні-Москві, чи макси-Урюпинську, чи Північно-Східному Єна-Кієвє ;-)
          >
          > Звичайно, є засоби відчувати себе майже як вдома, будучи далеко від нього. Або просто всюди почувати себе майже однаково. Навіть без наркотиків. Мережа готелів, мережа кабаків, тоноване скло в тачці і темні окуляри на носі ;-)
          --------------
          Чим бабла більше у піпла, тим більше він реальний інтернаціоналіст, чи
          космополіт
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.29 | ziggy_freud

            інтернаціоналізм - це космополітизм для бідних

            stefan пише:
            > Чим бабла більше у піпла, тим більше він реальний інтернаціоналіст, чи
            > космополіт

            Космополіт впевнений, що він всюди житиме в однаковому Хілтоні або хоча б в Ібісі. А інтернаціоналіст - що всюди однаково пашуть на космополітів.

            Знаю людей, які за кордоном їдять переважно в МакДоналдсі. Не тому що смачно, а просто часто їздять і не мають бажання всюди розбиратись з місцевою кухнею.
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.29 | Раціо

              Ніколи в житті не розбирався з кухнею.

              Сало як сало - шо його пробувати? Його їсти треба. Гарантований плюс - знаєш, яке на смак васабі. Максимальний можливий мінус - невеличка срачка. Хіба ж то ціна? Звісно, про алергіків і т.п. мова не йде.

              До речі, а що така поведінка (страх перед їжею) означає з точки зору Фройда? Отруєння в дитинстві?
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.29 | ziggy_freud

                ми - те що ми їмо; принаймні частково

                Раціо пише:
                > Сало як сало - шо його пробувати? Його їсти треба. Гарантований плюс - знаєш, яке на смак васабі. Максимальний можливий мінус - невеличка срачка. Хіба ж то ціна? Звісно, про алергіків і т.п. мова не йде.

                Так отож. Щоб зрозуміти певну культуру, просто необхідно поїсти те, що їдять типові її представники. Як на мене, краще раз на рік страждати на срачку, ніж все життя запивати БігМак -колою.

                Пости та інші харчові табу, попри іноді смішну для нас зовнішню форму, часто мають раціональне підгрунтя. Пов*язане з циклом с-г виробництва чи типовими для місцевості хворобами.

                > До речі, а що така поведінка (страх перед їжею) означає з точки зору Фройда? Отруєння в дитинстві?

                Оральна фригідність (с) Перлз, до речі, нащадок українських євреїв.

                Коли людину примусово годують несмачним, або просто доступна тільки несмачна їжа, почуття смаку атрофується. Обжиратись гріх, ми тілько споживаємо калорії. Або: сидимо на дієті, бо більше 50кг важать тільки сільські дівчата. Або: ми сучасні люди, тому харчуймося зеленими пігулками.

                Здається, з Аркадія Сєвєрного, просто гімн орально фригідних: "На колбаси і на фрукти, і на прочіє продукти завсєгда у алкашей імунітєт" ;-) Тепер панство розуміє, за що я так ненавиджу "рускій попсон на Українє"?

                Аналогія з генітальною фригідністю - будемо злягатись, бо люди так роблять, але яке з того задоволення порядній дівчині - незрозуміло.
  • 2007.01.29 | Чучхе

    Між Києвом і "іншою Україною" відбувається щось подібне

    причому ця нелюбов не тільки взаємна, а й дуже сильна з боку киян до приїждших. для прикладу рекомендую оце обговорення http://community.livejournal.com/kiev/3196726.html#cutid1 яке виникло на сторінці, зовсім не присв"яченій темі розборок між киянами та некиянами

    приблизно таке ж було у нас на гостьовій Газети по-київські, коли ми написали статтю про погіршання ставлення киян до гостей міста
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.29 | Віктор Уколов

      Це надзвичайно поганий дзвінок. У Києві - брак робочої сили

      Для непопулярних професій. Московське чванство не повинне у нас прижитися, адже більше половини населення міста є нащадками тих, хто приїхав до Києва після війни і має рідню по селах.
      Сподіваюсь, як народжений у Києві, ти сам до приїзжджих ставишся нормально?
      Я не хотів би, щоб мої діти дерли носа тільки тому, що живуть на Троєщині або Мишоловці. Пишатися треба особистими досягненнями, а не місцем проживання.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.29 | Чучхе

        Я не народжений у Києві. Я - з донецького клану

        Курахово ще ніхто не ставив на коліна !
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.29 | ziggy_freud

        воно звісно правильно, але доповню

        Віктор Уколов пише:
        > Московське чванство не повинне у нас прижитися, адже більше половини населення міста є нащадками тих, хто приїхав до Києва після війни і має рідню по селах.

