МАЙДАН - За вільну людину у вільній країні


Архіви Форумів Майдану

Чиї інтереси захищає Генеральна прокуратура?

01/30/2007 | Майдан-ІНФОРМ
Цікавий випадок стався сьогодні в Господарському суді Київської області. Прокуратура міста Ірпеня подала позов в інтересах ірпінської територіальної громади, вимагаючи розірвання договору оренди на 18,5 гектарів вкритої сторічним лісом землі, яку колишня влада надала сумнозвісному ТОВ „Київський науково-клінічний медичний центр” (КНКМЦ).

Позов був запізнілим, оскільки 24 листопада 2006 року новообрана Ірпінське міська рада вже скасувала рішення старої ради про надання цих земель в оренду і повернула 2,8 га санаторію „Ірпінь” Міністерства охорони здоров’я, в якого цю землю відібрала колишня влада, щоб передати КНКМЦ. Але все одно в якості морально-юридичної підтримки дій нової влади такий крок прокуратури м. Ірпеня викликав схвальні відгуки ірпінчан.

Однак на сьогоднішнє судове засідання, де третіми сторонами були залучені Міністерство охорони здоров’я та КНКМЦ, представник прокуратури м. Ірпеня не з’явився. Натомість там виявився представник Генеральної прокуратури, яка ніякого позову не подавала і стороною по справі визначена не була. І цей представник не знайшов нічого кращого як... відмовитись від позову прокуратури м. Ірпеня, тобто не визнав позовні вимоги.

Виникає питання: „Чиї інтереси захищає Генеральна прокуратура?” Особливо, якщо врахувати, що Ірпінський міський голова отримала кілька дуже цікавих офіційних листів. Два з них - від Торгово-промислової палати Німеччини з інформацією про інвесторів. Як виявилось, статутний фонд фірм Е.Т.Е. GmbH і IFC GmbH, які, за словами директора Київського науково-клінічного медичного центру Анатолія Бабушкіна, декларують намір вкласти в будівництво Клініко-медичного центру відповідно 20 млн. євро і 10 млн. євро й отримати на ці суми корпоративні права клініки, становить відповідно 25 тис. євро і 500 тис. євро. Причому статутний фонд IFC GmbH був збільшений з 25 тис. до 500 тис. євро лише 19 грудня 205 року. Тоді ж були внесені й зміни до статуту фірми. До нього додались операції з землею. А от наданням медичних послуг жодна з цих розташованих у невеличкому німецькому містечку Радебойль фірм не займається. Також виявилось, що розрекламований у ЗМІ Дітер Тоболлік не є Президентом Е.Т.Е. GmbH. У витягу з торгового реєстру керівником фірми значиться інша особа - Themel Bernd Speyer, 20.11.1960 року народження, і на візитці Дітера Тоболліка, яку він роздавав в Ірпінському міськвиконкомі, написано, що він є лише радником керівника фірми. А керівником IFC GmbH виявився мешканець села Білогородка Києво-Святошинського району Київської області Сергій Скуртов, 30.05.1965 року народження. І він же є одним з засновників ТОВ „Київський науково-клінічний медичний центр”.

Інші два листи прийшли з Міністерства охорони здоров’я Німеччини та Міністерства охорони здоров’я землі Саксонія. „Інвестори” стверджували, що „в травні-червні 2005 року в Німеччині були проведені переговори на урядовому рівні Федеральних земель Гессен (Вісбаден) і Саксонія (Дрезден), в результаті яких була отримана підтримка проекту з боку Міністерства охорони здоров’я Федеральної (так і написано, - прим. ред.) Республіки Німеччина”, а також структур Європейського парламенту”. Однак у листах пишеться, що ні федеральному, ні земельному міністерствам взагалі нічого не відомо про існування такого проекту.

Отже, позиція Генеральної прокуратури виглядає більш ніж дивною, в зв’язку з чим Ірпінський міський голова має намір звернутися до Президента України, Прем’єр-міністра, Голови Верховної Ради, Генерального прокурора та Служби безпеки України з проханням дослідити питання „чесності інвестора”, дати оцінку діям представника Генеральної прокуратури в суді та захистити інтереси як територіальної громади м. Ірпеня, так і України в цілому.

Відповіді

  • 2007.01.30 | лікар

    Re: Хай Мирослава звертається до народу і лікарів

    Після того, як вона повернула санаторію "Ірпінь" землі, забрала 18 га у злодіїв, поділилася планами будівництва квартир для лікарів та добудови і реконструкцції приміщень для медичних установ, симпатії медичної громадськості на її боці. А медики разом з членами їх родин - це кожен десятий ірпінчанин.

    І ще ходять чутки щодо її планів по боротьбі з наркоманією. Тож якщо таки плани є, передайте їй, щоб вона їх оприлюднила. Бо це цікавить багатьох.
    згорнути/розгорнути гілку відповідей


Copyleft (C) maidan.org.ua - 2000-2018. Архів пітримує Громадська організація Інформаційний центр "Майдан Моніторинг". E-mail: news@maidan.org.ua