        Для цього потрбні нормальні механізми ресоціалізації. Щоб навіть не дуже культурна людина могла привчитись до міського життя. Якщо нас, як жителів Москви, буде об*єднувати лише наявність спільного тротуару, це однозначно зробить життя менш приємним.

        > Сподіваюсь, як народжений у Києві, ти сам до приїзжджих ставишся нормально?

        Колись бачив в метро двох хлопців типово промзонівської зовнішньості, що дістали на ескалаторі цигарки і почали курити. Зробив зауваження, але без наїзду. Вони тихенько забичкували. Хтось має пояснити приїзджим, що тут їм не здєсь. Для взаємної користі. НМД, більшість те пояснення готова сприймати.

        > Я не хотів би, щоб мої діти дерли носа тільки тому, що живуть на Троєщині або Мишоловці. Пишатися треба особистими досягненнями, а не місцем проживання.

        100%. Але бажано щоб місце проживання лишалось придатним не лише для поїсти і переночувати.
        згорнути/розгорнути гілку відповідей
        • 2007.01.29 | OlalaZhm

          Re: воно звісно правильно, але доповню

          Я народилася у Києві, як і моя бабуся, прабабуся і т.д. Але досить давно переїхала на ЗАХІДНУ УКРАЇНУ. І хоч майже половину тижня все-одно проводжу в Києві, фактично, тепер я приїзджаю як гість. Ви будете сміятись, але коли один "дєятєль", (уроджений якоїсь Дерипасівки, який завдяки активній громадській позиції отримав місце якогось там помічна у одного з нардепів і "зачепився" в Києві після інституту), сказав при мені: "Понаєхалі тут...", я відчула щось схоже на здичавіння. Бо не тільки не плювати на ескалатар треба вчити приїзджих, а й звичайної етики.
          згорнути/розгорнути гілку відповідей
          • 2007.01.29 | Віктор Уколов

            Так, вірно. Має бути збережений певний культурний фон

            Як це буває зараз з водіями, які приїздять до Києва з провінції. У нас пропускають пішоходів на переходах, у Донецьку - ще ні. Але донецькі раз по раз зупиняючись за київськими авто вже на третій день роблять так само.
            Це ж стосується ввічливого пропускання тих, хто поспішає на перехрестях навіть, коли право пріорітетного проїзду не в тебе.
            І це ж стосується звичайної для Києва картини, коли впертий дідуган на обшарпаній Копійці не дає дороги новенькому Лексусу, бо має право рухатися саме 60 км/год по крайній лівій смузі і чхати він хотів на всіх.

            Вчить позитив, а не бичаче хамство "справжніх городських".

            Раніше в метро київських від не київських відрізняла стриманість щодо сидінь. Кияни принципово давали сісти жінкам та стареньким. Цікаво, як там тепер?
            згорнути/розгорнути гілку відповідей
            • 2007.01.29 | OlalaZhm

              Re: Так, вірно. Має бути збережений певний культурний фон

              Інформую Уколова: там (в метро) погано. Давня традиція забута. нема кому показати приклад
              згорнути/розгорнути гілку відповідей
              • 2007.01.29 | Чучхе

                Старі кияни вже купили по авто, в метро одні приїжджі їздять

                згорнути/розгорнути гілку відповідей
                • 2007.01.29 | OlalaZhm

                  Re: Старі кияни вже купили по авто, в метро одні приїжджі їздять

                  Чучхе: ...а ще стара київська інтелігенція та їхні діти. У них не має родичів у селі, які допомогли б економіти на харчах, передаючи то сала, то курку, то картопельки.
                  В основному авто купують якраз кияни першого або другого покоління. У всякому разі так у тому будинку на Печерську, де я народилась.
                  згорнути/розгорнути гілку відповідей
                  • 2007.01.29 | Чучхе

                    Я за машину, а мені про сало

                    OlalaZhm пише:
                    > Чучхе: ...а ще стара київська інтелігенція та їхні діти. У них не має родичів у селі, які допомогли б економіти на харчах, передаючи то сала, то курку, то картопельки.

                    За сало купить машину - оригінально... дітям старої інтелігенції має бути десь років за 20 - вже можна починати робити бізнес і купувати машину


                    > В основному авто купують якраз кияни першого або другого покоління. У всякому разі так у тому будинку на Печерську, де я народилась.

                    Я живу на Нивках в хрущовці, переважно люди навколо похилого віку. це і є кияни другого покоління. молодь переїхала в квартири покомфортніше. але все рівно у дворах щодня палають багаття? Знаєте, що спалюють? старі рами двері й меблі. практично не мікрорайон, а суцільний ремонт. а це ж сім"ї звичайних работяг. значить, є гроші?

                    загалом в місті завжди будуть як соціально неблагополучні кияни, так і злиденні заробітчани. але носій благополуччя і традицій всеж таки та сама людина середнього достатку, яка в столиці почувається пречудово
  • 2007.01.29 | Navigator

    Більші зарплати - вищі ціни. Статистика по США.

    В США покупательная способность доллара везде разная. Профессор Школы права Нью-Йоркского университета Майкл Шилл однажды с прискорбием обнаружил, что доллары, которые он зарабатывает в своем мегаполисе, не такие весомые, как в американской глубинке. По крайней мере в сфере расходов на жилье: аренда, оплата коммунальных услуг и обслуживание ипотечных кредитов съедают 42% потребительского бюджета среднего американца и 56% — среднего ньюйоркца. Осенью редакция New York Magazine сравнила покупательную способность доллара в Нью-Йорке со среднеамериканской. Внушительные налоги, более высокий общий уровень цен и дороговизна развлечений — от похода в ресторан до билетов на матч по бейсболу — роняют курс доллара в Нью-Йорке до $0,612. Подсластить пилюлю землякам Вуди Аллена помогают более высокие зарплаты, которые здесь на 15% выше, чем в среднем по стране. Выходит, что покупательная способность американского доллара в Нью-Йорке равна $0,762.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.01.29 | OlalaZhm

      Re: Читати треба уважно

      Чучхе: Ви неуважно читаєте. Я писала не про "заробити на салі", а економити на харчах з села.
      Крім того, не дивно, що "работяги" роблять ремонти. Це нормально. Тим більш, що зараз під довідку про зарплату на це можна (і варто) взяти кредит. Але я писала не про работяг, а стару київську інтелігенцію, якщо Ви читали.
      згорнути/розгорнути гілку відповідей
      • 2007.01.29 | Чучхе

        Читати треба уважно (навзаєм)

        OlalaZhm пише:
        > Чучхе: Ви неуважно читаєте. Я писала не про "заробити на салі", а економити на харчах з села.

        таким чином багато не зекономиш. у моєї дружини є село. там є навіть пай, на який видають харчі, бо грошей ні в колгоспі ні у арендатора нема. є хата, яку я не можу продати бо БТІ оцінює її в 28 тисяч, а жоден покупець мені більше 4-х (без оформлення) не дасть. харчі мені везти сюди - це настільки дорого обійдеться, що я їх у Києві дешевше куплю. в хату поселив дядька, щоб нічого в ній не покрали. йому ж віддаю і харчі з розпайовки. про яку підтримку з села можна говорити? тут село б підтримати...

        > Крім того, не дивно, що "работяги" роблять ремонти. Це нормально. Тим більш, що зараз під довідку про зарплату на це можна (і варто) взяти кредит. Але я писала не про работяг, а стару київську інтелігенцію, якщо Ви читали.

        Хай стара інтелігенція візьме кредит.
  • 2007.01.29 | kotygoroshko

    Великий русский гомосексуалист Петр Ильич Чайковский был компози

    тором
    згорнути/розгорнути гілку відповідей
    • 2007.02.01 | Бурлака

      Re: Чайковський був звичайним гомосексуалістом, а не великим

      Нічим особливим на гомосексуальному фронті не відзначився. А от у музиці...
  • 2007.01.29 | СОГСО

    Re: 3/4 росіян не люблять москвичів...(/)

    Я на Кавказе был еще при союзе до всех заворух, так там москвичей просто ненавидили... к другим относились нормально и даже хорошо - как обьясняли сами местные, сильно НАГЛЫЕ.


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2024. Цей сайт підтримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг".